Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
22640. keki70 (válaszként erre: 22633. - Viktoriaz)
jún. 19. 20:31

Szia Viki!

Kenjed körömvirágkrémmel külsőleg az orrodat,július 4 nincs már messze,aztán megnézi FJ azokat a dolgokat,amik miatt aggódsz.

Képet raksz fel?

22639. kisvivien (válaszként erre: 22637. - Viktoriaz)
jún. 19. 20:11
Ismerem,nagyon jó plasztikai sebész!Együtt csinálták anno a Kaposvári klinikát Seffer Istvánnal!Nyugodj meg,jó lesz!:)Türelem! :)
22638. Sziszka
jún. 19. 18:02
Ma voltam Rezek dokinál, naplóban új bejegyzés, de röviden: Ő lesz az😊
22637. viktoriaz (válaszként erre: 22636. - Kisvivien)
jún. 19. 13:24

Köszi Vivien, próbálok! mindenki mondja, hogy türelem.

dr. Ferenczy József kaposvári doki, de Pesten magánklinikán műtött. Nála voltam 3 éve cicimmel, és láttam orrplaszikán átesett páciensét élőben, szép munkái vannak. csak félek, mert az enyém olyan asszimetrikusnak tűnik. És most az orrháton meg bedagadt a csont és huplis, pedig próbálok mindent betartani amiket olvasok, meg amiket tanácsolt.

Mondjuk nekem már gipszlevétel után is feltűnt az orrlyukam közötti asszimetria, de idővel sokkal szebb lett, de hogy nem mozog és nem is olyan az íve, mint a másiknak elég szembetűnő.

Plusz van az orrcsúcsomon még egy hupli, tökre félek hogy maradni fog :( az ujjaimmal simogatom mikor kenem, reménykedem, hogy fel fog szívódni, de kicsit kemény és félek, h valami ott maradt.

22636. kisvivien (válaszként erre: 22635. - Viktoriaz)
jún. 19. 12:23
Nyugodj meg,nagyon az elején vagy még ,előfordulhat ilyen!Ki műtött?
22635. viktoriaz
jún. 19. 09:33
Bocsánat, július 4.-én tudok menni a dokimhoz.
22634. viktoriaz
jún. 19. 09:32
ma vagyok a 6. hétben műtét után.
22633. viktoriaz
jún. 19. 09:31

Sziasztok,

Nekem vágták a porcokat és orrcsúcsot is emelték, és az egyik orrcimpám nem igazán mozog :( a másik tökéletesen, és kicsit így nagyobbnak is tűnik. Majd csak június 4.-én tudok menni a dokihoz. Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Tegnap hívtam a dokit, de csak az asszisztenssel tudtam beszélni. :(

22632. keki70 (válaszként erre: 22629. - Evicska82)
jún. 18. 10:55

Kalapom-pom-pom <3 Már tudom,honnét vették be a jelek közé a kalapot :-)

Szépike,mint mindig!

22631. keki70 (válaszként erre: 22628. - Hajnalhasadás5)
jún. 18. 10:53
Nincs mit,szívesen,vigyázz magadra!
22630. J.Hajni
jún. 17. 22:09
Sziasztok! Új bejegyzés a naplómban másfél évesen
22629. Evicska82
jún. 17. 20:35
Két új kép másfél éves orral, magam által készített kalapban amit imaaadok 😍😍😍
22628. Hajnalhasadás5 (válaszként erre: 22619. - Keki70)
jún. 17. 20:31

Keki!

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. :)

Megnyugodtam. Ez az egy - másfél év a türelemről szól tényleg.

Mielőtt megműtöttek volna, arra gondoltam hogy 3 hét után belépek a munkahelyemre és egy teljesen kicserélt kollégát kapnak a többiek, szép új orral. Ehhez képest alig kaptam néha levegőt, az orrom hatalmasra volt duzzadva akkor. Szóval nem így lett de aztán idővel ők is mondták hogy látják a változást. Bár főleg az orrcsont élt külön életet, néha megpúposodott, néha leapadt. Ez lehet attól volt -bár figyeltem erre - hogy megerőltettem magam.

Sajnos nem sokáig bírtam bicikli nélkül így már áprilisban tekertem (sajnos máskülönben késtem volna Bkv-val a munkahelyemről). Egész sokáig egy totrúra volt, főleg reggelente: Alig kaptam levegőt az orromon és le kellett szállnom sokszor. Most már ez is elmúlt nagyjából.

A műtétem január 30-án volt. Vigyáztam magamra hogy nehogy lesérüljek, megfázzak satöbbi. Na, megint egyik reggel késésben voltam melóba, így biciklivel mentem be és olyan történt ami a 4 év alatt egyszer sem: megcsúsztam és elestem az úttesten egy kanyarban a reggeli csúcsban! Nagyon megijedtem de nem történt semmi komolyabb bajon azon kívűl hogy a vállamat beütöttem. Még jó hogy nem lett baja a fejemnek, főleg az orrnak. :)

Szép estét!

22627. Hajnalhasadás5 (válaszként erre: 22618. - Mere8)
jún. 17. 20:17

Szia.

Engem Klára doktornő és csapata. Nincsen jelen, most már ritkán szoktam érezni, főleg nagy melegben. Most éppen nem, szóval ez nem egy állandó dolog. Eleinte aggódtam mert régen nagyon jó volt a szaglásom, aztán a műtétet követően idő kellett mire újra rendesen szaglásztam. Ez körülbelül 3 hónap volt.

Szemből valószínűleg már nem lesz ugyanolyan, más lesz. De lehet az is fog neked tetszeni, ráadásul oldalról is kisebb lesz.

:)

22626. keki70 (válaszként erre: 22622. - Kismacsek82)
jún. 17. 11:23
Értem.Nagy-nagy lóhere-úgyis érted.
22625. kisvivien (válaszként erre: 22624. - Kismacsek82)
jún. 17. 08:20
Hát akkor sok sikert a következő műtétedhez! :)
22624. Kismacsek82 (válaszként erre: 22616. - Kisvivien)
jún. 16. 22:37
Nem mindig latni(leginkabb estére látszik)...de kezzel egyertelmuen kitapinthato a problema. K.T.azonnal észrevette...
22623. Kismacsek82 (válaszként erre: 22615. - Keki70)
jún. 16. 22:35
Illetve időközben az orrcsúcs picit meglógott (gravitácio) es még kell rajta emelni..
22622. Kismacsek82 (válaszként erre: 22615. - Keki70)
jún. 16. 22:34
Szia. Orrnyeregnél (ha jol tudom igy hivják) nagyon látszik az összeillesztés és egy porcot bekell tenni
22621. keki70 (válaszként erre: 22620. - Hortenzia)
jún. 16. 21:40
Gipszen keresztül nem borogathatod,elázik a gipsz,még a víz sem érheti,meg értelme sem lenne.
22620. Hortenzia
jún. 16. 18:00
És ha az orr, meg gipsz alatt van, de érzem H duzzadt meg látom is, akkor érdemes már így gipszen keresztül elkezdeni mondjuk hideg borogatast tenni rá? Vagy meg teljesen felesleges úgysem fog változni ?
22619. keki70 (válaszként erre: 22617. - Hajnalhasadás5)
jún. 16. 16:38

Szia Karesz! :-)

Még bizony lehet megduzzadva,van,hogy még egy év után is,ez teljesen egyénfüggő és számít az is,hogy milyen vastagságú a bőr.

A gennyszag érzésének most már meg kell szűnnie,fél éves korig normális.

Orrcsúcs:fél év után kezd apadni,ezt azzal hozzák összefüggésbe,hogy akkor kezd beindulni az orr rendes vérkeringése,így a zsibbadó érzés is kezd abbamaradni,bár én ráhúztam vele két hónapot.

Orrcsúcsban porc van és amire gondoltál:graft,vagyis szövet.Beültetés:ami lehet akár az orrsövényből elvett,stb...

Zsírmirigy:igen,kontrollon kérdezzél rá,de szerintem egy évesen fog hozzányúlni az orvos,érzéstelenítés után egy kis bemetszés és kitisztítja a faggyút,kikanalazza,és varrattal zárja.Van olyan eset,amikor elég tűvel megbökni és úgy kitudja nyomni-fordítani és magától forr./A fiamnak így csinálták a vállán,de sajnos újra töltődött,tehát maradt a sebészeti út./

Keskenyedés:Az orrcsúcs fog még apadni,kisebb lenni,ezzel számoljál,viszont az orr szélessége csak tényleg annyiban tud változni,hogy az orrcsúcs apadása miatt keskenyebbnek hat.

Neked is szép napot!

22618. mere8 (válaszként erre: 22617. - Hajnalhasadás5)
jún. 16. 15:37

szia:) Érdekelne ki műtött?

valamint nekem is szemből tetszik az orrom, viszont oldalról nagyon görbe és nagy. Félek hogy szemből a műtét után túl széles lesz...

ez a nyák szag amiről írtál az folyamatosan jelen van? ízeket érzed? és az illatokat mikor kezdted el újra érezni?

jún. 16. 15:22

Sziasztok!

Január legvégén volt orrműtétem. Az azóta eltelt időben megtanultam hogy mi a türelem. A mai napig tud ugyanis meglepetéseket okozni az orrom. Néha kicsit elfog a kétség hogy most miért van megduzzadva, most miért nem érzem az illatokat stb.. Ugye a kezdeti időben szinte csak ezt a bizonyos nyákszagot éreztem. Azóta azért javult ez.

Az előzőekben olvastam (talán Keki írta) hogy akinek az orrcsúcsához is nyúltak (valami anyag van benne-most nem tudom a nevét, annak fél év múlva kezd el a apadni, visszahúzódni az orrcsúcsa. Ez látványos lesz. Valaki mondta nekem hogy neki több mint egy év kellett mire a fényképek is visszaadták az új orr karakterét.

Szemből most szélesebb sokkal mint volt, úgy szép orrom volt. Oldalról viszont nekem nem tetszett. Mindig ha láttam magam oldalról, az orrom egyből utat tört magának és azt vettem észre legelőször! :)

Szóval, fog szemből még keskenyedni az orr? Lent, az orrlyukak környékén. Az orrcsontom már egy hónap múlva összeforrt, attól nem várok változást.

Illetve a másik ami viszont kicsit aggaszt, sőt. Régóta, már jó pár éve van egy kis csomó, zsírmirigy vagy akármi az orromon. Most hogy kisebb lett az orrom, jobban látszik ez is. Az orrcsúcsom felett van jobb oldalt és ettől az az oldal is kissé nagyobb. Ezt mikor tudom kiszedetni vagy esetleg a következő kontrollon szóljak az orvosnak hogy hátha tud-e vele valamit csinálni.

Egy megjegyzés a végére: rettentő fontosnak tartom hogy kontrollra járjon mindenki. Egy kedves barátnőm nem járt többet a gipszlevétel után és most újabb műtétre készül, mert fura lett az orra.

További szép napit mindenkinek!

Karesz

22616. kisvivien (válaszként erre: 22612. - Kismacsek82)
jún. 16. 12:36
Megnéztem a naplódat,nem látom a hibát,szerintem szép! :)
22615. keki70 (válaszként erre: 22612. - Kismacsek82)
jún. 16. 11:25

Szia Kismacsek! :-)

Mit kell javítani?

22614. keki70 (válaszként erre: 22613. - Katacs05)
jún. 16. 11:24
Kata szerencsére már három hónapos elmúlott az orrod,nem lesz baj,ha elmozdult volna a porc,azt úgyis látnád.Most már stabilan összeforrt az orr,egy úszókarika nem tesz benne kárt,de azért máskor ne az orrodat célozza be a párod :-)
22613. Katacs05
jún. 16. 09:26
Parom veletlenul orrba dobott egy uszokarikaval, a szemuvegem is lerepult. Nem verzett csak kicsit bedugult. Ennyitol nem mozdul el a porc az orrcsucsomban ugye?
jún. 16. 05:49
Sziasztok. Engem 2016 decemberében műtött K.T. A héten mentem vissza hozzá első kontrollra. Rögtön látta mivel van gond...Lesz egy második korrekciós műtét. Nagyon korrekt és kedves volt. Decemberre tervezem az ujabb műtétet...megint nyitott műtét lesz. Kezdődhet az újabb kaland...
22611. Hortenzia (válaszként erre: 22610. - Keki70)
jún. 15. 23:37
Kosziii :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook