Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrmandulaműtét után mikor várható hallásjavulás? fórum

Orrmandulaműtét után mikor várható hallásjavulás? (tudásbázis kérdés)


7. Frankanyu (válaszként erre: 5. - 92c7c20f7e)
2011. nov. 25. 23:40

Köszi a választ.

Sajnos a 3. hallásvizsgálaton kiderült, hogy pontosan az a baj, amit írtál, a hallócsont láncolat valahol megszakad, amit a hallójárat teljes kifejlődését követően (kb. 14 éves korban) lehet műteni. A műtét során egy csontocskát helyeznek be. Egyelőre 4 havonta kontroll.

Az érdekes az egészben, hogy sem az óvónők, sem a nagyszülők, sem a közeli ismerősök, sem a férjem nem gyanakodott. Hogy észrevettük, csupán az én túlbuzgóságomnak köszönhető.

A lényeg, hogy észrevettük, viszont így lehet, hogy az orrmandula műtét felesleges volt.

2011. nov. 22. 14:19

Nekem Beni fiamat műtötték 6 évesen tavaly.

Nekünk 2 héttel a műtét után volt kontroll, és hihetetlen javulást tapasztaltunk.

Mint a műtét után kiderült, a nyomás miatt,folyadék volt a fülében, és csak 50%-os hallása volt. A műtét után, az egyik szoba sarkában volt a doki, a másikban Beni, úgy 6 méterre, és a doki a 2 kezébe súgott valamit, és hallotta Beni.

Fantasztikus.

2011. nov. 22. 14:17
Ha nem lesz javulás, még utána is sok segítség adódik. Bár az is műtét, de felnyithatják a füle mögötti területet, hogy megnézzék a hallócsontokat (jól helyezkednek el, nem hiányosak esetleg?). Remélem a lányodnál minden rendben lesz, még időben észrevettétek és ez nagyon fontos!
4. Frankanyu (válaszként erre: 3. - Geridina)
2011. nov. 22. 14:11

Egyébként még annyi, hogy már nem kérdezget vissza, mi azt hittük, hogy minden rendben, de a műszerek szerint nem.

Majd talán okosabb leszek csüt.-ön, amikor is ezt az átfogóbb vizsgálatot elvégzik.

Anyukám bátyja 30 éves korára teljesen megsüketült (bár ő agydaganat eltávolítás szövődményeként), így persze annyira parázok.

Köszi a választ.

2011. nov. 22. 14:06
Jaj, bocsi, nem olvastam figyelmesen, hogy már augusztusban volt a műtét. Akkor nem értem
2011. nov. 22. 14:06
Nekem tavaly januárban műtötték az akkor 6 éves lányomat. Azonnal érezhető volt a hatása. De előtte kb 1 évig már állandóan visszakérdezett, hogy "tessék?". Neki még az is gond volt, hogy állandóan dugult tőle az orra, ugye ez ráhúzódott a fülére és ezért nem hallott. Hidd el, jobb lesz, már rögtön utána érezni fogjátok a hatását. Mondjuk nekem a műtét közben fel is szúrta mindkét fülét, ez is sokat segített
2011. nov. 22. 14:04

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy az orrmandula műtétet követően mennyi idővel várható legkésőbb a hallás javulása?

6 éves kislányomat augusztus végén műtötték. Az érdekes az, hogy hála Istennek ő szinte sosem beteg, nem horkolt, stb. viszont mivel kicsit figyelmetlen volt, illetve vissza-vissza kérdezett, ezért vittem el f.o.g.-re. Két egymástól független orvos is azt mondta, műteni kell, mert kétoldali vezetéses hallásvesztése volt (kis- és középfok határán). A műtét után havonta járunk (már 3-szor voltunk) hallásvizsgálatra, az eredmény: a jobb teljesen meggyógyult, a bal oldalon viszont - bár valamennyit javult - de még mindig fennáll a kis- és középfok határán lévő vez. hall.vesztés.

2 nap múlva egy átfogóbb hallásvizsgálatra kell mennünk, az ambuláns lap szerint: aud K+Tymp.+Sullivan index. (Mi ez?)

Ha van tapasztalat, szívesen várom.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook