Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula-műtétre várunk fórum

Orrmandula-műtétre várunk (beszélgetős fórum)


10. Évi anyuka (válaszként erre: 9. - Veszter78)
2011. okt. 5. 07:32
Semmi különös, nálunk minden ugyanaz maradt.
2011. okt. 4. 21:55

Évi!

Szabadságra jövök,már június óta tudunk a műtétről és ezért nem is voltam nyáron szabin,így el tudok jönni másfél hétre.


Még valami:

műtét utáni étrend nálatok,hogy alakult??

mit ettetek?

8. Krisztina1969 (válaszként erre: 6. - Veszter78)
2011. okt. 4. 19:41
ja értem... köszönöm, hogy válaszoltál. Akkor nálunk nem az lesz. Még a polipra gyanakszom :(
7. Évi anyuka (válaszként erre: 6. - Veszter78)
2011. okt. 4. 15:22

Igen, másnap mehettünk haza.

Egy valamire vigyázz!

HA munkahelyed van, a kórházi igazolással nem leszel jogosult a táppénzre. Egy hónapig harcoltam a tb-vel, míg kiderült nekik van igazuk. A kórház meg a magáét hajtogatta, hogy de igen, ők 1000 éve ugyanezt az igazolást adják minden hozzátartozónak, aki bent fekszik kisgyerekkel, és eddig nem panaszkodott senki.

Így utólag a munkahelyem két nap szabit kiírt, így megoldódott.


Szóval a kórház és a TB mindegyik gyagya és nem hajlandóak egymást telefonon felkeresni, hogy mi is ilyenkor a teendő. Mindegyik a maga igazát hajtogatta. A kórház, hogy jó ez az igazolást és punktum, a tb meg, hogy nem jó az igazolás.


Szóval ha dolgozol, vegyél ki szabit.

2011. okt. 4. 14:53

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Évi anyuka!Mi is úgy vagyunk,hogy annyira megnagyobbodott az orrmandula,hogy már az egyik fülünkre nem hallunk jól :( most ettől a űtéttől várok javulást bevallom őszintén.nálunk még az is megnehezíti,hogy kisfiam asztmás és ha el van dugulva az orra még nehezebben kap levegőt.. :(most éppen műtét előtt másfél héttel náthás,köhög így szorgalmasan imádkozom,hogy addig meggyógyuljon.

Igazából csak az érdekelt volna,hogy mi a menete,de már olvastam is.hát..félek,hogy én is kicsit padlót fogok .(

én már most kiagyalom magam és még hol vagyunk??

megfogadom a tanácsod,igyekszem nem hergelni magam,de nagyon nehezen megy...

Másnap már mehetünk haza ugye ha minden rendben van?

Zsóka én nagyon parázok,de igyekszem a kicsi felé nem mutatni.

Krisztina nekünk úgy kezdődött hogy tavaly karácsonykor felszúrták a fülét ,mert olyan náthás volt,és aztán hallásvuzsgálaton utána rájöttek,hogy az egyik fülével bizonyos szint alatt nem hall.és akkor kaptunk időpontot,merthogy meg van nagyobbodva ugye az orrmandula.

2011. okt. 4. 08:48
Hogy kezdődik az orrmandulával a probléma? Hogy derül ki, hogy azzal van a gond? Csak mert babám, most 1 éves, és hónapok óta olyanokat csinál, mintha egyfolytában be lenne dugulva az orra, de nincs. Ilyet kicsiktől még nem láttam, hallottam. Légyszíves írjátok meg. Köszönöm :)
4. encifinci (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2011. okt. 4. 08:38
Nekünk egyszerre vették ki a fiam torok és or manduláit altatásban,az ébredés utánnagyon sírt,de nem az orával hanem a torkával volt abaj,sokat hányt,infóiót kapott utánna fájt neki enni nem akart,2 hét volt ami nehezen ment.HA csak az orrmandulát veszik ki sztem semmi gond nem lesz:)nyugi
3. Évi anyuka (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2011. okt. 4. 08:36

Szia!

Én fiamat június 30-án műtötték. 6,5 éves.

Az ébredést nem viselik túl jól a gyerekek. Aznap 9 gyereket műtöttek, és mindegyiket üvöltve hozták ki a műtőből. De nem a fájdalom miatt, vagy nem is tudom. Mind sírt és dobálta magát.

Én személy szerint ettől úgy kikészülte, hogy engem kellett az ápolónőknek felmosni. Arra emlékszem hogy fekszem a síró fiam mellett és az ápolónő magasba emeli a lábamat. Szó szerint összecsúsztam.

Teljesen belehergeltem magam. Ezzel vigyázz!

Ne idegesítsd magad feleslegesen.


Kb 1 óra alatt lenyugszanak a gyerekek, alszanak.

Ébredés után én fiam ivott majd evett, mintha mi se történt volna. Kicsit fájlalta a torkát. Állítólag ez természetes.

ja, és a fülét is felszúrtál műtét közben.


A hallása az egyik fülén tökéletes, a másikon nem igazán :(


Nekünk azért kellett ez a műtét, mert a hatalmas orrmandula nyomta a fülkürt bejáratát és nem hallott a gyerekem. Tök hangosan kellett hozzá beszélnem, ha háttal volt, nem hallotta amit normál hangerőn mondtam, stb.


Kérdezz, úgy tudok válaszolni, mi érdekel?

2011. okt. 4. 08:31
A szülő jobban fél, mint a kisgyerek. Ne vetítsd rá ki a félelmeidet! Ne félj, nem lesz gond!
2011. okt. 4. 08:21

Sziasztok!

Jövő héten műtik a kisfiamat orrmandulával.Szeretném ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat és a tanácsaitokat.Sokan mondták,hogy ilyenkor nem szabad a neten össze-vissza olvasni mindent,mert csak bepánikol az ember.De én már így is tiszta ideg vagyok,hogy az én egyszem kismanómat műtik,így azt gondolom ez elkésett tanács volt !Mégis jobb olyanoktól hallani akik mostanában voltak túl a műtéten.Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook