Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédértés és orrmandula fórum

Beszédértés és orrmandula (beszélgetős fórum)


2017. márc. 2. 21:47
Szakember még nem látta, csak fülész, ők meg csak a fülig akarnak látni. Egyre több mindent megért, de még sok a lemaradás. Kb. egy éves kora óta mondja a magáét, de zárt szájjal, nem artikulál, pont mint a hallássérültek. A hanglejtést, szótagok számát kiválóan utánozza, de még nem jutott el oda, hogy artikulálva beszéljen. Remélem ebben tudnak majd segíteni a logopédián.
2017. márc. 2. 09:34
És mit mondanak mért nem beszél? Azt megérti amit kérsz tőle?
2017. márc. 1. 20:06
Hasonló volt a forgatókönyv nálunk is. :-( Az én kisfiam júliusban töltötte a kettőt, de még mindig nem beszél. Tavaly szeptemberben vették ki az orrmanduláját, illetve kapott tubust mindkét fülébe. Folyton savós középfül gyulladása volt, nem akart rendbe jönni, próbálkoztunk alternatív dolgokkal, kapott antibiotikumot, ilyen-olyan orrcseppet, orrsprayt, allergia elleni szirupot, de nem javult. Gyakorlatilag egy évig szinte folyamatosan savó volt a dobhártya mögött. Miután késve indult a mozgása is, később is vettük észre, hogy nem hall jól. A műtét után a hallása tökéletes lett, a suttogást is jól hallja, apró neszeket is meghall, de a beszéd még mindig nem indult meg, most kezdünk majd a logopédián, csak nagyon sokára kaptunk időpontot. :-(
2017. febr. 28. 11:12
Rendben köszönöm szépen a biztatást jól esik 😊
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Csenki90)
2017. febr. 28. 11:08

akkor porszívózd az orrát szorgalmasan! meg orrspray


jobbulást és írd meg, miket mondanak az "okosok" :)

2017. febr. 28. 11:06
Mindenképp megyünk . Most hívtam a fül orr gégészeti drnőt . Jövő héten csütörtökön megyünk mert most is folyik az orra és így most tuti rossz lenne a hallás vizsgálat. A házi doki meg azt mondta ad beutalót a korai fejleazőbe .
2017. febr. 28. 11:05
2017. febr. 28. 11:04
2017. febr. 28. 11:03
Debrecen van igen . Egy két álathangot utánozni a kígyó és a varjú de ezt se mindig.
2017. febr. 28. 11:03

ja, látom, Debrecen

Mielőbb jelentkezz be! Lehet , várólista is van.

Korai fejlesztő Központ:



[link]

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Csenki90)
2017. febr. 28. 11:00

Autizmusban azért ne gondolkodjatok, de 2 évesen már rövid mondatokban azért általában beszélnek a gyerekek.


Állathangokat utánoz?


Hol laktok? Van ott korai fejlesztő központ?

2017. febr. 28. 10:55
Az autókat szereti , a könyveket is szereti nézegetni de csak úgy ha Ő lapzza . Labdázni szokott van sok kis labdája azokat rugdosni szokta. Szeret velünk játszani sőt igényli is . Ha kint vagyunk a konyhába húzz befelé , hogy játszunk. Viszont nem mutat rá a dolgokra ezt mondta m már védőnőnek gyerek orvosnak is, mert felmerült bennem ,hogy nem e autista . Szemkontaktus az van de főleg a szánkat nézi. Szokott babanyelven is hablatyolni bár kisebb korában sokkal többet beszélt. Utánozni is szokott minket .
17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Csenki90)
2017. febr. 28. 10:29
A nyári időszakot szokták javasolni ilyenkor, mert akkor kisebb a valószínűsége a náthás betegségeknek
2017. febr. 28. 10:28
otthon mivel szeret játszani? könyveket szívesen nézeget-e? olvasott, mondott mese vagy képről mesélés érdekli-e?
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Csenki90)
2017. febr. 28. 10:27

Remélem, a pszichológus érti a dolgát.

Bár egy logopédus lenne talán a legmegfelelőbb szakember most.

2017. febr. 28. 10:24
Éppen ez az , hogy azt mondta drnő , hogy nyáron vegyük ki neki meg ez nem okoz beszéd értésre nézve probélmát . Azt mondta 20 % kb a hallás csökkenés az jobb fülén ezt mutatta ki a műszer . A kisfiam bölcsis ott megfogja nézni szerdán egy pszichológus kíváncsi leszek rá.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Csenki90)
2017. febr. 28. 10:17

AZ a kis műszer a timpanometer, azaz timpanometreiát csináltak. EZ csak a dobűri nyomást méri.

Persze, ha azzal baj van, akkor abból lehet következtetni a hallásvesztés mértékére!


De ez valójában nem hallásvizsgálat.

Ilyen kicsiknél a BERA hallásvizsgálatot szokták csinálni, de azt bódításban lehet csak.

Lehet, erre nem lesz szükség, ha szépen rendeződik a középfülgyulladásaa.

Csakhogy a nagy orrmandula miatt nem tökéletes a dobüreg(belső fül) szellőzése, s emiatt keletkezett ez a savós gyulladás.

AMíg az orrmandul-problémát nem oldjátok meg (ki kell venni), addig a halélása sem lesz rendben.

Ne halogassátok, késik a beszédfejlődése, hallásvesztesége van.

Muszáj cselekedni.

2017. febr. 28. 07:29
Mindenképp megyünk korai fejlesztőbe. A savós középfülgyulladásnak semmi tünete nem volt nem tudjuk mióta áll fent ez a helyzet. Számtalanszor volt már beteg sajnos ezért nagyobbodva meg az orrmadulája És most értünk arra a szintre , hogy nyitott szájjal alszik és néha horkol és mostanában elég rossz alvó is mindig fel kell éjszaka inni. Kis műszer dugtak a fülébe.
2017. febr. 27. 21:53

Hallásvizsgálattól függetlenül kezdd el hordani korai fejlesztésre! Nagyon fontos lenne. Ha ennyire semmi szókincse nincs még 2 évesen és alapvető szavakat sem ért, akkor bizony be kell avatkozni egy komplexebb vizsgálattal!


Nekem az is fura, hogy ilyen későn vették észre a középfülgyulladást és a nagy orrmandulákat! Semmi tünete nem volt eddig? Nem horkol? Nem tartja nyitva mindig a száját? Hiszen ha a nagy orrmandula miatt nem kap rendesen levegőt az orrán, akkor mindezeket tapasztalnod kellett volna.

És ki tudja, mióta áll fenn ez a fül-probléma, azaz mióta nem hall normálisan?


És bizony ha nem hall rendsesen, akkor a beszédértése sem fejlődhet, ez elég logikus.

Persze, ha ez a fülgyulladás csk rövid ideje áll fenn, akkor nyilván még nem tehetett nagy kárt a beszédfejlődésben.


Talán arra akartak utalni az orvosok, hogy valami más állhat a beszédfejlődés késése mögött, nem egy egyszerű átmeneti hallásromlás. S ezért kérnének komplex vizsgálatot és fejlesztést a korai fejlesztőben.


Kíváncsi vagyok a sorsotokra, írd meg a továbbiakat is!


Milyen hallásvizsgálatot tudtak nála csinálni?

2017. febr. 27. 19:21
Dr . Rezes Szilárd áll voltunk ügyeleten Ő állapította meg , hogy sávos középfülgyulladás + tűszős mandula gyulladása volt. Nagyon kedves aranyos doki volt mondtam neki is és csttintett a füle mögött és figyelt rá . Ő azt mondta szerinte nincs gond de mivel be volt gyulladása a füle így a hallás vizsgálat is rossz lenne. Szájmat mindig figyeli és a jobb fülén rossz volt a hallás vizsgálat ez volt 2 hete. Ja és most megint taknyos akkor vagyunk.
9. plavalaguna (válaszként erre: 7. - Csenki90)
2017. febr. 27. 18:54

nekünk a helyi doki azt mondta a kislányra, á semmi gond.. de csak nem stimmelt a dolog... így mentünk kórházba.. ahol egyből aki elsőre megnézte, küldte, hogy nézze meg más is, azonnal küldték műszeres vizsgálatra. majd hamar kaptunk is időpontot műtétre . És amúgy tb alapon voltunk, szóval nem magándoki, meg fizetős...

a fiam a másik helyi doki látta, ő ezt a kört helyben végigcsinálta, itt is van műszeres labor minden, és nála csak a fele füle volt.


amúgy azért ért valamit valószínű, mert azt ég gyulladás előttről tudja látásból is, és úgy "leolvassa" De tényleg szerintem kell alaposabb vizsgálat, azért egy 2 éves elég kétséges hogy ennyire zsiványsüket lenne..

8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - Csenki90)
2017. febr. 27. 18:50
Én is debreceni vagyok. Dr. Rezes Szilárdot keressétek meg a Klinikán, nagyon szimpatikus doki.
2017. febr. 27. 18:31
Debreceniek vagyunk! Csak azt nem értem , hogy valamit megért valamit nem . A házi dokim is azt mondta ,hogy okozhat ilyet de a fül orr gégész meg a hallás vizsgáló doki is meg van győzödve , hogy ez nem okoz ilyen gondot. Mindenképp keresek másikat , ha ne haladunk előre. Köszönöm a válaszokat 😋
6. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Plavalaguna)
2017. febr. 27. 18:23
Amúgy állítólag ki bírják nőni a gyerekek. de ha már nem is hall rendesen, akkor szerintem nem érdemes erre várni... vagyis mint írtam én nem vártam. gyulladást meg nem nővik ki, csak az orrmandulát...
5. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Csenki90)
2017. febr. 27. 18:21

nálunk volt.. kicsit később... És műtét lett.. a kislányomnak majdnem maradandó károsodást okozott az egyik, nem gond ez fülész.... jó hogy nem hittem neki, és rohantam másodvéleményért a fiamat előzőleg már látó dokihoz.


nekem az 5 éves kislányomnak a gyulladás plusz orrmandula azt eredményezte, hogy konkrétan megtanult szájról olvasni gyakorlatilag. az ovistársai nem is szóltak már hozzá, előbb megkocogtatták a vállát, aztán ha feléjük nézett, csak akkor beszéltek hozzá---


szerintem nézesd meg egy másik orvossal is. mert igen lehet komoly baj is. Műtét után kb egy- másfél hónap volt mire helyreállt a hallása, mert ugye gyulladásban is volt... de hirtelen mindenre reagált már, és akkor is, ha nem nézett ránk :)


a fiam csak a fél fülére lett "süket" orrmandula miatt, neki nem volt gyulladás. neki amint kivették az orrmandulát, másnap már bármelyik fülébe lehetett suttogni és ismét értette :)


amúgy én úgy tudom két éves korban mégtöbb katyvaszt tud okozni. De ne rám, vagy bárki netesre hallgass, hanem keress fel másik fül orr gégészt is, lehetőleg ygerekekre szakosodottat!


ha budai oldalon vagy a szt imre fül orr gégészetét pl tudom ajánlani. pesten állítólag a heim pál az alap.

2017. febr. 27. 18:11
Szorítok nektek!
2017. febr. 27. 17:48
Pedig azt mondták , hogy, ez csak idéglenes hallás csökkenés most kíváncsi leszek mit mondanak Szerdán kell menni
2017. febr. 27. 17:36
Hogyne okozna problemát a beszédértésre nézve? Hiszen nem hallja jól szegény, amit mondtok neki.
2017. febr. 27. 16:59
Sziasztok! Kisfiam januárban töltötte a 2 évet ! Az a problémánk , hogy nem beszél még szavakat sem mond és azt vettem észre , hogy sok mindent nem ért meg. Pl: azt érti hogy kér sz enni- inni, menjünk fürödni, kérem szépen ilyesmi de ha mondom neki ,hogy hol az autó vagy ladbda stb semmi reagálás. Drnő elküldött minket fülészetre ahol kiderült ,hogy a jobb fülén sa vos középfülgyulladás van és meg van nagyobbodva az orrmadulája a héten kell vissza mennünk. Ott azt mondták , hogy ez nem okoz nagy problémát a beszédértésre nézve. Drnő azt mondta várjuk meg mi lesz a fül vizsgálaton és ha jó akkor ad beutalót a korai fejlesztésre. Olyan anyukákat kérdeznék akinek volt hasonló problémája ??!! Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook