Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökölhet-e gyermek adósságot? fórum

Örökölhet-e gyermek adósságot? (tudásbázis kérdés)

10. medina34 (válaszként erre: 9. - Pearl 1985)
2013. júl. 16. 18:37
Oké! Köszi
9. Pearl 1985 (válaszként erre: 7. - Medina34)
2013. júl. 16. 18:36
Azért javaslom, hogy ügyvédet is kérdezz meg a dologról.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Medina34)
2013. júl. 16. 18:36
Ezzel ráértek a hagyatéki tárgyalásig.
7. medina34 (válaszként erre: 5. - Pearl 1985)
2013. júl. 16. 18:33

Akkor nem kell előre "gondolkodni".

Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 16. 18:31

julcsi0409

#

e-mail

2013.02.23. 15:36


Azt szeretném kérdezni,hogy ebben a hónapban meghalt édesapám.Mivel szüleim régen elváltak így nem is nagyon tartottuk a kapcsolatot.Most viszont nekünk kell eltemetni.Nyugdijas volt és mint kiderült volt személyi kölcsön és még valamilyen kölcsön a nevén.Mivel semmilyen ingósága illetve vagyona nincsen örökölhetem-e a hiteleinek a visszavizetését?

julcsi0409


Az örökösök csak a hagyaték tárgyaival felenek a tartozásokért, illetve ha a hagyaték tárgyait felélik, akkor azok értékéig. A többletért nem. E mellett a hagyaték visszautasításának is helye van.

Én nem értek ehhez,de ezt találtam hirtelen.

2013. júl. 16. 18:31

Van lehetőség arra, hogy az örökös lemondjon az örökségről.Ebben az esetben sem az adósságot, sem az esetleges vagyont nem örökli. Ezt a végrendelet felolvasásakor, illetve a hagyatéki eljáráson lehet megtenni,miután felsorolták az elhunyt értékeit és adósságait. A nyilatkozat nem visszavonható.

Ha új életet kezdett és már van új családja, akkor ha jól tudom minden gyermek érintett.

4. medina34 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. júl. 16. 18:30
Jelenleg még kiskorú a gyerek. Gondolom ilyenkor a gyámügyet kellene bevonni.
2013. júl. 16. 18:30
A parom csalajaban ep most van egy ilyen ugy, a gyermek lemondott az oroksegrol, es irasban tett kijelentest arrol, hogy az adossag fizeteset sem tudja fedezni/vallalni/megteriteni. Szoval elvileg nem kotelezhetik fizetesre. Aztan a csaladban verszeriti kozeli rokonra szall at az orokseg, igy most a parom is tanukkal lemondott az oroksegrol, mert mi sem akarunk, es nem is tudunk tobb milliot kifizetni!
2013. júl. 16. 18:28
Persze. De ha lemond az örökségről, azzal lemond a tartozásról is. Az örökös csak az örökség erejéig felel az adósságért.
2013. júl. 16. 18:22

Férjemmel évvekkel ezelőtt elvltunk, van egy közös gyermekünk. Válás után ő külföldre költözött, új életet kezdett. A válás után derült ki, hogy a tudtom nélkül több helyen is hiteleket vett fel,(bankok, takarékszövetkezetek, magánszemélyek) fűnek fának tartozott, több milliós tételről van szó. A mai napig nem tudom, hogy pontosan kinek,és mennyivel tartozott, fizetett e valakinek.

Az lenne a kérdésem, hogy ha vele történne valami, a fiam megörökölheti e ezeket.

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook