Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öröklési jogban jártasok segítsetek! fórum

Öröklési jogban jártasok segítsetek! (beszélgetős fórum)

2012. okt. 28. 14:24

A tulajdonos sajnos elhunyt, így az örökösöknek, és annak van joga jelenleg ott tartózkodni, aki oda van bejelentkezve.

Mivel örökös a fórumindító, így neki biztosan joga van bemenni, ott tartózkodni, a kérdéses igazából a 2. feleség helyzete, bár mivel valószínűleg a lakcímkártyája szerint oda van bejelentkezve, így neki is, DE ha nincs meg a 20 év élet-, és! vagyonközösség, akkor ő nem örököl semmit alanyi jogon, ergo simán el lehetne indítani a kilakoltatást.

De egyébként hagyatéki ügyekben manapság sajnos mindenképpen szükség van ügyvédre, pláne ha ennyi örökös van, és van akinek nem tisztázottak a jogai.

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Lilimia)
2012. okt. 28. 12:23
Nem biztos, hogy neki joga van ott tartózkodni. Joga csak a tulajdonosoknak van.
2012. okt. 28. 12:22

Mennyi ideig élt élet-, és vagyonközösségben a nagypapád a második feleségével? Mert ha nincs meg a 20 év, akkor őt konkrétan semmi sem illeti, vagy legalább is másfél évvel ezelőtt még így volt.

Egyébként a házból nem zárhatjátok ki csak úgy egymást, mert konkrétan birtokháborításnak számít, mivel jelenleg -elméletben- mindkettőtöknek joga van ott tartózkodni. A legtisztább, ha hatóságilag lezáratod a házat.

2012. okt. 28. 12:16

Én mindenképpen feljelenteném a rendőrségen, és mielőbb fordulj ügyvédhez.

Amúgy a 2. feleség milyen jogon tartózkodott az ingatlanban?

2012. okt. 28. 12:14

Majd fognak bekérni hagyatéki leltárt. Ha az ingóság is közös, akkor azt is közösen öröklitek.

Közösnek számít, hacsak erről az örökhagyók másként nem rendekeztek. Nem tudod, készült végrendelet a nagymamád részéről?

3. Nessaja07 (válaszként erre: 2. - Elbb)
2012. okt. 28. 12:12
Amikor nagyapám meghalt, mindkettőt, de az ingót nem hoztam el.
2. elbb (válaszként erre: 1. - Nessaja07)
2012. okt. 28. 11:53
Ingó és ingatlan nem ugyanaz. Mindkettőt örökölted? Egyébként hatósági segítséggel le lehet záratni a házat, a hagyaték rendezésééig.
2012. okt. 28. 11:48

Sajnos egy bonyolult ügybe keveredtem, ügyvédhez kell fordulnom, de addig is lépnem kell valamit.

A következő ügyben kérem a segítségeteket, tanácsotokat: nagyapám után 8 és fél éve megörököltem a házuk felét, a másik fele a második feleségéé maradt, aki nem vér szerinti nagymamám. Most a halála után a rokonsága rátette a kezét a házra, aminek a fele az enyém, a másik fele nagyanyám után 7 felé oszlik, de még nincs közjegyzői végzés, kinek mennyi jut. Az unokahuga (aki 1/16-od részt örököl) elvitte a ház kulcsait, engem nem enged be és bár pár napja hunyt el nagymamám, már hurcolkodik, elviszi az értéktárgyakat, amiből pénzt remél. (Még nagymamám életében kezdte árulni a házát.) Őt még semmiféle tulajdonjog nem illeti meg, hiszen még értékbecslés sem történt.

Tegnap lelakatoltam a kaput, hogy ne tudjon további cuccokat elvinni.

A kérdésem: amikor nagyapám meghalt, az értéktárgyait, a hagyatékát (amit közösen szereztek meg) nem tudtam, nem is akartam elvinni, hiszen mamám még a házban lakott. Igényt tarthatok-e a közösen szerzett ingóságok felére, miután a ház felének a tulajdonjoga az enyém.

A másik kérdés: az eddig elvitt tárgyak, bútorok esetében hogy tudom a jogaimat érvényesíteni?

Ha valaki járt már hasonló cipőben, vagy tudja, mit tehetek meg, és mit nem( nem szeretném, ha emiatt beperelnének), adjon tanácsot! Segítségeteket előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook