Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyben jártasok! A cég bekérheti az eredeti szerződés példányait, munkaügyi ellenőrzés miatt? fórum

Munkaügyben jártasok! A cég bekérheti az eredeti szerződés példányait, munkaügyi ellenőrzés miatt? (tudásbázis kérdés)

28. e28c748947 (válaszként erre: 26. - Alidamolnar)
2012. febr. 25. 00:53
Bizony, láttam már ilyet.
27. *virág (válaszként erre: 26. - Alidamolnar)
2012. febr. 24. 23:04
Ha a munkavállaló nem ír alá minden egyes oldalt, akkor bizony fenn áll a veszélye, hogy a munkaadó kicserélheti az aláíratlanokat, számára kedvezőbb szövegre. Magyarul hamisíthatja.
26. alidamolnar (válaszként erre: 18. - E28c748947)
2012. febr. 24. 19:12

Nem értem, hogy merülhet fel, hogy milyen a munkavállaló példánya?

Ugyanolyan, mint amin aláírta, hogy átvette. Tehát ha a munkavállaló aláírta, ráírta, hogy egy példányban átvette, ez marad a munkáltatónál. Mert egy ugyanilyet vett át a munkavállaló is, vagyis az övé pont ugyanilyen.

25. alidamolnar (válaszként erre: 5. - Syria)
2012. febr. 24. 19:08
Így van. Sőt, a dolgozó el is kutyulhatta valahova. Én három példányban készítem, egyet kap a dolgozó, egyet én, mint könyvelő lefűzök a cég anyagába, és egy marad a cég telephelyén is (persze munkáltató és munkavállaló által aláírva).
24. sajert (válaszként erre: 23. - Syria)
2012. febr. 24. 17:24
Az ő munkaszerződéséből egy eredeti példány van, mert nyomtatványboltból beszerzett munkaszerződés azon már eleve a második példány (a munkáltatóé) másolat).
23. syria (válaszként erre: 21. - Sajert)
2012. febr. 23. 21:02

Az érveid alapján kérjék csak az ellenőrök az eredetit, de ne a munkavállalótól, hanem a munkáltatótól, hiszen tőle származik!


Jobb híján meg korrekt a javaslatod. Épeszű ember eredeti dokumentumot nem ad ki a kezéből.

2012. febr. 23. 10:16
Fénymásolatot kaptak, majd kiderül, hogy jó-e. Az enyémet nem adtam le. Vagyis csak úgy adtam volna le, ha átadás-átvételit ír alá a főnök meg lefénymásoljuk, hogy legyen az eredetiről példányom. De ez nem kellett. Fénymásolva le lett, de az ment az ellenőrzéshez. Aztán majd kiderül jó e így... Könyvelő szerint jó lesz.
21. sajert (válaszként erre: 19. - 2100)
2012. febr. 22. 22:14

Másolatot olyat adsz be, amilyet akarsz :-)). Nem kell hozzá még szerkesztőprogram se, csak egy fénymásoló és pár papír. Az aláírás rajta van egy papíron, a fölé BÁRMIT be lehet másolni.


Gondolom azért kérik az EREDETIT az ellenőrök. Függetlenül attól, én lemásolnám, és ráírnám, hoy az Eredetivel mindenben megegyező hiteles másolat. Dátum, eredeti aláírással. Ezt el szokták fogadni.

20. syria (válaszként erre: 13. - Moncsicsi83)
2012. febr. 22. 20:12
Helyes, a sajátodhoz ragaszkodj. A trehány munkáltató meg érje be fénymásolattal.
19. 2100 (válaszként erre: 18. - E28c748947)
2012. febr. 22. 07:08
Akkor viszont eleg lenne egy masolat is, nem ragaszkodnanak az eredetihez.
18. e28c748947 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. febr. 21. 22:48

De joguk van bekérni...Elég sok mindenhez van joguk..Itt valszeg nem az a kérdés, hogy van e a cégnek, hanem milyen a munkavállaló példánya.

Ez mindig az ellenőrzés milyenségétől függ, vagyis mi okból van az ellenőrzés.Nálatok azért nem érdekelhette a te példányod a Munkaügyi Felügyelőséget, mert nem ez volt a célellenőrzés tárgya.

2012. febr. 21. 21:39

Valószínűleg azt nézik meg, hogy más van a munkaügyön és más nálad. Az aláírásnál nem valószínű, hogy mind az összes példány ugyanazt tartalmazta - ezzel tudnak a munkáltatók csalni.

Mielőtt bemész, egy független fénymásolóban készíttess róla hivatalos másolatot és azt add át nekik, az eredetit megnézhetik, de azt kérd vissza.

16. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2012. febr. 21. 20:52
Ha bemutatták, ami bent volt, akkor nekem büdös az ügylet.
2012. febr. 21. 20:51

Nincs joguk bekérni!

Nem rég volt nálunk is ellenőrzés és senkit nem érdekelt az én példányom, hanem csak a cégnél lévő példány volt a fontos. Az, hogy tartalmaz e mindent, én írtam e alá, stb.

Olyan nincs, hogy a munkáltatónak nincs a szerződésből.

2012. febr. 21. 20:40
Persze, joguk van bekérni abból az okból, hogy bár a cégnek van, de kiváncsiak a te példányodra is, mert előfordult már, hogy a dolgozóval másmilyen szerződést irattak alá...
2012. febr. 21. 20:01

Na majd holnap kiderül, azért köszi a segítségeket. Felhívtam ismét a céget, kolléganők is idegesek, hogy miért kell ezt bevinni.

Na majd holnap bemegyek és felhívjuk onnan a könyvelőt. Ki nem adom a sajátomat a kezemből. Két példány még kell, hogy legyen, vigyék el a másikat. grrrrrrrrrrrrr

2012. febr. 21. 17:44
Mond meg, hogy elkeveredett.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. febr. 21. 17:42

Milyen szerződést?

Munkaszerződés?

Abból a cégnek kell lenni! Ha ellenőrzés van, akkor azt kell megmutatni és nem a dolgozó példányát.

10. 2100
2012. febr. 21. 17:32
Semmikepp ne add at szerintem, nekem volt egy hasonlo esetem egy eredeti szerzodest kertek be, de vissza mar nem kaptam, s, mivel egyedul voltam ott es akkor, nem tudtam mit tenni. Nekik is van eredeti peldanyul, max. egy masolatot vigyel be es hivatkozz arra, hogy nekik is van egy belole (de legyen rola neked is pluszban megegy masolatod.. barmi megeshet- sajnos :( , ez van, fo az elovigyazatossag, nem ismerheted a szandekaikat, miert is kell nakik megegy a sajatjukon kivul)
2012. febr. 21. 17:27

Ha akkora a "félsz"-csináltass róla hiteles másolatot.

Közjegyző csinálja(nem ingyen).

Az ellenőröknek nyilván alapos gyanujuk van fekete foglalkoztatásra-ez lehet az indok.

8. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2012. febr. 21. 16:35
Az eredetit bemutatjuk, de nem adjuk át; fénymásolatot készíthetnek róla. Ennyi.
7. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Syria)
2012. febr. 21. 16:26
Na ez az... Ezért nem értem én a dolgot. A munkaügyesek meg már nem dolgoznak, holnap reggel tudom őket hívni, hogy ilyen lehet e.
2012. febr. 21. 16:26

A cégnél az üzletben van példány. Azt bemutatták, amikor az ellenőrzés volt.

Nekünk olyan volt a szerződésünk, amit nyomtatványboltban lehet kapni, és két példányos, vagyis a második ilyen másolat/kopír jellegű. Mi a tollal kitöltött első példányt kaptuk, a cégnél maradt a másodpéldány az üzletben.

Táppénzen vagyok és csörögtek, hogy vigyem be, adjam le az eredeti példányt, hogy be tudják majd mutatni. De akkor nálam nem marad semmi. Vagy írassak egy átadási-átvételi elismervényt, hogy ezeket leadtam és fénymásoljam le magamnak?

Csak nehogy nekem itt meg kijöjjenek ellenőrizni, hogy táppénzen vagyok és mutassam be a szerződést meg egyebeket, mert akkor szarban leszek...

5. syria (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. febr. 21. 16:24
Ezt nem értem! A munkaszerződéseknek mindig több példányban kell készülniük. Eredeti példányt kell kapnia a munkavállalónak, a munkáltatónak, s többnyire kap belőle az irattár is. A te eredeti példányodhoz senkinek semmi köze.
4. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. febr. 21. 16:21
Ellenőrizhetik, bizony. Előfordulhat, hogy elkeverték a cégnél, és ezért kérik be.
3. secret! (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. febr. 21. 16:20
Csak mutasd be, majd csinálj nekik másolatot, ha kell nekik. A munkaadódnál lévő példány is ott kell, hogy legyen, és az is eredeti. Mindig két eredeti készül, egy a tiéd, egy a munkáltatóé.
2012. febr. 21. 16:18

Munkaügyi ellenőrzés volt a munkahelyemen és elméletileg a munkaügyesek kérik az első, eredeti példányát a szerződéseknek megtekintésre. Az nálunk, alkalmazottaknál van. Bekérheti a cég csak úgy, hogy be tudja mutatni? Egyáltalán kérhetik a munkaügyesek?

Ha én leadom, akkor nekem nincs példányom.

Mi ilyenkor a teendő? Van aki volt már ilyen cipőben?

2012. febr. 21. 16:17
Munkaügyben jártasok! A cég bekérheti az eredeti szerződés példányait, munkaügyi ellenőrzés miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook