Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ORIGO-s angol középfokú nyelvizsgánál hogyan készüljek a magnóhallgatásra? fórum

ORIGO-s angol középfokú nyelvizsgánál hogyan készüljek a magnóhallgatásra? (beszélgetős fórum)

2013. aug. 23. 18:58

Szia. ismered a kovetkezo konyvet?


[link]

2013. aug. 23. 14:34

szia


én évek óta nézek sorozatokat, feliratosan. Hol angol, hol magyar felirattal. Filmeket is, és ráállt a fülem.


+ vannak nyelvkönyveknek is cd mellékletei, amivel tudsz MINDENNAP gyakorolni.

5. simple (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2013. aug. 23. 14:05
Minden nap gyakorolni kell, tv-t nézni angolul, filmeket, lehet felirattal is.
2013. aug. 23. 14:01

Én németre készülök, de biztosan van angolból is olyan oldal, amit a nyelvet tanulók segítségére hoztak létre az illető országban.

Én találtam ilyen német oldalt, ahol sokféle feladat van a hallás utáni szövegértésből is.

Ír be a keresőbe angolul azt a szót, hogy hallás utáni szövegértés- vagy hasonlót.

3. Hilarie (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2013. aug. 23. 13:56
Szerintem azzal tudsz rá készülni, ha minél több angol szöveget hallgatsz - akár mondjuk CNN-t, akár filmeket angolul. Nekem anno ez segített sokat. Rá kell érezned arra, hogyan tudod nagyjából megérteni a szöveget, s néhány szó alapján, a szövegkörnyezetet is figyelve kitalálni. A nyelvvizsgán pedig próbálj majd minél többet írni, s logikusan kitalálni, mi is lehet a történetben.
2013. aug. 23. 13:52
van aki hasonló cípőben jár és talált rá megoldást?
2013. aug. 23. 13:50
El vagyok keseredve!!! Októberben mennék origós középfokú nyelvvizsgára és a magnóhallgatásom a nullával egyenlő. Minden más jól megy de ez.... nem tudok hogy kezdjek neki hogy gyakorolhatnék rá. Ugye az origós nyelvvizsgánál az a baj hogy a magnóhallgatásnál magyarul tesznek fel kérdéseket és magyarul is kell válaszolni kissé kifejtősen.... De egyszerűen nem megy...nem értem a szövegeket nem tudok semmit megválaszolni és nem tudom hogyan készülhetnék rá. :( KÉRLEK SEGÍTSETEK NEKEM!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook