Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntesség külföldön. Menjek vagy nem? fórum

Önkéntesség külföldön. Menjek vagy nem? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 3. 21:44
Ez engem is érdekelne. Most decemberben jönnek az egyetemre segélyszervezetek képviselői. Én ott leszek.
2011. dec. 1. 13:34
Engem is érdekelne. Ismertek esetleg oldalakat, ahol külföldi önkéntesnek lehet jelentkezni? ( Olaszország érdekel elsősorban ).
2011. júl. 26. 23:03
Engem érdekelne de max.csak néhány hónap.
2011. máj. 5. 14:53
Nekem több ismerősöm is önkéntes külföldön, jól érzik magukat sőt maradnak is. Ha gondolod írj privátban, felvesszük a kapcsolatot :)
8. arrival (válaszként erre: 1. - Planetinfocenter)
2011. máj. 5. 14:47

Külföldön ez tényleg megszokott, és ennek több fajtája van.

Én pl. jelentkeztem a Londoni Olimpiára önkéntesnek, már a 2. szűkítő körön vagyok túl és két interjún :)

Ez az önkéntesség pl. nekem azért lenne jó, mert világéletemben sportmániás voltam, kiskorom óta sportot nézek állandóan a tv-ben, kivülről fújom az olimpiákon mikor mik történtek, eredményeket stb.

Szóval hatalmas élmény lenne, ha egyszer ott dolgozhatnék! Ingyen persze, önkéntesként, de ebben nem ez a lényeg, hanem maga az érzés.

Szerintem ezt szívből lehet csak csinálni.


A horribilis összegek kifizetésést nem egészen értem, persze vannak olyanok is mint pl. teknősmentés dél Amerikában ami tényleg önköltséges, de itt a repülőjegyet és a szállásodat fizeted, és végülis olyan helyre jutsz el ahová máskor nem jutnál.


Ha elmész egy charitybe önkénteskedni azért nem kell fizetned.


Nem mellesleg jól mutat az önéletrajzban.

2011. máj. 5. 14:46

Ha volna rá lehetőségem, már itt se lennék!

Nem szabad kihagyni! Máig fáj, hogy elmehettem volna Lourdesba 1-2 hónapra 1996 nyarán; (a jegy akkor nekem 180,-Ft-ba került!!) és nem sikerült.

2011. máj. 5. 14:46

Tágítja a látókört, erősíti a szociális érzékenységet.

Esetleg segít csalódni az emberekben, akik természetesnek és magától értetődőnek veszik, hogy az önkéntesek dolgoznak értük és cserébe akár meg is aláznak vagy egyszerűen nem törődnek a saját sorsukkal.

2011. máj. 5. 14:45
Én fél évig voltam önkéntes, közben pedig kaptam egy álláslehetőséget is. Nekem nagyon sokat segített munkatapasztalatés gyakorlat szerzésében egyaránt. Ha tudsz belőre profitálni(nem anyagiakra gondolok), akkor biztosan elvállalnám a helyedben.
4. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Planetinfocenter)
2011. máj. 5. 14:44
Önmagad elöl nem tudsz elmenekülni.
2011. máj. 5. 14:44
Pl. arra, hogy egy európai szervezet bevételhez jutton. Reklámozni ilyen módon tilos az oldalszabályzat szerint.
2011. máj. 5. 14:40
Menekülés valami vagy valaki elől.
2011. máj. 5. 14:39
Manapság kezd itthon is divatossá válni az önkéntes munkavállalás. Nyugat-Európában régóta működik. Horribilis összegeket hajlandóak kifizetni az emberek, hogy bizonyos programokban részt vegyenek akár egy-két hónapig. Ti részt vennétek önkéntes programban úgy, hogy minden költséget magatoknak álltok? Ti mit gondoltok, mire jó az önkéntesség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook