Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem vagyok egyedülálló, de egyedül élek - Külföldön dolgozik a férjem fórum

Nem vagyok egyedülálló, de egyedül élek - Külföldön dolgozik a férjem (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 9. 13:44
Sosem könnyű, de gyerektől függ, mennyire rugalmas. Ha nyitott, könnyen barátkozik, gyorsan beilleszkedik, és ha érdekli, hamar megtanulja az idegennyelvet.
32. fehérleander (válaszként erre: 30. - Szoszilvi81)
2011. febr. 9. 13:33
Nagyon ügyesek vagytok! Egyébként én simán el tudnám képzelni az életemet már országban, de nekünk a nagyfiú már iskolás, így nyilván nehezebb lenne.
31. szoszilvi81 (válaszként erre: 30. - Szoszilvi81)
2011. febr. 9. 13:27
Lemaradt, hogy 2008. március 29-én.
2011. febr. 9. 13:25

Március 29-én költöztünk Kärnten-be, 0 nyelvtudással (, ami nagy hiba volt!), most Ausztrián belül maradunk, de persze így is lesz változás az életükben, csak most abban bízom, hogy mivel a magyar határhoz közelebb kerülünk, ott lesz magyar oktatás, és magyar gyerekek, így talán jobban fogja majd érezni magát Bálint.

Bálint 5, Martin 1 éves volt amikor kiköltöztünk. Bálintot nagyon megviselte, most se nagyon akar még németül beszélni, Martin pedig sehogy nem beszél, most járunk fejlesztése, így már több német szót mond mint magyart, bár van amit még nem használ tudatosan, csak utánunk mondja ha kérjük, ismételje meg.

Sokan azt mondják,hogy a gyerekek gyorsan tanulnak, nem is kell őket tanítani. Ez szerintem nem igaz, bár más egészséges gyerekeknek könnyebben megy, de nekünk elég göröngyös ez az út.

Mi például azért nem tudtunk kiszállni a mókuskerékből,mert vennünk kellett még egy autót, hogy tudjon dolgozni járni, és a két autó és a lakáshitel, megkövetelte a kinti fizut. Félretenni nem tudtunk, csak annyi volt, hogy megtudtunk élni. A kinti fizu jó, csak van sok plusz kiadás: pl. utiköltség, telefon/internet számla, két háztartás, amik "elviszik" a hasznot.

Mi úgy tudtunk kiszállni, hogy eladtuk a házat, kifizettünk és eladtunk egy autót. Így albérletben egy autóhitellel, de együtt volt a család. Most pedig 2 albérlet, plusz utiköltség, két háztartás, ugyanannyi fizu, mint itt volt, de bízunk benne, hogy ott jobban érezzük majd magunkat.

29. fehérleander (válaszként erre: 27. - Szoszilvi81)
2011. febr. 9. 12:14
És nem nehéz a gyerekekkel költözni? Idegen nyelv, kultúra nem akadály?
28. fehérleander (válaszként erre: 26. - Annacska58)
2011. febr. 9. 12:13

Jah, nem lehet abbahagyni, annyira jó???

:-))

Értem én: anyagilag nem lehet abbahagyni!

2011. febr. 9. 11:25
Igen, a külföldi munka mókuskerék, nagyon nehezen lehet kiszállni belőle. Mi úgy próbáltunk meg, hogy kiköltöztünk utána. Erre most ő ismét arra kényszerült, hogy előre menjen, és nyáron költözünk utána - Bálint sulija miatt vagyunk megkötve nyárig-.
26. annacska58 (válaszként erre: 25. - Fehérleander)
2011. febr. 9. 11:18
Németországban van.1200 km.Mi sem terveztük hosszú távra,de hidd el,nem lehet abba hagyni.
25. fehérleander (válaszként erre: 24. - Annacska58)
2011. febr. 9. 10:55

A te férjed hol dolgozik?

Nálunk fel sem merül a féltékenység, remélem nem is fog. Mi nem tervezünk ilyen hosszútávra, ha minden úgy igaz, ahogy a munkáltató ígérte, akkor 2 év elég lenne. De az is lehet, hogy hagyunk csapot-papot és megyünk utána.

2011. febr. 9. 10:44
Sziasztok!Az én férjem is külföldön dolgozik már 5 éve.2 havonta jön 2-3 napra,nyáron 1-2 hétre a munkától függ.Eleinte nagyon rossz volt,hiányzott.Ő is nehezen viselte,féltékeny volt,sokszor rossz volt a közérzete.Ez már elmúlt.Azt mondja ,beletörődött hogy nincs más lehetőség.Én meg várom azt a 2-3 nap boldogságot,és titokban azt remélem hogy igazat mond,és én vagyok az egyetlene!
23. dokianya (válaszként erre: 21. - Fehérleander)
2011. febr. 8. 15:11
Nem szeretnélek elkeseríteni, de a férjem tavalyelőtt belefutott egy csaló markaiba (nem egyedül, nem tudni hány embert vertek át,ők akkor ott 20-an voltak). Előre nem kértek pénzt, aláírták a munkaszerződést, elvitték őket orvosira, amikor aláírták a szerződést akkor kérték el tőlük a munkaruhára és a szállásra az előleget, mert a cég nem 100%-ban finanszírozta azt. A pasi a kórházban hagyta őket, akkor lépett le a pénzzel. Szóval rendőrségi ügy lett belőle Ausztriában,megjöttek a fantomképek.....azóta sem történt semmi....lassan 2 éve...Szóval vigyázni kell azért! Nem tudom milyen munkára ment a férjed? Mit kell majd csinálnia?
2011. febr. 8. 15:05
Odaért, de a főnökének lemerült a telefonja. Vááááááááá
2011. febr. 8. 11:45

Tudjátok olyan sokan mondják és a média is azt fújja, hogy majd' mindenkit becsapnak! De bejelentett munkát ígértek (adatokat előre kellett küldeni a szerződés előkészítéséhez), pénzt nem kellett előre küldeni és reménykedem, nagyon, mert muszáj, hogy nekünk is könnyebb legyen. És hát.... szeretnénk a gyerekekkel nyáron kimenni hozzá egy hétre! :-) És az már nincs is olyan messze....

Honnan lehet tudni, hogy ez tényleg rendes munka? Mikor derül ki? (a fizetéskor? Mert az még 5 hét!!!!)

20. maya75 (válaszként erre: 18. - Fehérleander)
2011. febr. 8. 10:25

Szia!!!

Teljesen igazad van,csak pozitívan lehet hozzáállni a dolgokhoz!!Bár nálunk is eltörik a mécses,az én Párom is messze van 1200km,és 6-7 hetente jár haza 1hétre..de volt hogy kevesebb időre attól függ,Sajnos a karácsony volt nagyon szar mert akkor 2 napot volt itthon,mert vissza kellett mennie dolgozni.:((.Nálunk 1 közös Manó van,4hónapos..skype-on szoktunk beszélgetni,s mikor kamerán keresztül látja az Apukáját majd kiugrik a kezemből..annyira figyeli.Nekem 2 nagyobb gyerkőcöm van az előzö házasságomból,de Ők is imádják a mostani Páromat.Én is nagyon nehezen viselem a hiányát..1 éve hogy külön vagyunk..előtte együtt dolgoztunk.de muszály kitartanom,s remélem nemsokára sikerülnek a terveinkés jobb lesz.

Nektek is biztos jobb lesz nemsokára ,Kitartás!!!!

Szép Napot!!!

19. mgagi
2011. febr. 8. 09:54

Sziasztok!

A párom tőlünk is távol van. Még magyarországon, de szeretne kijuni külföldre.

Először 2008-ban ment Sopronba, és havonta 3-4 napra tudott haza jönni. Aztán 2010-ben hazajött, mert éppen terhes lettem, és amíg nem szültem addig itt volt velünk, de mivel itt eléggé nehézkes a megélhetés visszament sopronba. Így most 2 gyerekkel maradtam itthon. Havonta 1x jár haza. A nagyobbik szerencsére oviba jár most lesz 4 éves a kicsi pedig 5 hónapos lesz. Az elején nagyon nehéz volt, mert sokat sírtam, sőt Vera is nehezen viselte, de azóta már ő is másképp látja a dolgokat.

2011. febr. 8. 09:10
Sziasztok! Eltelt az első éjszaka életem Pasija nélkül. Nehezebbnek vártam, sok erőt adtak a gyerekek. Zuhanyoztunk, fogatmostunk, megnéztük a Barátok közt-öt, aztán imádkoztunk. Az "Én Istenem -nél átköltöttük, hogy vigyázz apukánkra, a családunkra, na akkor kitört mindannyiunkból a sírás. Átöleltük egymást. Sírtak, hogy apát akarom. Elmondtam, én is, nagyon szeretném, ha itt lenne velünk, de nem azért nincs itt, mert nem szeret minket, hanem mert nagyon szeret és azt akarja, nekünk, négyünknek mindenünk meglegyen. (Nem vagyok annak a híve, hogy azt mondják a gyerekeknek, hogy érted élek, érted dolgozok, mert lelkiismeret furdalást okoz a kicsiknek és nem is igaz, hiszen a családért csinálja.) Megnyugodtunk lassan és elmondtam, lehet sírni, nem szégyen, de legyenek nagyon büszkék az apjukra, hiszen ezt nem sok apuka vállalja be. És szurkoljunk neki, imádkozzunk értem, hogy minden a tervei szerint sikerüljön. Olvastam mesét, de nagyon hamar elaludtak. Én még egyszer beszéltem Pasival, aztán a Rejtély közben én is elaludtam. Reggel már 700km-re volt a céltól, jó hangulatban volt, örültem neki. Danicám kérdezte, apa ma haza jön e, de mondtam, nem, még az sok idő, aztán igyekeztem elterelni a figyelmét. Megleszünk, érzem, tudom!
17. elszabadult hold (válaszként erre: 7. - Fehérleander)
2011. febr. 8. 08:33
Szia. Miért kell ennyire visszafognod magad a gyerekek előtt? Ülj le velük, mondd el nekik, hogy mi a helyzet és beszélj nekik az érzéseidről is. Ne tégy úgy, mintha valami eltitkolni való, bűnös dologról lenne szó. Ha kell, akár többször is lehet beszélgetni erről az egészről, hogy igen, apu dolgozni ment (esetleg neten nézhettek képeket Belgiumról) és kimondani előttük, hogy szereted apát és hiányzik. Vagy találjatok ki valami kis kézműves technikával készíthető meglepetést, mire apa hazajön majd. (és ne légy szomorú) :)
16. tündér74 (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2011. febr. 7. 22:06
Szia! Az első időszak az nagyon nehéz, akkor én is sokat sírtam. Az én férjem is külföldön dolgozik, már 2 és fél éve. Akkor ment ki először, amikor pici fiúnk 10 hónapos volt. Szinte mindent egyedül kell megoldanom, nagyon hiányzik nekünk, féltjük őt. Félek attól, hogy kicsi fiúnknak, az apukája állandó távolléte, valamilyen maradandó lelki sérülést okoz. Bocs, hogy ilyeneket írok neked, de nem tudlak mivel vigasztalni, mert tényleg nehéz helyzet ez. Idővel persze hozzá lehet szokni, de talán csak azért mert skypeon tudunk beszélgetni mindennap.
2011. febr. 7. 21:39

Nekem másfél évig volt kint a férjem, a kisfiam első szülinapján ment ki. borzalmasan nehéz volt, első nap azt mondtam megbolondulok, annyira fájt az egész.

aztán ahogy az idő telik, hozzá lehet szokni de nagyon nehéz. ő 9 hetente járt haza, 4-5 napra. borzalmas volt. volt hogy ki-ki mentünk hozzá 3 hétre. az utolsó 3 hónapot kint töltöttük vele együtt külföldön, az viszont leírhatatlanul jó volt. teljesen más ott az egész légkör, az emberek...az nagyon hiányzik:(

14. taylor1977 (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2011. febr. 7. 21:04
Mi is másfél évig csináltuk. Volt hogy 2 hónapig nem is jött haza. A gyerek már meg sem akarta ismerni. Elég rossz helyzet, de hozzá lehet szokni.
2011. febr. 7. 20:38
Rám is számíthatsz ;)
12. dokianya (válaszként erre: 11. - Fehérleander)
2011. febr. 7. 20:32
Igen, az enyém is nyelvtudás nélkül indult neki, de idővel majd ragad rájuk,mint a kosz. :) Fel a fejjel! Ha van valami amiben így távolról tudok segíteni, írj nyugodtan!
2011. febr. 7. 20:30
Nagyon,m nagyon büszke vagyok rá, hiszen neki egyáltalán nincs nyelvtudása, csak a két dolgos keze. Ami értünk dolgozik! Most mennem kell, de holnap délelőtt újra jövök!
10. dokianya (válaszként erre: 9. - Szoszilvi81)
2011. febr. 7. 20:16
Nagyon jól látod!
2011. febr. 7. 20:12

Szerintem az sem baj, hogy látják, ha könnyezel, hisz nekik is rossz, láthatják, hogy nincsenek egyedül az érzéseikkel. Én biztatni is szoktam őket, főleg a nagyot, hogy szabad sírni, attól megkönnyebbül az ember, és a fiúknak is szabad.

Én még azzal vígasztalom magam, hogy nekünk még könnyebb, hisz nekünk itt vannak a gyerekek, de a párjaink nem láthatják, nem ölelhetik meg a gyerekeket. Ők mennek új helyre dolgozni, lakni. Emlékszem mennyire félt a párom az első úton Németországba, alig tudott németül és sosem járt külföldön, egy rossz útleírással indult el, borzasztó munkája volt, de végig csinálta értünk.

Ne legyünk szomorúak,inkább legyünk büszkék rájuk, hogy mindent megtesznek értünk. ;)

8. dokianya (válaszként erre: 5. - Fehérleander)
2011. febr. 7. 20:11
Nálam 6.5 és 5.5 évesek a kicsik (ők a közösek) Április 20-án ment ki elsőzör, júli 27-én jött,szept.8-án ment,dec.19-én jött haza, jan.9-én vissza és árprilisban jön. Nálam is nagyon apásak a gyerekek. Nekem a téli időszak nehezebb, mert nyáron a gyerekek medencéztek, homokoztak, játszottak a szomszéd gyerekekkel. Így nekik is jobban telt az idő. Most nehezebb!Szoktam nekik szép képkeretekben kinyomtatni képet az apjukról, naptárt csinálok belőle és ikszelik a napokat. Ha jobban hiányzik nekik, akkor elmesélem miket fog hozni apuci és ők ilyenkor annak örülnek, hogy ők mekkora ajándékot fognak majd kapni. Sokszor hangzik el, hogy úgy hiányzik apa. Erre megbeszéljük, hogy igen, tudom nekem is, de tudjátok ez azért van, mert...És megértik. Hidd el,én sokkal rosszabbul viselem. Neked nehezebb lesz, mint nekik. Én nagyon sokat sírok a hiánya miatt, főként hogy mi ritkán is tudunk beszélni, főként sms-ben nyomjuk. Nekem mindig a hazatérés előtti két hét a legnehezebb, akkor nem telik az idő. Közben el vagyok, mert a gyerekek, a házimunka lefoglal,leterhel. Ha dolgozol még könyebb lesz. Én sajna itthon vagyok...Ne tudd meg mennyit járok a barátnőim nyakára, amikor nincsenek itthon a gyerekek és nem bírom a magányt. És most a Hoxa.....na ez is segít.Szóval fel a fejjel! Gondolj arra, hogy utána jobb lesz és értetek csinálja!!!
2011. febr. 7. 20:06
Egyelőre nem tudom visszatartani a sírást. Persze, ha a gyerekek itt vannak, akkor megtörlöm a szemem és mosolygok mert muszáj. Most megyek mesét olvasni.
2011. febr. 7. 20:05

Az én fiaim 8 és 4 évesek.

Megértem, hogy aggódsz, de hidd el nincs 1700 km keresztül köd, persz van hogy sok km-en keresztül, de nem hiszem, hogy végig köd lenne, nyugi. Mi rutinos utazók vagyunk a gyerekekkel együtt Németország-Ausztria, Ausztria-Magyarország. Vannak rosszabb részek, de van amikor "szép" idő van. Tegnap vittük a férjemet az albérletébe(300 km oda 300 km vissza). Nagymamám kész volt idegileg, hogy milyen nagy a köd, mert náluk az volt, de nálunk meg ragyogóan sütött a nap.

2011. febr. 7. 19:58
4 éves a lány (nagyon apás), 7és fél éves a fiú (nagyon érzékeny). Most 5 hétig. Először ment ki, annyira féltem. Azért is mert az 1700 km-t neki kell levezetnie. És olyan nagy a köd!
2011. febr. 7. 19:58

Másfélévig csináltam énis, az első 6 hét a legkeményebb, de idővel hozzá lehet szokni. Kialakul, hogy mit mikor hogyan csinálsz. A legjobb megoldás a gondolat elterelés, és arra gondolni, hogy miért hoztátok meg ezt a döntést, vagy ragadtátok meg ezt a lehetőséget.

Másfélév után, mindent el és feladva Ausztriába költöztünk, hogy együtt legyen a család. Az élet fintora, hogy múlthéttől megint csak olyan szituációba kerültünk, hogy ő 300 km-rel arrébb dolgozik egy másik megyében. Én pedig szintén egyedül maradtam a két gyerekkel, és most egy idegen országban, egyedüli segítségem az ovi és a suli. Egy percre sincs kire hagyni őket.

Azzal nyugtatom magam, hogy nyáron költözünk utána és ismét együtt lesz a család.

Sok erőt és kitartást kívánok, teljes mértékben átérzem a fájdalmad. Hidd el, menni fog ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook