Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes egészségpénztár fórum

Önkéntes egészségpénztár (beszélgetős fórum)


2017. jan. 27. 20:07
Sok évig volta egészségbiztonsági kártya tulajdonosa. A pénztárak minden évben sok változást léptetnek életbe, több gyógyszer szolgáltatás ki-és bekerül a rendszerbe. Érdemes honlapukon minden estben azt megkérdezni. Gyógyszerek és szolgáltatások is folyamatos felülvizsgálat alá tartoznak. Van ahol azonnal megmondják a kártya leolvasásnál hogy nem támogatott a szolgáltatás, de van ahol nem tudják valamiért, hagynak vele fizetni, aztán jön a pénztártól az értesítés és újra vissza kell fizetni a pénztárba, vagy nem lesz leírható az adóból. Vagy csökkenti a havonta minimálisan befizetendő összeget és azt pótolni kell. Nagyon sok volt a különbség az egyes pénztárak esetében a kamat -és kezelési költségek között is, érdemes ezt is összehasonlítani. Nem internetes honlapon, hanem olyan elszámoló lapon , aki már kapott ilyet. Akkor azonnal kiderülhet a hatalmas különbség. Már nem vagyok tag,mert nem adózok, de nagyon megérte a pénztári tagság. Családtagokat is rá lehet írni kedvezményezettként. Bár ezen is elég sokat szigorítottak, nem mindig elég az egy háztartásban élés sem, de szülő és gyerek más lakcímen is tartózkodhat. Ennek is érdemes utána nézni . Egyik évben nekem is kizártak egy főt a kedvezményezettek köréből pedig egy háztartásban volt velem.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. máj. 8. 21:07

[link]


Nézd meg, hátha tudod használni!

3. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. máj. 8. 21:06
Így van!
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. máj. 8. 21:04

Olyan szolgáltatást vettél igénybe, amit nem lehetett volna egészségpénztárra?

Egyébként szerintem a pénztár megmondja, ha felhívod őket.

2014. máj. 8. 17:23

Az önkéntes eg.pénztártól kapott adóigazoláson az szerepel hogy z igénybevett adóköteles szolgáltatás összege 6049 Ft

ezt a bevallában szerepeltetni és utána 16 %-os adót kell fizetni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook