Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olasz nyelvvizsga fórum

Olasz nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

3. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 6. 19:32

Nézz filmeket, próbálj rá lehetőséget találni, hogy beszélhess. A Duolingo szintje nem tudom mennyire elég, szerintem halál unalmas.

Foglalkozz vele minden nap, akkor menni fog. Az olasz nyelv nem lehet túl nehéz (nekem spanyolból van nyelvvizsgám, csak abból tudok kiindulni), úgyhogy ha van francia tudásod is, nem lehet baj.

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 6. 19:17

"Szerintetek meg tudnék csinálni egy középfokút úgy hogy egyik fele szeptember, másik november?"


Mit vársz tőlünk, mi honnan a csudából tudjuk, ha te sem tudod.

Tanulj szorgalmasan, menj el nyelvvizsgára és lesz, ami lesz. Akkor megtudod, hányadán állsz.


Tudok valakit, aki görcsösen készült az angol nyelvvizsgájára és csak többedik alkalommal sikerült, pedig sok éve tanulta.

Német nyelvet fele annyi ideig tanulta, vizsgára úgy ment, hogy első nekifutás a sokból, nem izgult, nem görcsölt és jött a meglepetés.

Középfokú C vizsgája a Rigó utcában elsőre sikerült.

Tehát minden megtörténhet, tanulj szorgalmasan és ne görcsölj.

2020. júl. 6. 15:28

Sziasztok! Van itt valakinek köztetek olasz nyelvvizsgája?

Én tanultam már olaszul de kisebb-nagyobb szünetekkel. Alapfokon szerintem megy de már felejtettem. Most egyetemista vagyok. Gimis koromban kezdtem tanulni de tanár nélkül. Akkor valamennyit megtanultam. Egyetemen kezdtem ismét foglalkozni vele, egy évig tanultam.

Amit nyelvtanból nagyjából tudok, az a következő: igeragozások, prepozíciók, passato prossimo. Ez megvan tutira de amúgy a duolingon keresztül már tanultam sok minden mást is (imperfetto, futuro semplice, futuro anteriore, condizionale passato, passato remoto). Ezeket még gyakorolnom kell elég sokat, hogy biztosan jól menjen.


Könyvek segítségével tanulnék és a duolingon tanultakat tanulnám. Onnan van egy 62 oldalas szólistám és nyelvtant is tanultam onnan.

Vannak nyelvtankönyveim és nyelvvizsgafelkészítő könyv. [link]


Szerintetek meg tudnék csinálni egy középfokút úgy hogy egyik fele szeptember, másik november?


Tanárra nem akarok pénzt adni és könnyebb is magamnak beosztani az időmet mint hozzá igazodni egyetem mellett.


Amúgy tanultam franciául és angolul már tehát van tapasztalatom nyelvtanulásban, mindkettőből nyelvvizsgám is van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook