Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OKJ-s vizsgához mindneképpen el kell végezni az okj-s tanfolyamot is? fórum

OKJ-s vizsgához mindneképpen el kell végezni az okj-s tanfolyamot is? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. b2076ec79b (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2011. febr. 7. 12:48

Bocsánat, hogy beleszólok, de:

Én is levelezős egyetemista vagyok. Amiket leírsz nem általános dolgok. Nálunk egy évfolyamon jár 150-200 ember, lehetetlen mindenkit megjegyezni. Másrészt a tananyag olyan, hogy kb tizedét ha leadják vagy még annyit sem, mert nincs idő. Pl. ami nappalin 30 óra, nekünk leadják 2X3-ban. Tehát el lehet képzelni mennyi ismeretet sajátítunk el az előadásokon :( Gyakorlatilag itthon tanulós az egész, 1-2 tárgy van, ahol vizsgára bocsátás feltétele a személyes megjelenés, de ott gyakorlati oktatás van, egyszerre 25-30 főnek.


Egyszóval szerintem egyeteme válogatja, ezért még nem kéne leszólni senkit, mert nem akar bejárni :)

37. Poccok
2011. febr. 7. 12:12

Sziasztok!!! Kérlek válaszolhatok a kérdésemre! Ez életem 1ik legfontosabb döntése lesz!!

ÉR VALAMIT OKJ-S KÉPZÉSBEN AZ ÚJSÁGÍRÓ SZAK (RÁDIÓ MŰSORVEZETŐ, RIPORTER SZAK) ELVÉGZÉSE? EL LEHET HELYEZKEDNI VELE? (SZÁMALK SZAKKÖZÉPISK: OKJ)

Alig tanulunk, könnyen megadják a jó jegyeket. Vannak tanárok akik-en látni, hogy nem is érdekli őket mit tanítanak feleslegesnek érzik és vannak akik úgy tesznek mintha fontosak lennénk (gondolom örülnek, hogy van munkájuk) Nincsennek könyveink, nem nagyon adnak leckét, nem vállalhatunk munkát és össze vissza kell iskolába járni! Amúgy szép az épület:D Kérlek válaszoljatok! Sok embernek fontos lenne! Köszönjük!!!

2010. jan. 29. 12:02
Plussz az előző félévben volt még 3 zh + 5 vizsga.
35. diveron (válaszként erre: 31. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 12:00

Volt vizsgánk gép előtt is- meg kellett írni 5 programot C nyelven, feltölteni a kiértékelő rendszerbe, ahonnan folyamatos visszajelzést kaptunk.

A többi vizsgánk írásban, és szóban zajlott.

34. diveron (válaszként erre: 33. - 3c0814215c)
2010. jan. 29. 11:57
Ezt nem tudom ... oktatási minisztérium honlapján érdemes érdeklődni
33. 3c0814215c (válaszként erre: 27. - Diveron)
2010. jan. 29. 11:52
Meglepő. Vajon minden OKJ-ben szereplő képzésre igaz?
2010. jan. 29. 11:42
Remélem jövő félévben egy napra rakja őket
2010. jan. 29. 11:41

Vizsgázni számítógépen szoktatok? Nálunk csak a tantárgyak egyik feléből van személyes konzultáció és vizsga, a többit internetes rendszerben tanuljuk, az oktatóval emailben kommunikálunk és a vizsga is számítógépen van. Ebben a félévben nagyon kicsesztek velünk, 3 ilyen tárgy volt és persze külön-külön napokra rakták őket, nehogymár egy felutazással le lehessen tudni mindet. Így alig egy órás vizsga miatt utazhattam három egymást követő nap 200 km-t több ezer forintért.

Ebben a félévben szóltam az ügyintézőnek ha mégiscsak levelezőn vagyunk ne gondolja, hogy mindenki a közelben lakik hogy mindhárom nap fel tud szaladni egy vizsgára.

30. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Diveron)
2010. jan. 29. 11:33
Nekem szükségem van rá, hogy irányítsák a tanulásom, megmondják mit kell feltétlenül tudni és mi az ami mellőzhető. Ezért levelezőn is bajban vagyok ha elémvágnak egy könyvet, hogy na ebből lesz vizsga..Válogassam ki egyedül mi hangsúlyos és mi nem, mik a fontos részek meg stb.. Bár ált. lényegre törően próbálok, a vizsgán mégis az apró betűs részből van kérdés. Ez az önállóság annyira kiszámíthatatlanná teszi szerintem, nincs kitől tanácsot kérj, mindenki azt tanul meg belőle amit akar, amit ő fontosnak tart és nem biztos, hogy tényleg azt kellett. Habár ez nappalin is csak ugy van, te válogatod ki mit irsz le abból amit leadnak. Mert ugye nekik nincs könyvük, amiben utánanézhetnének ergo csak az van amit magának összeír. Nagyon lutri...
29. diveron (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 11:26

PM kiadott egy tételsort, ezt kérik számon egységesen attól is , aki járt tanfolyamra, és attól is, aki nem.


A pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyam vizsgarendje


A felsorolás a vizsgák kötelező sorrendjét is jelöli. A vizsgasorokat a pénzügyminisztérium állítja össze. Az írásbeli vizsgákat tantárgyanként legalább 50 %-os szintre kell teljesíteni. Az összes írásbeli vizsga után lehet csak szóbeli vizsgát tenni. A szóbeli vizsga egy napon van és 4 tantárgyból kell vizsgázni, a Pénzügyminisztérium által összeállított tételsorok alapján.

Minden évben 3 vizsgaidőszak van: február, május, október. Minden vizsgaidőszakban lehet vizsgázni minden tantárgyból, de egy vizsgaidőszakban egy tantárgyból csak egy vizsga van.


Írásbeli vizsga:

Vállalkozásgazdálkodási ismeretek (90 perc)

Pénzügyi és vállalkozásfinanszírozási ismeretek (180 perc)

Könyvvezetés és beszámoló készítés (180 perc)

Számítástechnikai és adatfeldolgozási ismeretek (90 perc)


Szóbeli vizsga:

Vállalkozásgazdálkodási ismeretek

Pénzügyi és vállalkozásfinanszírozási ismeretek

Könyvvezetés és beszámoló készítés

Számítástechnikai és adatfeldolgozási ismeretek

Pénzügyminisztérium által összeállított vizsgakérdések alapján.

28. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 25. - Xti_)
2010. jan. 29. 11:23

A szövőszékes esetleg lehetséges, de azért az autóvezetés... A 10 éves unokaöcsém is azt állítja tud vezetni mert néhányszor próbálta és ment. Most akkor adjanak neki jogsit?? Na ne..

Hol marad a szabályok ismerete, az elmélet, a táblákkal, egyéb rendelkezésekkel való tisztába kerülés?? Attól, hogy valaki tudja használni a kormányt és a pedálokat még nem feltétlenül adnék neki jogsit.

2010. jan. 29. 11:16
Tehát summa-summárum: LEHET OKJ-s vizsgát letenni ÖNKÉPZÉSSEL!
2010. jan. 29. 11:04

Kedves Mindenki!

Kaptam választ az abszolút illetékestól, a Pénzügyminisztériumból. Neki is a fórumnyitó kérdésemet tettem fel, amire az alábbi választ kaptam:

hozzám intézett kérdéseire válaszom a következő:


A 23/2008. (VIII. 8.) PM rendeletben meghatározott szakképesítések - így a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakképesítés is - modulzáró vizsgái és szakmai vizsgái a képzésen való részvétel nélkül is letehetőek. Tehát nem kötelező a képzésre járni, anélkül is leteheti a vizsgákat és megszerezheti az OKJ-s szakképesítést.


A vizsganaptár a PM honlapon (www.pm.gov.hu) az alábbi helyen található:

Szakképzés, nyilvántartás/

Aktualitások/

és itt a 2. sor a 23/2008. (VIII.8.) PM rendeletben foglalt szakképesítésekre vonatkozó vizsganaptár.


A későbbiekben felmerülő kérdéseivel is nyugodtan keressen.

25. xti_ (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 11:01

ma már nagyon kevés olyan ismeret van, ami hagyományos előadás keretében átadható, és nem igényli az önálló tájékozódást és felkészülést. főként igaz ez a tanfolyamokra, ahol gyakorlatilag azt mondják el, mit kell megtanulni a köv. két hétben, a következő óráig. ezért felesleges termet bérelni és órát tartani, ezek az internetre is feltehetők, és miért kellene ott lenni?

ez igaz nem csak az elméleti, hanem a gyakorlati tudásra is. pl. nem értem, miért ne vizsgázhatna tanfolyam nélkül autóvezetésből, aki tud vezetni.

vagy akinek van otthon szövőszéke, és a nagymamájától meg is tanult szőni, esetleg sokkal jobban, mint amire egy tanfolyam keretében lehetősége lenne, miért ne tehetné le a vizsgát?

legyél egy kicsit nyitottabb.

24. diveron (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 11:01

Kedves Elfelejtett jelszó!

"De lehet bennem van a hiba, amiért úgy akarom elvégezni a sulit, hogy becsületesen bejárok órákra."

Nem hinném, h itt bárkibe is hiba lenne. Mások a tanulási módszereink. Én tudom magamról, h nekem az egyéni tanulás jobban bejön. Ezzelegyütt természetesen van olyan is, akinek az órán fel tudja szedni a tudás nagyrészét. (kicsit irigylem is, aki így működik. De nekem sajn nem megy.)

Másképp működünk. Ez kicsit olyan, mint a gyereknevelés, nincs abszolút üdvözítő út. Mindnekinek a saját igényeihez mérten.

23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - 80e79356ac)
2010. jan. 29. 09:58

Ha valami bajod van velem, nekem mondd el!

Bocs, hogy nem tartom a legjobb ötletnek tiniként iskolapadból gyereket szülni pláne nem egy piás bulis egyéjszakás kaland után. Ha valakinek ez kell ám tegye, de bosszankodjon már azon akinek más a normális!

22. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Diveron)
2010. jan. 29. 09:53

Drága, kedves Diverson!

Nem kell bemutatni a levelező szakot, mivel én is azt végzem van tapasztalatom. Nálunk bizony kötelező a részvétel és csak annak elérhető a tananyag aki részt vett az órákon. Mellesleg a vizsgaeredményen is meglátszik ki volt ott és ki nem, mert az oktatónak nem nehéz megjegyezni 9 arcot. Emiatt esetleg rosszabbul jár az aki a konzultációt megpróbálja ellébecolni, hisz benne van a pakliban hogy esetleg jöhet újra vizsgázni. A tanárok mindig tudnak olyat kérdezni amiről fogalmad se lesz. Ez biztos.

De lehet bennem van a hiba, amiért úgy akarom elvégezni a sulit, hogy becsületesen bejárok órákra. Az órára bejárással szereztem az információm 90%-át, ha nem vagyok ott mindenről lemaradok hogy ne emlitsem a felsősök hasznos tanácsait amiket szintén személyesen tudtam meg. Kinek a pap, kinek a papné. Nem kell megsértődni.

21. 80e79356ac (válaszként erre: 19. - Diveron)
2010. jan. 28. 23:25
Ne sértődj meg "Elfelejtett jelszó" hozzászólásán sajnos nem veszi észre magát, én kb 3 hónapja egy másik fórumon bosszankodtam miatta. ott mondjuk gyerekvállalós téma volt.
2010. jan. 28. 21:47

Van olyan tanfolyam, ahol a vizsgára bocsátás feltétele, hogy az előadások nagy részén (pl. 80 %-án) jelen kell lenni. Olyan is van, hogy egymás után 3-szor nem lehet hiányozni. Mindig van jelenléti ív (amit persze ki lehet játszani)

Itt vannak a jogszabályok ki kéne bogarászni:

[link]

19. diveron (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 28. 21:36

Drága, kedves elfelejtett jelszó!

Először:

"Sok nő végez főiskolát egyetemet kisgyermek mellett, úgyhogy ez nem kifogás."

Tudom, hiszen én is ezt teszem éppen (1,5 éves a lányom), Szegere járok programtervező matematikus szakra, ami nem egy éppen a könnyűnek nevezhető egyetemi szakok közül való. Hozzáteszem: LEVELZŐRE. Korrekt oktatási anyagok vannak összeállítva, amiket interneten elérhetővé tesznek, így szinte csak vizsgázni járok be az egyetemre.

Az órára bejárással járó előnyök levelezőn mondhatni egyenlőek a nullával (saját tapasztalat)

Rékerestem a legismertebb keresőszolgáltatás segítségével- rengeteg anyag elérhető onlány :) a kérdéses szakot illetőleg is.

És nem utolsósorban: nekem irtó nagy könnyebbség lenne, ha egy többemberes 1,5 éves kisgyerekkel, háztartásvezetéssel(tudom, h a süt-főz-mos-takarít sokak szerint semmittevés. Sztem nem!), gyöngédséget és időráfordítást igénylő férjjel, illetve egy qva nehéz egyetem mellett, nem kellene még tanfolyamra is bejárnom. Mert az ismeretanyag nem veszélyes, otthon is, önképzéssel elsajátítható.

Ezért kérdeztem azt, amit.

És kérlek, később disztingválj jobban, és ne légy szűklátókörű.

2010. jan. 28. 20:32

A második OKJ-és tanfolyamot végzem és becsülettel

végig seggelve (kivéve mikor a BKV sztrájkolt)- és

az a tapasztalatom, hogy vizsgán feltűnnek új arcok,

meg olyanok, akik 1x, 2x benéztek. Ugyanúgy levizsgáznak, mint a többiek. Csak azt nem értem, hogy minek a jelenléti, amit aláiratnak a megjelenőkkel??

2010. jan. 28. 18:38
Szerintem te nagyon el vagy tévedve, én ilyet még soha nem hallottam! Miből akarsz vizsgázni ha nem mész be, hogy leadják az anyagot? A kisujjadban van? Aki papírt akar az legyen már hajlandó legalább annyit megtenni érte, ami a minimum, hogy bejár az órákra. Sok nő végez főiskolát egyetemet kisgyermek mellett, úgyhogy ez nem kifogás. Aki a kényelmét többre értékeli az mire fel akar végzettséget?
2010. jan. 28. 18:22
persze, különben miből akarsz vizsgázni??
2010. jan. 28. 18:21
Én sima számítógépes tanfolyamot végeztem kis magáncégnél,nem kötelező végigülni a tanfolyamot,a vizsgadíj ellenében levizsgázhattunk volna ha tényleg tudjuk!De munkaügyin keresztük végzettnél kötelező az órákon részt venni:-((
14. Sly001
2010. jan. 28. 16:37
Egyik menő szórakozóhely tulajdonosa azzal menőzött,hogy ő 3 alkalommal volt fent Pesten és meglett a vendéglátói végzettsége...Gondolom megvette a képesítési igazolást,pénzért,tanfolyam nélkül.Sajnos sok ilyen eset van,pénzért mindent lehet...
2010. jan. 28. 15:25
ha már ez a téma akkor valaki aki végzett ilyenen meg tudja mondani hogy hány % kell hogy sikeres legyen a vizsga?
12. 80e79356ac (válaszként erre: 7. - Diveron)
2010. jan. 28. 15:21
az efeb. hu-n vannak e-learninges képzések, akár már 2 hónap alatt is végezhetsz.
2010. jan. 28. 15:21
Hát persze,hogyan végzed el sikeresen a vizsgát,ha nem veszel részt rajt?Én is Okj-s képzésben vettem részt!Minden nap be kellett járni!!!
10. simple (válaszként erre: 7. - Diveron)
2010. jan. 28. 15:20
Abba gondolj bele hogy mondjuk kerül 100 ezerbe az egész, abból 90 a tanfolyam, és tíz a vizsgadíj. (körülbelül ilyen leosztásban szokott lenni) Tehát a tanfolyamon tudnak keresni, ezért gondolom ha bejárni nem is jársz be, ezt ki kell fizetni akkor is.
2010. jan. 28. 15:20
biztosan el kell végezni diplomázni sem lehet anélkül hogy jársz egyetemre. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook