Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíj mellett dolgozni fórum

Nyugdíj mellett dolgozni (beszélgetős fórum)


1 2
2022. aug. 11. 07:13

Véleményeteket, tanácsot szivesen fogadva, akár ajánlatot is.. Van-e esély 60 évesen külföldön keresni munkát, akár ott új életet kezdeni. Ez sikerült-e valakinek? Egy elhatározás után milyen lehetőség lehet nyelvtudás nélkül. Tud valaki tanácsot adni, akár konkrét ajánlata lenne?

Köszönöm...

40. honey005 (válaszként erre: 39. - Honey005)
2022. júl. 19. 19:57
Úgy tűnik ebben a mai helyzetben egyre aktuálisabb lesz, hogy nyugdíj mellett dolgoznunk kell... Ti hogyan látjátok, illetve hol, hogyan próbáljátok a nyugdíjat kiegészíteni?
39. honey005 (válaszként erre: 38. - Böce)
2022. jún. 28. 20:29

Szia Böce !

Teljes mértékben egyetértek veled. Igen mindenkinek meg kellene adni a lehetőséget 55-60 évesen, illetve aki 40 évet lenyomott munkával.

Én is szeretném élvezni a nyugdíjas éveimet, de nem tehetem a kevés nyugdíj miatt. Mert egy kis vidéki hátrányos településre születtem. Ez a "bűnöm" Holott ugyan úgy dolgoztam mint bárki más. De a jelenlegi kevés nyugdíjból csak tengődni lehet. Ráadásul elköltöztem a gyerekeim után - városban- ahol még drágább az élet. Itt vannak az unokák 3 is, akikkel lehetnék, vigyázhatnék rájuk... De nem tudok mert dolgoznom kell még nyugdíj mellett..

38. Böce (válaszként erre: 36. - Honey005)
2022. jún. 27. 01:30

Szia!

Én nyugdíjba mentem a kedvezményes,

"nők 40" évvel. Amit sajnálok, hogy nem érvényes mindenkire, mert sok férfi pl. fizikai munkakörben nagyon elhasználódik. Jobban, mint sok nő íróasztal mögött.


A lényeg, hogy sajnos kénytelen voltam dolgozni, mert a nyugdíj igen kevés. Pénzügyi ügyintéző vagyok egy vállalkozásnál.


Sajnos, nem élvezhetem a nyugdíjas éveket, muszáj még plusz pénzt keresnem.

37. honey005 (válaszként erre: 36. - Honey005)
2022. jún. 26. 21:23
..........
2022. jún. 23. 21:13
Azt hiszem, most ismét aktuális sokunknak, hogy nyugdíj mellett még ha nem is szeretnék, de muszáj lesz dolgozni. A mostanában történt változások után ismét előhozakodom a kérdéssel. Ki hol, és hogyan tud nyugdíjasként dolgozni, illetve ki látják úgy hogy a nyugdíj mellett sajnos muszáj dolgoznia, vagy nem. idén sikerült elmennem nyugdíjba, de sajnos a megállapított nyugdíj a megélhetéshez nagyon kevés. Kell, hogy dolgozzak....
35. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Birebora)
2021. nov. 29. 18:02

... amikor még nem voltam nyögdíjas , persze h vártam h elérjem , az előttem lévő korosztály még elmehetett 55 -56-57 évesen nyugiba , de az 54-esek már 59 évesen se ! amikor jött ez a lehetőség ? nagyon örültem neki , szerintem / nem igazán oszt v szoroz ! h mit gondolok ! / ha az élete során az ember ledolgozza a maga 40-1-2 évét legyen már elég ! nagyon sokan 80 éves korukra se tudnak ennyit összehozni !


... egyik kolléganőm rettenetesen haragudott azokra , aki elmentek 55 évesen nyugdíjba , aztán mégis visszamaradtak dolgozni ! én + azért , mert valahol azt láttam h majd pont ezért emelgetik egekig a nyd.korhatárt ! az egyiknek van még energiája , de sokan nagyon lestrapáltak lettek mire nyugiba mehettek !

2021. nov. 29. 17:40
Én azt tapasztalom, hogy sokan alig várják, hogy nyugdijba mehessenek, gyakorlatilag mást sem lehet tőlük hallani csak a panaszkodást és "nyavalygást", a nem birják már és nehéz, mikor meg odakerül a sor vagy tovább maradnak vagy elmennek dolgozni máshová. Tudom én, hogy az dupla pénz már akkor és akkor lehet egy kicsit félretenni, de akkor sem tiszta előttem az egész. Persze akinek hitele van, vagy magányos azt megértem.
33. Myra (válaszként erre: 31. - Globus)
2021. nov. 29. 16:35
Én sem hallottam. Érdekel. Amúgy én dolgozom nyugdíj mellett.
32. Charlize (válaszként erre: 31. - Globus)
2021. aug. 29. 20:39
Munkatörvénykönyes. A privát és közszférában dolgozók munkaviszonyára más-más jogszabály vonatkozik. Közszférában nem lehet nyugdíj mellett dolgozni, privátban igen. De pl. a kormányhivatalban vannak munka törvénykönyves dolgozók is néhányan.
31. globus (válaszként erre: 25. - Charlize)
2021. aug. 29. 20:36
Mit jelent, hogy munkatörvényes? Életemben nem hallottam.
30. Icuska538 (válaszként erre: 9. - Honey005)
2021. aug. 29. 20:23
Köszi...
29. honey005 (válaszként erre: 27. - Supin)
2021. aug. 16. 19:09
Igen a mozgás fontos, na és ha emberekkel a kapcsolat megmaradjon, ne a magány társuljon a nyugdíjas évekkel.
28. honey005 (válaszként erre: 25. - Charlize)
2021. aug. 16. 19:07
Ha szereti amit nyugdíj előtt csinált, és a lehetőség is meg van, hogy maradhasson, az a legjobb. Én már nem nem szívesen folytatnám a jelenlegi munkámat.
27. supin
2021. aug. 16. 13:26
Mozogni kell.
26. Charlize (válaszként erre: 1. - Honey005)
2021. aug. 16. 09:19
Anyu egy barátnője nyugdíjasként a Tesco-ban árufeltöltőnek ment részmunkaidőben. A sminkszereket, drogériát töltötte. Szerette nagyon, csak leépítés volt és őt küldték el. Valami ilyenben is gondolkodhatsz.
25. Charlize (válaszként erre: 19. - Globus)
2021. aug. 16. 09:15
Egy kolléganőm elment 40 éves nyugdíjba a közszférából, aztán másnappal visszavették munkatörvényesként, azt hiszem ugyanolyan fizetéssel. A munkaköre semmit sem változott.
24. Amaunet (válaszként erre: 13. - Honey005)
2021. aug. 15. 20:49
A házban egy néni kerámiákat készít egy ajándékboltnak.
23. honey005 (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2021. aug. 15. 16:48
Sajnos a törvények nem mindig az egyszerű embereknek kedvez.
22. Bless the child (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2021. aug. 15. 16:28
Rendkívül ésszerű törvényeink vannak
21. globus (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2021. aug. 15. 16:28
Szomorú ez. Értelme sincs. Ja, van, de azt nem írom le.
20. gabbbicica (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. aug. 15. 16:26

dolgozhat máshol.


Pl a szomszéd faluban a nyugdíjas ovónéni szívesen maradt volna az oviban, de nem maradhatott. Így elment egy pizzériába.... :S


Az oviban a gyerekekre meg egy 21 éves lány vigyáz, aki papíron dadus, de amúgy ő van a gyerekekkel, mert óvónőt nem találtak azóta se.

19. globus (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2021. aug. 15. 16:22

Bocs, hogy így hoztam, linket másolni nem engedte:


"Korbetöltött öregségi nyugdíj vagy nők kedvezményes nyugdíja melletti munkavégzés a közszférában közszolgálati jellegű jogviszonyban


A nyugdíjtörvény alapján az öregségi nyugdíj folyósítását – a jogviszony kezdő hónapját követő hónap első napjától a jogviszony megszűnése hónapjának utolsó napjáig – szüneteltetni kell, ha a nyugdíjas közalkalmazotti jogviszonyban, rendvédelmi igazgatási szolgálati jogviszonyban, honvédelmi alkalmazotti jogviszonyban, kormányzati szolgálati jogviszonyban, politikai szolgálati jogviszonyban, biztosi jogviszonyban, köztisztviselőként vagy közszolgálati ügykezelőként közszolgálati jogviszonyban, bírói szolgálati viszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, ügyészségi szolgálati viszonyban, a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló törvény szerinti hivatásos szolgálati jogviszonyban vagy a Magyar Honvédséggel szerződéses vagy hivatásos szolgálati viszonyban áll.


Ez vonatkozik a nők kedvezményes nyugdíjára is, vagyis a közszférában végzett munka esetén a kedvezményes nyugdíj folyósítását 2020-ban is szüneteltetik arra az időtartamra, amíg az érintett hölgy (előzetes kormányzati engedéllyel létesített) közalkalmazotti vagy hasonló közszolgálati jogviszonya fennáll, függetlenül attól, hogy időközben betölti-e a rá irányadó nyugdíjkorhatárt vagy sem."


Szegény embert ág is húzza. Nem elég a siralmas bértábla, még ez kis kevés sincs, hogy tovább maradjon.

Jó hír, hogy takarítani lehet 🙂 Bár ahhoz is új helyet kell találni.

18. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. aug. 15. 16:21

Csak közszférában nem dolgozhat.

Minden egyéb helyen igen.

17. Bless the child (válaszként erre: 16. - Globus)
2021. aug. 15. 16:17
Nem. Rendesen elment a kórháztól
16. globus (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2021. aug. 15. 16:15
De nálatok már nem dolgozik?
15. Bless the child (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. aug. 15. 16:12
Zsuzsi már kb 20 éve nyugdíjas, takarítónő volt nálunk
14. globus (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2021. aug. 15. 16:10
Úgy tudom, közalkalmazott részére nyugdíj melletti munkavégzés nem engedélyezett.
13. honey005 (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. aug. 15. 15:44
Könyvelői végzettségem van. De ha tudnék kreatívabb munkát találni, azt szívesebben csinálnám.
2021. aug. 15. 15:38
Volt munkatársam nyugdíj után elment egy fittness terembe takarítani napi 4 órában. Már 80 éves múlt és meg mindig csinálja!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook