Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? fórum

Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. jan. 15. 14:32
Gyereknek?
118. e07aa834c4 (válaszként erre: 109. - Kira88)
2011. jan. 13. 12:30

Ez nem teljesen így van nem kell feltétlenül lemondani minden jóról mert családod lesz.Már persze csak akkor ha az nem 5-6 gyerekből áll minimum:)1-2 babánál is be lehet szorítani egy mozit,kávézást,sétát s nem kell lemondani a ruhatár frissitéséről sem.Csak minden hónapra egy kettes programot beleszorítani.

Viszont az éttermi vacsorába igazad van 4 éve erre nem került sor de ez legyen a legkevesebb:)

117. e07aa834c4 (válaszként erre: 116. - Orsolya33)
2011. jan. 13. 12:25

Szerencsére vékonykaidőszakomból maradt ruhám:)most ujra tudom használni:)Gyerekruha:általában hibátlan csodaszép márkás ruhákat szoktam venni,használtak de szinte nem is látszik.Volt rá példa hogy 52 db-ot vettem 5000ft-ért igaz azok még pici baba ruhák voltak.Most 17 darabot vettem 2ezerért.

És ahogy mondod hajat magam festek,alap szépészeti dolgokat magam végzek.Soha életembe nem voltam se fodrásznál,se manikürösnél,se egyéb olyan helyen ahol azt fizetem amit magam is tökéletesen megoldok.Volt amikor megtehettem volna de olyanra sajnálok pénzt kiadni ami házilag megoldható.Igaz néha frissitteni kell a ruhatárat hiszen nem mindegy hogy az ember munkába egy 8-10 éves bolyhosodott kinyult pulcsiba megy vagy az látszik hogy attól függetlenül hogy pár évig babázott, teljesen toppon van:)A legjobb amikor az uj kollega elképedve kérdezi hogy neked van gyereked?meg se látszik rajtad:)

116. orsolya33 (válaszként erre: 109. - Kira88)
2011. jan. 13. 10:27
Hát a ruhákról lemondtam,pedig turkálóból,kínaiból,vagy leértékeléskor vásároltam eddig magamnak. Képzeld,nyáron nem volt rövid nadrágom,nem szántam magamra annyit,hogy vegyek,így egy hosszú gatyámat levágattam. Télre vettem magamnak két pulcsit. Igaz,néha eljárok szoláriumba,mert utálom,hogy sápadt a bőröm,nem áll jól,de ennyi jár,amúgy is a hajamat anyukám,vagy barátnőm befesti,szemöldökömet én szedem és festem. Meg lehet találni a kiskapukat.Turkálóba érdemes gyerekruhát venni,van nekünk és és sokkal jobb minőségűek,mint pl. a tescoban.
115. zsanci79 (válaszként erre: 113. - E07aa834c4)
2011. jan. 12. 19:33
A kirúghatják és még pénzt se kap, azt nem arra értettem hogy szabira nem jár pénz, meg végkielégítés.
114. zsanci79 (válaszként erre: 113. - E07aa834c4)
2011. jan. 12. 19:32

Aki 4 és 6 órában dolgozik az védett a gyes lejárta+30 napig.

Aki nem védett (8 órás), annak kiírják a szabikat és annak letelte után 30 nap múlva rúghatják ki, és ha jár végkielégítés akkor azt kifizetik, mivel felmondanak neked.

113. e07aa834c4 (válaszként erre: 112. - Zsanci79)
2011. jan. 12. 19:00
Ez ellentétes:ha nincs védettség teljesen mindegy hány órába melózol ha igy is ugy is kirugnak.Nekem azért nem mindegy mert akkor mi van a szabikkal és a végkielégítéssel?hmmm
2011. jan. 12. 17:25
Amúgy meg szerintem ez diszkrimináció, mert aki 4 vagy 6 órában dolgozik, azt nem rúghatják ki míg tart a gyes, és még a gyest is kifizetik számára, aki pedig 8-ban az kirúghatják, meg pénzt se kap.
111. zsanci79 (válaszként erre: 110. - E07aa834c4)
2011. jan. 12. 17:23
Mivel a védettség megszűnt, vagyis erről nem beszélt senki, hogy megmaradt e vagy sem, annak aki 8 órában dolgozik, ezért ha letöltötted a szabid, utána 30 nap múlva rúghat ki.
2011. jan. 12. 15:30
Sziasztok nem akarom végigolvasni az egész fórumot.Csak egy kérdés:nem köteles a gyed után a munkáltatónak visszavennie?Mivel azon az oldalon vagyok ahol a gyessel kitörölhetem márciustól muszály vissza menni dolgozni.Ezek szerint lazán rávághatják hogy szevassz felmondunk?
109. Kira88 (válaszként erre: 108. - Orsolya33)
2011. jan. 12. 14:12

De basszus, ez nem normális dolog:( hogy ha valaki családot alapít, akkor onnantól semmi, csak a számlák, csak a törlesztő, max. a gyereknek ruha, játék és semmi más...

Soha egy csinos új ruha, egy mozi, egy érdekes könyv vagy egy éttermi vacsora, mert ez már felesleges luxus, pedig baromira nem az, ezek a dolgok normális országokban a társadalmi minimum részei...

Félre ne érts, ez nem a te szégyened...

Én még távol állok a családalapítástól, de egyre inkább úgy érzem, hogy nem ebben az országban fog rá sor kerülni.

108. orsolya33 (válaszként erre: 107. - 480b578442)
2011. jan. 10. 09:52
A lányokat beírattam ugyan a bölcsibe, de teljesen mindegy,hogy mi lesz, valószínűleg mégis itthon maradok velük,mert semmi nem pótolja ezt az időt. Igaz külföldön nem lehetnek,csak azt hiszem fél évig,vagy évig gyesen,de nekem ne nevelje senki más a gyerekeimet,főleg olyan kicsin,mert ha már kétévesek,az másabb,mint fél évesen.Dédanyáink korában mégis másabb volt egy kicsit,nem voltak ennyire stresszesek,pedig nehezebb volt nekik,ahogy leírtad.Túl sok elvárás van az emberek felé, ha nincs diplomád,akkor egy semmi vagy és nem kapsz annyi fizetést,amiből nyugodtan élhetnél.Még egy diplomásnak is nehéz.A lemondásról meg annyit,hogy magyar országon le kell mondani azokról a dolgokról,amit előtte megtehettem,és ez nem panasz,mert akartam Őket és ezt vállaltam és tudtam és nem is volt kérdéses,hogy feladjam a családalapítást azért ,hogy havonta vegyek magamnak ruhát,műkörmöt...sorolhatnám.Nem fogom leélni az életemet magányosan azért mert dolgokat fel kell adjak,a gyerekek pedig itt lesznek nekem mindig és értük bármit és ezzel minden anya így van.
107. 480b578442 (válaszként erre: 104. - Orsolya33)
2011. jan. 9. 23:23

Ez így van, én is és mindenki érzi ezt de te a rendszerről beszél, a rendszer hibáiról nem a témáról.

Az ember mindig abban talál hibát, lát rosszat amiben éppen benne van de én nem látok nagy különbséget a mostan és a régi dédanyáink idejébeni gyereknevelésben.Akkor sokkal inkább nem voltak meg ehhez a feltételek úgy mint most és enni és a rezsit vagy a mostani töredékét akkor is fizetni kellett nem beszélve az autómata mosógép és eldobható pelenka illetve gyes hiányáról. Valóban nem hasonlítható össze a két korszak mert most egyszerűbb gyereket nevelni mint akkor volt.

Én példáúl annak idején feladtam a jó munkahelyemet azért, hogy otthon lehessek és nevelhessem a gyerekeimet pedig mi sem voltunk gazdagok akik ezt felhőtlenűl megtehetik csak akkor ugy éreztem, hogy nem tudom a kettőt megoldani és mivel kicsik voltak nekik volt rám nagyobb szükségük.Nem csak a jól fizető állásomat vesztettem el hanem a munkahelyemet is mert utána nem vettek vissza de nem bántam meg.Egy életre szóló kapcsolatot nyertem szülő-gyerek között és érdekes módon a válság közepén mégis találtam új munkahelyet.Az a baj mint említetted az emberek félnek lépni, életmódot változtatni féltik a munkahelyüket. Nem hiszem, hogy 20000 Ft megoldja bárkinek is az anyagi helyzetét.Egy gyerek csak pár évig kicsi amíg jobban a segítségünkre szorúl és azért gondolkozzon már mindenki mielőtt gyereket vállal azon is, hogy ez milyen lemondással jár és csak az után fogjon bele ha ezt fel tudja vállalni.

2011. jan. 8. 16:54

ez eszembe se jutott még, hogy a munkába visszatérő ruhatárát fel kell frissíteni...amibe a játszóra járt vagy az az egy, amiben a dokihoz pld...hát, abban kipenderítenék, mert nem illik a megjelenése a cég arculatához....

bár a bölcsibe is normális rucik kellenek, mert nem jó a használt oda se nagyon, ha nem akarja az ember, hogy sajnálják a gyerekit

:(

105. jozsi.38 (válaszként erre: 104. - Orsolya33)
2011. jan. 8. 16:44
nem voltak hatalmas anyagi különbségek??? ugye viccelsz? elvárások tényleg nem voltak és a nagyszülők vigyáztak a gyerekekre, illetve a 6éves kortól már cselédnek adták a gyereket vagy szolgálatba hogy meg tudjanak élni és akkor ott élt a gyerek ahol szolgált. régi szép idők :PP
104. orsolya33 (válaszként erre: 94. - 480b578442)
2011. jan. 8. 16:13
Dédnagyanyáink korában nem voltak hatalmas elvárások,illetve hatalmas anyagi különbségek sehol.Dédnagyanyáink korában még nem nézett le senki senkit,mert nem miss poppyba öltözött,vagy trabantal jár BMV helyett .Hülyeség a 100 évvel ezelőtti dolgokhoz hasonlítani a mai kort. Ott nem csak az anya nevelte a gyereket,hanem a szülők a szüleikkel éltek,esetleg még kisebb testvérek is akadtak egy családban. Nem csak az anyára szakadt a háztartás és a gyereknevelés,munka megosztás volt nők és férfiak között,azt ettek,amit megtermeltek maguknak. Ma már elvárás van a férfiak fele,hogy olyan fizetése legyen,amiből el tud tartani egy családot,csak ez nincs meg,mert az anya is kényszerül dolgozni menni és még sok helyen így sincs meg az az összeg,amiből a számlák mellett még magukra is jusson egy kicsi. A nagymamák is dolgoznak még,és még fognak is,pedig már elég rendesen kitolódott a szülési korhatár is.A jobb megélhetéshez el kell menni dolgozni, a gyereket be kell adni bölcsibe,mert a gyes NEM ELÉG, csak a pelusra és egészséges kajára a gyereknek + esetleg a családit félre teszed, hogy évszakonként vegyél a gyereknek ruhát,mert kinövi.Természetes,hogy a gyerek az első, viszont a szülő is ember és vannak igényei, vágyai,amit még akkor sem tud kielégíteni,ha vissza megy dolgozni,nyáron téli ruhára teszel félre,télen nyárira,de ez luxus,mármint az öltözködés,mert sokan már nyáron teszik félre a fűtésre valót.Annyi fizetést kap egy ember,ami éhenhaláshoz ugyan nem vezet,de ahhoz,hogy kiegyensúlyozottan,nyugodtan tudjon élni,ahhoz nem. Márpedig aki tanult és dolgozik,becsületesen dolgozik,annak joga van a normális élethez,ahol meg tudja valósítani az álmait és meg tudja venni magának,amire vágyik,mert ez lehet csak egy tárgy,de a léleknek jót tesz.Sok munkahelyen pedig ahelyett,hogy megbecsülnék a jó munka erőt,helyette fenyegetik kirúgással,nem dicsérik az embert,nem éri a dolgozókat pozitív benyomás arról,hogy jól csinálják,amit csinálnak,és persze nem is honorálják.Ezért stresszesek és depressziósak az emberek.Sajnos mindenhez pénz kell és csak nálunk van az,hogy minden munkához végzettség és papír, még egy takarítónőnek is, természetesen pénzért kell letenni a vizsgát. Egy jó szakma megszerzése is hatalmas összegekbe kerül,egy főiskola elvégzéséről nem is beszélve.Pénz beszél, kutya ugat, akinek nincs elég,az fogadja el a sorsát és szégyelheti el magát,mert PL. "CSAK" ápolónő lett és nem orvos.Pedig tesz annyit,vagy többet egy betegért.
103. Zsozsolt (válaszként erre: 98. - Zsanci79)
2011. jan. 8. 13:47

:(

nálunk még az ovi is úgy megy, hogy mindenki tudja, hogy nem dolgozik a nő, csak papíron leigazolta neki a férje, hogy ő mekkora nagy alkalmazott a családi cégbe :(

102. Zsozsolt (válaszként erre: 94. - 480b578442)
2011. jan. 8. 13:44
Nálunk nemhogy dolgozni nem lehet bevinni a gyereket, de még akkor sem teheti be a lábát, ha csak papírt mész intézni a hr-re...életszerűtlen, hogy gyerekkel menj dolgozni, mint az is,hogy hagyd otthon vacsorát főzni egymagába...
101. zsanci79 (válaszként erre: 100. - Zsanci79)
2011. jan. 8. 10:01
Külömben meg mivel gyest kap, ezért gyanítom hogy teljes időnek számít a szolgálati időbe, mert mindenkinek az. Mert most itt a gyeses munkáról van szó.
100. zsanci79 (válaszként erre: 99. - Jozsi.38)
2011. jan. 8. 09:57
Igazad van ebben, persze így van papíron. De nálunk egy 4 órásnak sem volt sosem problémája abból hogy fele szabi vagy táppénz jár, nem jött dolgozni egy hétig, a követkző héten bent maradt 8 órát. vagy ha többet kellet dolgozni valami miatt, után lecsúszta. Na? Persze ő is amint talált elment 8 órába dolgozni, ugyanis abból pénzből megélni nem lehet, és a nyugdíjba is fele annyi, igaz. Gondolom aki 4 órába megy vissza, az választhatja ezt, de van aki nem választhat. Attól még nem kell őket hátrányos helyzetbe hozni, és most itt értsd a védettséget.
2011. jan. 8. 09:32
nincs igazad zsanci79 mert aki 4órát dolgozik valóban az feleannyit keres, mint egy 8órában dolgozó+ feleannyi táppénz és szabi jár neki, illetve a nyugdíjbeszámításnál is csak feleannyit ér az ideje
98. zsanci79 (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2011. jan. 8. 09:02
Ja és akkor ha már az igazságosságnál tartunk, akkor úgy lett volna igazságos, hogy első körben csak azokat fehetik fel a bölcsibe, akiknek 8 órát dolgoznak a szüleik. ha van hely, jöhet a többi is. Ha nincs, vigyék magánba, ott a gyes, amiből ki lehet fizetni fél napot!
97. zsanci79 (válaszként erre: 95. - Viliflora)
2011. jan. 8. 08:59
Azt már észrevettem többször, hogy Te egy olyan pozitív, jótét lélek vagy :))
2011. jan. 8. 08:58

Lehet azon nyugodtan vitatkozni, hogy járjon e vagy sem, de egyet azért ne felejtsünk el, ezt azért találták ki anno, hogy segítse a nők visszatérését a munka világába. Ez egy ösztönző eszköz volt erre. Ugyanolyan ösztönző eszköz, mint mondjuk a start kártyák munkáltatóknak, vagy járulékkedvezmények munkáltatóknak munkanélküli alkalmazására 1 évig, vagy pedig az, mikor a munkanélküli ha 3 hónapon belül állást talál, akkor a fennmaradó időszakra járó segélyének a felét egy összegben kifizetik. Ez nemtudom hogy van e még, de jó pár évvel ezelőtt, mikor én voltam munkanélküli még volt, én ki is használtam, és nagyon jól jött az is. Pedig dolgoztam, de mégis kaptam valamit. Ezzel ösztönöztek arra, hogy iparkodjak munkát találni, ne a segélyre várjak....

Nem beszélve arról, hogy a gyes esetében az anyuka nyugodtan ment vissza dolgozni, mert tudta, hogy védve van, nem rúghatják ki egy évig. Pont arra az időszakra nyújtott segítséget, míg a kicsi egyáltalán megszokja a közösséget, hogy abban igenis bacik vannak, amik betegséget fognak okozni neki az első időkben, nagyon sűrűn. Most ilyen védettség 8 órásoknak nincs, ami nagyon elgondolkodtató. Mi volt ezzel a cél?

Aztán azt továbbra is fenntartom, hgy a 6 és 8 órás munka között érdemi külömbséget nem látok. Sőt, ha a kicsik még alszanak a bölcsibe, az anyuka gondolom nem fogja kicibálni az ágyból hogy haza vigye, hanem beszélget egy fél órát, elugrik boltba, stb., tán még meg is uzsonnázik a gyerkőc, aztán irány haza. És ezek életszerű dolgok, nem humbukk amit kitalálok.

Aki meg 4 órás bérért vissza tud menni dolgozni, az garantálom, hogy annyit keres 4 órában mint én 8-ban. Mert kevesebből nem lehet megélni. Nem beszélve arról, hogy aki csak délelőtt van ott a bölcsibe az elveszi a helyet attól, aki igen is rá van szorulva arra hogy 8 órában dolgozonn, valószínű meg van az oka, nincs más választása. Viheti magánba, és akkor megint ott van ahol a part szakad.

Ja és azt se felejtsük el, hogy jócskán csökkentették azon munkáltatók járulékfizetési kötelezettségét, akik egy 8 órás helyre két 4 órásat alkalmaznak. Nos, nemtudom kinek milyen a munkáltatója, de én azért sem mennék 4 órába vissza, mert az én munkáltatóm akkor azt mondaná hogy maradsz is 4-ben akkor. Hülye lenne nem kevesebbet fizetni, sajnos ilyen világot élünk!

Kicsit hosszú lett, bocs, asszem mostmár teljesen kifejtettem a véleményem:)

2011. jan. 7. 23:43

Sziasztok!


Szerintem nem szabadna elvenni azoktól, akik tényleg azért mennek vissza dolgozni, mert a gyes nem elég a megélhetésükre. Gondolom mindenkinek van ilyen a környezetében.

Az én szakmámban a pályakezdő fizetés 6 számjegyű és legalább kettessel kezdődik. Azt gondolom, hogy ha mi megyünk vissza dolgozni, akkor nem vagyunk erre rászorulva és nem tartom fairnek, amikor ez nekünk is jár. Még akkor sem, ha nyilván meg fogom kapni, hogy mi mennyivel többet fizetünk adót stb... Ez így van, de gondolnunk kéne néha azokra, akik nem tudnak havonta még 100 000 forintot sem megkeresni (és nem azért, mert nem dolgoznak:-(


Lényeg: igazságosabb lenne ez a rendszer, ha lenne egy összeg, ameddig 8 órás munka mellett is járna a gyes és lenne akinek nem (mert nincs is rászorulva).

Jó éjt mindenkinek!

2011. jan. 7. 23:29

Miért ha akkor vezetik be mikor még nem fogant meg mi fog változni? Neked a gyerekvállalás kérdése egy 25000 Ft-os gyestől függ?

Dédanyáink mikor még gyes sem volt, hogy nevelték fel a sok gyereket? Vitték őket magukkal a krumpliföldre kapálni.

Az az igazság szerintem mindenki elég szépen el volt sokáig kényeztetve és most zokon esik ha a csöcs kiesik a szánkból.

A munkanélküli segély és szoc.járadék mellett miért nem lehet még 4 órában sem munkát vállalni holott az se több mint a gyes, abból sem lehet megélni?És erre is sok ember főleg vidéken rákényszerűl.

2011. jan. 7. 20:00
a kérdés még mindig az, hogy mit tehet az, akinek környékén nincs bölcsi és nem is akarnak építeni...és csak a fizetés nem elég a magánbölcsire, ahhoz kell a gyes is....és mért útközben módosítanak, miért nem azokra vonatkozik, akik még nem fogantak meg akkor, amikor bevezetik a szabályozást...
92. laszlozsu (válaszként erre: 90. - Zsanci79)
2011. jan. 7. 17:24

Hát akkor itt a pontos információ.

Én nem néztem utána, csak ami úgy nagyjából rémlik.

91. zsanci79 (válaszként erre: 86. - Zsozsolt)
2011. jan. 7. 16:35
Külömben meg ez az ami engem mélységesen felháborít, mert így kirúghatnak ha visszamegyek dolgozni, nincs az egy év védettség. Ami igen is jó dolog volt, mert ugye a gyerkőc az első időkben bizony beteges lesz, ez törvényszerű. Több hiányzás miatt akkor nyugodtan kirúghatnak, és mehetek vissza a gyesre, ha lehet egyáltalán. Legalább ezt meghagyhatták volna, de mindent eltörölnek.....
90. zsanci79 (válaszként erre: 85. - Laszlozsu)
2011. jan. 7. 16:32
A gyest azért vezették be 70-be vagy 71-be, hogy növeljék a születésszámot, amit el is értek vele. Múltkor olvastam pont erről. Akkor még nem alanyi jogon járt, ugyanúgy munkaviszonyhoz volt kötve, 1 évnek kellett lennie ha jól emlékszem. Ezt váltotta fel 1985-ben a gyed, ami magasabb volt mint az addigi gyes, és így lett 3 év az otthonmaradás, akkor vált alanyi jogúvá a megmaradt gyes.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook