Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíj mellett (nem közalkalmazottként) 4 órában lehet dolgozni? fórum

Nyugdíj mellett (nem közalkalmazottként) 4 órában lehet dolgozni? (tudásbázis kérdés)

6. rena.b (válaszként erre: 1. - Smiley28)
2013. jan. 21. 12:21
Lehet.
2013. jan. 21. 11:43
Amúgy pedig fel kell hívni a NAV-ot, és tök pontosan megmondják.
4. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Smiley28)
2013. jan. 21. 11:41

Igen lehet.

Akik elérték a 62. éves nyugdíjkorhatárt (azaz öregségi nyugdíjasok), azok mindenféle korlátozás nélkül tovább dolgozhatnak a nyugdíj folyósítása mellett, számukra annyi a változás, hogy megszerzett jövedelmüket járulék fizetési kötelezettség terheli majd.


A korkedvezményes nyugdíj mellett dolgozóknak azonban egy meghatározott éves jövedelemszint felett egész nyugdíjukról, vagy annak egy részéről le kell mondaniuk. Amíg a megszabott limitet nem érik el, addig teljes nyugdíjukra jogosultak, ám a limit felett szüneteltetnie kell nyugdíjuk folyósítását, a limit átlépése hónapjától kezdve az év végéig. Ezt a tényt munkáltatónak kötelessége bejelenteni a NAV-nak, amely a következő lépésben pedig értesíti a nyugdíjfolyósító intézetet.


A nyugdíj melletti munkavégzés szabályai 2012-ben tehát nem az öregségi nyugdíj mellett tovább dolgozókat érinti döntően, hanem a korkedvezményes nyugdíj melletti munkavállalókat.

3. 68bf453ef3 (válaszként erre: 1. - Smiley28)
2013. jan. 21. 10:31
Sajnos nem vagy a nyugdíj vagy a munka tudom mert tudok olyan munkahelyet ahol a nyugdíjas feketén dolgozik..
2013. jan. 21. 10:22
én azt hallottam,h. nem kaphat senki 1xrre nyd.-at és fizetést (közalkalmazott v. nem - azt nem tudom)
2013. jan. 21. 10:17
Tudja e valaki,lehet e nyugdíj mellett (nem közalkalmazottként) 4 órában dolgozni??? Mindenhol csak a közalkalmazottiról írnak....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook