Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyilas Misi... Nem lesz többé debreceni diák fórum

Nyilas Misi... Nem lesz többé debreceni diák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
178. féknyom (válaszként erre: 177. - Bowie)
2013. máj. 30. 21:03

Nem! Ésésésés a zapud se vagyok, hoppá!:)Akkor megegyezhetünk, hogy nem csak arra drága a kenyér, hehe.

Most épp a labancoktól írok, de délen nőttem fel, ha felnőttem.

177. bowie (válaszként erre: 175. - Féknyom)
2013. máj. 30. 20:51
ezt a drága kenyeret a nevelőapám mondta mindig....nem tán az ország keleti régiójából írsz?:))
176. 06718ca650 (válaszként erre: 173. - A0c1361e44)
2013. máj. 30. 20:49
nekem ebből az egyből sosem volt gondom. az irodalomtanárom meg is kérdezte, nem-e akarok irodalommal foglalkozni. :)
2013. máj. 30. 20:45
Drága kenyér...
174. bowie
2013. máj. 28. 18:21

Mostanában nem olvastam újra a régieket. Évvégén kezdtem el olvasni Aszódy Eszternek a könyvét, azóta már a második kötetet is.

Ő volt a mindmegettén a Morzsáló blog írója, aztán lett egy blogja is, Morzsálós Mirza naplója címen.

És egy angyalos trilógiát írt. Nem nagyon köt le az ilyesmi, de ez tényleg jó volt.:))

FB-on is megtalálod esetleg, ha érdekel A.O. Esther néven.

173. a0c1361e44 (válaszként erre: 172. - Krisz42)
2013. máj. 28. 18:19
Engem sosem érdekel az, amit bele akarnak magyarázni, már a suliban is gondom volt abból, hogy én mindig másként láttam a dolgokat:)
172. Krisz42 (válaszként erre: 171. - Bowie)
2013. máj. 28. 18:14
De ez nem mindig jó-nekem legalábbis.Bár amiket 18évesen olvastam,az irodalmi művek nem mindig kötnek le.A Bronte nővérek lehet,h nagy írònak számítottak,de nekem kevés az egész.Viszont H. D. Lawrence most is tetszik.A mester és Margarita se tetszett,néha elgondolkozom rajta,h hol van leírva,amit némely könyvbe belemagyaráznak.
171. bowie (válaszként erre: 170. - A0c1361e44)
2013. máj. 28. 18:06
Igen, ilyenkor derül ki, hogy mennyit változunk...:)
2013. máj. 28. 18:04

Én örülök, hogy nem csalódottságról és társairól szól a fórum. Inkább megírnám újra az olvasó naplót:)


Én szeretek újra olvasni könyveket, köztük gyerek korom kedvenceit is, és meglepődök mindig, hogy már nem azt adta, mint akkor és csodálkozom, hogy tudtam olyannak elképzelni.

Volt egy nagy kedvencem Illyés Endrétől a történet a szerelemről és a halálról. Ezt 10 évesen olvastam először és utána még jó párszor, de eltűnt a könyvem. Kb. 2 éve megtaláltam neten és elolvastam újra. Nem volt csalódás, de most valahogy teljesen mást adott.

169. bowie (válaszként erre: 166. - Globus)
2013. máj. 28. 17:59
hát hamar feladta...na de sok hülye között egy normális..képtelenség, hogy megmaradjon..:D
2013. máj. 28. 16:18
A komolyság, a komorság nem nyert tért.
167. Krisz42 (válaszként erre: 166. - Globus)
2013. máj. 28. 15:34
Biztos üldözési mániája is van.Vagy van,aki veszi a fáradtságot és privát üzenetet is küld neki?
166. globus
2013. máj. 28. 15:15
Téma indítója már nem tagja a portálnak.
165. grizus (válaszként erre: 164. - A81a1b9451)
2013. máj. 28. 15:10
Én imádtam a Kőszívű ember fiait, szerintem sokkal jobb, mint az Egri csillagok. Az ember tragédiája is nagyon jó, de kicsit nagyobbaknak való.
164. a81a1b9451 (válaszként erre: 161. - A0c1361e44)
2013. máj. 28. 13:57

Nem vagy annyira kakukktojás! Imádtam már gyerekkoromban is olvasni. A Kőszívű ember fiai-n kívűl elolvastam az összes kötelezőt. Ennek is a legvégén faragtam csak le. Imádtam az Ember tragédiáját és az Egri csillagokat. El is fogom őket olvasni újra, kíváncsi vagyok most milyen élményt fognak nyújtani. Nekünk az Árvácska nem volt kötelező, csak filmen láttam.

Az indiános könyveket is imádtam. Remélem a gyerekeim is szeretni fogják majd az olvasást, most még kicsik.

2013. máj. 28. 12:48
Érdekesre sikeredett a topic :)
162. Regin_a (válaszként erre: 156. - A0c1361e44)
2013. máj. 28. 12:26

kőszívű ember fiai"


Még áétalánosban utáltam meg, a többi kötelezővel

Apám feladta hogy minden nap 20-30 oldal, aztán ha nem tudtam, jöttek a nyakasok

Aztán ő diktálta, amolyan felnőttrs szöveggel, kilógott hogy nem én irtam


Ennek az volt a haszna később, hogy pár irodalmi versenyen díjat kaptam.

Technikumban meg egy dolgozatra azt mondta a magyar tanár, "ezt nem maga írta. Ha érettségin is így ír, visszamenőleg megadom az 5-öst"

Megadta


Dehát von Hause aus ahogy Nyilas Misi mondaná :)

161. a0c1361e44 (válaszként erre: 160. - Krisz42)
2013. máj. 28. 12:02

Én a Bánk Bánnal voltam így:)

Minden oldalt 3x elolvastam legalább mire megértettem. Annyira régies szavak, kifejezések voltak benne, hogy képtelen voltam egyszeri olvasásra megérteni.


Jaja, a halotti beszéd mindenkinek kötelező volt. Emlékszem a fiam is megkínlódott vele rendesen:)


És igen, valahogy nem jól vannak összeválogatva a kötelezők. Valahogy nem veszik figyelembe az életkori érdeklődést. Hacsak a kis hercegre gondolok, amit alsósoknak szoktak kötelezőként kiadni.



Egyébként Móricz jól ír, mert érthetően és egyszerűen fogalmaz, csak ahogy írtuk már az a világ távol áll sokunktól.


És eszembe jutott, hogy én nem olvastam indiános regényeket, pedig azt mindenki szerette. Én rossz könyvvel kezdtem a Bőrharisnyával és pont úgy voltam vele, mint te a Notre-Dame-val, hogy amikor nem tudom, hogy hívták az indiánt mé az 50. oldalon is sziklán állt és nézgelődött, feladtam. Ennyi volt az indiános regény múltam:)

160. Krisz42 (válaszként erre: 159. - Bowie)
2013. máj. 28. 11:49

Halotti beszéd nekünk is kötelező volt.Nekem Thomas Man írásai tetszettek meg,viszont A párizsi Notre-Dame-ot képtelen voltam elolvasni.Mikor 10oldalon keresztül arról ír,h milyenek a kőpillérek,stb.,na az sok volt,pedig a történet nem rossz.

Szerintem nyugodtan áttérhetünk irodalomra,mert a fórum eddig nem sok mindenről szólt.

159. bowie (válaszként erre: 156. - A0c1361e44)
2013. máj. 28. 11:44

Igen, mindet olvastam és szerettem is. Gimiben meg már kifejezetten szerettem Ibsen műveit. Talán az Ember tragédiája volt, amit nem olvastam el csak. Jah, nekünk még a halotti beszédet is meg kellett tanulni kívülről..:DD Habár az nem kötelező olvasmány volt, csak úgy eszembe jutott.:))


De ott van általánosból a Pál utcai..az se való sztem annyi idős korban..

158. a0c1361e44 (válaszként erre: 157. - Krisz42)
2013. máj. 28. 11:40

Az Árvácskát nekünk sem volt kötelező, de én is elolvastam, és ha van ahol kötelezővé teszik, meg van róla a véleményem. Nem is értem miért nem újítanak már.

Jók ezek a könyvek, de tényleg nem értik már a gyerekek.


Na, átmegyünk olvasós fórumba a végén:)

157. Krisz42 (válaszként erre: 156. - A0c1361e44)
2013. máj. 28. 11:37
Én mindet szerettem,el is olvastam,a nagyfiam is elolvasta mindet-most 17-,de neki Kele volt az esti mese,mikor 5éves volt,viszont nem sokat olvas egyébként.Lânyomnak segítenem kellett,Egri csillagok is hidegen hagyta,de tényleg nehezebben értik meg fiatalon,mert teljesen más a világ.Viszont amit nekem nem kellett elolvasni,fiamnak igen,az az Árvácska.Fiam végigolvasta,de szerintem az a könyv 18-as karikát érdemelne,mert lelkileg legyilkol.Bár manapság ilyen szempontból sok gyerek tisztában van dolgokkal,de az a könyv depresszióssá teszi az embert.
156. a0c1361e44 (válaszként erre: 155. - Bowie)
2013. máj. 28. 10:20

Akkor te is erősíted a szabályt:)

Ez csak egy és mi van a többivel?

Kincskereső, Egri csillagok, kőszívű ember fiai, versenyló halála, Öreg halász és a tenger, stb.?

Azokat is szereted?

A barátnőm mindig azt mondja, hogy én egy kakukk tojás vagyok, mert mindet elolvastam:)

155. bowie (válaszként erre: 154. - A0c1361e44)
2013. máj. 28. 09:30
Én szerettem kötelezőként is. Habár valószínűleg azért, mert elsőként színházban láttam, és amikor olvasni kellett a színházi jelenetek voltak előttem végig.
2013. máj. 28. 09:11

Gondoltam ideírom, hogy ezt a könyvet kb. 2 óra alatt el lehet olvasni és akkor a gyereknek lehet segíteni az olvasó napló megírásában, ne de látom nem ez a gond...


Nyilas Misi a barátod volt? Sajnos őt mindannyian elveszítettük és nem tudjuk, hogy gondoljunk rá, mert különböző időszakokban, különböző volt a kapcsolatunk. Amikor kötelező olvasmány volt, akkor utáltuk, mert ki szereti a kötelező olvasmányokat? Én egyébként igen:), de legtöbben a kötelező jellege miatt nem. Aztán újra kézbe került a könyv, mivel a gyerekünknek is kötelező lett elolvasni, de mi meg akartuk óvni e lehangoló regénytől, így felolvastuk neki vagy egyszerűen újra olvastuk mi, hogy az a fránya olvasó napló kész legyen határidőre. Mindenki emlékszik a regényből a reskontóra, a pakkra, na meg arra, hogy nem akar debreceni diák lenni, de az összes többi a feledébe merült. Senkit nem igazán érdekelt, hogy milyen nehéz volt neki, senkit nem érdekelt, hogy miért tanított valakit és az sem, hogy miért olvasott fel. Ez már akkor is távol állt az emberektől, amikor úgy 30 éve kellett elolvasnia, hát még a mostaniakhoz. Már el sem tudják képzelni azt az időszakot, amikor ez a történet játszódik, hát még megérteni, ami miatt nem hiszem, hogy a fórum címéről bármilyen gondolata lenne sokaknak. Én személy szerint a cím láttán egy olvasó naplót láttam magam előtt, amely végére lerajzoltam Nyilas Misit, a fiam pedig valószínűleg azt látja maga előtt, hogy fekszik az ágyon ás hallgatja, ahogy az anyukája felolvassa neki ezt a történetet és biztos azon törte közben a fejét, hogy miért kell neki ezt hallgatnia és miért kell elkészítenie egy olvasó naplót, majd miután végeztünk vele jön a kínlódás, mert anya, aki egyébként nem rossz fej, most kérdéseket tesz fel és kínozza azzal, hogy vissza emlékezzen nevekre, eseményekre, amelyek semmit nem mondanak neki...


Na, mi is a kérdés? Mert az már kiderült, hogy nem ez.

153. Miss Sárika (válaszként erre: 151. - F1e23b97ee)
2013. máj. 28. 06:53
..én, még most sem szeretek..:o))
152. CsillagTM (válaszként erre: 139. - Spinneli)
2013. máj. 27. 23:03

:D


kedves fórumindító, amúgy szeded még az antidepresszánst? nem azért vagy ilyen furcsa, zavarodott? (komolyan kérdezem)

mert egyszerűen nem hiszem el, h felnőtt, pszichésen egészséges ember így beszélhet/viselkedhet.

151. f1e23b97ee (válaszként erre: 148. - Miss Sárika)
2013. máj. 27. 21:54
Vagy makkot, de erre gondolni sem merek. Akkor még nem volt divat ízetlenkedni.
150. f1ed0b587a (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. máj. 27. 21:52
Pakkot kapott.
2013. máj. 27. 21:09

Szerencsére politikai tartalmú fórumot nem lehet létre hozni.

Így ez a Misi gyerek nyugodtan lehet Nyilas.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook