Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kíváncsi vagyok, vannak itt debreceniek? fórum

Kíváncsi vagyok, vannak itt debreceniek? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. okt. 17. 18:23
Én Debrecenben szűlettem. Ott éltem míg férjhez nem mentem. Az már nem tegnap volt. Nem sokat szoktam menni Debrecenbe de nagyon sokat változott. Éltem a fővárosban is. Most egy faluban lakok. Nem olyan itt sem az élet mint a régi falu volt.
49. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2020. okt. 12. 19:41

Mondjuk én eredetileg a buszállomás környékét találtam jelenleg lehangolónak, de megtartásra érdemesnek, a nagyállomás már így is veszett fejsze nyele. Valószínűleg fel lehetett volna újítani az eredeti formájában is, csak hát akkoriban a "kockásítás" volt divatban. El is tartott sokáig. Anyukám fiatalkorában még állt a közelében a zsinagóga is, ami a képek tanúsága és Anyu elmondása szerint is gyönyörű épület volt, de azt is inkább lebontották, minthogy felújították volna. [link]

Persze az a rész ott nagyon megváltozott, a mapire.eu-n nézegettük, hogy hogy futottak az utcák annó, mikor Anyukám a Tímár utcában volt kislány....


Különben a régi állomás épület nagyon hasonlít a miskolcira.

2020. okt. 12. 11:44

Ott születtem, ott éltem 47 évig.

Elköltöztem a Dunántúlra egy nagy faluba, 8km a város.Az emberek itt is olyanok, mint ott. Jó és rossz értelemben is.

Mégis hiányzik Debrecen.

Ami nem tetszik a változás miatt, hogy rengeteg fát vágnak ki, állandóan térkoveznek.

A régi Cívis épületeket lebontjak, azt is ami az önkormányzate. Nem újítanak, rombolnak.

Pedig pénz lenne, de ahogy írta az egyik hozzászóló a disznotelep fontosabb...

47. Sz123 (válaszként erre: 31. - VendrinerPiroska)
2020. okt. 12. 07:18
Azt már legalább 30 éve át akarják építeni, csak még nem jutottak el odáig ;)
46. Amaunet (válaszként erre: 45. - Garabonciás)
2020. okt. 11. 23:31
Nem érted a célzást.:)
45. Garabonciás (válaszként erre: 44. - Amaunet)
2020. okt. 11. 22:59
Az még szép lenne. Sertésnevelde a főpályaudvar helyén. :D
2020. okt. 11. 22:57

Már 2012-ben nyertek EU-s pénzt a főpályaudvarra... miért nem csinálják még?

Talán sertésnevelde lett belőle?

43. Amaunet (válaszként erre: 42. - Garabonciás)
2020. okt. 11. 22:47
Nem olvastam utána wikipédián. Mindenesetre nem az eredetit építették újjá.
42. Garabonciás (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2020. okt. 11. 22:38
Egyébként most néztem, wikipédián azt is írják hogy az 1944-es amerikai szőnyegbombázás során elpusztult. Akkor hogy lett átépítve?
41. Garabonciás (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2020. okt. 11. 22:29
Ez pont olyan mint a szegedi. Vagy majdnem olyan . A bejárat nem pontosan ugyanolyan, de a formai világa dettó. Ugyanaz a személy tervezhette mind a kettőt. Tényleg szép volt. Pláne abban a környezetben ami akkor volt. Azért jó lett volna mondjuk Széchenyi szemével látni az akkori világot. Egy időutazáson szívesen részt vennék, ha vki egyszer méltóztatná feltalálni végre az időgépet. :) Jó lenne olyan korhű ruhákban járni, végigsasszézni a macskaköves utcákon, miközben melletem elhúz egy csilingelő fiáker. :D
40. df1e1c376c (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 11. 22:09
A formaknak a lenyegi elvesztese leginkabb az ugyeletesek egyedi design elkepzelesen mulik, nem a hely kihasznalason vagy az anyagi korlatokton.
2020. okt. 11. 21:47

Szerencsére a Zsuzsit nem építették le teljes egészében. Ma már nem jár a korábbi távolságokra.:(

[link]

38. Amaunet (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 11. 21:40

Igen, az volt.

Ma már rosszul nézne ki a felüljáró és a tíz emeletes házak között.:(

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2020. okt. 11. 21:35
Csodálatos volt.
2020. okt. 11. 21:22

A pályaudvar már régen elveszítette "ódon" jellegét, mikor átépítették szocreálra.

A régi pályaudvar:

[link]

2020. okt. 11. 20:59
Szerintem sok mindent próbálnak megmenteni,de amit nem lehet,azt nem tudják.Mi,kívülállóként nem látunk bele,mennyire súlyos a helyzet.A tény az,hogy óriási tempóban történnek a változások.Az érthető,hogy egy karban tartással is megváltozik,mert új külsőt kap.Elveszíti ódon jellegét.
2020. okt. 11. 20:44
Nem tudom. Én nem rajongok annyira az átalakítósdiért. Szerintem, ami még megmaradt az Óvárosból legfeljebb karbantartani kellene, nem lebombázni jó magyar szokás szerint. Azt hogy az állomást kicsit rendbe rakják, arra szívesen rábólintok, de jó lenne, ha maradna valami az igazi debreceni feelingből is a környéken.
33. 184481d874 (válaszként erre: 22. - Garabonciás)
2020. okt. 11. 20:22
Ezt én átgondolnám.Próbálj eljutni a Balaton északi vagy déli partjára Debrecenből.Nem kocsival persze./nem vagyok debreceni,de nem is nagyon messze tőle/Én és a családom elindulunk 6 -kor és mondjuk a Balaton déli partjára mondjuk B.földvárra 13 után érünk oda.Csak Budapest Cityvel 2 óra ha miskolci vagy,ha nem akkor plusz a beutazás.
2020. okt. 11. 19:54
Igen,ezek a helyek is átalakításra várnak,de minden nem történhet egyszerre.A látványtervek szerint ha megvalósul az új elképzelés,az is gyönyörű és kényelmes része lesz a városnak.
2020. okt. 11. 19:42

Sajnos az állomások mindenütt a legrendetlenebb helyek szoktak lenni.

Különben szerintem a buszállomás sokkal lehangolóbb.

2020. okt. 11. 19:38
Szinte hallom erre az olyan véleményeket,azért szemetes,mert nincs elég utcaseprő.De ezt a szemetet az ott közlekedők szórják szét.Néha az utcaseprők se győzik eltakarítani a rengetek cigaretta csikket,meg egyebeket.
2020. okt. 11. 19:32
Nem kevés helyen fordultam meg kis hazánkban,de másutt ha járok,pláne,ha kevés időt töltök ott,akkor inkább a nevezetességekre figyelek,de itt gyakran járok ide-oda,intézem a dolgaimat,jobban megfigyelem az embereket.Bizony,sokszor zavar engem a sok szemét,különösen a Nagyállomás környékén.
2020. okt. 11. 19:06
Utazz egy picit kis hazánkban, és rájössz, hogy abszolút nem szemetes a többi magyar településhez képest.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2020. okt. 11. 19:05

Én erre gondoltam, de számtalan más településsel is összehasonlítható.

Igaz van repülőtere is, de nem mindegy az ország melyik részéről utazik valaki.


Debrecen - Sopron távolság megtételéhez szükséges időtartam kb. 4 óra 41 perc


Budapest-Sopron 210 km.

Az utazás várható időtartama: 2 óra 27 perc.


Pécs-Debrecen 474 km

Vezetési idő: 4 Óra 32 Perc


Budapest - Pécs 201 km.

2 óra 16 perc

26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 11. - Fakata)
2020. okt. 11. 19:01
Valahol a legtöbb embernek pont az nem tetszik, ahol éppen van.:) Én végiglaktam az országot, és most gyönyörű hegyekre és patakra néz az ablakom, de én pld szívesebben laknék Debrecenben, minden negatívuma ellenére. Bár én az utóbbi 20 évben csak rövid látogatásokra járok oda.
25. fakata
2020. okt. 11. 18:55
Annak örülünk, ha fejlesztik a belvárost, de a külsőségeken sok még a kivilágítatlan, sáros, esőben szinte járhatatlan utca. Ide nem jutnak el a turisták, ezeket nem látják. De nekünk így kell itt élni.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2020. okt. 11. 18:46
Azt se értem,miért nem örülnek egyesek,hogy szépen fejlődik,a lehetőségekhez mérten.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Garabonciás)
2020. okt. 11. 18:44
Teljesen más jellegű,mint Budapest.Nem is tudom,miért hasonlítják össze őket.Én a fővárost is szeretem,de az nekem sokkal idegenebb,mint Debrecen.Ebben a városban otthon érzem magam.Minden része tetszik.De csak ha emelt fővel járok benne,mert mi tagadás,elég rendetlen a debreceni nép.Nem kellene utcaseprő sem,ha észrevennék a szemetes kukát.
2020. okt. 11. 18:26
Ha mast nem is nagyon koszonhetunk ennek a kormanynak, azt igen hogy A pontbol B-be qrva gyorsan ellehet mar érni.
21. Garabonciás (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 11. 18:24
Debrecen detto. Plane, most hogy fejlesztik. Bar lassan ez mar barmelyik nagyvarosrol elmondhato.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook