Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nulláról mennyi idő alatt lehet megtanulni a német nyelv alapjait? fórum

Nulláról mennyi idő alatt lehet megtanulni a német nyelv alapjait? (tudásbázis kérdés)


8. yousei (válaszként erre: 6. - Gotti7386)
2013. jan. 8. 14:42
Köszönöm a bátorítát!:-) március elejére gondoltam, hogy kimennék. Olyan izgatott vagyok :-D
2013. jan. 8. 14:40
Most örülök, mert az egyik nyelvsuliban van egy hónapos, intenzív nyelvtanfolyam. Remélem, hogy összejön egy kisebb csoportnyi ember, mert csak akkor indítják el :-)
2013. jan. 6. 17:02

Én itt élek lassan egy éve, nem mondhatnám,h sokat megtanultam,de a körülttem lévők is azt mondják,h nagyon jól megy másokhoz viszonyítva. Valóban toleránsak, hisz pl itt Bécsben több mint fele külföldi..nem éreztetik Veled,h "nem ide való", nem kezelnnek le, inkább segítőkészek :)úgyh ez miatt szerintem nem kell aggódnod. Ha az alap menni fog az már elég.

Egyébként az Én párom is otthon tanulja a németet, és február végén jön ki hozzám :) :)

Sok sikert és ne félj

5. yousei (válaszként erre: 4. - Kata2013)
2013. jan. 6. 12:22

Gyorsan tanulom. Aki beszél németül, ő mondta, hogy van érzékem. Az biztos, hogy előtte angolt tanultam, így érthetőbb.

De jó hallani, hogy tényleg ilyenek :-)

4. Kata2013 (válaszként erre: 3. - Yousei)
2013. jan. 6. 11:46

Szia Yousei,


én is jókat hallottam a németekröl, tolerálják a magyarokat.

Amit szeretnék kérdezni: hogyan, miböl derült ki, hogy van nyelvérzéked?

Végülis a német nem könnyü nyelv.

Üdv.: Kata

2013. jan. 6. 11:14
Köszi:-) párom is ausztriában és azt mondta, hogy normálisak az osztrákok. Van egy stílusuk, de normálisak.
2013. jan. 6. 10:59
Szia! Az egyik ismerősöm kifejezetten munkához tanult itthon németet, de igazából nem sokat ért. Olyan helyre sikerült mennie, ahol elnézték hiányos nyelvtudását, nagyon sok ott a magyar, és így mindig akadt valaki, aki tolmácsolt is, ha kellett. Lényeg, hogy már jól megy neki a beszéd, és azt mondta, itthon nem lehet úgy megtanulni, mint kint az emberek között.. ő szobalányként dolgozik kint, Ausztriában.
2013. jan. 6. 10:46
Sziasztok. Párom már kint van. December óta tanulom a németet, kiderült, hogy van nyelvérzékem. Még ezt a hónapot egyedül tanulnám végig, februárban részt vennék egy egy hónapos, intenzív nyelvtanfolyamon, majd kimennék páromhoz. Szerintetek ennyi idő alatt, ioyen intenzítással tudok kint holdogulni? Elmennék mosogatónak vagy szobalánynak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook