Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő alatt lehet megtanulni úszni? (heti 3 alk, 4-5 fős csop. ovis kor) fórum

Mennyi idő alatt lehet megtanulni úszni? (heti 3 alk, 4-5 fős csop. ovis kor) (tudásbázis kérdés)


8. martin3 (válaszként erre: 1. - Megryan)
2011. jan. 19. 21:31
kislányom tavaly kezdte 4,5évesen, heti 2x 45perc, igaz a csoportban 7-8 gyerek is volt, (sőt előfordult, hogy 10-11, szerintem az már rengeteg..) és oktató tanította, így tavaly eljutottak oda(szeptembertől-májusig), hogy a hát és a gyors alapjait tudta profin. (előtte soha nem volt vízben, tehát teljesen kezdő volt, a balatoni pancsolást nem nevezem "víznek", úszásnak..), idén már a haladó csoportban van 5,5 évesen a heti 2 alkalomból 1x mélyvízben vannak, már tudja a gyors és a hátúszást majdnem jól(levegővétellel) és most tanulják a mellúszást. Viszont így utólag azt mondom, ha nem akarunk a gyerekünkből úszót faragni(én nem akartma, csupán a vízben való biztonságot szeretném elérni nála, hogy tudjon úszni) szóval annak bőven elég elkezdeni az úszást 6-7évesen, ugyanis egy 4-5évesnek még 100x el kell mondani, mit hogyan kell csinálni, nem olyan összerendezett a mozgása, egyszerűen agyban nem értik mit is kell csinálni, míg egy 6-7 évesnek kb 2-3x elmondja, mutatja az oktató és máris csinálja, pár hónap alatt eljut oda, ahova egy 4-5 éves 2 év alatt...persze sok függ az oktatótól is, kislányom egyszer egy pasihoz került, mert a csaj, akihez járunk épp beteg volt, a pasinál 1 óra alatt annyit tanult, mint a csajnál 1 hónap alatt...
2011. jan. 19. 09:32
10 perc alatt :D
2011. jan. 18. 22:12
Mikor lekerült az öv a majd 2 méteres vízben, nagyon izgultam. Ezeket a pillanatokat nem lehet elfelejteni. Nálunk ugyan is egy üvegfalon keresztül lehetett a gyerekeket látni.
2011. jan. 18. 22:11
Szerencsére az én kislányom nem félt a víztől. Volt egy fiú aki még fél év után se jutott sehová, annyira félt.
2011. jan. 18. 22:09
6-7 gyerek volt egyszerre. Mind övvel voltak ellátva.
3. megryan (válaszként erre: 2. - Kkrisztina76)
2011. jan. 18. 22:03
Hány gyerekkel foglalkozott egyszerre az edző?
2011. jan. 18. 21:54
Az én kislányom heti 2 alkalommal járt 45 percre, így volt 3 hónap a mellúszás
2011. jan. 18. 21:52
Mennyi idő alatt lehet megtanulni úszni? (heti 3 alk, 4-5 fős csop. ovis kor)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook