Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges pár hónap alatt megtanulni társalgási szinten németül? fórum

Lehetséges pár hónap alatt megtanulni társalgási szinten németül? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 16. 22:26
Abdul te vagy az?
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2015. szept. 16. 21:59
(bocs, látom,már javították a címet :))
2015. szept. 16. 21:59

társalgási, nem társasági szinten


amúgy szorgalmon, módszeren és nyelvérzéken múlik, nem lehet általánosítani

2015. szept. 16. 21:24
Én azt a technikát használom hogy először is szavakat tanulom mert ugye a szókincshez az elengedhetetlen!Aztán hallgatok énis hanganyagokat próbálom összerakni a mondatokat igaz ez már nem olyan egyszerű.A nyelvtani rész az nekem kicsit problémás de remélem idővel az is menni fog! :)
8. Muraja (válaszként erre: 1. - Pet0323)
2015. szept. 16. 21:22
Kezdetnek nagyon jo a mese könyvek gyerekeknek , olvasni es ertelmezni. Nem utolso sorban a TV igen de ha nem synkronizalnak hanem a film orginal nyelven megy mind angol , nemet stb. Sajnaltos modon ez nem valtozott a renszervaltasok ota pedig a legegyszerub ut a uj nyelv elsajatitasahoz.
7. e5bfff55e3 (válaszként erre: 5. - Juditka23)
2015. szept. 16. 20:30
És milyen technikával tanultatok? :)
2015. szept. 16. 20:21

Szia!


Én baba mellett csináltam meg a német középfokot, igaz, előtte már tanultam.

Keress rá a neten a kreatív németre és a relax németre. Mind a kettő hanganyagot is tartalmaz. Szavakat és mondatokat is tanít.

Takarítás, főzés közben ezt hallgattam, vagy amíg sétálni mentünk a kisfiammal és a babakocsiban aludt.

A végén elmentem nyelvsuliba, de csak azért, hogy a feladatokat betanuljam. 40 órás tanfolyamon voltam, utána elsőre sikerült a nyelvvizsgám.


Sok sikert!

2015. szept. 16. 18:11
Tudok egy nagyon jo magantanart skypon tanultam vele 2 honap utan mar le se tudott a vizsgaztato allitani annyit beszeltem legjobb eredmenyt kaptam.
4. syria (válaszként erre: 1. - Pet0323)
2015. szept. 16. 17:55
Szorgalommal, minimálisnál kicsit több nyelvérzékkel igen.
3. vikucka (válaszként erre: 1. - Pet0323)
2015. szept. 16. 16:36

Ne csak szavakat tanulj, hanem oldj meg feladatokat, nyelvtant is. A német azért nem annyira egyszerű, hgoy csak összerakod a szavakat.

Én már 3 idegen nyelvet elsajátítottam középszinten, nekem nagyon sokat segít a tévé, a rádió és a zene adott nyelven nézve, hallgatva, illetve a nagyon sok fordítás, olvasás. Egyébként bármi lehetséges. Én fél év alatt megtanultam észtül :D

2015. szept. 16. 16:32
igen
2015. szept. 16. 16:17
Nemrég kezdtem el tanulni a németet először is a szavakat,hogy legyen egy kis szókincsem 1 nap olyan 50-100 szót tudok megtanulni!Gyesen vagyok a 1,5 éves fiammal így többre nincs időm!Van köztetek olyan aki otthon egyedül sajátította el a nyelvet?Mennyi idő szükséges míg alap esetleg közép színten megtudnám tanulni?Esetleg valakinek nincs kedve beszélgetni (persze németül) úgy lehet könnyebb lenne! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook