Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? fórum

Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? (beszélgetős fórum)


88. 707655fba1 (válaszként erre: 87. - Edb6c38cef)
2009. febr. 3. 07:56

Van olyan, akinek számít!

De ha valaki ezért dolgozik kórházban, az váltson, menjen el pl. bárba rúd mellett táncolni és ne a rosszhírét keltse a többi becsületesen dolgozónak az eü-ben!

Ez az én véleményem.

87. edb6c38cef (válaszként erre: 86. - 707655fba1)
2009. febr. 3. 07:50

És tudod, az ilyen már az elején elcseszi, hogy én egy fillért is adjak neki.

Ja, mert azt nem is írtam: amikor ötlöztettem a kislányt, amikor hazamehettünk, akkor odajött a nővér (semmi dolga nem volt ott, a mellettünk lévő, amúgy is rendben lévő ágyat igazgatta nagyon). És bájolgott ott velem, hogy "Naháááááát, valaki ma hazameheeeeet!)

Én meg nem vettem a lapot pénz adás terén, és simán elköszöntem, és mentünk.

Ha azt hallom a kislánytól, hogy ez a néni rendes és kedves, biztos leesett volna neki egy ötezres. Gondolom, számít ez is, ne legyün álszentek, nem?

86. 707655fba1 (válaszként erre: 85. - Edb6c38cef)
2009. febr. 3. 07:47

Nem! Nem való!


Az ilyen állatgondozónak sem való!!!

2009. febr. 3. 07:45

Végigolvastam a topicot.

Általában ismerősöktől sajnos én is szinte csak negatív tapasztalatokat hallok. Mondjuk most nemrég volt egy barátnőm egy kórházban Komárom megyében, na ő nagyon dícsérte, hogy mind az orvosok, mind a nővérek nagyon rendesek voltak, és barátságosak is.

A lányom áprilisban volt a Heim Pálban pár napig. Mesélte, hogy a nővér ott üvöltözött vele, amikor az infúzióból másodszor kicsúszott az a műag. cső (holott a lányom nem mozgolódott, hanem feküdt és olvasott, ja bocs, a kezét meg merte gondolom mozdítani). Amikor a szobatársnője szólt a nővérnek, hogy a lányom így járt, akkor berohant, és elkezdett üvöltözni, hogy "nem igaz, hogy nem azért csinálod, hogy a kávémat ne tudja meginni." Szerintetek való az ilyen gyerekkórházba?

Én amúgy nem sajnálom őket, úgy őszintén, miért azt tanulta, nem? Az ő döntése volt.

84. 707655fba1 (válaszként erre: 82. - 5fe333ca04)
2009. febr. 3. 07:43

Én erre csak annyit írnék, hogy én normálisan fordultam feléd a másik fórumon amikor elindult.

Aztán jött tőled olyan szöveg, hogy jobban csinálnád ezt a munkát, mint én, majd utána számon kérted rajtam, hogy hogy hányszor mosolyogtam rá a munkám során a betegekre!


Mi ez, ha nem provokáció???


Ezek után még egy darabig "normális" voltam , de azt te se várd el, hogy az ilyen kijelentéseid után "angyalka" módjára válaszoljak!

83. 5fe333ca04 (válaszként erre: 82. - 5fe333ca04)
2009. febr. 3. 07:27
Erre meg én kérek választ,normális választ, nem pedig provokációs minden szó kritizálását várom el.
82. 5fe333ca04 (válaszként erre: 78. - Rózi70)
2009. febr. 3. 06:56

Hát ha itt "kiosztásról" van szó azt épp ti tesziktek velem, de lepereg rólam. Olvass csak végig, és rálehetne jönni hogy ti vagytok azok akik csak támadtok és támadtok. De remélem nem gondolod, hogy az állandó cseszegetésetekre majd angyalka módjára válaszolok.

Ti magatok is hány hozzászólásban bevaljájok hogy van ilyen nővér van olyan nővér. Akkor mi fáj nektek annyira, hogy felszínre hoztam egy olyan témát amit nagyon sokan nem úgy végeznek el vagy nem úgy bánnak a beteggel ahogy azt kellene? Nap mint nap lehet találkozni más szakmákban is ahol például az eladó nem úgy szolgál ki ahogy te azt elvárnád. Egy mosoly egy kedves szó, egy kis előzékenység, de sajnos mindenki ott rug bele a másikba ahol csak lehet. Ez jellemző a magyar társadalomra is. Itt az élő példa ez a fórum is. Csak arról szól már /nem ez volt a szándékom/ hogy tapasztalatokat eseteket gyűjtsek ki hogy élte meg az ilyen helyzeteket. De te is a hozzászólásaiddal provokálod a másikat.


"gondolom engem is majd jól kiosztasz, mint a többieket. Majd reggel elolvasom! :))"


Szerinted mi ha nem provokáció?


Száljatok magatokba és gondolkozzatok el ezen egy kicsit. Továbbá senkit nem ohajtok itt kritizálni, csupán a provokációtokra nem fogok nyájas hozzászólásokat írni, mert abba is belekötnétek! Azokután még seggnyaló is lennék, mert mindenben csak is azt látjátok meg hogyan lehet belekötni a másikba.

81. Serry (válaszként erre: 80. - 85ef3bb3d1)
2009. febr. 2. 19:47

Nem akarok semmi jó elrontója lenni ezért is írtam le én is a véleményen a munkámról.

Amire te reagáltál és köszönöm:)) vártam volna tőle is valamit. Ugyanis kíváncsi lennék a véleményére.

2009. febr. 2. 19:42
Lányok ez egy olyan jó kis forum téma volt. Ne rontsátok el! Mindenki leírta a véleményét! A betegek jogainál ment ez a vita!
79. 1f9774333a (válaszként erre: 77. - Rózi70)
2009. febr. 2. 18:30
nem, ott nagy nagy csend övezi, márha megy látogatni, s nem itt van...
2009. febr. 2. 18:11
Válaszodat nem tudom megvárni, megyek dolgozni,de gondolom engem is majd jól kiosztasz, mint a többieket. Majd reggel elolvasom! :))
2009. febr. 2. 18:10

Olvasom ezeket az eü-s topikokat, de egyszerűen nem értem, hogy kkelly Neked mi is az igazi bajod. Nagyon azokhoz a hozzátartozókhoz hasonlítasz, akiknek lelkiismeret furdalásuk van és ezért mindenkibe belekötnek, belerúgnak, bántják, ahol csak érik.Én idősek otthonában dolgozom és azok a hozzátartozók viselkednek így. Amelyik úgy bízza ránk mamát/papát, hogy csináljuk-gondozzuk-ápoljuk, ahogy azt egy ilyen helyen kell, azokkal sosincs probléma.Kevés az ilyen. Csak akkor nem értem, hogy minek hozzák oda hozzánk?! Miért nem viszi haza vagy máshova?!

Nem vagyunk egyformák, nem minden nővér tökéletes, ahogy nem minden eladó,hentes, ügyvéd,szerelő,tanár sem és még lehetne millió szakmát sorolni. Te sem vagy az! És az, ahogy az eü-t szidod egy rakás topikon keresztül nem tesz szimpatikussá. Lehet, hogy a kórházban is így osztod az észt amikor látogatni mész? Sajnálom a nagyidat.

76. 5fe333ca04 (válaszként erre: 75. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 18:02
bocs fórum célját
75. 5fe333ca04 (válaszként erre: 74. - Serry)
2009. febr. 2. 18:01

"sokan dolgoznak ezen a pályán szívvel- lélekkel, de kevesen vannak akik ezt nekik elhiszik."

Talán mert nem ezt látják a hozzátartozók és a betegek. Azt hogy elferdítettétek a rórum célját arról nem én tehetek.

74. Serry
2009. febr. 2. 17:47

Úgy látom ezt is sikerült befullasztani. Na mindegy én válaszoltam, de csak a sztrájkra buzdítást kaptuk itt. De szerintem ennek a fórumnak sem az volt a célja,hogy felmérje ki mer és tud sztrájkolni.

Illetve ki tud és akar kiállni az igazárt, ezért, hogy jobbak legyenek a körülmények amiben dolgozik.

sokan dolgoznak ezen a pályán szívvel- lélekkel, de kevesen vannak akik ezt nekik elhiszik.

73. 5fe333ca04 (válaszként erre: 72. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 15:24
Bár ugyanezt még az én ügyemben is megtehetem.
72. 5fe333ca04 (válaszként erre: 71. - 85ef3bb3d1)
2009. febr. 2. 15:23

Igen így van. És sajnos ez a nem összetratás jellemző a magyar népre.

Más szakmákban is így értek el eredményeket. Most megpróbálom beleképzelni magam abba hogy ápoló vagyok, és fel vagyok háborodva a magyar egészségügy dolgaival. Talán megkockáztatnám hogy a TV ügyvédjéhez írjak egy levelet, és ha megkeresnének torzított hangon arckép nélkül nyilatkoznék arról ami nem tetszik.

71. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 69. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 15:17

Igy már értem!

Ezt a szakszervezetnek kellenne elkezdeni és elindítani szerintem. És sajnos a vidéki kórházakban nincs összetartás mert mindenki félti az állását! Sokan nem értik meg ha 200 fogunk össze abból nem lehet baj csak abból ha ketten. Mert 200 embert nem tudnak elküldeni.

70. Serry (válaszként erre: 69. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 15:13

Sajnos az a baj,hogy nem mennénk sokra vele, mert ahány eü intézmény annyiféle probléma van.

egyébként a MESZK próbál tenni valamit. Elég sok mindenben kérték már a minisztériumot, hogy hallgassa meg őket. De legtöbbször nem voltak rájuk kíváncsiak.

Kicsit szélmalomharc az egész.

69. 5fe333ca04 (válaszként erre: 66. - 85ef3bb3d1)
2009. febr. 2. 15:09
A minisztériumba hogy tárgyalásalá kerüljön az ügyetek amit kiszeretnétek harcolni.
68. Serry (válaszként erre: 64. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 14:50
Ma mindenki félti az állását senki nem írná alá.
67. Serry (válaszként erre: 63. - 85ef3bb3d1)
2009. febr. 2. 14:49

Én megtettem. most nem csinál ilyet a dietetikus, szerintem a betegek azt sem tudják létezik abban a kórházban.

Mióta GYED-en vagyok a főnököm csak a pénzes betegekhez jár.

66. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 65. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 14:48
Ehhez én nagyon hülye vagyok! Nem foglalkoztam ilyesmivel soha! Az mire jó? És miről kell, hogy szóljon?
65. 5fe333ca04 (válaszként erre: 64. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 14:46
bocs beadni
64. 5fe333ca04 (válaszként erre: 62. - Serry)
2009. febr. 2. 14:46
Akkor peticiót kellene gyűjteni, csak el kellene valakinek kezdeni.
63. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 62. - Serry)
2009. febr. 2. 14:42

Na a mi korházunkba a dietetikus ilyet nem csinál! Oda sem megy a beteghez!


Igen, ez a baj, hogy teljesen kihasználják, hogy nem tudunk sztrájkolni. Sem az eskű miatt, sem hivatástudatunk miatt.

62. Serry (válaszként erre: 61. - 85ef3bb3d1)
2009. febr. 2. 14:33

De sajnos nem fogja belátni.

S ki fogja használni azt, hogy az egészségügyben dolgozók képtelenek vagyunk a sztrájkra.


Elképzeltem mi lenne sztrájk idején: felmennék osztályra mint dietetikus de mivel sztrájk van nem adnék tanácsot csak beszélgetnék a betegekkel. Igen ám s mi van ha vizet kér? Vagy recepteket cserélünk? Én sem tudnék elmenni mellette. Így számomra is megbukott a sztrájk.


Képzeld úgy jártam fel osztályra tanácsokat adni ,hogy megbeszéltem a főnővérrel,hogy amikor fent vagyok kap egy fél nővért is. Mivel a képesítésem és tudásom meg van ezért olyankor nem kellett rohangálniuk a nővérkéknek egy elzárandó infúzió miatt, vagy abban a kórteremben ahol éppen voltam és Pista bácsinak a diétáról beszéltem, de Feri bácsinak meg meg kellett igazítani a párnát megigazítottam,hogy ezért már ne csengessen. Igaz apróságokban de kisegítettem a többieket és ezt ha nem is köszönték meg, tudom jól esett.

Ezzel az ő munkájukba nem kontárkodtam bele, de nem is hátráltattam őket.

61. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 59. - Serry)
2009. febr. 2. 14:26

De sajnos kitalálták, ezért van az, hogy mi nem sztrájkolhatunk. Mert amint odaadod a fájdalomcsillapítót vagy áthúzod a párnát megbukott a sztrájk számodra. De szerintem a nővérek nagyrésze nem tudja megtenni, hogy ne adjon fájdalomcsillapítót vagy egy pohár vizet.

Teljesen másképp kéne ezt a sztrájk dolgot megvalósítani! A legjobb az lenne ha mindenféle sztrájk nélkül belátná a kormány, hogy nincs ez így jól!

60. Serry
2009. febr. 2. 14:20

Hogy a topic kérdésére válaszoljak.

igen nagyon szeretem amit csinálok, az a típusú ember vagyok aki vállalom ha nem tudok valamit és ezt úgy vettem észre míg dolgoztam elég sokra becsülték az orvosok ,nővérek az osztályomon.

Amikor pályaválasztás előtt voltam anyukám megpróbált lebeszélni a pályáról. mondván ő már 20 éve csinálja és nem becsülik meg., sokan kapcarongynak nézik. Így gimibe mentem. Aztán ápolóit végzetem és végül dietetikus és egészségtan tanár lettem.

Tudod ha nem szeretném amit csinálok régen nem lennék a pályán.

59. Serry (válaszként erre: 21. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 14:16

A sztrájk kérdése nagyon nehéz. Mert nem mondhatod az osztályodon fekvő betegnek,hogy nem kap tiszta párnát, nem kap a fájdalmára fájdalomcsillapítót, nem kíséred ki a mosdóba műtét után, mert ti sztrájkoltok. Ja és lehetőleg ne legyen rosszul.

Szóval azért nincs sztrájk mert ha annak ideje alatt valaki ne adj isten meg hal akkor a sztrájkoló nővér lesz a hibás.


Ez egy olyan kérdés amire még a fejesek sem találtak ki megoldást

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook