Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? fórum

Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? (beszélgetős fórum)


178. mgyneva (válaszként erre: 177. - Serry)
2009. márc. 4. 21:06

Sajnálom, hogy rossz tapaztalatod volt a kecskeméti csecsemősökről.

A kulcsonttörés jobban egy pár nap mulva észlelhető,megszületés után csak azt lehet észrevenni, hogy karmozgásba elmarad az egyik karja, a vállgödrök kitöltöttebb.

177. Serry (válaszként erre: 176. - Mgyneva)
2009. márc. 4. 09:19

Kettőt is ismerek. Szekszárdon szültem az elsőt. Ott nagyon elégedett voltam, Kedvesek segítőkészek voltak a csecsemősök a szülésznők. Mindig vizit után mikor látta a kicsiket gyerekorvos kijöttek és elmondták ha volt valami.

A méásodikat Kecsmekémet szültem. Itt hagyott kívánni valót már maga után egyes csecsemősök hozzá állása. Volt olyan nővérke aki a reggeli vizit utná mikor behoztqa a babás szobba a gyerekeket, szabályosan bele dobta a kiságyba.

Állandóan nyaggatni kellett a csecsemősöket,hogy mondjanak valamit mi van a kicsikkel. Én aznap mikor haza akartunk jönni ,tudtam meg, hogy torokgyuladása votl és még kezeli, illetve, ohgy szülés során eltört a kullcscsontja. S az igazaság az, ohgy mivel a szülészem és a szülésnő sem tapasztalt zöldgally törét, most már kezdem azt hinni, ohgy nem szülési sérülés hanem az osztáloy n szerezte.


Szóval van jó is rossz is.

176. mgyneva (válaszként erre: 175. - Serry)
2009. márc. 3. 19:27
A szülészetről mi a véleményed? Hol szültél?
175. Serry (válaszként erre: 174. - Mgyneva)
2009. márc. 3. 18:48

Én most egy időre "kivontam magam" az eü-ből, mert,hogy a másodikkal vagyok itthon GYED-n

Így közvetlenül nem érint. De azért vannak tapasztalatim:)

174. mgyneva (válaszként erre: 172. - Serry)
2009. márc. 3. 18:27

Figyelemmel olvasom a bejegyzésedet. Ez nálunk is igy van.

A szülészeten se jobb a helyzet, hidd el.

Igaz én újszülött osztályon dolgozom már 34 éve,nagyon szerettem a szakmám, de az Eü. reform, az ágyszámcsökkentés, a létszám csökkentés az egyre szigorúbb gazdálkodás miatt, egyre nehezebb lelkiismeretesen ellátni a betegeket, kismamákat.

Szerintem ma az egészségügyben mindenhol nehéz!!!!

173. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 168. - 15f77e95d6)
2009. márc. 2. 11:37
Én is így látom. Tisztelet a kivételnek.
172. Serry (válaszként erre: 171. - 580dbd446c)
2009. márc. 2. 11:11

Sajnos amit az idősekről írsz mind igaz. De ennek sok oldala van. mint ahogy ápoló kolléganőim is irták egyik és talán legfontosabb oka a nővér hiány. Tudod hiába kezdi mondjuk el etetni a nővérke az osztályt egyedül vagy éppen ha ketten vannak. Ha van az osztályán 1-2 esetleg 3 magatehetetlen idő őket még el is tudják látni. De általában a nagy belgyógyászati osztályok kb 50-60 ágynál kezdődnek, s ha műszakonként jut 2-3 nővér akkor már tök jó. De az 50 ágyból nem 1-3 a magatehetetlen hanem 10-15 az már meghaladja a nővérek erejét. Igyekeznek eleget tenni minden feladatnak. De gondoljuk józan ésszel bele. Reggel ébresztő 3 nővér van átvették az osztályt lefürdetik a 15 magatehetetlent, kikísérik és felügyelik a másik 20 fenn jártok akire vigyázni segíteni kell. már hozták közben a reggelit, de még sehol nincsenek az ágyneműcserével, a gyógyszereléssel, Reggelinél is megetetnek becsülettel mindenkit, mire az utolsó néni is evett a tálalós nővér már topog ,mert hogy mi az,hogy nincs minden a kocsin, neki le kell vinnie, mert lent mosogatnak és hozza az ebédet. stb. Szóval ha minden munkát becsülettel ellátnak minden csúszik időben. ( Nem mentegetni akarok senkit, csak kb így néz ki a szép új világ az eü reform után.) S pl ha 9kor nem tud vizitelni a főorvos, mert a 3 nővérkéje még nem végzett a mosdatással, gyógyszereléssel, etetéssel akkor szétordítja az osztály és rossz lesz a viszony. Nem jó de bizony így elmaradnak dolgok és ennek a beteg látja kárárt.

Pontosan ezért befektetném egy elfekvőre aki miatt nincs nővér és orvos,, és pontosan úgy gondoskodnék róla amit a legrosszabb tapasztalatainkból ismerünk. Had tudja meg!

Akkor talán tényleg lenne változás megfelelő béreket kapnának a dolgozók, elegendő betegágyat és támogatást a kórházak, hogy igazi betegellátás és orvoslás folyhasson a kórházakban.

Mert az sem állapot,hogy nővérke rohangál étlen szomjan egész nap ,és még wc-re se mehet, mert ha el mer menni a kkelly félék őrjöngve utána rohannak és lebunkózzák.


S ezek az állapotok miért csak belgyógyászati , elfekvő vagy hasonló osztályokra jellemezők? Mert ezek nagy osztályok. A szülészet kisebb és mások a munka körülmények. De sehol sem könnyebb meglátásom szerint.

2009. márc. 2. 10:35

Nekem a szülészeten csak jó emlékeim vannak a nővérekről. Mindig vidáman, kedvesen keltettek minket reggel, mindenkit egyenként körbekérdeztek hogy van-e valami probléma...stb. Hát én az a problémás beteg voltam,nagyon aggódós, és állandóan jártam kötözésre, mert eláztattam fürdés közben a sebemet a hasamon. Gondolom nem nagyon örültek, hogy már megint jövök, de ezt sose érzékeltették velem, mindig mosolyogva, pár szót váltva átkötöztek. Mikor a szobába jöttek vizitelni, akkor is mindenki babáját mindig megnézték és pár kedves szót intéztek felénk. Szerintem egy mosoly, vagy kedves szó nem idő függvénye. Bár elhiszem, hogy a sok munka és probléma mellett nehéz egész nap bájologni, de nekünk, akik olyan kiszolgáltatott helyzetben vagyunk ott bent a kórházba ez néha többet ér, mint akármilyen gyógyszer.

Sőt, mikor 10 hetesen bekerültem a kórházba mert elkezdtem vérezni, volt a szomszéd ágyon egy kismama hasonló problémával, de őt el kellett vinni kaparásra. Mondta, hogy sajnos nem ez az első, elmondta, hogy észnél lesz,de magatehetetlen mikor visszahozzák és rakott ki nekem zsebkendőt, hogy majd a nyálát töröljem már meg. Mondtam ok. Mikor visszahozták sokkot kaptam a látványtól, teljesenbepánikoltam, hogy lehet velem is ez lesz. Megbénultam és nem tudtam szegényt megtörölgetni,pedig probálta valamit motyogni csak nem tudott és még a könnye is csurgott. Szerencsére jött a nővér, majdcsak a karjaiba vette a nőt mint egy kisgyereket és vigasztalta, puszilgatta, hogy nyugodjon meg. Mikor valamelyest megnyugodott, szépen ellátta a nőt, tisztába rakta, megtörölgett..stb. majd odajött hozzám, és velem is váltott pár szót, hogy nyugodjak meg, nekem más az esetem, nem lesz semmi baj,engem is megsimogatott és csak akkor hagyott magamra mikor látta hogy megnyugodtam.

Viszont volt rossz tapasztalatom, bár akkor nem én voltam a beteg. Látogatóba voltam a belgyógyászaton, hugom került be és egy pótágyra került egy olyan szobába, ahol több öreg néni volt. Szegények teljesen magatehetetlenül feküdtek az ágyban. Beviharzott a nővér az ebéddel, mindenkinek a kis polcára lerakta majd kiviharzott. A mellettünk lévő néni nyüszögött valamit, nem is nagyon értettem és az ujjával mutogatott, azt is alig bíta emelni. Én felültettem a nénit és adtam neki pár falatot. Majd elfordította a néni a fejét, jelezve elég és bólintott, hogy köszönöm. Épp leraktam a tányért, mire beviharzott az ápoló és összeszedte a tányérokat, dünnyögve megjegyezte, hogy nem sokat ettek a nénik, nem lesz ez így jó. Én csak álltam ledöbbenve, egy nénit megetettem, de a többiek még ott voltak és a tányért se tudták elvenni az asztalkáról, nemhogy enni. Mindegyik magatehetetlenül feküdt. Gondoltam magamban ez a passzív eutanázia. Biztos, hogy a nővérnek sok lehetett a dolga és rengeteg lehetett a beteg, de azért ...

Az öregek esetében észrevettem, hogyha a család nem jár be és gondozza a hozzátartozóját,akkor betegebben jönnek ki, vagy már ki se jönnek :S

170. mgyneva (válaszként erre: 168. - 15f77e95d6)
2009. márc. 1. 18:06
A mi kórházunkban is nagyon kevés sajnos a nővér.A gazdasági helyzet miatt elbocsájtották a nővéreket,újak még ha lennének is, felvétel az nincs, feleannyian dolgozunk,a dokumentáció duplája,egyre több munkát kívánnak meg tölünk, de azért próbálunk a betegekhez kedvesek lenni.Valóban kevés az"igazi jó nővér",de szerintem ennek egyik oka a nagyfokú létszámhiány, mert hiába szeretnék én a beteggel többet törödni, ha tudom hogy még azután számtalan feladat vár rám, s nem végzek vele a műszak végéig.
169. spinneli (válaszként erre: 168. - 15f77e95d6)
2009. márc. 1. 17:54

legfőképpen idejük nincsen, kevesen vannak-ami inkább rendszerhiba, mint emberhiba.


ez persze nem vigasztal és nem is ad felmentést, ha azt látjuk, hogy betegek idő hiányában ellátatlanok.

2009. márc. 1. 17:50

Szerintem ma már sajnos ritka az igazi jó nővér,aki teljes odaadással ápolja a betegeket és mindig van egy kedves szava.

A mi kisvárosi kórházunkban elég rossz a helyzet.Nagyon sok nővért elbocsájtottak,szinte feleannyian dolgoznak,mint korábban.Nincs az a nagy rend és tisztaság a betegek körül,ami azelőtt volt.Nincs idejük/vagy kedvük?/megetetni a betegeket,nem szolgálják ki őket,nem túl kedvesek.Ha megy látogató a beteghez,ő eteti,fürdeti.

Tisztelet a kivételnek.

167. spinneli (válaszként erre: 166. - Serry)
2009. márc. 1. 17:40

ne sajnáld, ahogyan működik elég kevés támogatót fog találni.

tudod ez annak a tipikus esete, mikor valaki szembemegy a forgalommal és azt nézi, hogy mindenki más szarul közlekedik.

:)

166. Serry (válaszként erre: 165. - Spinneli)
2009. márc. 1. 17:32
Tudom sajnos.
165. spinneli (válaszként erre: 163. - Serry)
2009. márc. 1. 17:31

de azonos.

a stílus egyébként sem volt nehezen felismerhető.

164. Serry (válaszként erre: 160. - 707655fba1)
2009. márc. 1. 17:31

A történetben az az érdekes,hogy ez inkább úgy történhetett,hogy megsértődött és töröltette magát. Ugyanis a Moderátortól tudom,hogy nem Hoxa dobta ki. A moderátor szólt neki moderálja magát és ezek után töröltette magát.

Hoxát nem akarták babázás közben zavarni.

163. Serry (válaszként erre: 148. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 1. 17:29

Miért baj az ha jól elbeszélgetünk a fórumon?

Miért fáj az neked?


Egyébként meg nem te indítottad. hacsak ténylegesen nem vagy azonos kkelly hölgyeménnyel.

162. mgyneva (válaszként erre: 148. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 1. 15:39

Zebra! Miért ez a hozzászólásod?

"Azért jól elvagytok a topikomon:))"

161. Brad (válaszként erre: 160. - 707655fba1)
2009. márc. 1. 09:58

Akkor jó! Remélem hamar kiteszi Hoxa ismét a szűrét!

Ennyit erről, több betűt reá pazarolni nem érdemes! :D

160. 707655fba1 (válaszként erre: 159. - Brad)
2009. márc. 1. 09:51
Kkellyként is így viselkedett, gondolom azért is dobta ki Hoxa.
159. Brad (válaszként erre: 156. - 707655fba1)
2009. márc. 1. 09:50
Mindegy! Az sem érdekel! Bunkó modorral szól hozzá mindenkihez, aminek nem értem az okát! Habár nem is akarom megtudni! Csak zavar.
158. 707655fba1 (válaszként erre: 157. - Brad)
2009. márc. 1. 09:50

Úgy tűnik.

Eddig csak gyanú, majd egyre erősebb gyanú volt, de a 148-as hsz-al végképp elárulta magát.

157. Brad (válaszként erre: 156. - 707655fba1)
2009. márc. 1. 09:47
Törölte magát, aztán új névvel regisztrált???
156. 707655fba1 (válaszként erre: 155. - Brad)
2009. márc. 1. 09:46

Bizony-bizony!

:D

155. Brad (válaszként erre: 154. - 707655fba1)
2009. márc. 1. 09:46
Hmmm???
154. 707655fba1 (válaszként erre: 152. - Brad)
2009. márc. 1. 09:26

Brad!


Ő KKELLY!

Nem jöttél rá?

153. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 152. - Brad)
2009. márc. 1. 08:59
Elnézést a fogalmazásomért. Köszi :))
152. Brad (válaszként erre: 148. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 1. 08:41
Amiről Te beszélsz azt nem topiknak hívják, hanem hozzászólásnak. Azon vannak ők el ilyen jól! A topik, maga az elindított fórum. Amit nem Te, hanem kkelly inított el!
151. Brad (válaszként erre: 150. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 1. 08:34
Nem! Nyugodj meg! Nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel!
150. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 149. - Brad)
2009. márc. 1. 08:22
az a mindenki te vagy? Mi bánt?
149. Brad (válaszként erre: 148. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 1. 08:04
Mond, te mindenhol ilyen bunkó vagy? Azt hiszed mekkora okosságogat mondasz, közben röhög rajtad mindenki!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook