Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? fórum

Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 1. 06:54
Azért jól elvagytok a topikomon:))
147. mgyneva
2009. febr. 28. 15:36
Igen, a kompetencia határok nálunk sem tarthatók. Kevés a nővér, s mindent csinálunk, amit éppen kell.Mindenki csinálja a dolgát. Igyekszünk hogy a betegek ne érezzék a létszámhiányt. Sajnos egyre kevesebben vagyunk, végzős ápoló már nincs is. A kórházak is a létszámcsökkentéssel probálják megoldani egyre rosszabb gazdasági helyzetüket.Csak ez épp a minőségi beteg ápolás rovására mehett.
2009. febr. 27. 16:47

Na pont mi vagyunk az az osztály, ahol abszolút nem tarthatók a kompetencia határok :) 6-an vaygunk, abból 1 GYES-en, a maradék 5 egyesével viszi a műszakokat... Segédápolónk nincs is, és még nővér is van, aki takarítói státuszon van, mert ápolóit nem adtak. Ja, és én vagyok az egyedüli diplomás (persze a főnővér kivételével), de engem is másik részlegről helyeztek ide, mert ott 3-an voltunk diplomások, itt meg nem volt. Annélkül pedig nincs működési engedélye az osztálynak ugye...

Nekem soha nem volt bajom még a segédápolóval sem. Azt se néztem le. A takarítóval is tök jó kollegális viszonyban vagyunk mind. Ha azt látjuk, hogy ő el van havazva, akkor mosogatunk mi... Na nálunk ez nem nagy kunszt! Más gondok persze vannak, vannak kissebb nagyobb összezörrenések, de megoldjuk.

Az egyén hozzáállása persze, számít, de mindenki nem lehet mindenkinek szimpi. Viszont, ha van 1 erős kezű vezető, aki megkövetel dolgokat, akkor ott legalább olyan dolgokon nem megy a vita, hogy ki, hogy dolgozik, vagy hogy nem. Mert akkor mindenki úgy csinálja meg a dolgát, ahogy azt elvárják tőle, vagy mehet isten hírével! És máris 1 konfliktusforrás kiiktatva...

145. Serry (válaszként erre: 143. - C1e9612cd3)
2009. febr. 27. 16:01

Alapvetően azt tapasztalom,hogy nem csak a vezetőségen múlik a dolog hanem az egyén hozzá állásán is. Nekem a kollégiumban dipl. ápoló volt a szobatársam, ő szó szerint lenézett azért ,mert én csak dietetikus leszek. Mert mint kifejtette az én munkám semmi az ő melója viszont már munka.

Na már most én nem gondolom,hogy bármelyikünknek különb munkája lenne. Mindkét terület más- más. S mivel nincsenek meg nálatok a kompetencia szintekhez a megfelelő létszámú dolgozók ezért tényleg úgy van,hogy minek ahhoz diploma,hogy áthúzd az ágyat. Minek? Mert ezt is meg kell csinálni és nem úgy van, hogy van mondjuk 40 beteg az osztályon ahhoz van 2 segédápoló akik ágyat húznak stb aztán van mondjuk 3 ápoló ás 2 dipl apóló műszakonként. Ez lenne az ideális és akkor senki nem szakadna bele a munkába és lenne időd jobban a beteggel a te esetedben a gyerekkel és a hozzátartozóval törődni. De ilyen munka körülmények közt nem lehet. Tehát hiába is beszélünk kompetencia szintekről.

Én a magam részéről nagyon becsüllek titeket, de persze ha egy dipl ápoló azzal jön,hogy ő jobb nálam bizony rosszul érint. Én sem jövök azzal,hogy én jobb vagyok. Nekem annyiban jobb, másabb a helyzetem,hogy nem műszakozom. De sajnos sok helyen semmibe nézik a munkámat.

Az,hogy nálatok pl a dietetikus ha kell besegít és megeteti a gyereket jó dolog. S erre mondom,hogy nem a vezetőségen múlik, itt az emberen. Mert elmehetne úgy is,hogy majd eszik az a gyereke. De ő nem megy el ,mert EMBER.

Már valahol leírtam,hogy amikor dolgozni kezdtem osztályos dietetikusként megbeszéltem a főnővérrel, hogy mivel képesített ápoló vagyok szívesen besegítek amiben lehet. Nem akarom átlépni a kompetencia szinteket, de ahol emberileg ez lehetséges szívesen. S egy labor levitelét, vagy más hasonlót ha már úgy is arra megyek rám bízhatja. Így aztán ha kellett segítettem kiültetni beteget, ha kellett etettem. S amikor a szobában ahol tanácsot adtam lefolyt egy infúzió elzártam és szóltam a lányoknak,hogy tudjanak róla. Ilyenekkel én is segítettem nekik. Ők meg azzal, hogy szívesen láttak az osztályon nem voltam akadályozó tényező a szemükben. Persze itt is volt aki éreztette velem,hogy csak egy dietetikus vagyok ,de kit érdekelt ha a többség elismert és viszont?

144. c1e9612cd3 (válaszként erre: 114. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 15:46

Tudod mit? Meg is érdemled, hogy ezzel a hozzáállással 1 olyan orvos/ nővér kezébe kerülj, ha arra kerül a sor, akikkel álltalánosítasz minket! Ilyen hozzáállással ne is várj többet! Erre bizony már az sem mentség, hogy a beteg ember nyűgösebb! Te még nem betegen is így állsz mindenkihez! Egyálltalán, minek mész orvoshoz, kórházba? Úgyis csak rosszul bánnak veled, nem?

Csak azt nem értem, hogy ha tényleg ennyire semmitérő a szakmánk szerinted, és ennyire nem csinálunk semmit, akkor valyon, hogy távozik kórházakból annyi gyógyult ember, vagy ha gyógyíthatatlan beteg is, túlnyomórészt javult állapottal??? Hmmmm... Nem érdekes????

143. c1e9612cd3 (válaszként erre: 104. - Serry)
2009. febr. 27. 15:38

Szia!

Érdekes, már több helyről is hallottam, h nem szeretik a dipl. áp-at, mert lenézők, vagy nem csinálnak meg minden munkát.

Nem tudom, én diplomával is uazt a szart takarítom, szó nélkül, mint bárki más, aki diploma nélküli. Sőt! Én meg azt kaptam meg kollegáktól, hogy minek kellet ehhez diploma? Feleslegesen végeztem el a fősulit, mert ígyis úgyis szart takarítok... (persze nem poénos megjegyzésként hangzott el)

A kompetencia szintek nem arról szólnak, h az "alantas" munkát én nem végezhetem el...

Nálunk is etet, vagy bármit megcsinál a dietetikus is, ha azt látja, h a gyerek nem eszik egyedül, de a nővérnek éppen más dolga van!

Vannak jól működő team-ok, és szerintem ez csak a vezetőségen múlik, h milyen munkaközösség alakul ki!

142. c1e9612cd3 (válaszként erre: 105. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 15:32

Nem, még nem változott a véleményem, csak azt mondtam, hogy éveken belül fog. És nem a betegek nyűgössége miatt! Azzal elhiheted, hogy én is tisztában vagyok, milyen betegnek lenni. Nem is a betegsége miatt "hisztis" beteggel van bajom.

Az, hogy úgy érzem, évek múlva már nem fogom tudni csinálni, annak az oka nagyon összetett. Mindent pontokba szedve leírtam az előzőekben. És ezzel se az a baj, hogy ezek a dolgok néna-néha előfordulnak, hanem az, hogy nagyon is álltalános dolgok ezek.

Ki fogadja el a parát? :) Hát elhiheted, hogy nem mindenki! Én, szó szerint megalázónak tartom, és nem szeretem, mert mindig az az érzésem van, hogy még attól is többet vár az illető, mint amit teszek. Pedig ennél többet tenni már nem tudok. Pont ezért, vissza szoktam utasítani. 1 kolleganőm van, aki minden szó nélkül elfogadja, sőt! Ő látványosan utazik is rá... De, ha nem kap, akkor is rendesen ellátja a rábízott gyereket, és az osztályt rendbetartja.

Mindettől függetlenül, belefutottam én már olyanba, h amikor visszautasítottam az 1000est, rámförmedt a beteg, h én ne sértsem őt meg...

Azt pedig, aki másképp nem hajlandó normálisan ellátni a betegét, egyenesen elítélem, de ezzel nem vagyok egyedül, abban is biztos lehetsz!

Majd akkor fognak sokan, akik mocskolnak minket, a fejetekhez kapni, ha majd, amikor 1-2 generáció múlva nem lesz, aki ellássa a betegeket. Mert már az idei tanévben sok suliban nem tudtak ápolói szakokat elindítani, ugyanis nem volt elég jelentkező, vagy ahol indítottak is képzést, minimális létszámmal. Ők kevesen lesznek, a régiek, kiöregszenek, a "friss husik" pedig vagy külföldön kötnek ki, vagy pályaelhagyók lesznek!

Én is hatalmas nagy idealista voltam, mostmár tudom, hogy csak álmokat kergettem, mert nekem az volt a fixa ideám, hogy csatlakoztunk az EUhoz, itt majd micsoda változások lesznek. Persze én pozitív irányba gondoltam a változásokat...

Ez van!

Nem hiszem, hogy annak a nővérnek, aki rendesen, tisztességesen elvégzi a munkáját, bármiért is mentegetőznie kellene, de ha már ennyire támadnak minket, azt hiszem mi is elmondhatjuk a véleményünket a témáról!

2009. febr. 27. 10:08
Hát igen.
140. Serry (válaszként erre: 139. - 115c013715)
2009. febr. 27. 10:01
Igazad van nincs. Mert mint tapasztaltam a hosszú hozzászólások végig olvasása meghaladja az értelmi képességeit. Hiszen ha végig olvasta volna tudná ,hogy épen gyereket nevelek itthon.
2009. febr. 27. 09:58
Szerintem nézzétek levegőnek, nincs értelme vitatkozni vele.
138. Serry (válaszként erre: 133. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:57

Talán pont azért hangsúlyoztad mert annak szántad.

Te mit szólnál hozzá ha azt mondanám ismeretlenül nem tudva mit csinálsz hogy mit sem ér am unkád ott ahol vagy felesleges? Jól esne?

137. Serry (válaszként erre: 132. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:55

Honnan veszed, hogy fél éve vagyok egy helyen? Drága nem olvastad el egyetlen hozzá szólásom sem rendesen.

GYED-n VAGYOK ÉPPEN. S FÉL ÉVE DOLGOZTAM OTT AMIKOR AZ ESET TÖRTÉNT: EGYÉBKÉNT HA MEGNÉZED 34 ÉVES VAGYOK 2 GYEREKKEL ÉS A MUNKAHELYEM IGEN NEM EGY ÉS UGYAN AZ MIÓTA DOLGOZNI KEZDTEM. TE ARRA VAGY BÜSZKE,HOGY VALAHOL EGY HELYEN ÉVEK ÓTA VAGY. ÉN ARRA,HOGY TÖBBRE VITTEM MINT 4 ÓRÁS GYEREKORVOSI ASSZISZTENS.


Egyébként ma már nem érdem egy munkahelyen éveket dolgozni. Vagy talán az élt halt egy munkahelyért kitüntetésre pályázol? ÉBRESZTŐ az a kor elmúlt.

136. 707655fba1 (válaszként erre: 134. - 115c013715)
2009. febr. 27. 09:53

Én is rájöttem!

Ezért is kérdeztem, hogy ismeri e!

Már saját magát sem ismeri!

2009. febr. 27. 09:51
Annyira gáz
2009. febr. 27. 09:50
Lányok, hahó. Zebra asszony tényleg nem más mint köcsög kelly asszony. Belenéztem a hozzászólásaiba és szerintem nincs még egy ember aki a " munkája" szót így írná: "munkálya"
133. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 131. - Serry)
2009. febr. 27. 09:50
Hát ezt én is elmondhatom, mit érzel te itt támadásnak abban ha itt valaki elmondja a véleményét? És még ki is hangsúlyozza hogy nem bántás a célja.
132. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 129. - Serry)
2009. febr. 27. 09:48
Nevetségesek vagytok:)) Csakmondjátok és bizonygatjátok a magatokét. Mire jó ez? Ja és hogy te fél éve vagy egy helyen ez aztán nagy eredmény:)) Istenem sokat kell még tanulnotok.
131. Serry
2009. febr. 27. 09:47

**zebra** Úgy látom még mindig nem érted,hogy itt nem támadásokról van szó. Én a magam részéről leírtam azt ahogyan én látom a helyzetemet az eü-ben. Te pedig csak a magad álláspontját szajkózod többnyire.

Miért érzed támadásnak ha valaki elmondja a saját véleményét és várja a reakcióid? Éppen az a fórumok lényege nem a beszélgetés. S az én meglátásom szerint ennek a fórumnak pont az a lényege,hogy megosszuk egymással miért szeretjük a munkánkat és esetleg elmondassuk azt is,hogy mit látunk mi az ami nem jó benne. Miért baj az ha valaki panaszkodik? Neked is jogod van hozzá.

130. Serry (válaszként erre: 126. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:40

Nem tudom,hogy az amit én tanácsolok az illetőnek mennyire válik be. Csak azt tudom,hogy amit mondok az szakmailag releváns. és ezért merem ajánlani. Ha valakinek nem válik be lehet rajta módosítani.

De akkor mond meg nekem ,hogy a Norbi honnan tudja,hogy az a legjobb amit ő mond???


Én vállalom,hogy nem mindig üdvözítő amit tanácsolok.

129. Serry (válaszként erre: 125. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:38

Félre értettél. Az én munkámnak sem mutatója,hogy hol és hány éve dolgozom. S az sem,hogy hol és hány évig fogok még dolgozni.

De az már mutat valamit, ha egy diaetológiai osztály főorvosa a vezető dietetikussal szemben engem kér meg,hogy menjek sürgősen egy pácienséhez. Engem aki éppen csak fél éve dolgozom ott. Míg a vezető dietetikus már 31 éve ott volt. Szóval ez mutat valamit.


Baj,hogy büszke vagyok a munkámra? Igen a táplálkozás az amihez mindenki ért és mindenki tudja, ezért is nehéz nekünk dietetikusoknak. Igen ott a net, és ott vannak a szakács könyvek és főzni bárki tud. De nem mindegy mit eszel. milyen minőséget stb. Nekem az a dolgom,hogy ezt a mérhetetlen információ áramlatot segítsem megszűrni a tudásomnak megfelelően.

128. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 127. - 707655fba1)
2009. febr. 27. 09:38

Szervusz:))


Nekem az a véleményem és nekem az jön le a leveledből, hogy te beszélsz rosszindulatúságosan, hiszen külön kihangsúlyozod


"De ha mégis úgy hozza a rosszsorsod, hogy valaha diétáznod kellene NEM DIVATBÓL!!! betegségből kifolyólag"


szerintem itt te vagy rosszindulatú. Már bocsika:))


Miért nem válaszolnék? Egyetlen egy hölgyet és urat sem ismerek itt. De mint láttam a fórum hozzászólásokból őt is kikezdted. Pedig biztos vagyok benne hogy nem bántó szándékkal kezdett el topikolni.

Megjegyzem én azt látom hogy ha itt ebben a topikban valaki is nem a ti véleményeteken van akkor azt mind kikezditek. Akkor ki itt az ellenséges?

127. 707655fba1 (válaszként erre: 115. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:30

Nem akarok rosszindulatú lenni, nem kívánok semmi rosszat senkinek.

De ha mégis úgy hozza a rosszsorsod, hogy valaha diétáznod kellene NEM DIVATBÓL!!! betegségből kifolyólag, akkor javaslom fordulj Norbihoz!

Én nem fogyókúráról beszéltem eddig sem.


Egy mellékes kérdés még felmerült bennem, ha nem akarsz nem válaszolsz!


Nem ismered véletlenül a hölgyet, aki ezt a fórumt nyitotta?

Mert ellenségességed rá emlékeztet!

126. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 124. - Serry)
2009. febr. 27. 09:27
Arra hogy honnat veszed hogy csak az a jó amit te mondasz? Hiszen te is csak azt tudod továbbadni amit épp olvastál, és az sem biztos hogy az lenne a legjobb.
125. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 122. - Serry)
2009. febr. 27. 09:26

Értem akkor ezzel azt akarod mondani hogy csak az a jó amit te csinálsz:))

Én meg azt mondom, hogy ha engem érdekelne a diéta akkor azt én is eltudom készíteni. Ehhez nekem és sok más embereknek nem kell dietetikus. Ehhez itt a világháló:))

És vannak szakácskönyvek is.

Örülök hogy ilyen büszke vagy a munkádra, és a tehetségedre. Kívácsi lennék vajon elég kuncsaftod van e, és hogy ha én tudnék neked sok embert küldeni arra hogy reagálnál.

124. Serry (válaszként erre: 106. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:26

Csak még egy kérdés ezzel a gondolatoddal kapcsolatban:

A dietetikus szakma szerintem már bocs, de majdhogynem felesleges egy kórházban. Hiszen ha jól tudom azért vagytok, hogy étkezési tanácsokat adjatok annak akik erre rászorulnak.


Akkor hol kéne dolgoznom szerinted?

S milyen kérdésedre nem kaptál tőlem választ?

123. Serry
2009. febr. 27. 09:18
Egyébként bármilyen munka értékét nehéz meghatározni. Olyan dolog ami pénzben nem mérhető.
122. Serry (válaszként erre: 120. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 27. 09:17

Az,hogy hány éve dolgozol egy helyen nem mutatja a munkád értékét. Nem a munkád értékének mutatója. Az mutatná meg,hogy a munkát területén mit értél el.


Sajnálom,hogy az orvosokkal értesz egyet. Javaslom ezentúl a ha diétára lesz szükséges kérdezd meg az orvost. Ő majd mond neked valamit. De pl arra a kérdésre se köpni sem nyelni nem fog tudni, ha azt kérded tőle, hogy akkor ezt vagy azt az ételt hogyan készítsd el.

Ugyanis egy dietetikus ezt is tudja. Tanultunk főzni, sőt diétásan főzni is. Tudom,hogyan kell elkészíteni a gyakorlatban azt amiről beszélek. Nem úgy mind az orvos.

S érdekelne a véleményed arról a cikkről amit belinkeltem.

2009. febr. 27. 09:11
jav: hogy az én munkám mit ér?
120. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 117. - Serry)
2009. febr. 27. 09:10

Hogy én mivel foglalkozom? Nos én is emberekkel foglalkozom, és én is ledolgozom bőven a 12 órát, és nekem sincs se hétvégém, sem ünnepem. Szerinted melyik szakma lehet ez?

Hogy az én munkám mit és, nos nem veszem sértésnek kérdésedet, de valószínűsítem, hogy sokat ér ha egy helyen dolgozok már több évtizede.

119. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 116. - Serry)
2009. febr. 27. 09:06
Miért ne lehetne velem értelmesen beszélgetni? Honnat veszed? Én nem bántottalak meg téged, de lehet hogy te sértőnek vetted kérdéseimet amire nem kaptam választ. Én ezzel a hozzászólással mindössze az orvosokkal értek egyet amit te itt nagyon szépen le is írtál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook