Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Növekedési hormon fórum

Növekedési hormon (beszélgetős fórum)


8. csillagocska (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2009. okt. 23. 15:22
Szia ! Így van, ahogy mondod, 2007-ben be kellett feküdnünk a klinikára, s külömböző módszerekkel pl. inzulinterheléssel stimulálták a növekedési hormonját a fiamnak, hogy meg tudják állapítani a működését.
7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Csillagocska)
2009. okt. 23. 12:13
Erről van szó. Az endokrinológus nem csak a testméretek alapján írja föl a gyógyszert, hanem megnézik a növekedési hormon szintjét is (a vérben).
6. csillagocska (válaszként erre: 5. - Gabima)
2009. okt. 19. 16:39
Szia ! Köszi,hogy írtál, már muszáj volt döntenem, augusztus 19-én elkezdtük a növekedési hormont, minden nap én adom be szuriba, úgy, mint a cukorbetegek, bőr alá. Most azt mondhatom nem bántam meg, a fiam aug. óta 3 kg-al nehezebb, s nőtt is 3 cm-t.Nagyon körbejártam a dolgot, kb. 6 orvossal konzultáltam ebben az ügyben, s egytől egyig mind azt mondta, hogy rosszabb ha nem kezdjük el, mert semmi rossz mellékhatása, viszont ha alapból kevés a növekedési hormon a szervezetében, nem csak kicsi marad, de hajlamosabb pl. hajlamosabb a csontritkulásra akár már huszonéves korban. Szóval elkezdtük, hogy meddig kell kapnia nem tudom, de elég jól tűri.
2009. okt. 19. 16:07
Az én fiam 10 évesen 132 cm és 23 kg volt. Most 14 éves, és 150 cm. Vannak még hasonló magasságúak az osztályban. Ismerősöm kisfia kapott 5 éves korától növekedési hormont, de ő már akkor nagyon le volt maradva. Akkora volt, mint az én akkor 2 éves fiam. (Aki, mint mondtam, alacsony termetű). Szerintem ne aggódj, majd megnő. A lányok ebben a korban magasabbak, mint a fiúk.
2009. máj. 27. 09:43
Megbízol a dokiban? Vagy szeretnél más véleményt is hallani? Hallgass a szívedre, anyai éerzésre de keress fel egy másik orvost! Lehet, hogy rád hasonlít, te milyen magas voltál ennyi idős korodban?
3. csillagocska (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2009. máj. 27. 08:06
Szia, én 152, viszont a férjem 185 cm.
2009. máj. 26. 15:26
Szia! Szerintem keress fel egy másik endokrinológust is! Ti milyen magasak vagytok? (a férjed és te?)
2009. máj. 26. 15:13
10 éves kisfiamnak növekedési hormont javasol a gyermek endokrinológus, 25 kg és 131 cm magas. Igaz, a második legkisebb az osztályban, de szorongással tölt el, hogy két három évig naponta injekciózzam neki a hormont. Van köztetek, aki hasonló helyzetben van, vagy hallott erről valamit ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook