Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valaki itt akinek gyermekének növekedési hormont kell szedi? fórum

Van valaki itt akinek gyermekének növekedési hormont kell szedi? (beszélgetős fórum)

1 2
41. faczin77 (válaszként erre: 39. - Bátortintanyúl)
2018. febr. 11. 08:11
Az hogy a növi miatt történt nem fogják a szemünkbe mondani az orvosok, mert felelőséget egyik sem vállal, hogy hibázott.
40. faczin77 (válaszként erre: 39. - Bátortintanyúl)
2018. febr. 11. 08:05

Sajnos egy olyan endokrinológusnál voltunk, aki csak azt hangsúlyozta szükséges a növi.A mellékhatásokról soha nem tájékoztatott.Persze jogos, mulyen felelőtlen szülők vagyunk, hogy alaposan nem jártunk ennek utána, de mi is

mint minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének és "szót fogadva"az orvosnak belevágtunk.Felnőttkorban befejeződik a növekedés nyilván más mellékhatás jelentkezik mint gyermekkorban.Igen ijesztő, de logikus magyarázat.

39. bátortintanyúl (válaszként erre: 35. - Faczin77)
2018. febr. 9. 15:54
Kedves faczin77! Sajnálom én is a kálváriátokat. Azt, hogy a növekedési hormon miatt történt ez orvos(ok) is alátámasztotta(k)? Mondtak valamit arról, hogy ez bármilyen kicsi eséllyel is, de bekövetkezhet? Nagyon ijesztő, amit írsz, azért kérdezem, hogy mert ilyen súlyos mellékhatásról még nem hallottam (kivéve persze a testépítőknél).
38. epervirág (válaszként erre: 37. - Faczin77)
2018. febr. 9. 14:07
Règen volt szivzöreje,mèg baba korába,de elmúlt.amugy semmi baja sincs makk egèszsèges.csak annyi hogy dixlexiás,de ahhoz semmi köze a növekedèsèhez.
37. faczin77 (válaszként erre: 36. - Epervirág)
2018. febr. 9. 11:30
Igen.Ez így van.Régen nem volt ennyi minden gyógymód mégis tovább éltek az emberek.Nem hibáztatok senkit, de azért mellékhatásként ezt kihangsúlyozhatná az endokrinológus ill. rendszeres alapos szívultrahang vizsgálata is elengedhetetlen lenne.
36. epervirág (válaszként erre: 35. - Faczin77)
2018. febr. 7. 18:17
Nagyon sajnálom a kisfiatokat.nem baj ha egy gyerek nem nagy.nekem a nagy 13 ès fèl èves.kb 150-152 cm ès 34-35- össze a lába,de ő ekkora valószínű fog mèg kicsit nőni.igaz az osztályba legkisebb,de hát nem lehet mindenki óriás.nekünk soha nem mondta a doktornő,hogy hormon injekció kène neki.a nagymamám mèg kisebb volt talán olyan145_147 cm ès így èlte le az èletèt.
2018. febr. 7. 17:22
Sziasztok!A mi történetünk:Kisfiúnk nagyon pici volt végül belevágtunk.Minden napos tortúra volt a szuri.Végül másfél év kínlódás után azt mondtuk elég.Mi a szülei is kicsik vagyunk, mégis megálljuk a helyünket az életbe.Aztán történt egy óriási baj.Senkit nem akarok ilyesztgetni, de ha tudtuk volna...nem vágtunk volna bele.A növ.hormon adása miatt a kisfiúnknak szívnagyobbodása lett.A szíve olyan nagyra nőtt 7évesen mint egy felnőtt szíve,ennek hatására mivel nem pumpált a szív rendesen agyvérzést kapott,majd a vége szívtranszplantáció lett.
34. Mencike (válaszként erre: 31. - Gabesz 81)
2017. máj. 29. 21:06

Kedves Gabesz. Kislányom (11éves) december vége óta kapja a szurit. Minden nap 0,5mg-ot. Áprilisban voltunk vissza a doktornőhöz, meg volt elégedve a növekedésével. Nyáron fogunk újra menni. Akkor lesz vérvétel és csontkor nézés. Hamar hozzászoktunk mindketten a szúráshoz. Reméljük, megindul rendesen a növekedés, bizakodóak vagyunk. Szerencsére nekünk a cukor rendben van. Néztek MRI-t is, az is ok volt. Nagyon cuki a doktornőnk, Debrecenbe járunk.

Remélem, nálatok is minden jó lesz.

33. Howlit (válaszként erre: 32. - Anoli83)
2017. máj. 9. 15:29
Majd írj,tényleg vége-e a napi szúrásoknak!?
32. anoli83 (válaszként erre: 31. - Gabesz 81)
2017. máj. 2. 21:21

Szia.mi lassan 5 ève kapjuk...és lassan itt a vège 😀nem bántuk meg hogy elkezdtük..fiam 3 èvvel volt lemaradva ...nagyon jó eredményeket értünk el...már az első hónapokba 3-4 cm nőtt..😀

Jelenleg már magasabb mint èn...😀most májusba megyünk ès szerintem ez lesz az utolsó mèrésünk..mert már februárban a terhelésen azt mondta a doki hogy kezd a csontosodás befejeződni!!!😀

31. Gabesz 81 (válaszként erre: 30. - Mencike)
2017. ápr. 20. 11:48
Szia! Szeretnék érdeklődni hogy mik a tapasztalatok a növekedési hormonnal kapcsolatban!Kislányom is fog kapni de lesz még pár vizsgálat.5éves, mellette 1-es típusú cukorbeteg. Várom válaszod, előre is köszönöm!Üdvözlettel:Gabi
2017. jan. 1. 09:51
Sziasztok. Mi pár napja kezdtük meg a hormon adását. Reméljük, használni fog.
2015. máj. 3. 12:37
Sziasztok!Kisfiam 12 éves (135 cm) és nagy valószínűséggel növ.hormon hiányos,a clonidin teszt eredménye eléggé rossz lett, (0,12; 2,06; 0,83; 0,38), egyből továbbküldtek minket az ITT tesztre, annak még várunk az eredményére. A vércukorszint 5-ről 1,1-re esett le neki, és nem igazán akart vissza menni, úgyhogy kapott plusz glükozt. Szerintetek fog kapni hormont? Lesz még ezután vmi vizsgálat? Mi a Budaiba járunk, de már 2 éve hordom orvosról orvosra, de mindenki elküldött hogy majd megnő. Itt már nem hagytam magam, mert az évi 3-4 cm szerintem nagyon kevés, és a végén még igazam is lesz.
28. zizzi 13 (válaszként erre: 27. - B24a0a7963)
2014. szept. 7. 13:45
Szia! Az én kisfiam is kapja minden este a szurit. 1,3-at, 3 hónapja. Eddig én se bántam meg, 5 centit nőtt és sokat változott. Azt kérdezném tőled, hogy ha neki is minimális volt a provokációs tesztje, előfordulhat, hogy nála is kell felnőtt korában még?? Ha jól emlékszem kb 10ng/ml-körül kellene lenni az eredménynek, ha minden oké,,,, na ez nálunk 0,15 volt.
27. b24a0a7963 (válaszként erre: 26. - Anissa77)
2014. aug. 28. 18:42

Szia!


Azért kapom újra mert nekem semmit nem termel a szervezetem.Gyerekkorban nagyobb adag kell,felnőtt korban kevesebb.Van akinek vmennyit azért termel és ez később elég.Nekem sajnos gyakorlatilag majdnem semmit nem mutatott a provokációs teszt.Most minden ok a hormonnal,jobban is érzem magam.Gyakorlatilag teljes értékű életet élek(még maratont is futottam :-) )ezért elviselem a szúrásokat és a negyedévi orvosi vizitet.Próbálkoztam sokmindennel de ezt nem lehet másképp pótólni nálam.Hát ennyi a történet,remélem segítettem.Bármi van kérdezz bátran

26. Anissa77 (válaszként erre: 25. - B24a0a7963)
2014. aug. 17. 07:54

Szia!


Köszönöm a választ. Miért kell hogy ennyi év után újra kapd a hormont? Ez a gyerekkori hormonhiánnyal összefügg?


Örülök, hogy egy olyan embertől kaptam választ, aki maga használta, és elmondhatja a tapasztalatokat!


Köszönöm!

25. b24a0a7963 (válaszként erre: 24. - Anissa77)
2014. júl. 29. 20:28

Szia!


Nálam is 7 évesen állapították meg,16éves koromig kaptam a növi hormont.Elég szigorúan veszik 3havonta kontroll,nálam soha semmi probléma nem volt.7évesen 108cm és 12kg voltam.A Tűzoltó utcai gyermekklinikára jártam.Most 33 vagyok,újra kapom 4éve,a Honvéd kórházba járok.havonta kontroll,évente egy teljes nagyvizit.Szerencsére most sincs semmi gond.Én nagyon örülök,hogy anno édesanyám ebbe belevágott.A minden napos szurkálás már az életemhez tartozik,de inkább ezt vállaltam mint a hormonhiány mellékhatásait.

2014. jún. 30. 20:30

Sziasztok! Kisfiamnak, aki jelenleg 7 éves az inzulin teszt során igazolódott, hogy növekedési hormon hiánya van . Érdeklődnék, hogy ebben a korban ( magassága 111,5 cm ) kezdett -e valaki hormon kezelést és ha igen milyenek a tapsztalatok? Érezhető -e valamilyen mellékhatás? Van -e köztetek olyan, akinek a gyereke csak időlegesen kapta, és utánna normalizálódott a hormonszint?

Eddig minden erőmmel próbáltam elkerülni a hormon kezelést, de már most iskolába fog menni, és nagyon kicsi a többi gyerekez képest.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


Egy aggódó anyuka

2010. júl. 13. 11:47
Kislánnyal nincs valakinek tapasztalat?
22. 66cec28b76 (válaszként erre: 21. - Csillagocska)
2010. júl. 13. 11:46
Azt tudom mert anyósom cukorbeteg,és inzulinozza magát. Hát nem tudom,hogy képes lennék e újra előröl kezdeni. Tudod vér röntgen,mi egyéb. Így is sír minden alkalommal szegény. Csak egy 6 éves. És hát van hiszti is bőven. Köszönöm azért.
21. csillagocska (válaszként erre: 18. - 66cec28b76)
2010. júl. 13. 08:47

Nekünk cukorterheléssel vizsgálták meg, hogy működik-e a hormon,azok az értékek azt mutatták, hogy nincs megfelelő növekedési hormon termelés, és a csontkor nekünk is 1,5 év lemaradást mutatott.

A fiam nagyon jól tűri, 12 éves, azt mondta a doki, hogy min. 10-15 cm-es növekedést jelent felnőtt korra, de ha nem kapja, a csontritkulás kb. 25 éves korban elkezdődhet, ami másnál 50-60 év. Én is 2 évig gondolkodtam, mire beleegyeztem, de nem bántam meg. Szegeden keressétek a Gelén adjunktust, nagyon aranyos, gyerekcentrikus, mindent elmagyaráz, még a gyereknek is, sőt a fiamat megtanította hogyan tudja beadni magának a szurit. Az adagoló olyan mint egy toll, nem is látja a tűt a gyerek.

2010. júl. 13. 08:37
Most lépek a boltba ,meg főzni majd jövök még:O)
19. 66cec28b76 (válaszként erre: 17. - Pipőci)
2010. júl. 13. 08:35
Köszönöm. Egy igazi kis perszóna. Annyira nőből van. Lesz vele bajunk:O))
18. 66cec28b76 (válaszként erre: 12. - Pipőci)
2010. júl. 13. 08:34
Elmondták igen. Mesterségesen stresszelik a gyereket,és ez alatt nézik ,hogy van e megfeleleő termelés. Amit már egyszer megnéztek simán vérből. Azt monták 88 az érték. És hogy az tulajdonképp jó. Ezért nem értem mire ez a felhajtás:O)
17. Pipőci (válaszként erre: 16. - 66cec28b76)
2010. júl. 13. 08:32
Azért ez nagyon jó! És a kislány irtó aranyos! :)))
16. 66cec28b76 (válaszként erre: 14. - Pipőci)
2010. júl. 13. 08:30
Semmi más gondunk nincs:O)
2010. júl. 13. 08:30
Nem tudják,hogy miért nem. Ez a röhej. Tudod minden rendben működik. A pajzsmirígy is jó. Tökéletes női hormonjai vannak. Egyedűl a csontkor felvétel alapján van 1.5 évvel lemaradva a korához képest. Én 163 vagyok apa 180kb. A mamája 150 . A férjem anyja.Lehet egyszerú örökletes dolog. De nem foglalkozik vele senki. A férjem fiú tesója se nagy.
14. Pipőci (válaszként erre: 13. - 66cec28b76)
2010. júl. 13. 08:28
Valami más gond miatt jártok orvoshoz?
13. 66cec28b76 (válaszként erre: 10. - Pipőci)
2010. júl. 13. 08:27
Mi Debrecenbe járunk. Most a klinikára megyünk. Előtte a Kenézybe voltunk.
12. Pipőci (válaszként erre: 9. - 66cec28b76)
2010. júl. 13. 08:26
Nem fogják. Te döntesz. Neked kell addig átgondolni a megfelelő információk tudatában. Elmondták, hogy fog a kezelés zajlani? És azt, hogy miért van erre szükség? Miért nem nőtt a kislányod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook