Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nosztalgia... Régi mesék! Kedvencek.... Hova tűntek? fórum

Nosztalgia... Régi mesék! Kedvencek.... Hova tűntek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
93. era741211 (válaszként erre: 91. - Marjann)
2009. okt. 27. 15:55
Teljesen egyetértek Veled!!!!
2009. okt. 27. 15:55

Szia!

Nekem van jó pár kedvencem!:)

A gyerekeim is nagyon szeretik őket!:)

Amit csak tudtam beszereztem!:)

91. Marjann (válaszként erre: 90. - Zsuzsip65)
2009. okt. 27. 15:55
Pont Dargay halála kapcsán mondtam, hogy azoknak nincs is igazi versenytársuk manapság.
2009. okt. 27. 15:54
Elborzasztanak ezek a mostani erőszakrol szoló borzalmak amiket mesének neveznek Emlékeztek még régi igazi kedvenc mesétekre?
2009. szept. 26. 14:55

Ez kihívás:Keresek egy olyan mesét amit kiskoromban láttam kb 13 éve...

Amire emlékszem:Azt hiszem egy kislányról szól,aki télen az erdőben kószál és a fák között bujkál több csuklyás ember elől,a csuklyások fáklyával mennek egymás után...elég titokzatos mese volt,videokazettán láttam.Ezzel egyidőben volt divat Andersen vadhattyúk c. meséje(nagyon komoly)Ezt se lehet letölteni sehonnan:(

Lehet hogy a címe 12 "valami" de egyáltalán nem biztos.Ha valaki ennyiből felismerné segítsen,előre is köszi.

JackFranklin@gmail.hu

2009. aug. 19. 09:44

Sziasztok!


Szintén mesét keresek...Halványan emlékszem csak, még kisebb koromban volt a TV-ben. Egy öreg bácsi ült a kandalló előtt hintaszékben és volt egy nagy kutyája is. Egy nagy könyvből kezdett olvasni és aztán elkezdődött a mese. Nem rajzfilm volt, hanem igazi film, persze jelmezekkel meg minden. Azt hiszem Andersen mesék voltak. Ha valaki tudja a címét, kérem írjon! koczkaviki@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm!

2009. júl. 29. 09:52

Én is keresnék egy mesét!


Sztem kb olyan 10 éve vetíthették, nem hosszú ideig valamelyik kereskedelmi csatornán. Űrlényekről szólt. Azt hiszem 5 en voltak volt benne egy dinka, egy okostojás és hasonló karakterek.

Kis aranyos vicces mese volt egyszerű háttérrel, és a karakterek sem voltak bonyolultak.


A legjobb, legviccesebb mese a világon, és nem tudom a címét! Segítsetek légyszi!!!


Ui.sztem ez a fórum nagyon hasznos tiszta jó ötlet!!! =)

86. lapocka lunkács (válaszként erre: 84. - Dioca11)
2009. júl. 29. 09:48
:D szerintem téged a barátod csak szivat ezzel a mesével!!! =) Elképzelhetetlen hogy létezik ilyen. Jó, hogy vannak alternatív mesék, de hogy ennyire!!! xD
85. célia88 (válaszként erre: 84. - Dioca11)
2009. júl. 25. 17:24

Köszi, már rájöttem, csak sajnos senkinek sincs meg....


A te meséd sajnos nem ugrik be. :(

84. Dioca11 (válaszként erre: 83. - Korpaizoli)
2009. júl. 25. 12:35

Sziasztok!


Kedvesemnek keresek egy mesét, remélem valaki tud segíteni. A mese egy kutyáról szól aki eltéved télen, mert nem találja a hazafelé vezető szagokat, felszáll a villamosra (59-es ha minden igaz), de a villamos már a remizbe megy.... nagyjából ennyi lenne amennyit tudok belőle


Örülnék ha valaki tudna segíteni. Köszi


Egy korábbi hozzűszólásra pedig: ha esetleg még aktuális azt hiszem Pöttöm Panna - abban voltak tündérek, földalatti vakondok

2009. júl. 21. 23:21

Sziasztok! Tudom hogy ez egy női oldal, de én egy nagyon jó barátomnak keresek mesét aki nő. Szal bocsi.


Tehát azt mondja hogy ez a mesesorozat a '90-es évek elején futott amiben a játékok éjszaka életre keltek. Két macira és egy katonára emlékszik biztosan.


Előre is nagyon köszönöm

82. Barb83
2009. jún. 18. 07:36
oké szóval ha megvan valakinek A kiskutya kalandjai, annak nagyon örülnék
81. Barb83
2009. jún. 16. 20:57
Egyébként Szívesbocsok: Care bears.
80. Barb83 (válaszként erre: 58. - Cilus)
2009. jún. 16. 20:57
keresek egy mesét, sajnos a címe nincs meg. Kutyákról szólt, az egyik kiskutya valahogy (talán egy hajóról esett ki) elvesztette a gazdiját és több kutyával együtt kereste a világban. Tulajdonképpen az ő kalandjukról szól a mese. Ha valakinek rémlik: sweet01@freemail.hu
2009. jún. 16. 10:28

Sziasztok!


Pár napja, hogy eszembe jutott egy régi mese, de lehet, hogy kettő. Sajnos nem tudom se a címét, se azt, hogy milyen mese volt (magyar vagy más).


Annyi ugrott be, hogy tündérek vannak benne, a folyó, amin egy tavirózsán utaznak....nagyon aranyos, megható mese volt...de ennyi.

Aztán, van egy másik emlékkép, amin vakondokat látok a föld alatt...

nem tudom egy és ugyanaz a mese-e...?


Valaki ha tud segítsen, mert nagyon idegesít, hogy nem jut eszembe a címe!!!


Előre is köszi! :)

78. stuxx (válaszként erre: 75. - Marjann)
2009. ápr. 14. 19:19
Azaz! Hű de régóta nem jutott eszembe a címe! Köszi a kérdés feltevőnek is és a válaszolónak is! :)
77. Marjann (válaszként erre: 76. - Szilviah)
2009. ápr. 14. 19:14
Sajnos megszűnt az az oldal, ahonnan anno letöltöttük:( Azért próbálkozz,hátha megtalálod valahol.És ha egyszer Pécs felé jársz szívesen megírom neked:)
2009. ápr. 14. 16:04
Jaj nagyon szépen köszönöm:) Azaz!:) Nagyon szerettem amikor kicsi voltam én is:) És abból a meséből tanulni is lehetett!:D Ha később megírod honnan lehetne megszerezni azt is megköszönném!:) Mégegyszer köszi a segítséget!:)
75. Marjann (válaszként erre: 74. - Szilviah)
2009. ápr. 14. 15:49

Egyszer volt..az élet.

Volt több sorozat is, történelmis stb. Ha nem felejtem el, megkérdem párom, hogy ő honnan szerezte meg nekem anno. Meg van az egész sorozat:) 4éves unokaöcsém imádta, bár szerintem semmit nem értett belőle:)

2009. ápr. 14. 15:36
sziasztok!Régen volt egy mese sorozat és akárhogy gondolkozom,nem jut eszembe a címe,már az őrületbe kerget!:D Az emberi test vagy valami ilyesmi!Mutátták ahogy a szervezet harcol a baktériumok ellen meg a vér mit csinál meg ilyenek!:D remélem emlékszik valaki!Előre is köszi
2009. ápr. 9. 22:20

Én már egy olyan mesét keresnék régen, amit az M1-en adtak még régen gyerekkoromban.

Valahol a 90-es évek elején.


A címére nem emlékszek pontosan, de valami olyan, hogy "Boldi, a bolygó fia"...


Nem sokra emlékszek belőle, csak az maradt meg, hogy annak idején nagyon szerettem, most meg meg akartam keresni.


Lényegében egy (talán) kék színű fiatal srácról szólt, aki ilyen android vagy űrlakó szerűség volt.

A szüleivel csináltak valamit és azokat kereste. Legalábbis erről szólt úgy emlékszek a sorozat.

Ha valaki segítségemre tudna lenne, akkor annak nagyon nagyon megköszönném:)

72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 71. - Kiskoko86)
2009. ápr. 8. 14:53
Azt hiszem Szívesbocsok, vagy mi. De lehet nem 1ről beszélünk.
2009. ápr. 7. 21:58

Sziasztok! Egy olyan mesét keresek amiben macik vannak vagy mik esetleg egy oroszlán és mindegyik mellkasán van szív csillag vagy hold. talán a felhők fellett van egy palota. mi a címe???

Előre is köszike :)

2009. ápr. 3. 14:54
Tegnap tök jó volt, a Fábriban kicsit életre keltették Vitéz Jánost, meg a Hokapeszi Makit!:))))) Láttátok?
2009. ápr. 2. 13:19

Én féltem Füles mackótól. Amit még nagyon utáltam az a Leó és Fred, illetve a Sebaj Tóbiás volt.

Viszont imádtam Barbapapát, Vizipókot, Csip csup csodákat, Niels Holgerssont (meg van az eredet, jóóó vastag könyv), Dr Bubót. És persze Szafi...


Emlékszik valaki a Muminokra? Nem tudom mi volt a magyar címe, Múmi, Mummin, ilyesmi (eredeti a Mummin, finn rajzfilm, de japánok is átvették). Csak képek éltek az emlékeimben, de rájöttem, hogy Finnországban iszonyat nagy kultusza van. Tescoban láttam is Muminos foglalkoztató könyveket, meg képeskönyveket, de sajnos filmen nem tudom honnan lehetne megszerezni.


Runyka szerintem az Elveszett napra gondol.

2009. ápr. 2. 13:04
Az én kedvenc mesém a Füles Mackó volt.A lányaimnak megmutattam ,tetszik nekik is.Esti mese után ez az altató ének:Jó éjt gyerekek ,búcsúzik a Füles mára...
2009. ápr. 2. 12:27
Igaz már felnőtt voltam, de Rémusz bácsi meséit mindig megnéztem. Kevesebb problémás gyerek lenne ma, ha ők is ezt néznék.
66. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - Purple rain)
2009. febr. 26. 01:51

Igen! :)

Dr. Bubó! :)

Vizipók barátunk :)

Meg a Mézga család! MZ/x! Mz/X jelentkezz!! :))))

Annyi jó van, hogy felsorolhatatlan! De az tény, hogy jobbak, mint ezek a transzformeres, meg hasonló idétlenségek!

Jó lenne ha lenne 1 olyan mesecsatorna, ahol ezeket adják! Sztem mi "felnőttek" is leülnénk a gyerekekkel ezeket nézni!

Párom nagy kedvence a Balu kapitány :) most azt szerezte meg, és büszkékedett vele, hogy kiírta :))

Ilyenkor azért sztem mindannyian óriási gyerekek vagyunk még :)

2009. febr. 26. 01:31

Kukori és Kotkoda :) A zenéje mai napig megvan!

Mekk Elek

Runcájsz

Süsü

Mazsola és Tádé

Leo

Sebaj Tóbiás

Lolka és Bolka

Meg voltak olyan jó kis szoci (cseh, meg hasonló ) mesefilmek, sorozatok, amiket hétvégente délelőtt adtak. Azokat se láttam azóta se! Aztán meg volt a Családi mozidélután a Diney-vel! Annyira jó mesék, filmek voltak benne! Nem tudom, hogy hova tüntek?!

64. purple rain (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2009. febr. 26. 01:26
igen és a kérem a következőt? Vasárnap esténként volt esti mese a rémusz bácsi meséi. Erre emlékesztek? Egy kisfiú elment egy néger öreghez, és ő mesélt, a róka és a nyúl volt a téma. Márkus László volt a róka hangja.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook