Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nosztalgia... Régi mesék! Kedvencek.... Hova tűntek? fórum

Nosztalgia... Régi mesék! Kedvencek.... Hova tűntek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
183. grizus
2013. ápr. 18. 04:57

Szupernagyi, Mekk mester... Jamie és a csodalámpa, a zenéjét imádtam és papám volt a Megvagy hadnagy hangja, mert színész volt.

És a Muppet Showért senki se rajongott? Mert én rettenetesen! Topi maci volt a kedvencem.

182. grizus
2013. ápr. 18. 04:51
Meg hát alapvetően a Legkisebb Ugrifüles. Milyen okos, milyen ügyes! Pumukli is nagy arc volt. Meg volt valami orosz emberszereplős történet, amiben cukorból volt az erdőben a hó, mindig eszembe jut mikor nagy hó van, egy mesejáték, emlékszik valaki rá?
181. grizus
2013. ápr. 18. 04:47

Rémusz bácsi meséi, könyvben.

Rajzfilmben imádtam a Kengyelfutó gyalogkakukkot meg a Fülesmackót.

"Fülesmackó mond most nektek szép meséket

gyerekek,

lekonyuló két fülemnek köszönhetem nevemet,

kedvencem a friss méz s más finom falatok,

de azért szerettek, hogyha kövér is vagyok."

180. grizus
2013. ápr. 18. 04:43
Locspocsot, a kis tengeri szörnyet ismeri valaki?
179. Béku
2013. ápr. 14. 18:03
szakalyadrienn, nagyon köszönöm!!! Eddig minden mesét megtaláltam amit akartam, ezt meg már nem is tudom mióta kerestem. Nagyon örülök, hogy meg van. Még egyszer köszi! :)
178. Chillis100 (válaszként erre: 164. - Barbara1988)
2013. ápr. 1. 19:26

Barbara1989!!

A mese amit keresel az a " The Little Engine That Could" szerintem. magyarul nem találtam én sem sehol. Nagyon szerettem én is!! :)

Angolul itt a teljes mese:

[link]

177. szakalyadrienn (válaszként erre: 176. - Béku)
2013. márc. 11. 19:36
Az első mese a Tekergér család tekergései :) [link] a másikat sajnos nem tudom.
176. Béku
2013. febr. 26. 17:14

Sziasztok!

Én két meséét keresek, de sajnos mindkettőből csak kevés dolog maradt meg.

Az egyikben egerek voltak és egy ősz hajú emberrel, akit emlékeim szerint Pápó-nak (vagy valami hasonló)hívtak mentek mindenfelé. Voltak benne juharfák is amikben kis csapok voltak. (bár ez nem biztos, hogy ebben a mesében volt)

A másik mese pedig elég fura...abban bolond rózsaszínű nyulak voltak és Nyúl York-ban laktak. Egy részletre emlékszem is: Autóval mentek és a nő nyúl, aki a térképet nézte mondta a férjének, hogy "a kék úton menj papa!" és belehajtottak a folyóba. :D

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki meg tudja mondani mik voltak ezek, mert már nagyon régóta keresem őket. :)

175. rendzso1990 (válaszként erre: 170. - Kozika)
2013. jan. 23. 11:15
szia.szerintem erre gondolsz: harc az endor bolygó endor bolygón.én is nagyon szerettem
2012. dec. 13. 10:43

Sziasztok!


A mese leírasa, amit keresek kicsit fura lesz, de sajnos többre nem emlékszem....

A mesefilmet a 90-es években láttam az MTV-n.


Szóval nagyjából arra emlékszem, inkább képekben, hogy egy vándornak sikerült "elkapnia" és zsákba zárni a halált..és felakasztotta egy magas fára, hogy senki ne érje el...de egy idő után az emberek megunták a halál nélkül létezést és kérték, hogy engedje ki...aztán csak arra emlékszem, hogy sorban haladnak az emberek a túlvilág felé...


Úgy rémlik, hogy volt egy hasonló mesefilm is a kőszivű kiráylról...de ebből szinte semmire nem emlékszem...Valakinek rémlik esetleg valami ilyesmi?

173. _zsulu_
2012. szept. 3. 21:36

Sziasztok!


A mese amit keresek, kb. 18-20 éve mehetett, ha jól emlékszem az hbo vetítette. Egy erdőben játszódott, rágcsálócsaládok között (hörcsög, egér vagy valami ilyesmik lehettek). Volt benne egy rettentő aranyos kislány figura, talán Petunka volt a neve, és volt egy játék nyuszija. Ennyire emlékszem belőle, remélem beugrik valakinek...

172. 85fe94f896 (válaszként erre: 157. - Karolyia)
2012. aug. 24. 11:59

[link]


Ezt találtam még :) Káposztafalva lakói!

171. 85fe94f896 (válaszként erre: 157. - Karolyia)
2012. aug. 24. 11:46
Én is ezt keresem és nekem valami Káposztáskert lakói ugrik be!De semmit sem találok róla! Nagyon jó kis mese volt :)
170. Kozika
2012. jún. 25. 22:04
Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Egy gyerekkori kedvenc mesefilmemet szeretném megtalálni. Sok mackó volt benne, egy öreg ember és valami csúnya emberek jöttek és elvitték a mackókat. Akinek rémlik a címe, kérem írjon :) Köszönöm
169. szemi0
2012. máj. 4. 23:20

sziasztok!! én is hasonló dilemmával küzdök, mint ti :D régebben volt egy mese, amiben a fsz. egy kisfiú volt és a szülei meg a nagyszülei mindig elvitték egy ilyen "tanulmányi kirándulásra"... például egyszer az apjával belementek a tv-be, vagy a nagyapjával meg egy villanykörtébe és megnézték a folyamatát... hogy hogyan működnek ezek.

már régóta keresem és annyira idegesítő, hogy bárhogy próbálom beírni a keresőbe, csak nem dobja ezt ki. és a legbosszantóbb az, hogy mindenki felismerte, amikor elmondtam a sztoriját, de senkinek nem jutott eszébe a címe :/ remélem valaki itt tud majd segíteni :)) előre is köszönöm

168. Dawe01
2012. ápr. 6. 18:56
sziasztok. régen volt egy olyan mese, ami arról szólt hogy volt egy kis mozdony ami mindenen átment, és volt rajta egy vasutas és egy kisgyerek. a mozdonyt Emmának hívták azthiszem, és a kisgyerek egy sárkány kastélyába akart eljutni hogy kiszabadítsa az ott fogva tartott kisgyerekeket. nagyon megköszönném hogyha megtudnám mi a mese címe.
167. fffr
2012. ápr. 5. 13:22
Sajnos nem az... ez egy jóval egyszerűbb grafikáju mese, még az is lehet hogy a kisfiú valami űr cowboy volt, a ló meg repkedett a feje felett, de ez egyáltalán nem biztos. Sajnos nagyon kevés dolgora emlékszem, de azért köszi!
166. image13
2012. ápr. 5. 01:00
Jimmy és a csodalámpa?
165. fffr
2012. ápr. 5. 00:54

Sziasztok!

Keresek egy mesét, amiről nagyon kevés emlékem van, egy kisfiúról szólt aki az ürben röpködött, volt egy lova is amivel mindenféle kalandba keveredett azthiszem :) a mese rajzolva volt, és legalább 10-15 éve készülhetett.

Elég kevés az információm, de nem emlékszik véletlenül valaki a címére???

Előre is köszi!!!!

2012. márc. 28. 15:15
Azt a mesét keresném, amelyik kb a 90-es évek elején mehetett. Egy születésnapi kis vonat volt benne aki szállította az ajándékokat a gyerekeknek, út közben találkozik egy sárga tejet szállító vonattal, egy mogorva szenes vonattal és egy nagy kék étkező kocsis vonattal. . . a gyerek várj a végén a vonatot. Éjszaka is megy a vonat, majdnem leesik a szakadékba alig bírja felhúzni magát, és azt mondja "én kibírom, én kibírom. . . " beszélő vonatok ezek. . . ennyire emlékszem belőle, égen földön kerestem a mesét, nem találom, valaki nem tudja mi ez a mese. . ??
163. Krisze (válaszként erre: 154. - Domikaa)
2012. márc. 15. 13:55

Sziasztok!

Domikaa, a Plüssmaci és barátai c. mesére gondolsz.

Nagyon aranyos kis mese volt.

162. shycc
2012. márc. 9. 23:41

[link]


Ezt a szereplőt tudtam lerajzolni abból a meséből, amit keresek nagyon régen... 90-92 között ment, talán űrhajós volt, és ha jól emlékszem, Topi volt a szereplő neve. Kérlek, ha bárki felismeri, bárkinek rémlik, vagy csak hasonlít, az jelezzen!!! Előre köszönöm!

161. HoPpY
2012. márc. 4. 16:08

Heló!

Én egy olyan mesét keresek amiben a fő gonosz nénit Miss Bundejajj-nak hívták és két szállító emberke vagy valami szállított pizzát vagy szemetet már nem tudom elég régóta keressük örülnék ha valaki megfejtené! :)

160. katie93
2012. febr. 26. 10:50
Keresek egy nagyon régi gyerek showt, amiben két kutya szerepelt ( emberek beöltözve kutyának). Az egyik szürke volt, az biztos. Maximum 5 részt élt meg itt Magyarországon. Emlékszem 2-3 jelenetre: motoroznak, aztán összetörik a motort. Meg házat építenek, szín tisztán emlékszem, hogy fűrészelnek és a hangeffektre is. Mert nem volt benne beszéd, csak zene, hangeffektek. Illetve kertészkedtek is és valami kukac, vagy nyúl vagy akármi, mindig ellopta a káposztájukat/répájukat. 5-6 órás keresés után se találjuk neten, mindenféle variációval beírva sem. Már 90ben készült tv újságot is néztük, mert azt tudjuk, hogy vasárnap reggelenként ment. De semmi eredményre nem jutottunk. Segítsetek! :))
159. katie93 (válaszként erre: 128. - Help!!!)
2012. febr. 26. 10:39

Hódító hódokra gondolsz :)

[link]


Ez ugyan nem az a rész, de így hátha felismered. :)

158. viu29
2012. jan. 19. 22:00

Sziaztok!

Nem találok egy mesét, amit azt hiszem a ZsebTV-ben láttam, szóval volt benne élő szereplő, meg bábuk is.

Talán egy padláson játszódott, és olyan manók voltak benne, akik ha egy ember leejtette a vajaskenyerét bukfenceztek egyet, így a kenyér nem a vajas felére esett le. De volt köztük egy ügyetlenebb is, akinek nem ment a dolog...

Nem találom sehol, ha valakinek rémlik, segítsen légyszi, mert itthon már egész kis vita támadt, hogy csak álmodtam az egészet, pedig másnak is rémlik a családból :D

Köszi előre is! :)

2012. jan. 9. 20:25

Sziasztok!

Keresek egy mesét, régen ha jól emlékszem a HBO is vetítette, körülbelül \'94-\'97 között mehetett valamikor, szinkronizálva.

A storyjára nem emlékszem pontosan, amik megmaradtak, hogy egy faluban állatok éltek, kicsit fakóbb színeket használtak a készítők.

Volt egy aranyos Pepe nevű bárány, aki egy domb tetején lakott. Két lábon ugrálva közlekedett és minden ugrásnál azt mondta hogy Pe-Pe-Pe. :))

A mese ahogy kezdődött, akkor is látszódott ez a dombocska Pepe házával. :)

Help! Évek óta ezt keresem! :)

2012. jan. 8. 23:47
Jamye és a csodalámpa volt a kedvencem :-)
155. Cygnea
2012. jan. 8. 22:58

Sziasztok!

Én két mesét keresek, de egyikből sem emlékszem túl sokra.

Az első egy lányról szólt, aki az erdőben élt, énekelt a madaraknak, és egyik éjjel egy hercegről álmodott, akiről állította, hogy ő lesz az ő igaz szerelme. A Bűbáj (Enchanted) című (élőszereplős) film kezdőjelenete szerintem ebből a meséből ered, valaki tudja esetleg a címét?

A másik emlékem régebbi ('90-es évek elején láttam, de gyanítom, hogy ennél is régebben készült), keresztanyámnál láttam, lehet, hogy nem is magyar szinkronos volt. Mindössze annyira emlékszem, hogy királylányok mentek valami titkos bálba, és egyszer csak, a tánc végén a hercegek szörnyekké változtak. Ötletem sincs, mi lehetett ez... Ha valakinek van ötlete, írjon! Vagy itt, vagy e-mailben: cygnus@lajt.hu


Előre is köszönöm!


Annak, aki a Hüvelyk Pannát kereste, üzenem: bithumenről le lehet tölteni. :)

154. Domikaa
2012. jan. 6. 21:58
valaki nem tudja hogy hivják azt a mesét igaz igen régi amikor mackókat gyártottak és az egyik mackónak rosszul varrták fel a mosolyát??? valaki valamit??,
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook