Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nosztalgia... Régi mesék! Kedvencek.... Hova tűntek? fórum

Nosztalgia... Régi mesék! Kedvencek.... Hova tűntek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. nov. 3. 00:20
Sziasztok! Két mesét keresek, az egyik valami űrhajós volt és a főcímdalában az volt, hogy "Szállj, jó űrhajó csak szállj, még oly sok élmény vár, az ismeretlen mindig vonz..." Valami ilyesmi és fogalmam sincs mi a mese címe. Illetve volt valami királylányos, az egyiknek fekete haja volt, a másiknak meg arany. A fekete hajú lány volt a gonoszabbik, neki volt két szolgája azt hiszem Torzonborz és Zordonborz. És nem tudom, hogy kinek, de valakinek Aranysörény volt a neve. Nem tudok rájönni, hogy mik ezeknek a meséknek a címe. Valaki ráismer?
152. aMGee
2011. okt. 23. 20:27

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Két régi rajzfilmet keresek, amit legutoljára gyerekkoromban láttam. Szinte alig emlékszem rájuk, csupán néhány halovány kép maradt meg róluk az emlékezetemben.

Az egyik rajzfilm azt hiszem a középkorban játszódik. Csupán egy jelenetre emlékszem belőle. Egy hercegnő az erdőben virágot szed, jön valami haramia, aki zsákot húz rá és elrabolja. Egy hordóba rejti és a saját lánya veszi át a hercegnő helyét. Valahogy így volt, bár ebben nem vagyok egészen biztos.

A másik rajzfilmből már egy kicsit több maradt meg bennem. A főszereplő egy kislány és egy egér. Úgy emlékszem, a kislány neve Alice. Az egér magyarhangja meg Balázs Péter volt. Erre viszont tisztán emlékszem. A történet pedig Franciaországban játszódik. Nagyjából arról szól, hogy az egér mindenféle történetet mesél a kislánynak. Csupán ennyire emlékszem.

Ha bárki tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék.

151. gnora (válaszként erre: 141. - Mamcili)
2011. szept. 15. 18:56

Hagymácska 1962-ből:


[link]



Hagymácska 1982-ből:


[link]

150. gnora (válaszként erre: 148. - Kensho)
2011. szept. 15. 18:54
Csodálatos Ferdinánd: [link]
149. R3nNa
2011. szept. 4. 14:27

Sziasztok!

Olyan mesét keresek amiben farkasok játszanak és egy kisfiú.Egy részlet maradt meg a meséből: 2 farkas összeverekedik,és amikor egymás felé ugranak az egyik kikaparja a másiknak a fél szemét...Még arra emléxem hogy szakad benne az eső és este van ennél a résznél.És a kisfiú ezután elfut onnan vagy már nem tudom.ennyi maradt meg :S Ha tudtok segítsetek! :)

148. Kensho
2011. júl. 28. 21:28

Sziasztok!

Én egy olyan régi kutyás mesének a címét szeretném amiben a kutya este átöltözött öltönybe és így indult el otthonról.

147. noci0830 (válaszként erre: 80. - Barb83)
2011. júl. 1. 12:09
esetleg a Minden kutya a mennybe megy című mese is hasonlít erre, amit leírtál
146. noci0830 (válaszként erre: 122. - 5c164bdafa)
2011. júl. 1. 11:24
Szia, te biztosan a Tüskeböki és pajtársai-ra gondolsz, (az a vicces feltaláló rokon meg mindig léggömbbel érkezett, nem?)
145. noci0830 (válaszként erre: 144. - Nemetht8503)
2011. júl. 1. 11:15
szia! szerintem Te a Gombóc és Rozsdás mesére gondolsz, nem? én is keresem mindenhol, de még a kereső sem adja ki:)
2011. márc. 21. 19:13

Melyik volt az a mese, amelyikben volt 2 család: 1 róka és 1 medve? és a kicsinyeik mindig elkóboroltak és bajba kerültek.


köszi

143. beyczy
2011. márc. 15. 20:47

sziasztok!

eszembe jutott ma egy mese, és nem hagy nyugodni, mert a címére természetesen nem emlékszem. arról szólt hogy az elején mindig egy ksigyereket lekicsinyített egy öreg bácsi és így átmehetett egy miniatűr ajtól ami egy másik világba vezetett. a másik világban állatok éltek (nyulakra tisztán emlékszem) és a főgonosz egy denevér volt (azt hiszem Dőregér volt a neve) aki fekete fehér volt. a mese mindig úgy végződött hogy a kisgyerek visszajutott a saját világába éjszaka, és lefeküdt aludni és talán egy hullócsillag is mindig átsuhant az égen a végén.

Segítsetek mert nem hagy nyugodni a dolog, még tanulni sem tudok tőle :P

142. mamcili (válaszként erre: 62. - Runyka)
2011. febr. 19. 00:00

van képed is vagy csak a fejedben?

ha igen dobd fel ide...

141. mamcili
2011. febr. 18. 23:54

én egy olyan mesefilmet szeretnék újra megnézni amiben a hagymácska volt benne...

"hagymácska az vagyok én messzi földről jöttem én...." ez volt az egyik betétdalának részlete

2011. febr. 18. 17:50

juhúúú,az az :P:P:P:P:P

kösze cupp érte :P

139. veronika75 (válaszként erre: 136. - 9f63999049)
2011. febr. 9. 12:19

Jim Henson's: The Storyteller

Azt hiszem nálunk A mesemondó címmel ment.Sajnos csak angolul van fenn a youtubon.

138. 9f63999049 (válaszként erre: 137. - Veledjooo)
2011. febr. 6. 21:20

nem,akkor én másra gondolok..

de nem ilyen bábfilmes történeteket mesélt..hanem rendes színes filmek voltak,nem mesék,hanem filmek.. és az eleje mindig azzal kezdődött,hogy egy bácsika ült egy fotelben egy kandalló előtt,és elővett egy hatalmas könyvet,és abból mesélt történeteket.. olyan Végtelen történet feeling :)

137. veledjooo (válaszként erre: 136. - 9f63999049)
2011. febr. 6. 20:59
Rémusz bácsi! :))
136. 9f63999049 (válaszként erre: 88. - Viki0816)
2011. febr. 6. 20:59
én is ezt keresem,nemtudom mi a címe,de én is csak arra emlékszem,hogy egy bácsika ült egy kandalló előtt,és mesélni kezdett egy nagy könyvből.Nagyon szerettem azokat a történeteket,de nemtudom mi a cím.. neked sikerült már kiderítened? ha igen megírnád nekem is? vagy esetleg valaki más? :)
135. Kuvecko
2010. nov. 20. 11:14

Sziasztok!


Régen volt egy mese amit megakarok találni de eddig nem sikerult segitsetek nekem lécci:)

Két favágorol szolt az egyiknek talán az volt a neve h Erös Pál a másik pedig Eröszakos Péter..vhol nincsenek részek rola az interneten??

2010. nov. 19. 00:39

Sziasztok!


Nagyon régóta keresem a rajzfilm címét:

Volt benne egy bagoly aki cipelte a lábához bilincselt ágyúgolyót, és jöttek hozzá a kisbaglyok és mondták hogy salemalejkú(nemtom hogy kell irni) és voltak benne hangyák!



lécci segítsetek,mert meghalok a kiváncsiságtól, hello

133. p.mery (válaszként erre: 128. - Help!!!)
2010. nov. 16. 12:07
Nekem a Piroska és a farkas egyik változata ugrik be. A fa majdnem rádől Piroskára..azután segít a hódoknak gátat építeni. :)
2010. nov. 2. 19:11

Sziasztok!


Ha valakinek megvan a Suszter manói, kérem segítsen. Megvenném, vagy ha átmásolná nekem, azt is kifizetném. Nem találom sehol, csak a színházi vagy báb változatot. Nekem videón volt meg, de persze valaki elfelejtette vissza adni. DVD-n nem találom sehol. Bármely formában érdekelne!

Ha valaki tud segíteni, email címem: tupi84@freemail.hu

131. Dudika888 (válaszként erre: 112. - Ence0)
2010. okt. 29. 11:40

Szia!


Sikerül megatlálni,kitalálni a mese címét.

Bőregeres.

Álomerdő lakói a címe.

Kerestem google-n de nem adott ki semmit.

Francia asszem,de adok youtube linket:

[link]

ez az.

Gyerekkorom kedvence.

130. pifti
2010. szept. 30. 22:21

sziasztok


keresekek egy régi mesét, csak a szereplők kinézetére emlékszem


van benne egy zöld ruhás vadász (vagy erdész), a párja egy fekete hajú menyecske, egy szarvason "lovagolnak"


ez a szarvas pont úgy néz ki, mint Rumcájsz szarvasa

129. Help!!! (válaszként erre: 128. - Help!!!)
2010. szept. 23. 19:31
Ja,és az sem biztos,hogy ez a 2 részlet egy mesében van benne:D
128. Help!!!
2010. szept. 23. 19:31

Sziasztok!

Nagyon régóta keresek egy mesét,de csak egy kicsi részletre emlékszek belőle:

hódok építettek a kis lapát farkukkal sárból(azt hiszem) hidat.Mutatták ahogy úsznak a víz alatt meg ahogy a farkukkal egyengetik a hidat.

A másik részlet még homályosabb.Valakik mennek az erdőben és egy fát azt hiszem egy hód megrágott és ezt kiáltja: Vigyázz,dől a fa!

tudom,h elég zavaros,de ennyire futja.rem.valaki rájön melyik az a mese:)köszi:)

127. fecskel (válaszként erre: 125. - Giga455)
2010. aug. 30. 22:52

Te is ezt keresed: Muzzy in Gondoland

Nézz bele: [link]

126. fecskel (válaszként erre: 120. - Zokninyuszi)
2010. aug. 30. 22:51

Nem a Muzzy in Gondoland-re gondolsz? Kukkants bele: [link]


Szerintem ez az.

2010. aug. 25. 11:53

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Én egy olyan mesének keresném a címét, ami karácsonyi volt. Emlékszem, hogy alig beszéltek benne. Egy fiú/emberke volt a főszereplője, de olyan fura volt meg volt egy kutyája. Azt hiszem szánkót is húzott maga után:) Emlékszem, hogy pl. elment pulykát venni, aztán azok kiszöktek azt hiszem, meg ami nagyon megmaradt, hogy nézi a kirakatban a mikulást, ami életnagyságú, de felhúzhatós, és mondja, hogy "ho-ho-ho", de ahogy merül le, egyre elnyújtottabban mondja.

Kb. szerintem 15 éve volt nekem felvéve videó kazettára, és már egy csomó éve ezen gondolkozom, de nem tudok rájönni:)

Előre is köszönöm!

124. Bosziii
2010. júl. 16. 01:18
Megvannak...youtube-on... éljen az internet. Ez a sorsuk...minden változik.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook