Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Normális a fogfájás ilyen műtét után? fórum

Normális a fogfájás ilyen műtét után? (tudásbázis kérdés)


10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 2. - Regiee)
2018. máj. 13. 01:06
Húzás után lehet duzzadt az ínyed, főleg hogy ennyire be volt gyulladva a fogad és a környéke. A jegelés jó ötlet. Ha az antibiotikum kúra véget ér és addig nem múlik a fájdalom, mindenképpen nézesd meg újra. Lehet, hogy kell még egy kúra belőle.
9. kisj (válaszként erre: 8. - Regiee)
2018. máj. 12. 19:06

Ha nem múlik, akkor igen.

Bár azt írtad, hogy már jobb. Nézd meg, hogy mennyire gyulladt, vagy duzzadt. Jegelhetnéd is egy kis fagyott borsóval, hátha gyorsabban gyógyul.

Remélem minél előbb rendbe jössz.

2018. máj. 12. 15:57

Akkor érdemes lenne szentkirályiba elmenni, hogy ránézzenek?

Mondjuk most van az hogy 8 órája vettem be cataflamot és csak nagyon picit fájdogál, lekopogom.

7. kisj (válaszként erre: 6. - Kisj)
2018. máj. 12. 14:59
Jártam már így, nagyon rossz volt. (bár fogyókúrának bevált:/)
6. kisj (válaszként erre: 2. - Regiee)
2018. máj. 12. 14:57
Nem normális. A beavatkozás közben/után elfertőződhetett a sebed.
2018. máj. 12. 10:49
Csinált röntgent előtte. Mondta, hogy nem látszik magán a fogon belül gyulladás talán egy kicsit kívül. Mikor kihúzta akkor a foghelyet belül kikapargatta. És utána gézre kellett harapnom majd utána összevarrta. Hétvégén nem rendel sehol az a baj.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Regiee)
2018. máj. 12. 10:37
Ha fáj és duzzadt is, kérhetsz röntgent, hogy mitől fáj?! Ha pedig valamit nem tisztított ki rendesen, akkor az látszik. A foghúzásod előtt volt röntgen? Ha nem, akkor honnan tudta, hogy lezárhatja a helyét?! Ha gennyes volt a gyökér, annak ki kellett volna jönnie és csak utána zárhatta volna le véglegesen. De nem értem, hogy egy húzás után miért kellett varrni? Nem magyaráztattad el, hogy mit csinált?! Én azt javaslom, hogy mielőbb menj vissza hozzá és tegye rendbe a fogad(helyét), mert ez így egyáltalán nem normális.
3. gfkid (válaszként erre: 2. - Regiee)
2018. máj. 12. 10:28
1 hét.Ha nem jobb akkor mehetsz máshoz.
2018. máj. 12. 10:05

Sziasztok!

Felül az 5-ös fogamnak már csak a gyökércsarornálya volt meg. Ezt kigyökérkezelték raktak bele csapot és arra koronát. Egyszer begyulladt akkor dalacint kaptam rá amitől elmúlt. Majd kb másfél évig jó volt. Most hétfőn elkezdett fájni. Keddtől dalacint szedek és cataflamot. De semmit se javult a cataflam kb háromnegyed óra után hatott 2-3 óráig. Csütörtök este elmentem szájsebészetre ahol ki is szedték. Nem tartott sokáig, de húzás közben fúrt is valamit végül összevarrta. Most vasárnapig kell szednem a dalacint. A húzás estélyén kb 10 perc alatt felment a lázam és úgy dideregtem hogy majdnem kiestem az ágyból. A lázam már elmúlt. Pénteken egész jó volt, 8 órát hatott a cataflam, viszont estétől újra ugyanúgy fáj és nem is hat csak 4-6 órát. Ahol kihúzták ott az ínyem meg van duzzadva. Gyulladva volt a fog körül azt mondták. Normális hogy még így fáj? Mikor lesz jobb?

2018. máj. 12. 09:59
Normális a fogfájás ilyen műtét után? Meddig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook