Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rettenetes fogfájás gyökérkezelés után. Tudnátok ötleteket adni, hogy mitől múlna el a fájdalom? fórum

Rettenetes fogfájás gyökérkezelés után. Tudnátok ötleteket adni, hogy mitől múlna el a fájdalom? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 28. 17:34
Én pont igy jártam karácsony előtt 4 nappal.Sajnos hiába mentem másik fogorvoshoz,hiába pròbáltunk mindent hùzás lett a vége.
39. Ditta67 (válaszként erre: 37. - Csillag03)
2011. okt. 29. 10:14

Hát én fogorvost váltanék!

Ha nem múlik a fájdalom a szájsebészetre menj el!

2011. okt. 28. 20:37
Fájdalomra Flector (granulátum) csúcs, eddigi legjobb! De az orvos írja fel, vényköteles.
2011. okt. 28. 19:47

Most szerdán kihúzta....:(

Sajna még mindig fájt...és ez az egy megoldás léteuzett már.

Nagyon fájt, de nem is a húzás, hanem az, hogy az alső ajkamhoz szorította a szerszámait....

Azt mondta kérges volt, ezért nem hatott a györérkezelás. Nem tudopm ez mit jelent.

Azóta is iszonyat fáj a helye, és az egész szám begyulladt, mert szerintem nem volt steril amivel csinálta.

Így most öblögetek.

Köszi a segítséget mindenkinek.:)

2011. okt. 22. 00:08
Most nézem csak a dátumot XD lehet már megoldottad.
2011. okt. 22. 00:07
A szegfűszeg valóban jó!És a palástfűtea egyik legfőbb tulajdonsága,hogy összehúzó hatású,gyorsan gyógyít,FOGÍNYGULLADÁSRA is nagyon jó,Én azt mondom nem veszítesz vele ha megpróbálod.Napi 2-3 csésze max,és öblögetésként is használd.Minél sűrűbben annál gyorsabban gyógyul.Egy nap alatt begyógyul!!Komoly!!
2011. okt. 21. 22:58
nekem antibiotikum sem segített mivel a csonthártya volt már begyulladva...nekem kiszedték a gyógytömést és pár napig nyitva volt,h tisztuljon
33. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Csillag03)
2011. okt. 21. 11:51

Mikor nekem gyökérkezelést csináltak és elmúlt az érzéstelenítő hatása, ha megkocogtattam a fogam, 3-4 napig nekem is fájt.


De a Te esetedben azt gondolom más a helyzet, mert ennyi ideig azt gondolom valóban nem szabadna fájnia.


Az ideg kiszedése után az enyémbe gyógytömést tettek bele és mikor az ezt köbvető kezeléseket csinálták már egyáltalán nem fájt, akárhogy döfködte a fogorvos a kínzóeszközeivel.

32. Ditta67 (válaszként erre: 31. - Arianne113)
2011. okt. 21. 11:43

Nem beszólogattam,csak leírtam,hogy másra való.

Nem vagy-vagy lehet használni,hanem együtt is,bár én nem javaslom.

Tettem ezt minden megjegyzés nélkül.

2011. okt. 20. 21:40

Mellesleg ha olvastál is volna írtam hogy ugyanolyan JÓ mindkettő, nem azt hogy ugyanaz...


:S

ennyit erről a fórumról is.

30. Arianne113 (válaszként erre: 29. - Ditta67)
2011. okt. 20. 21:38

Egy árva szóval nem írtam hogy ugyanaz!

Legközelebb olvass mielőtt beszólogatsz.. kösz.

29. Ditta67 (válaszként erre: 28. - Arianne113)
2011. okt. 20. 13:40

Nem uaz a két gyógyszer!

Dalacin-antibiotikum

Donalgin- fájdalom csillapító

28. Arianne113 (válaszként erre: 26. - Csillag03)
2011. okt. 20. 13:06

Gondoltam. Vagy - vagy.

Nekem is felírta a dalacint, de mikor közöltem hogy donalgint szedek azt mondta rendbenvan.

Ugyanolyan erős mindkettő, illetve annyi a különbség hogy a donalgint műtétek után szokták adni, ezért szedése csak nagy fájdalom esetén javallt, és vény nélkül persze ez sem kapható, bár a házidokim megértette hogy most bizony kell.


Hosszú ideig azért ne szedd egyik fajta gyógyszert sem, nemjó a gyomornak, a szervezetnek sem, csak addig amíg épp muszáj.


És szerintem semmi más nem kell mellé, mert az főleg nem jó... legalábbis nekem ezt mondták.


Jól tetted hogy nem engedted kihúzatni a fogad, a dalacin biztos hogy leviszi a gyulladást, ha az sem akkor tényleg annyi annak a fognak.

Kitartás :)

27. Ditta67 (válaszként erre: 26. - Csillag03)
2011. okt. 20. 07:04
A dalacinnál arra kell vigyázni,hogy ha nem eszel rendesen,kikészíti a gyomrot!Lórugás,de szerintem már akkor adnia kellett volna,mikor elkezdte a kezelést!Probiotikumot feltétlen egyél hozzá!Szerintem az FLP probiotikuma a legjobb,a gyógyszertári Normaflora semmit nem ér.
2011. okt. 19. 17:59

Sziasztok!


Most jöttem haza a dokitól, mondtam neki, hogy egy kicsit jobb, hogy nehogy rögtöjn húzni akarjon. Erre érzéstelenítő nélkül elkezdte piszkálni, próbálta megint átöblíteni, de nagyon nagyon fájt:( Végülis kibírtam, de hűű, útközben hazafelé majdnem sírtam.

Mondta, hogy ad még egy hetet, de szerinte húzni kell.:(

És most írt fel dalacin nevű gyógyszert. Mondta, hogy nagyon erős.

Kicsit féle, mert laktóz érzékeny vagyok, ebben meg van, de ez van... ha így megmenthetem a fogamat...

Köszi az eddigi sok hozzászólást, jótanácsot:)

Igen, volt, hogy két naponta rendelt vissza...

2011. okt. 18. 14:15
Én ugyanezt játszom éppen. Jól értem, hogy 1 hét alatt töb alkalommal is kezelte? A fognak pihenni kellene 4-5 napot minimum- 1 kezelés után. Mindenesetre ami nekem segített: Chlorhexamed öblögető-alkoholmentes verzió. Jobbulást! És ne engedd kihúzni amíg gyulladásban van!
2011. okt. 18. 08:15
bocs zsurló a tea
2011. okt. 18. 08:14

reszelj le fél fej lilakáposztát, edd meg ma, a másik felét holnap

ez gyulladás csökkentő


kb. naponta 4-5 alkalommal igyál zsurlő teát, ami felépíti a fogad sérüléseit

2011. okt. 17. 22:13
De ezek a fájdalmak sem teljesen normálisak.
2011. okt. 17. 21:55

Valóban lehet gyulladás! Ezt szerintem röntgennel jól lehetne látni! Anyukámnál is azzal nézték meg(jobb fogdokiknál van).

Bár hozzátenném hogy nekem 3-szor gyökérkezelték az egyik fogamat és állítólag mindig végleges lett!

De ugye sok helyen előtte aláíratnak egy papírt veled mert a fogdoki hivatalosan sehol nem garantálhatja hogy a gyökérkezelés után nem marad ott gyökér!

Szóval szerintem röntgen(ami kb 10 másodperc) és akkor meg lehet erősíteni vagy kizárni a gyulladást!

2011. okt. 17. 21:27

Ha gyulladásban van,vagy genny van benne,antibiotikumot nem írtak? Pl.Dalacin-t?

Erős, a gyomrot védeni kell szedéskor,mert kikészít de a gyulladás megszűnik,az biztos.

19. danina (válaszként erre: 12. - Csillag03)
2011. okt. 17. 21:25
Ha nem múlik el szerdáig (márpedig ma hétfő,nyilván nem fog lehúzódni a gyulladás 1 nap alatt)ki ne engedd húzni!!Tapasztalatból mondom,nekem 3 hete húztak gyulladt fogamat,és nem tudtam,hogy gyulladt,az érzéstelenítő nem hatott...A gyulladás miatt.Azt hittem,felállok székestől,már a végén sírtam.Előbb húzasd le a gyulladást!!
2011. okt. 17. 20:49
Egyébként hozzáteszem egyik fogam se viselte el azóta se a gyógytömést, a mostani is fájt amíg ki nem lett szedve utána tudott csak meggyógyulni.
17. Arianne113 (válaszként erre: 16. - Habospite)
2011. okt. 17. 20:47
Hát nekem mégis majdnem kórház lett a vége, és aki kijött ügyeletes orvos is azt mondta hogy a gyulladás miatt van az egész és hogy szedessem ki a fogamból a gyógytömést.
16. Habospite (válaszként erre: 11. - Arianne113)
2011. okt. 17. 20:38
Nekem raktak bele, és teljesen jól reagált rá a szervezetem. A kálcium-hidroxidos ideiglenes tömést elvileg ilyen gyulladáskor raknak be, mert segít levinni. A fájdalom elvileg normális, mert ugye meglett bolygatva az a terület, és érzékeny.
2011. okt. 17. 20:25

Köszu, holnap elmegyek, és feliratom, hátha lehuzza a gyulladűst szerdáig.

Vagy kérek még egy kis időt a dokitól, háta be lehet majd tömni.

Egyébként ezt a fogamat 1 éve tömte be, és utána többször is visszamentem, hogy még mindig fáj, és nem tudok azon az oldalon enni, de ő anynit mondott rá, hogy csak mossam, majd elmúlik. Nyáron meg kiesett a tömés is. Utána nem is fájt, csak gondoltam azért vissza kellene tömetni..

És most itt tartok...

2011. okt. 17. 20:22

Nem tömte be nekem, szabadon hagyta... vala,mivel komosta...

Most bevettem algopirint, és cataflant is... De még így is érzem:( pedig már hatni kellene..

jeget is tettem rá, hátha...

13. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Csillag03)
2011. okt. 17. 20:21

nekem a háziorvos adta a donalgint, elmondtam mi a helyzet és felírta.

erős fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszer, és sokat használt nekem :)

2011. okt. 17. 20:18

Sajnos a dokim nem írt fel semmi gyógyszert.

Pedig talán az kellene. Gondolom ezt csak receptre lehet kapni...

Viszont ha nem múlik el a fájdalom szerdáig, akkor ki akarja húzni:(

2011. okt. 17. 20:12
az ideiglenes tömés maga a halál azt bizton állíthatom, nekem egyszer egy ilyen jólsikerült gyulladt fogba rakott ideiglenes tömés miatt sikerült kishíján kórházban kikötnöm ugyanis a fogam úgy reagált rá, hogy bedagadt az egész pofám, és olyan magas lázam lett hogy orvost kellett hívni.. valóban jobb ilyenkor szabadon hagyni, és úgy megvárni hogy elmúljon a gyulladás, kell neki idő de lemegy. addig kaptam donalgint, nekem használt nagyon is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook