Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nők 40 korkedvezményes nyugdíj fórum

Nők 40 korkedvezményes nyugdíj (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
16. Domimami (válaszként erre: 15. - Főnix3)
2023. júl. 13. 09:03

Na pont ezt akartam én is írni.Sokan meg sem érik.Az én anyukám 14 éves korától dolgozott-marha nagy elismerést kapott mindenhonnan…58 évesen meghalt.Ne aggódj kedves FI,az ő nyugdíját nem kell fizetned az adódból.

Bár gondolom neked is van anyukád…?

15. Főnix3 (válaszként erre: 9. - Turesz)
2023. júl. 13. 09:00

Süt belőled az irigység! Általánosítasz! Nem minden háztartásban van az, amit te írsz!

Az élet igazságtalan, de ha azt nézed, hogy a nőknek mennyivel jobb, az nem vezet jóra.Volt egy idő, hogy két helyen dolgoztam, a gyerekeimet akkor láttam, mikor aludtak és vasárnap. Apuka meg buli, fanta, haverok. Míg együtt éltünk soha nem ismerte el azt, hogy a munka mellett ragyog a lakás és szerintem a válásunk után tanulta meg azt is, hogy a szaros gatyái hogy jutnak el a fiókjába. Tehát ne gyere nekem azzal, hogy milyen szar neked, de nekem milyen jó, hogy hamarabb mehetek nyugdíjba. Sokan meg sem érik a nyugdíjkorhatárt! Lehet én sem fogom!

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:59

Nem, nem igazságos. Minden embernek meg kéne adni a lehetőséget, hogy 40 év igazoltan munkában töltött év után elmehessen nyugdíjba.

Örülni kéne annak, hogy a nők ezt megtehetik és azért lobbizni, hogy ezt a férfiak is megtehessék - nem megkérdőjelezni azt, hogy a nők megérdemlik-e.


A felháborodásod akkor lenne jogos, ha egy férfi saját keresetéből el tudna tartani egy családot.


Ha számolsz egy kicsit, akkor rájöhetsz, hogy ezzel a lehetőséggel az 58 év körüli nők tudnak élni. Amikor ők gyermeket neveltek nem sok kedvezményt élvezhettek a gyermeknevelésben.


40 év munka!!!

Tudod mi az?

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert a munkám fizikailag nem megterhelő. De azok a nők, akik a kereskedelemben, vendéglátásban, mezőgazdaságban, gyártásban, sokszor 3 műszakban dolgoznak ne érdemelnék meg azt a lehetőséget, hogy korábban elmehessenek nyugdíjba?

13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:57

Akkor nincs min izgulnod.

Addigra már nem lesz állami nyugdíj.

12. turesz (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. júl. 13. 08:56
60 évesen... 39 vagyok most
2023. júl. 13. 08:55
Ja végülis 2023-ban még mindig ott tartunk hogy a nők továbbra is hátrányban vannak egy rakás dolog miatt, most téged pont ez zavar hogy valakinek pár évvel kevesebbet kell dolgoznia...?
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:53

Mikor lesz meg a 40 éved?

Hány éves leszel?

9. turesz (válaszként erre: 5. - Főnix3)
2023. júl. 13. 08:52

"Az irigység méreg a testednek!"


Ez igazságérzet nem irigység.....

8. Channa* (válaszként erre: 3. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:51

Nem, nem ezért jár a korkedvezmény, hanem azért, mert lett egy olyan jogszabályt, ami ezt lehetővé tette.


Ugye tudod, hogy hol kell azért indítványt beadnod, hogy neked is lehessen erre lehetőséged?


Nem, nem a nők találták ezt ki. Nem, nem a nők harcolták ezt ki. Ez egy lehetőség, amivel élhetnek és élnek is a nők. Hülyék lennének, ha mennének el 40 év után nyugdíjba, ha már van rá lehetőségük.



Csak úgy mellékesen: hány éves vagy? Hány évet tudsz leigazolni, amit bármilyen munkával töltöttél el? Hány éves leszel, amikor meg lesz a bejelentett 40 év munkaviszonyod? Neked a munkáid bejelentettek? Fizetsz minden egyes Ft után adót és járulékot?



Vannak olyan esetek, hogy pl. egy ember úgy megy 65 évesen öregségi nyugdíjba, hogy 28 évet tud leigazolni. És van olyan nő, akinek pl. már 54 évesen meg van a 40 ledolgozott éve.

Szerinted az aki 65 évesen 28 munkában eltöltött évet tud csak felmutatni, megérdemelte volna, hogy pl. 57 évesen elmenjen nyugdíjba, amikor még csak 22 éve volt?


Érted amiket írok?

7. unom (válaszként erre: 1. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:51
Nem, nem igazságos. De ez van, nem itt kell reklamálni. Fordulj az illetékesekhez.
6. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:49

Nem tudom hány éves vagy.

Sok-sok évvel ezelőtt volt az a rendszer, hogy a nők 55 a férfiak 60 évesen mehettek nyugdíjba.

Jelenleg mindenkinek azonos - 65 év - a nyugdíjkorhatár.

5. Főnix3 (válaszként erre: 3. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:46

Fingod nincs milyen egy császáros szülés! Felvágnak b@szki!Soha nem leszel már olyan, mint előtte!

Ne azt nézd, hogy a másik mikor megy nyugdíjba, ne azzal foglalkozz mivel jobb a nőknek. Magad útját járjad, magaddal foglalkozz!

Az irigység méreg a testednek!

4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:44

Azok a nők, akik nem szültek gyereket, azok dolgoztak, járulékot fizettek.

A gyerekneveléssel eltöltött időt (maximalizálva), beleszámítják a jogosultsági évekbe.

Akinek olyan "kényelmes" volt a munkája, hogy kevés volt a jövedelme is, annak a nyugdíja is kevés lesz.

3. turesz (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. júl. 13. 08:41

"Ja, és kívánom, hogy te is csak 24 órán át érezd azt a fájdalmat, amit egy nő érez szülés közben."


1. Ahha tehát azért mert fáj a szülés (amúgy mar egyre divatosabb a tervezett császár ahol altatják a nőt) azért 5 évvel előbb menjenek nyugodíjba a nők....értem

2. Nem kötelező a szülés

3. Nem szülés után jár a korkedvezményes nyugdíj

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Turesz)
2023. júl. 13. 08:34

Mi bajod van?


A leírásod szerint férfi vagy.

Ha olyan kemény vagy, olyan sokat dolgozol, akkor keress annyi pénzt, hogy ne kelljen dolgoznod majd 57-60 éve korod körül már.


Meg tudod oldani!

Jó vagy! Ne csak főállásod legyen, hanem legyen másod és harmadállásod is, akkor menni fog.


Ja, és kívánom, hogy te is csak 24 órán át érezd azt a fájdalmat, amit egy nő érez szülés közben.


Egyébként, ha tanulsz és elég okos leszel, akkor te is beülhetsz egy hivatalba és csinálhatod a semmittevést napi 8 órában.

2023. júl. 13. 08:13

Miért mehetnek el a nők előnyugdíjba, igazságos ez, tényleg ennyivel többet dolgoznak?


Őszintén nem gondolnám, hogy miért. Szokták mondani a rejtett munkát amit egy nő végez otthon, hogy még elmegy dolgozni és mikor hazamegy akkor még a háztartást is ő vezeti. Szerintem ez sokszor nem így van, már én is amikor kapcsolatban voltam eddig mindig a nő megmondta hogy ha fele fele arányban oszlik majd meg a munkát, ami igazságos is, mert ő is dolgozik én is dolgozok. Szerintem egy férfi igenis nagyon sokat dolgozik manapság, hogy a családját fent tudja tartani, talán többet mint a nők.

Másik ilyen érv az hogy a nők otthon GYES GYED alatt is keményen neveli a gyerekeket, szerintem ez így nem igaz, mert azok a nők is megkapják akik nem szültek egy gyereket sem, valamint egy férfi nagyon sokszor másodállást vállal jóval több pénzért, mert GYES ből nem lehet megélni. Nem olyan biztos az hogy a nők többet dolgoznak ezzel, például a kényelmes kevés jövedelemmel rendelkező pl. hivatalokban 80%a nő, nem véletlen szerintem...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook