Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


2009. szept. 16. 21:48

Ne várjál sok időt! Bár ezt mindenkinek saját magának kell éreznie. Annál jobb minnél hamarann egy kismama újra átéli a terhesség élményét. Úgy gondolom sokat én sem szeretnék várni, csak telne már el az a 3 hónap alig várom!

Amikor 4,5 évvel ezelőtt bementem kisfiam születése napján reggel a kórházba mekóniumos volt a magzatvíz.Annyit tudtam, ez már nagyon nem jó a kisbaba számára és rögtön ahogyan az orvos ezt a vizsgálattal megállapította, azonnal mondta,hogy "délutánra baba lesz" meg kell indítani a szülést.Meg is indította és láttam a magzatvizet, zavaros volt a szine . Nehéz szülésem volt, 9h-tól délután 16h-ra lett meg a kisfiam 4,1kg-al és 55cm-el.Arra emlékszem nagyon nehezen jött ki, az utolsó fél órában, mert beszorult.Utána nyomtunk mindannyian az orvos, a férjem és természetesen én is . A "stáb" már velem szemben felsorakozott, amire csak foszlányokból emlékezem. Azt láttam nagyon sokan álttak velem szemben. Gondolom beavatkoztak volna hogyha gond van, lehet , hogy vákummal sejtésem szerint. Szerencsére nem lett baj! Később jöttem rá bármi felléphet a szülés során. Nem tudjuk ,hogyan viselkedünk mi és a kisbaba.

Nagyon jó , hogy rátaláltam erre a fórumra, mert úgy érzem megoszthatom másokkal a velem történteket és én is megismerhetem más anyák tapasztalatait.Ezáltal segítünk egymásnak és így talán könnyebben feldolgozható ami velünk történt.

Sziasztok!

281. Ági05 (válaszként erre: 280. - Linda74)
2009. szept. 16. 16:51
Nagyon sajnálom,ami veled történt,sok erőt kívánok,hogy lelkileg fel tudd ezt dolgozni.S remélem,minél előbb egészséges kisbabád születik.
280. linda74 (válaszként erre: 277. - 62d8abca23)
2009. szept. 16. 09:22

Szia


Köszi a biztatást tényleg lehet gyerekem söt orvosok is azt tanácsolták hogy 3-4 honapnál ne várjak többet,de tudod nagyon nehéz kihordok egy egészséges kisbabát és nem hallom felsirni ezt senkinek nem kivánom hogy átélje.sajnos eddig csak annyit tudunk hogy oxigén hiányos állapotba került ami kellö odafigyelésel megelözhetö lett volna.sajnos még mindig tart a vizsgálat ha minden meglesz leirom ide hogy másal ez ne történhesen meg.

2009. szept. 16. 06:30

Folyt. köv.

Tudom nem egy épülethez kell ragaszkodni de nekem az a 4 nap rosszabb volt mint a börtön!!!!

A nővér az éjszaka kellős közepén kivágta az ajtót és elkezdett üvölteni: hogy kinyomta meg a csengőt?!

A szívem majd kiugrott! És ezt nevezik pihenésnek?

Tehát én ezért szeretnék a semmelweisbe szülni! Csak ott meg a dokik bizonytalanok! Mert senkit nem ismerek, akiket eddig ajánlottak azokról meg már mindről hallottam jót és rosszat is!

Most Dudáshoz járok eddig meg vagyok vele elégedve! De szülésig még van időm váltani is akár...

278. d781f12808 (válaszként erre: 277. - 62d8abca23)
2009. szept. 16. 06:25

Igen, igazad van, hogy jó dokit kell választani!

Mi is azon vagyunk csak a szimpátia néha kevés! És szinte minden dokiról lehet jót és rosszat is hallani! Ha olvastad az én írásomat akkor tudod, hogy én a Megyeibe már szültem egyszer Farkasnál! Meg is voltam vele elégedve. De most a 2 terhességgemmel bevéreztem 9 hetesen bekerültem a kórházba a doki szabin volt. De ez már nem is változtatott volna sokat a helyzetemen. Ugyanis nekem 6 év után az az ellátás a nővérek a fürdő stb..

Tehát tiszta hányinger az egész kórház!

Nekem szerencsém volt mert 4 ágyasba kerültem tiszta szobába!!!!!

De szinte minden szobába volt cigány. Ami egy kicsit elszomorkodtató volt ugyanis 30 percenként mentek ki cigizni és sokan nem is zuhanyoztak.

2009. szept. 15. 20:56

Sziasztok! Írtam már a fórumra, olvasom a sok tanakodást az orvos választásról. Hajas dokit ajánlom a Semmelweis-ből.Szerintem megbízható, jó szakember.Ja, és nem pénzéhes. Barátnőm ajálotta, régen a tanára volt.Nagyon segítőkész és mindent elmond ami a kismamákra vonatkozik egy vizsgálat alatt.Nagyon nem kell kérdezgetni.Akár éjszaka is fel lehet hívni, hogyha beindul a szülés. Nem értem mi ez a kínlódást ilyen neve sincs orvosokon . Elnézést az orvosoktól, de ha ilyen sok negatív a tapasztalat van egy orvossal szemben, akkor minek ragaszkodtok hozzájuk ennyire. Bocsi de én inkább helyetekben normális orvost választanék már a terhesség kezdetétől.Nem lennék nyugodt, hogyha még a terhességem harmadik harmadában se tudnám kinél fogok szülni.Nagyon fontos, hogy egy szakmailag megfelelő tudású doktornál szüljük meg a gyermekünket, amikor a kismama remegve fekszik fel a szülőágyra és nem tudja mi lesz a szülés kimenetele.Nem tudhatjuk sima szülés lesz vagy császár?Ezért fontos, hogy jó orvosunk legyen akibe megbízhatunk teljesen.A másodi gyermekemet is kizárólag csakis Hajas dokinál kívánom megszülni.

Még annyit, mindenkinek bocs az előző nyers megfogalmazásomért!

Nagyon sajnálom ami Linda kisbabájával történt.Most veszítettem el 2 gyermekemet, (ikerterhesség volt) a 9.héten, de az is borzasztó volt.Van már egy 4,5 éves kisfiam és tudom milyen megszülni egy gyermeket utána hazatávozni vele a kórházból.Kitartás, majd meglátod lehet még másik kisbabád, tudom sovány vigasz, de a lehetőség ott van!Engem is ezzel vigasztaltak, mostmár, hogy eltelt egy hónap jobban érzem magam.Azt mondtam addig fogunk próbálkozni amíg egészséges kisbabát nem szülök.Rögtön a missed ab után azt mondtam nem akarom soha többé átélni amit átéltem, most viszont 1 hónap után úgy gondolom igen is szeretnék megint terhes lenni.

Sziasztok

276. sennia
2009. szept. 14. 17:26

Sziasztok.

Látom sokféle vélemény és sok sok aggodalom van bennetek.

Én dr. Gubás dokit ajánlom a megyeiben. Nagyon szimpatikus lesz nketek,mert tényleg normlis, 5000 a magánrendlése az nem olyan sok. És minden kérdés fel lehet tenni neki. Ha kell szám akkor tudok adni írjatok.

275. -!Maya!- (válaszként erre: 273. - Eryso)
2009. szept. 14. 14:37

Szia:)


Elérhetőséget én sem tudok:(

Az elmúlt hónapban kétszer voltam dr. Horti Lehel-nél, nagyon szimpatikus is volt számomra, de a második alkalomnál döbbentem rá, hogy nem adott elég infót az állapotomról, ezért egy kicsit csalódtam. Gondolom, ha nyújtottam volna a borítékot, akkor minden más lett volna:( És sajnos azt is hallottam, hogy pénzéhes, így dokit váltok, pedig már azon gondolkodtam, hogy megfogadom orvosomnak.

274. kakucsniki (válaszként erre: 273. - Eryso)
2009. szept. 14. 12:11

Szia

Én annyit tudok róla hogy a vasgyári SZTK-ban rendel minden hétfön 08:30-13:30 ig. Állitlag nagyon rendes doki. Mennyj be oda hozzá és személyesen megtudod beszélni vele a többit.

273. eryso
2009. szept. 14. 07:09

Sziasztok!


Engem Dr. Horti Lehel elérhetősége érdekelne.

(Rendelője, telefonszáma)

Légyszi írjátok meg ha tudtok valami infót.


Köszi előre is :D

272. -!Maya!- (válaszként erre: 269. - Ági05)
2009. szept. 13. 16:57

Szia:)


Köszi az infót, nekem is csak jót mondtak róla és őt ismeri személyesen a védőnőm, ezért esett rá a választásom.

A Megyeiről nekem is csak ismerősök által van infóm. Nővérem 3.5 évvel ezelőtt a Vasgyáriban szült, de ott utána megszűnt a szülészet, pedig ő azt mondta, hogy elégedett volt mindennel.

271. d781f12808 (válaszként erre: 270. - Linda74)
2009. szept. 13. 14:58

100%-ig igazad van sajnos sehol nincs biztonságban az ember.

Én 4 napot töltöttem ott augusztusba de nekem maga a pokol volt és nem akarlak elkeseríteni de sajnos ott is vannak felelőtlen orvosok és ott is történnek ilyen tragédiák.

Csak imádkozhatunk, hogy nem történik velünk ilyen.

270. linda74
2009. szept. 13. 14:41

sziasztok


azok után ami velem történt a vasgyári szülészetén ismerösök és védönö véleménye szerint kórházat kell váltani tehát át kell mennem majd a megyeibe,egy ott dolgozo ismerös szerint ez ott nem történhetett volna meg,de azt látom itt hogy nem mindenkinek van túl jó véleménye a megyeiröl sem.hova menjen az ember szülni föleg ilyen tragédia után?

269. Ági05 (válaszként erre: 262. - -!Maya!-)
2009. szept. 13. 13:18

Szia!


Csak jót hallottam róla.Alapos,szakmailag nagyon felkészült.Mivel a Megyeiben fogsz szülni,ott a körülmények nem a legjobbak.Személyes tapasztalatom nincs,rokonság,barátok mondták.

268. d781f12808 (válaszként erre: 267. - Pocok:))
2009. szept. 13. 10:58

Ebben igazad van. Én 5 és fél éve Farkas Lászlónál szültem a megyeibe és meg is voltam vele elégedve. De az a baj, hogy azt ugye nem jelentik be nekünk a dokik, hogy esetleg ők abban az időben mikor én szülni fogok nem-e lesznek szabin!?

És akkor szülhetsz az ügyeletesnél vagy éppen annál akinek átpasszol. Szerintem csak egyet tehetünk ha probléma van a terhesség alatt akkor bárkinél is szülünk el kell neki mondani mi is volt a 9 hónap alatt, mert szerintem egyik se fogja végig nézni az összes uh-os papírt vagy leletet.

267. Pocok:) (válaszként erre: 266. - Kakucsniki)
2009. szept. 13. 09:21

Orvosa válogatja sajnos...látod szegény Lindával meg a vasgyárban történt ilyen szörnyűség..

Sajnos sok a pénzéhes,lelketlen doki:((((Tök mindegy hol:((

Háát ha a 32.hetet nézzük mi is kicsik voltunk ám de utána azért sokat nőttünk,bár igy is csak 2600 lettünk.

Tényleg borzasztó h milyen felelőtlen dokik vannak..hálistennek én nem panaszkodom.

(ugyan hetente többször kellett mennem már a 32 héttől de inkább minthogy baj legyen)

2009. szept. 13. 09:13
Sziasztok. Hát nagyon szörnyű amit a kismamákkal müvelnek. Én is a megyeibe jártam de 32 hetesen megakartak császározni mondván hogy nem fejlödik a gyerek. Akkor átmentem a semelweis korházba és kiderült semmi baja a babának 39 hétre szültem teljesen egészséges kisbabát. A dokim azt mondta akkor lett volna gond ha megcsászároznak. De kérdem én mi van ha nem jövök el és hagyom ezt az egészet végigcsinálni? Nagyon rossz tapasztalatom van a megyei korházzal kapcsolatban és mindenkinek azt tanácsolom ne szüljenek ott. Ja és volt fogadott dokim is.
265. d781f12808 (válaszként erre: 263. - Linda74)
2009. szept. 13. 07:59
Én már nagyon sok dokiról hallottam jót és rosszat is. Egyszerűen szörnyű mit meg nem engednek maguknak.
264. d781f12808 (válaszként erre: 262. - -!Maya!-)
2009. szept. 13. 07:58

Szia!

A dokit nem ismerem de én 9 hetesen vérzés miatt voltam a megyeibe 4 napot vérzés miatt.

Az ápolónők nagyon durvák a zuhanyzós szörnyű igénytelen féltem, hogy elkapok valamit. Papás szülésnél már csak a kitolási szakaszba engedik be az apukát! Nekem ott volt dokim de én a kórház miatt váltottam.

263. linda74 (válaszként erre: 259. - D781f12808)
2009. szept. 12. 19:50

szia


Eleinte még normális volt nem kellett rá sokat várni sem,de amikor már nst-re jártunk eléggé sokat vártunk.

kiirt idöpont elött 3 nappal visszamentünk hozzá hogy nagyon vérzek,meg is voltam nyilva egy ujjnyira az nst sem volt tul jó mégis hazaküldött,amikor a tragédia megtörtént utána nagyon sokan mondták hogy bent kellett volna tartania és meginditani a szülést,a helyettese akinél szültem semmit nem tudott mert nem adta át a szülö nöket.

ja és volt már felfüggesztve mert egy császár metszés alkalmával a kismamába hagyott egy törlökendöt,sajnos ezt én már csak a szülés után tudtam meg.

2009. szept. 12. 19:40

Sziasztok:)

Még új vagyok, és most szeretnék dokit fogadni. Tud valaki esetleg valamit dr.Székely Zsoltról. Péntekente Szikszón rendel a kórházban és a Megyeiben vezeti le a szülést.

Nekem a szomszéd ajánlotta és a védőnőm is azt mondta, hogy nagyon alapos:)

2009. szept. 12. 18:44
Angyalka 29-nek akartam küldeni az előző üzimet! Bocsi.
260. d781f12808 (válaszként erre: 258. - Linda74)
2009. szept. 12. 18:43

Szia Zsuzsa!

Te szerencsi vagy? Én Mezőzomboron laktam 20 éves koromig!

259. d781f12808 (válaszként erre: 258. - Linda74)
2009. szept. 12. 18:36

Őszintén sajnálom ami történt. Nekem is Dudás a dokim igaz még csak 15 hetes vagyok. Nem foglalkozott veled a terhesség alatt?

Szerinted már akkor gond volt vagy csak szülés alatt lett komplikáció?

Ha nem akarsz rá válaszolni megértem és ne haragudj ha tapintatlan voltam, de úgy érzem még van időm más dokit keresni ha te azt mondod, hogy hanyag volt veled.

258. linda74 (válaszként erre: 257. - Angyalka29)
2009. szept. 12. 17:54

Szia


Pócsi doktornál szültem aki Dudásnak a helyettese.

257. Angyalka29 (válaszként erre: 256. - Linda74)
2009. szept. 12. 17:52
szia. lehet tudni kinél szültél? aki ügyeletes volt? ez borzasztó, nem is tudok mit írni... biztos nehéz most neked, nektek...
256. linda74
2009. szept. 12. 17:46

Sziasztok.

én még új vagyok itt,de két hete szültem a vasgyáriba,nagyon nagyon rossz dologba volt részem orvosi nemtörödömségnek köszönhetöen szülés után elvesztettük a babánkat aki egészségileg teljesen rendben volt,ja és Dudáshoz jártam aki nem nagyon foglalkozott velünk és a szülés elött szabadságra ment,sajnos még tartanak a vizsgálatok de én oda ezzek után be nem teszem a lábam.

255. kakucsniki (válaszként erre: 254. - D781f12808)
2009. szept. 12. 16:31

Szia

nekem Szalmás Attila a dokim.

2009. szept. 11. 16:33

Sziasztok!

Nekem Dudás az orvosom. Nektek?

2009. szept. 10. 15:17

Sziasztok!


Én ma azt hallottam kismamatornán, hogy a hónap végén költözik a semmelweis.én majd okt.elején megyek a dokihoz megint, majd akkor megtudakolom tőle.kedden voltam uh-on, minden okés, most vagyok 24 hetes a kis bébi szereti a hasát mert 876g-os a becsült súlya.Jövőhéten meg megyünk 4d-re , már nagyon várom:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook