Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nincs tanulási képességem, mindent elfelejtek fórum

Nincs tanulási képességem, mindent elfelejtek (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Guruljka (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2020. aug. 9. 23:09
A rejtvényfejtés viszont a makula degenerációval nem igazán kompatibilis.
37. 0c4eeadbce (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2020. aug. 9. 23:07
Szedek antidepresszánst meg nyugtatót is, meg antipszichotikumot,lehet, hogy ezeknek is köze van hozzá.
2020. aug. 9. 22:42

A mozgás, a sport, vagy például a tánc is nagyon jó az agy működőképességének megőrzésére.


Például: [link]


Kissé hosszú cikk, de érdemes elolvasni. Szerte az országban egyre több helyen vannak ilyen örömtánc csoportok. A facebook-on is vannak. Érdemes kipróbálni.

35. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 22:38
Ha nem ismered fel azonnal a tárgyakat, az utalhat mentális bajra, szóval mégis csak orvosnak kellene ezt elmondani.
34. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 9. 22:37
38 évesen ez még nagyon korai.
33. Lávli* (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2020. aug. 9. 22:20
Legalább ugyan olyan jó módszer a verstanulás magyarul, de még a gyakori rejtvényfejtés is.
32. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 22:17

Elképzelhető, létezik ilyen.

Post-Operatív-Kognitív Diszfunkció (POCD)

(Műtét utáni mentális diszfunkció) a megnevezése.

Létezik korai, késői és állandósuló (különösen szívműtét után) változata.


[link]

2020. aug. 9. 21:29
Èn is tapasztalom magamon, hogy màr nincs olyan tanulási kèpessègem, mint règebben volt. Elolvasom, aláhúzom a lènyeget, kibírom egy füzetbe. Utána dolgozatot iratok magammal, ami jól szokott sikerülni.Majd ezután jön egy kis bökkenő, hogy másnapra elfelejtem. (38 èves vagyok).
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:38
Szia szép estét! :)
29. 55Judit (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:37
Azért még olvastalak. :) Én németes voltam suliban. Sokat értek még, de már alig tudok mondani valamit. csak eltelt azóta közel fél évszázad. :))
28. 55Judit (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:35

Hát persze. Élő rokonom az egyetlen fiam, ő néha rám néz. Egyik szomszéd most halt meg, a másik elköltözött, egy 24 éves srác jött a helyére. Szembe is fiatalok laknak gyerekekkel, így eléggé egyedül vagyok. van olyan fórumtársam akinek itt van nyaralója, vele néhányszor találkozok. de jól elvagyok egyedül.


Holnap idenézek még, de most mennem kell a kertbe, ami nagyon szomjazik azt megitatom. Leszedem a fügét, a paradicsomot, aztán megyek 4 km-t és vége a napnak. :)


További kellemes időtöltést nektek is! Sziasztok!

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:34
Ügyes vagy sprtolni én is szeretek.Én angolt tanultam, és a némettel próbálkoztam.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2020. aug. 9. 18:32
Persze a nyelvtanulás is jó, még azt aránylag fogja a fejem, de egyre nehezebben.
25. 55Judit (válaszként erre: 21. - Unom)
2020. aug. 9. 18:29
Valaki kiköltözött Fuerteventurára. Ez a Kanári szigetek második legnagyobb szigete. Van egy fizetős nyelvleckéje, azt adta ide nekem. Lehet olvasni, közben vagy külön hallgatni is. nagyon jó anyag, a nyelvtanja is nagyon érthetően van magyarázva. megértem, mondom,aztán másnapra törlődik. :) Mivel már idegesít abbahagytam. Szerencsére elég sok minden érdekel, és meg tudom oldani hogy egész napom örömteli legyen. Óvatosan egy ideje beiktattam egy kis sportot is, amitől megint csak még jobban érzem magam.
2020. aug. 9. 18:28

Pedig állítólag a nyelvtanulás a legjobb módszer az agy karbantartására.

Én nem nagyon akarok nyelvet tanulni, de fordítok. Nem sikerül minden egyes új kifejezést megjegyeznem, ha kerül ilyen (elég gyakori), de mindent szószedetekbe jegyzek és ezeket időnként átolvasom.

A tévén német nyelvű adásokat nézek.

Ősszel ismét képzést kezdek, no ezt újra és újra ki kell keresnem: szakirányú továbbképzés.

A hétköznapokban néha személynevek és áruk vagy jelenségek nevei esnek ki, de pár perccel később beugrik.


Remélem, sikerül majd letennem a vizsgákat.

Igyekszem edzeni magam arra, hogy könyvet olvassak és megjegyezzem a tartalmát.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:25
Ó sajnálom igazán. Nem könnyű a sorsod neked sem.Az viszont jó, hogy feltlálod magad egyedül, de azért csak találkozol néha vkivel,esetleg rokonokkal szomszédokkal?
2020. aug. 9. 18:24
Nem tudsz mit csinálni. csak annyit tehetsz, hogy szabadidődben olyasmit olvassál ami nagyon érdekel. Hátha edzi az agyadat, és valamicske bent ragad. Én is ezt csinálom, és közben jól érzem magam. Előfordul, hogy egy írást többször is elolvasok.
21. unom (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:24

Nyelvtanuláshoz nagyon jó, ha egyszerű szövegeket olvasol és szötárral fordítod. Még jobb, ha a szöveg alatt hallod is.

A neten biztos találni soanyolul is ilyeneket.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. aug. 9. 18:22
Köszönöm a biztatást, rejtvény az megy, sodukut is megtanultam, és a legkönnyebb verzió megy de lassan.Magam előtt is szégyenkezem, mikor rajtakapom magam, pl. hogy nem oda tesek valamit, ahová kell, pl. élesztőt nem a hűtőbe.Meg azt veszem észre, hogy keresek valamit, és nem látom, mikor ott van előttem. Nem ismerem fel azonnal.
19. 55Judit (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:21
Sajnos tudom milyen. Hiába figyelsz, megérted, de átmegy az agyadon. Egyik füleden be, a másikon ki.
18. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:19
Én 48 éves koromig dolgoztam. Először fizetetlenre mentem mert apámat gondoztam, aztán nem vettek vissza, ezt követően hamarosan rákos lettem, és el sem tudtam később helyezkedni. 1 éve vagyok nyugdíjas. De lekötöm magam, az egyedüllétben nem nagyon érzek magányt. Csak ritkán. :)
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:19
Ez nagyon szomorú. De legalábbnem szégyenülsz meg az emberek előtt nap mint nap. Nekem sajna a családom nem áll ebben mellettem. Nem figyelek azt mondják.Hát basszus, hogy kell figyelni, hogy megértsem, megragadjon?
2020. aug. 9. 18:18

Én mindenképp javaslom az agy edzését.

Ezt folyamatosan kell tenni, hogy ne legyen ideje ellustulni.


Memória játékok, rejtvények.


Nem tudom, hogy megy e a keresztrejtvény fejtés, de nagyon jó agytorna, illetve a számos játékok is, mint a sodoku és többi.


Ja, és vetkőzd le a felsülés miatti félelmedet. Bárkivel előfordul, hogy téved, nem megy valami, ezzel felesleges stresszelned magad.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:16
És akkkor? Feleadtad a spanyolt?Ne add fel, hátha megragad valami.
14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:15
Hidd el, tudom miről beszélsz.
13. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:14
De a te korodban pontosan úgy éreztem mint most te. Most nyugdíjas vagyok, de ettől nem lett sokkal könnyebb.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:14
Igen az nekem is öröm, de szomorúság is egyben, mert az emberek azt hiszik ne érdkel engem semmi, meg hogy nem művelem magam, pedig de.
11. 55Judit (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:13
Én is sokat olvasok, bennem se ragad meg, viszont amíg olvasom azt ami érdekel, legalább addig jól érzem magam. :)
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2020. aug. 9. 18:12
Tudom, hogy ez a korral nme javul, de nap mint nap, rettegve menni a munkahelyre, és magányos lenni emiatt, ez nem egy élhető,Gondolom te már nyugdíjas vagy, ezért nem vagy kitéve ennek.
9. 55Judit (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 9. 18:11
Annó nekem is ilyesmi munkám volt. nem hogy nem kellett gondolkodni, meg sem volt engedve. :) De ettől ugye még járt az agyunk, de ott elég volt ha a muja munkát pontosan és gyorsan végeztük.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook