Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nincs itthon a férjem. Megint beengedem a macskát a... fórum

Nincs itthon a férjem. Megint beengedem a macskát a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

26. horex
2023. jún. 1. 18:41
25. l.luiselotte (válaszként erre: 23. - Timycat)
2023. jún. 1. 18:21

Nekünk tavaly látszólag ok nélkül elromlott a nagyképernyős tv-nk. Még garanciális volt, visszavittük a szervizbe.

Nem vállalták, mert belül ammónia szaga volt. ( erre nem gondoltunk, nem is éreztük, de égett a pofám.)


A laptopomat minden éjjel vagy amikor nem vagyok otthon, dugdosom, elrejtem a macska elől, igy nem egészen 1 év alatt már a második laptoptöltőt kellett benne beüzemelni, mert eltölt a sok ki-be huzigálástól.

2023. jún. 1. 18:15

2015-ben került hozzánk a macskánk, kb 2 hónapos volt. Első éjszaka az ágyamba magam mellé tettem egy textilzsebkendőt, azon aludt, kb a felét foglalta el. ( tenyerünkben is elfért ) Azóta cca 8 kilós, jól kifejlett kandúr, minden éjjel velem, ill. ott alszik (mint pl most is), már alig férek el mellette.

Megható, hogy 2015 óta az életünkben is sok változás történt, de úgy látszik, hogy " a macska ( helye) örök ".

23. timycat (válaszként erre: 21. - Burrit0)
2023. jún. 1. 18:11

Sziámi miatt tartjuk a tv távirányítókat fiókban, ha talál egyet addig tapossa míg ki nem csihol a tv-ből valami reakciót. Imádja a tv-t. Míg okostávirányítónk volt odáig volt meg vissza, iszonyú erővel vadászta a tv-t.


A ragdoll igazi gecc, ő egy időben azzal ébresztgetett, hogy a tv-men élezte a karmát. Meguntam, 2-3 napig figyelmen kívül hagytam hadd karmolásszon, rájött hogy már ez nincs rám hatással, már nem ugrok kényszeresen és teljesen elhagyta ezt a jó szokását.

Karácsonykor ha valamit akar a fát csilingelteti, üveg díszeink vannak, szóval arra első csilingelésre ugrunk.


Szerintem a fürdőben is ő találta ki, hogy zörögni, rombolni kell, a többi meg átvette az okosságot.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Burrit0)
2023. jún. 1. 18:05
A konzerv nem nyitja ki magát.🤷‍♀️
21. Burrit0 (válaszként erre: 19. - Sirga)
2023. jún. 1. 17:22

Ez de jopofa.


A kis sziamim keltett engem nagyon tapintayosan. Eloszor csak hslksn nyavogott, aztan egyre hangosabban. Ha akkor sem mozdultam, ha kozelrol a kepembe uvoktott, akkor megpaskolta az acrom, vagy megcsipe az orrom.

Masik jo szokaso volt, hogyha nem keltem fel az ebresztomre, akkor elkezdett maga keltegetni.

20. Burrit0 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. jún. 1. 17:15

Az en valahai sziamicim szerette a folyo vizet, de ezert szerencsere nem keltett fel.

Meg szerette a fejet vizzel mosni. Olyan edi volt volt <3

19. Sirga (válaszként erre: 17. - Százas Evelin)
2023. jún. 1. 16:44
Tud bizony: az enyém úgy ébreszt, hogy végigmegy az éjjeliszekrényen - egyébként sose megy rá, csak ha fel akar kelteni -, rutinosan rálép a TV távirányítójára, így az bekapcsol. Nem lehet figyelmen kívül hagyni őfelségét! :D De én bírom. Ok nélkül nem kelt fel.
2023. jún. 1. 09:35
Eddig is bejöhetett, de éjszakára ki volt csukva. Olyankor a gyerekkel aludt, de most meg nálunk.😃
2023. jún. 1. 09:03

Így már érthető, de vannak kétségeim. Nekem is van cicám.

A macskák öntörvényű állatok.

Ha beengeded a cicádat a hálószobátokba, azzal esélyt adsz neki a rendzavarásra. Tud ő máshogyan is ébresztgetni, mint a rajtad vagy a férjeden való ugrálás..

Nadehát: próba, cseresznye. :-)

16. timycat (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 08:57

Macskákkal alszom, évek óta. Nem így terveztem, de ahogy egyszer megengeded (amikor meguntam hogy egy éjszaka alatt 200szor pakolom le őket inkább hagytam, csukott ajtónál meg patália volt) a világ legtermészetesebb dolgává válik számukra, hogy az az ő ágyuk és maximum megengedik, hogy te is ott aludj.


Alapvetően nem hepajkodnak, nyugodtan lehet velük, tőlük aludni. Annyi hogy heti kétszer húzok új ágyneműt, mert tiszta szösz tőlük minden.


Férjjel külön hálónk van, ő csukja a szobája ajtaját, mert így hogy a macskáknak van már egy "bohócuk" nem zavarja őket hogy van a házban egy csukott ajtó is.

Én pedig szolgálom a macskákat becsülettel, nemrég megint elkapattam őket, megszokták hogy éjjel/hajnalban 2-3-szor keltenek, mert megszomjazott valamelyik, csak és kizárólag a kádból/csapból esik jól inni. Persze én mutattam nekik, hogy milyen jó móka ott pacsálni. Ha nem kelek, dörömbölnek, lelökdösik a cuccot a kád/mosdó széléről, kiszedik a lefolyó dugót (fém) és pattogtatják a csempén, kövön.

Kaptak itatókutat, így már nem minden éjjel bactatnak, remélem le is szoknak rólam.

Szóval tanulj a hibámból, ha nem muszáj ne kapasd el őket.

2023. jún. 1. 08:40

Leginkább a cicának, hogy hagyja a férjemet aludni.

A férjemet nem zavarja, csak az, ha ugrál(na) rajta.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. jún. 1. 08:38
Dehogy generálom.😃
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Tien)
2023. jún. 1. 08:38
Aludtam már a macskával régebben, hamar megszokta, hogy nem ugrál rajtam, amikor alszom.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2023. jún. 1. 08:37
Eddig is kapart, amint megszólalt az ébresztő. 😃
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. jún. 1. 08:35

Szó sincs róla, hogy nem bírja, attól tartott, hogy őt fogja "zaklatni." De nem történt ilyen.

Tervben volt, hogy be lesz engedve, mert a nyári időszakban nyitott ajtónál alszunk. Most be lett és mindenki jól bírta.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 07:50

Nem értelek. Miért kell a macskát a hálószobába beengedni, ha a férjed nem bírja? Főleg a közös ágyba?

A ház, a hálószoba, az ágy emberi használatra van.

Légy tekintettel a férjed kérésére! Az állatoknak semmi keresnivalója nincs ott, ahol az ember alszik. Nehogy választás elé állítson a férjed!

9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 07:22
A cicók nagyon kitartóak,,,ha beengeded és és jól érzi magát akkor egy idő után (nagyon hamar) , nagy valószínűséggel,,kiköveteli😺 és kapar,nyávog az ajtóban.Az már nem lesz csendes.
8. tien (válaszként erre: 7. - Tien)
2023. jún. 1. 06:46
Bocs nem Neked címeztem 🙂
7. tien (válaszként erre: 5. - Százas Evelin)
2023. jún. 1. 06:45

Macskára vigyáztunk évekig.

Nem hagyott aludni minket (fejemen aludt ,dagasztott rendszeresen)ki lett rakva a segge a nappaliba.

Nem tetszett neki ,de megszokta.

6. tien
2023. jún. 1. 06:42

Hálószobába (saját érdekében)nem jöhet a kutyus.

Kivétel,mikor beteg volt és az ágyam mellett aludt ,hogy tudjam simogatni a beteg kis fejét.


Minden egyebet a férjemmel közösen döntünk .Bár én lobbiztam a kutyus érdekében ,hogy nyáron is bennt aludjon.(kinti ,benti eb).

2023. jún. 1. 06:39
Most akkor kinek kéne - és mit - megszokni? A macskának, vagy a férjednek? :-)
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 05:57
Szándékosan generálod a feszültséget aminek általában nincs jó vége.
2023. jún. 1. 05:38
Nem szokott. Nagyon jó cica.
2023. jún. 1. 01:46
Csak be ne pisáljon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook