Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs álomfejtő könyvem, mit jelent kígyóval álmodni? Az utóbbi időben nagyon sokszor előfordul már... fórum

Nincs álomfejtő könyvem, mit jelent kígyóval álmodni? Az utóbbi időben nagyon sokszor előfordul már... (tudásbázis kérdés)

2010. jan. 20. 08:58
Mindenkinek saját jelképrendszere van. Ahogy az 1. válaszoló is írta. Nem lehet azt mondani, hogy a kígyó ezt és ezt jelenti, mert a kép függ attól, hogy milyen környezetben élsz, mi foglalkoztat éppen, és a legfontosabb: számodra mit testesít meg a kígyó. Általános jelentéseket a többiek leírták, neked kell tudni, melyik áll legközelebb hozzád. A kígyó egyébként a bölcsesség szimbóluma is (ezt mintha senki nem írta volna még). Az is lehet, hogy mostanában döntést kell hoznod.
2010. jan. 20. 07:11

Az én álmoskönyvemben ezek az információk vannak:

-tisztán szexuális archaikus szimbólum.

-kígyót látni:egy asszony figyelmeztet rá, hogy óvakodjunk az alattomosságtól.

-mérges kígyót látni:boldogtalan szerelem.

-mérges kígyó megmar:tönkretett boldogság.

-mérges kígyót megölni:kibékülés.

-kígyómarás:egy asszony álnok és alattomos mesterkedései folytán kellemetlenkedéseink lesznek

-kígyó mérget köp ki:baj, bosszúság

9. katácskák (válaszként erre: 8. - Katácskák)
2009. jan. 15. 08:53
.. bocsánat lemaradt az első mondat végéből: Tőle másoltam ki.
2009. jan. 15. 08:50

Carl Gustav Jung Aki Lélekbúvár volt.

Létrehozott egy Sigmond Freud nevezetü bécsi orvosprofesszor tudományos alapjaira épített álom szimbólum rendszert és értelmezési módszert.

Amit ma is használnak a Lélekbúvárok.


Szerinte: az állatok ösztönéletünk megszemélyesítői.

2009. jan. 15. 08:14

[link]


itt nezd meg:-)

2009. jan. 15. 08:13
KÍGYÓ - Csábítás, amelynek szívesen engedsz, ha nem éppen Te vagy a csábító. Kígyó, ha rémületet, iszonyt ébreszt, - nők álmában: nem kívánt szex, rossz partnerkapcsolat. Férfiak álmában: elutasított vágyak, küzdelem, amelyet önmagaddal folytatsz. Kígyó, ha kedvesnek, szépnek látod, nem félsz tőle - nőknél: tényleg egyenértékű a férfiakkal és ezt nem szólamokkal, munkahelyi hangoskodással bizonyítod. Férfiak álmában: jó önismeret, kiváló feladatmegoldó képesség. Kígyó, ha az ágyadban találod: olyan érzelem, vágy, amit nem érzel a sajátodénak. Kígyó, ha megmar: - nőknél szerelmi csalódás, elhagytak, pedig Te - úgy hiszed - mindent megtettél. Férfiak: álmában: titkos, kínzó vonzalom. Kígyót ütni: megölni: nőknél: agresszivitás, utálod a férfiakat, úgy gondolod, kihasználnak; szexualitást eszköznek tekinted, amellyel célt lehet érni. Férfiaknál: bűntudat, szorongás. Kígyó, ha rádtekeredik és nem szabadulsz tőle: gyötrelmes szerelem. Kígyó, ha hozzád ér és hidegsége, érintése kellemes érzést kelt: anyagi előnyökért létesített kapcsolat hogy finom legyek.
2009. jan. 15. 08:11

Álmoskönyv

Betegnek nem jó.

Álmoskönyv

A különös álmokból: kígyó, amely bensőnkből nőne, és körülgyűrűzné szívünk táját, elvenné lélegzetünket: nagy betegség jelképe. Kígyók az ágyban, a párnák alatt: gyötrelmes, kétségbeejtő lelkiállapot mutatói. Kígyók, amelyek a szobában kúsznak, és körülsziszegik az ágyat: nőnél gonoszat jegyeznak.

Kerner szerint

Kígyó jegyez rövid időn belül beköszöntő gazdagságot. Kígyó, amely marásra készülne: lázas betegséget mutat. Kígyómarás: őrizkedj ellensségeidtől. Kígyó, amelyet nem lehet kikerülni, sem előle elfutni: rossz jövő. Döglött kígyó: menekvés.

Régi magyar álmoskönyv

Kígyó, ha meg akar marni: betegség. Kígyó, amely előtt ember el nem lehet: betegség, nem jó. Kígyó, ha megmar: óvakodj ellenségeidtől. Kígyót látni: gazdagság.

Régi magyar naptár

Kígyófa: utazás. Kigyókő: szerencsétlenség. Kígyószem: védelem a mennykőcsapás és szédülés ellen.

2009. jan. 15. 08:10
kígyóval gáz, kigyóról nem tudom. Bocsi a szóviccért! :)
2009. jan. 15. 08:10
Én úgy tudom szexuális szimbólum kígyóval álmodni.
2009. jan. 15. 08:09
Az álmaidat a saját környezeted és tevékenységed által tudod megfejteni. Nekem mindig sikerül. Persze lehet, hogy sokmindent félremagyarázok, de tuti, hogy én vagyok az egyedüli, aki tudja, hogy mit és miért álmodok.
1. 4020
2009. jan. 15. 08:07
Nincs álomfejtő könyvem, mit jelent kígyóval álmodni? Az utóbbi időben nagyon sokszor előfordul már.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook