Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nincs ablak a konyhán fórum

Nincs ablak a konyhán (beszélgetős fórum)


28. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 27. - 96e4cb8ca7)
2023. márc. 23. 16:16

Pedig minden is létezik..-)


egyszer voltam valakinél Pesten, első emelet, egyedül lakott, ott a WC-n nem volt ajtó...

nem mertem az okát megkérdezni..-)

2023. márc. 23. 11:24

Rosszabb ha a wc-n nincs ablak (már elnézést :D )


A konyha falai viszont szellőztetés híján nagyon be tudnak penészedni. Engem a kajaszagok közül csak az olajszag irritál (mondjuk mostanában semmit nem sütök olajban) szóval ha csak az lenne a szempont, nem bánnám az ablak nélküli konyhát.

2023. márc. 23. 11:12

Ahol főznek ott kaja szag van. Ha van ablak, ha nincs. Legfeljebb az ablakosnál kitárod és hamarabb kimegy.

Ha a szomszéd az udvaron lecsót csinál és kint vagyok a kertben azt is érzem.

25. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 10:26

Éléskamra van?

(Ui. volt egy időszak, amikor úgy gondolták az építészek, hogy konyhára, éléskamrára a "modern" embernek nincs szüksége.)

24. pteri
2023. márc. 23. 10:19
A mi városunk egyik régi lakótelepén ilyen ablak nélküli főzőfülkék vannak. Lakik ott több ismerősöm. Nekem nyomasztó az a kis sötét helység. Mivel sokat főzök így sokat vagyok a konyhában, én nem tudnék ott élni. Inkább egyedülállóknak, diákoknak való ilyen.
23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 19:09

Hát, azt hiszem, fel lenne adva nekem a lecke, ha ilyen döntés előtt állnék.

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ablak nélküli konyhám legyen. Még akkor sem, ha világítással megoldható a főzés.

Az én konyhám világos. Szeretem a természetes fényt.


Még soha nem laktam sötét konyhás lakásban. Gyerekkoromban is világos konyhánk volt.


Dönts jól!

2023. márc. 22. 18:54

A barátnőmnek van ilyen lakása. Panel. Szerintem minden lakásban és házban ételszag van, ha főzünk, akkor is, ha van ablak.


Én nem vennék ilyet. A barátnőm se szereti. Nem az ételszag zavarja a legjobban, hanem az, hogy nem lát ki.


A konyhámon 2 ablak és egy terasz ajtó van, de szinte egy légtérben a nappalival, az egész házban kaja szag van, amikor főzök.

21. timycat (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2023. márc. 22. 18:30

De lakásban is, hiába van a konyhában ablak, ha az nem egy ajtóval zárható pici főzőhelység hanem pl amerikai konyhás akkor bizony ételszag lesz, ablak, elszívó ide vagy oda.


Van panellakásom, ott a lakómnak még főznie sem kell, elég ha az alatta lakó valami szagosat főz 😕 hiába van ablak, ajtó, a közös szerelvényjáraton jön minden szag.

20. timycat (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2023. márc. 22. 18:27
Igen, nálunk ház van és azért van üvegtégla, mert a szomszédra nem nyithatsz ablakot.
19. bc84e599b2 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2023. márc. 22. 18:04
Mert írta hogy társasház? Vagy lemaradtam róla :)
18. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Bc84e599b2)
2023. márc. 22. 17:52

Egy társasházi lakásban nem lehet csak úgy ide-oda ablakot tenni.

Még egy családi házban sem egyszerű.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 16:59

Ha társasházi lakás, akkor nincs lehetőség ablakot építeni.

Voltam már ilyen lakásokban, biztosan nem venném meg. Ha albérlet, akkor csak addig, amíg jobbat nem találsz. Akinél én voltam, egyedül élt, egymagára nem igazán főzött, nem volt gond. De egy többtagú családra főzni benne, még hely sincs igazán. Biztosan nem venném meg.

16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 16:27

Ablak nélküli konyhám van, vagyis az üvegtéglafal tetején van egy kis nyitható ablak, de az halottnak a csók. Brutál erős elszívó van, de így is ételszag van a konyha, nappali, étkező részen. Lenne máshol is, de a hálószobákhoz vezető folyósó, meg a nappali, előtér/lépcsőház közti ajtót becsukom.

Persze a nappalin, étkezőn már van ablak bőven, de főzés után kajaszag van. Nem szerencsés helyzet, de együtt lehet vele élni. Ha egyébként más szempontból jó a lakás én emiatt nem szalasztanám el.

15. bc84e599b2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 16:02

Nekem főzőfülkém van ami a nappaliból-ebédlőből nyílik,ott van két hatalmas ablak,a főzőm sötét csak világítással látok,de én imádom a kis bárpulttal együtt. A nappaliban nyitok ablakot így nincs ételszag a lakásban,csak a főzőben,szagelszívóm nincs :) Én is azt kérdezem hogy bérlemény lenne vagy vétel? Mert ha vétel,akkor biztosan tennék be egy ablakot a konyhába és probléma letudva :)

Én kerekes székben főzök,úgy van alakítva a lakás hogy elférjek kényelmesen.

14. jooeva (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2023. márc. 22. 15:57

Nekem is nagy álmom egy nyári konyha!

Ha kánikula van, akkor szimplán kirakjuk a diófa alá a palackos kis tűzhelyet és ott főzök.

A lekvár is így készül.


Szeretem ezt a házat, az utcai szoba a miénk, a konyha másik oldalán van a lánykánk szobája, a fiunknak pedig a folyosó fele van leválasztva szobának.

Csak így ugye nincs olyan, hogy nappali...

Majd a gyerekek kirepülnek, akkor lesz a lányka szobája a mi hálónk, a mi szobánkból pedig lehet majd egy nappalit berendezni.

13. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Jooeva)
2023. márc. 22. 15:40

Pont ilyen volt a nagyszüleim háza, csak a konyhán nem volt fent sem ablak. Balra háló, jobbra a "tisztaszoba"


S természetesen nyári konyha, ahol sparhert volt, így meleg is.

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 15:37
Nálam szóba sem jöhetne. Itt hiába van 2 ablak, 3 nyitható ajtó, bent nem lehet pörköltöt, ilyesmit főzni, csak a nyári konyhában. Mi már rendelünk ebédet, úgyhogy nem probléma. HA mégis a gyerekeknek pörkölt kell, csak kint és csak jó időben.
11. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 15:37

Parasztházban lakunk, 2 szoba között van a konyha (azaz szintén sötét, falak fehérek, csempe is fehér, ahogy a konyhaszekrényem is), folyosóra van egy ablak, illetve a szomszéd felé a tűzhely felett egy kicsi. De azt nagyon ritkán nyitom ki (magasan van).

Szagelszívónk van, az fel van vezetve a padlásra, onnan ki a szomszéd felé (megbeszéltük vele előtte, nem zavarja)

Szagelszívón is van világítás és a konyhai világítás is jól megoldott.

Szükség esetén a folyosó ablakát nyitom még ki pluszban.

Napi szinten sütök-főzök, nincs ételszag a lakásban.

10. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 15:31

Tuti nem mennék.

Mivel a konyhán nincs ablak, így nagy valószínűséggel a szagelszívó is inkább páraelszívó. (nincs hová kivezetni)

A fény és világítás ebből a szempontból másodlagos, azt elég jól meg lehet oldani.

Szellőztetni a lépcsőház felé tervezel? A szomszédok gondolom nagyon örülnek majd neki.

2023. márc. 22. 14:49
Én is villanyt kapcsolok a konyhában, mert a terasz lesötételi a konyhaablakot. Megszoktam.
2023. márc. 22. 14:47

Megvenni kellene a lakást vagy albérlet? Ha csak albérlet, akkor kipróbálnám, főleg, ha nincs más/jobb lehetőség.


Ha megvenni, akkor elgondolkodnék rajta.

2023. márc. 22. 14:37

Fura, az biztos.

És én főzni sem tudok..-)

2023. márc. 22. 14:20
Nem tudom, nem volt ablak nélküli konyhám soha.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Boldogzokni)
2023. márc. 22. 14:17

köszönöm

fény az van helyi világítás és világos a csempe is, csak elég gyakran főzök ezért agyalok :)

2023. márc. 22. 14:11
Ha van egy TÉNYLEG JÓ szagelszívó, akkor a főzéssel magával nincs gond, csak a fénnyel. Azt világítással meg lehet oldani, hogy ne érezd magad egy sötét helyiségben.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Boldogzokni)
2023. márc. 22. 14:05
azt hiszem igen
2023. márc. 22. 14:02
Szagelszívó van?
2023. márc. 22. 14:00
Van egy nagyon szép 2 szobás lakás ahova lehetne költözni, de az a baj, hogy sötét konyhás, tehát nincs ablak. Igaz a bejárati ajtó felől tudok valamennyire szellőztetni, de félek, ha rendesen főzök akkor nem tud kiszellőzni az ételszag. Minden más szempontból ideális a hely. Ti mennétek vagy laktatok sötét konyhás lakásban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook