Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveljük-e, nevelhetjüke-e a szomszéd gyerekét, unokáját? fórum

Neveljük-e, nevelhetjüke-e a szomszéd gyerekét, unokáját? (beszélgetős fórum)


55. Bcicus (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 17:12
a szomszédnak tlejesen igaza volt. A kuka az kuka. Tök mindegy, hogy szerinted nem. Ha a gyereknek mond valamit a nagyanyja vagy anyja, akkor azt teszi és neked nem kéne ebbe beleszólni, pláne ha még az úton is át kellett mennie emiatt.
54. Anka71
2012. júl. 30. 17:12

Ó, én is panelban nőttem fel. Minket gyerekkorban még simán pofán is küldött a szomszéd néni, ha valami nem tetszett. És kutttttya bajunk nem lett.

Most pedig jaj, nem szabad rászólni, sérül a lelke, még egy totál normális, logikus lépésre sem szabad rábírni szegény gyereket, mert milyen jogon....

Aztán csoda, hogy milyenek, tisztelet a kivételnek.

Ja, és a másik, hogy bár nem szabad rájuk szólni, de ennek ellenére soha ennyi kettyós (személyiségzavaros, antiszociális, beilleszkedni képtelen, lelki beteg) gyerek nem volt, mint mostanság.

2012. júl. 30. 17:11

Ez a szerencsétlen fiú nem tett semmi rosszat.

Idegen helyen - mert ugye nem ott lakik - mások sétáltatják a szeméttel... Azt még megértem, hogyha valahova ledobta volna és ezért szóltak volna neki... De így dirigálni??? - Én nem örülnék neki.

Ha te lennél a nagymama, és a te unokádat járatnák meg így, te sem örülnél neki. Semmi rosszat nem látok abban, hogy egy műanyag flakont a kiskukába teszik. Jobb lett volna talán símán eldobnia, ahogy ez oly sokszor látható :(

2012. júl. 30. 17:10

Szerintem se neveljük, de a Szülők azért nevelhetnék a gyerekeiket, tisztelet a nagyom kevés kivételnek.


Amúgy meg a nagyi kicsit kretén módon reagálta le. :S


Ha ennyire félti az unokát, vigye le Ő a szemetet!


Pfff!

51. Banyaci (válaszként erre: 48. - Virus2008)
2012. júl. 30. 17:10
Nem számít, hogy egy 11 éves általában képes-e erre. Itt egy gyerekről van szó. Nem ismerjük, nem tudjuk, milyen a személyisége, mennyire tud odafigyelni az utcán. Lehet, hogy nem véletlenül lett csak a kis kukához engedve. A nagymama tény, hogy nem szépen reagálta le, de a kérdező is csinálhatta volna másképpen.
2012. júl. 30. 17:07
Vekerdy szerint a gyermekek 3. osztályos koruktól, mehetnek önállóan a suliba. Számoljuk ki. Tényleg röhej a parkoló.
49. f36e266467 (válaszként erre: 48. - Virus2008)
2012. júl. 30. 17:05
Ha majd a te 11 éves gyerekedet küldi el a szomszédnéni az autók közé, mert zavarja a zacskó, akkor újra beszélgetünk.
48. virus2008 (válaszként erre: 44. - F36e266467)
2012. júl. 30. 17:03
11 évesen egy kuka megközelítése parkolón keresztül tényleg kemény dolog...
2012. júl. 30. 17:03
Egy-két(!) nagymamát nem az összeset... De ha annyira félti az unokáját, akkor leviheti a szemetet, ha a patikában Superman gyorsaságával képes átpattanni az új sorba, és a különféle eseményeken, meg a táncparkett ördögévé válnak, szóval nem tudom sajnálni.
46. f36e266467 (válaszként erre: 43. - Banyaci)
2012. júl. 30. 17:02
Pontosan.
45. virus2008 (válaszként erre: 41. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 17:02

Mert?


Ja az normális viselkedés hogy ő itt él évek óta, és joga van?Ez egy normális megnyílvánulás?

Ez ilyen panelproli szokás inkább...


Amúgy meg 4.ről biztosítani a gyerek biztonságát, és ugyanezt kérdőre vonni a hölgytől normális?

Nem hinném...


Most nem kell szivedre venned mert gondolom te is az vagy.

44. f36e266467 (válaszként erre: 42. - Virus2008)
2012. júl. 30. 17:02

Buta viselkedés volt felelőtlenül elküldeni más gyerekét veszélyes helyre.


És utána még ki is írni, hogy a gyerek hibájáért nem ő a felelős :)


Durva. :)

43. Banyaci (válaszként erre: 36. - Serry)
2012. júl. 30. 17:02

Úgy gondolom, hogy a környék nevelését akkor sem az ott nagymamánál vendégeskedő gyerekkel kellk kezdeni. Esetleg elkísérhetted volna anagy kukáig. Egyfelől azt kérdezed "Neveljük-e, nevelhetjüke-e a szomszéd gyerekét unokáját?" Tehát szeretnéd nevelni, másrészről hárítod a felelősséget."A gyerek rossz döntéseiért nem én vagyok a felelős."

A nevelés felelősség. Ha vállalod, hogy rászólsz, figyelmeztetsz az azzal összefüggű cselekvésért felelős vagy. Negatív példát tudok erre,. Ha azt mondom Józsikának, hogy szórja szét a szemetet ő pedig szétszórja, akkor én felelős vagyok a szétszórt szemétért. Ha még meg is vágja magát a kirepülő konzerv dobozzal, abban is van felelősségem. Hiába, hogy egyedül is szét tudta volna szórni.

42. virus2008 (válaszként erre: 37. - F36e266467)
2012. júl. 30. 17:00

Akkor miért ilyen a gyeretársadalom, fejtsd már ki nekem?


Igenis a szülő feladata, illetve hiányossága.Ha valaki ráhagy mindent a gyerekre, meg az ovodától és az iskolától várja a segítséget, meg a tv-n neveli fel az a hibás.


Talán le kellene ülni, és elmagyarázni a gyereknek mit miért teszünk.Amúgy gáz hogy 11 évesen azt se tudja ezekszerint mi a szelektív szemét.Már egy ovis is tudja és magától.


Nagyinak meg nem kellene így reagálni.Buta egy viselkedésre vall.


A gyereknek a felnőtt a mintája ennyi!

2012. júl. 30. 16:59
Azért néhányan elég kifogásolhatóan minősítenek egy nagymamát...
2012. júl. 30. 16:56
Egyébként a banya miért bízta a gyerekre. Délelőtt szépen leslattyog a műanyag szeméttel, nem fog neki megártani az az 50 méter, gondolom.
39. f36e266467 (válaszként erre: 36. - Serry)
2012. júl. 30. 16:56

A kérdésedre a válasz: Ebben a helyzetben nem volt jogod nevelni más gyerekét. Mert nem felelősség teljesen tetted.


Ez az én véleményem.

38. Serry (válaszként erre: 28. - Mtt80)
2012. júl. 30. 16:56

Szerinted a nagymama miért leste fentről az ablakból?


Szerinted a nagymama miért nem ment le a gyerekkel várni az anyját ha ennyire félti?


A nagypapa képes volt erre amíg élt.

37. f36e266467 (válaszként erre: 34. - Virus2008)
2012. júl. 30. 16:55

Szerintem meg nem ezért ilyen a gyerek társadalom :)


Csak tudod felnőttként is jobban át kell gondolni, hogy ha nekünk valami nem tetszik, akkor mi a megfelelő módja az intézésének, és nem a gyereket hibáztatjuk, mert még fiatal ahhoz, hogy felelősen tudjon dönteni.


Ez a felnőtt felelőssége. Aki le is írta, hogy ő nem vállal érte felelősséget.


Akkor nem értem, hogy milyen jogon irányítgatja.

36. Serry (válaszként erre: 23. - Banyaci)
2012. júl. 30. 16:54
A közös-képviselő többször szóvá tette már lakógyűlésen. ( Főleg,hogy már volt olyan,hogy égtek ezek a kukák le) Az egyik lakó egy humoros írással jelezte is.. de semmi nem változott csak sértődések voltak meg a szokásos a gyerekektől is olyan jól ismert mondatok én nem csinálok ilyet, én elviszem a helyére....
2012. júl. 30. 16:53
Nem tudom, miért "rászólás" az, ha figyelmezteti valamire, ami nem helyes?
34. virus2008 (válaszként erre: 22. - F36e266467)
2012. júl. 30. 16:52

Szerintem egy gyerek biztonságán nem fentről a 4.ről kell gondoskodni a nagymam részéről.


Amúgy meg 11é vesen nem hinném, hogy nem érti meg a gyerek is.


Na ezért ilyen a mai gyerek társadalom, mert semmi kötelességtudat és ész nincs bennük.Mert nincs aki úgy nevelje.


Aztán ha mer valaki szólni jön az anyatigris ösztön...

33. 9ec59d8582 (válaszként erre: 29. - 9ec59d8582)
2012. júl. 30. 16:52
Tőlük ezt lehet várni, ennyire képesek.
2012. júl. 30. 16:52

Csak egy szösszenet: mint írod a gyerek 11 éves. Hát , ha legközelebb találkozol vele, mondd el neki, hogy a szemetes konténer arra való, hogy a szemetet abba kell tenni. A nagyi is biztosan így gondolja.Ezek a kis szemetesek pedig az apróbb papírgalacsinoknak, esetleg elnyomott cigaretta csikknek. Ha pedig mindenki ide akarná tenni a szemetét, nem férne el benne. Elég nagy ahhoz, hogy ezt megértse. Ha pedig legközelebb segít a nagyinak, hát egyenesen oda vigye!

Van házi rend, amiben a szemételhelyezés is szerepel. Ezt be kell tartani minden lakónak, akár mióta lakik ott. Ha szólsz a gyereknek, ez jogos! nem értek egyet azokkal, akik ezen felháborodnak!

31. f36e266467 (válaszként erre: 27. - Serry)
2012. júl. 30. 16:52

Akkor kibírod, ha most nem oda kerül a szemét, ahova neked tetszene.


Érdekel a mások véleménye, vagy megerősítést szerettél volna kapni?

30. csutkamano (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 16:52

Szerintem jogosan kérted a kissráctól, hogy a szelektív hulladékot, vagyis a műanyag flakonokat ne tegye a szemetesbe.

Sajnos a viselkedés kúltúránk még nagyon sok kívánnivalót hagy maga után.

Nálunk is rendszerint tele vannak a kukák a pizzás dobozokkal, műanyag flakonokkal,pedig valamennyi lakás ablakából rá lehet látni a szelektív hulladékgyűjtő konténerekre.

Ha a szülők nem nevelik a gyerekeiket a környezet megkímélésére, akkor Te hiába erőlködsz.

Agresszív, primitív és lusta emberek ellen nem tudsz mit tenni!

2012. júl. 30. 16:51
Egyetértek virussal, bár nincs abba semmi meglepő, hogy a csotrogány mamik így reagálnak.
28. mtt80
2012. júl. 30. 16:51

Tulajdonképp igazad is volt, meg nem is. Abban igen, hogy az a kuka valószínűleg nem arra való, amire a nagyi használja. Viszont szerintem sem volt jogod, egy gyereket elküldeni bárhova is. Megmondom őszintén nekem sem tetszene, ha az én gyerekemet bárki is elküldené, bármilyen indokkal, akár csak pár száz méterre is. És ha történt volna vele valami? Szerinted a nagymama miért leste fentről az ablakból? Valószínű, azért mert csak így merte leengedni egyedül, hogy közben ő figyeli, ne hogy elmenjen onnan.


"A gyerek rossz döntéseiért nem én vagyok a felelős. . mehetett volna a biztonságos járdán is" - hát ne haragudj, de még is csak egy gyerekről van szó, nem egy felnőttről, akiért már tényleg senki sem felelős. Nem tudom hány éves gyerkőcről van szó, mert ezt nem írtad, de egy gyerek azért még nem mindig képes jól dönteni, és úgy menni a kukához, ahogy az jó lenne.

Szóval emiatt megértem a nagymama felháborodását, bár téged tényleg nem rossz szándék vezérelt. Csak kicsit jobban átgondolhattad volna a dolgot, na meg hát szerencsétlen gyerek, csak azt csinálta, amit mondtak neki. Ő nem tett semmi rosszat.

27. Serry (válaszként erre: 22. - F36e266467)
2012. júl. 30. 16:51
A szülő 1 nem ott lakik, 2. éppen valahol úton volt autóval a gyerekét.
26. mosolyka1111 (válaszként erre: 20. - Banyeszka)
2012. júl. 30. 16:50
Megmondtad a frankót!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook