Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen a gyermekem? fórum

Neveletlen a gyermekem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
19. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 14. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:17
Igen az egyik helyen ahová jártunk, ott nem is a gyerekkel beszélgetett a hölgy, hanem velünk, mert azt mondta, hogy nem a gyerekkel van probléma, hanem a szülőkben! :( egy kicsit rosszul esett, de reményt adott, hogy talán van megoldás! Egy darabig működött is...
2009. aug. 10. 08:17
Ez tipikus az én lányom csak a tévével és számítógéppel tud ellenni órákig.A pici fiad nem gépezik?
2009. aug. 10. 08:16
Figyelj ez lehet egyeseknek nem fog tetszeni de én konkrétan szájon vágtam.Bár most már nagy és elrohan és fogja a száját és igéri többet nem mondja,persze nem telik el fél óra és ism.Ez nálunk is nehéz ,de mindenesetre szándékosan nem akar ezzel idegesíteni,csak mikor vm nem teszik neki,ba....ol
16. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2009. aug. 10. 08:15

Pont most jött ide, hogy mit csináljak? Nálunk is a látványos unalom....

Imád legózni, mondtam neki csináljon nekem virágot!

Nah, most jött az ötlet, átalakítja a mentőállomást... (szintén legó)

2009. aug. 10. 08:14
Vannak gondok a suliban is: ott is főleg ez a dacosság. Nem dolgozik az órán, nem írja a dolgozatot (csak az utolsó 5 percben áll neki), nem mutatja meg a tanárnak a házi feladatát stb. Sokszor én is úgy érzem, hogy a határokat feszegeti....
2009. aug. 10. 08:12
Ez egy ördögi kör és Te vagy a felnőtt neked kell ezt megszakítani.Ö csak egy gyerek és tudod mindent visszatükröz.Nyugodtnak kell maradnatok,persze nem minden áron.
13. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 10. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:12

Ha nem figyelek rá, vagy nem reagálok rá valamit, akkor addig mondja amíg nem teszek valamit, persze ilyenkor már 200 a vérnyomásom!


Pl: csúnnyát mond a kocsiban... nem szólok rá, akkor még mondja úgyanazt legalább kétszer háromszor, és ha akkor sem szólok rá, anya nem hallodtad mit mondtam???

12. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 8. - Sirga)
2009. aug. 10. 08:10

Köszönöm!


Hát már sajna a sok beszéd az már az oviban elkezdődött!

Aztán az első osztályban kaptunk egy "aranyos" tanítónénit! Aki majdnem kicsapatta a suliból! Az igazgatónak tudomása van róla, hogy akit nem szeret az említett tanárnéni, mindig kiakarja fúrni! Aztán lett egy tényleg kedves tanárnénink, (az előbbi meg a napközibe ment át) és így a gyermek maradt, de a napköziből kikellett venni!!!

Sajna az első osztályban kezdődtek a komoly gondok! Szerintem mi ott rontottuk el! Folyamatos beirásokkal jött haza a gyermek, mi meg itthon este mindig bűntettük!

Tudom, hogy mindennek én vagyok az oka, de szeretném helyre hozzni!!!!

2009. aug. 10. 08:10

Sziasztok!

Nekem is van egy 9,5 éves lányom, vannak hasonló problémák. Nálunk a dac a legfőbb ellenség: bármit mondok, az ellenkezője van. Pl. unatkozik egész nap (ezt nagyon látványosan tudja csinálni), javaslom neki, hogy nézzen TV-t, videot, rajzoljon, fessen, olvasson (végtelen sok mindent), de egyik sem jó. A másik a piszkálás: mindig "ragad" valakire és nem akarja észrevenni, hogy esetleg a másik gyereket zavarja, mert éppen mást játszik. És hiába látom, hogy éppen nem akar rosszat, de az erőszakossága miatt a másik gyerek már visit.

2009. aug. 10. 08:10
Szerintem mikor felhívja a figyelmedet,hogy milyen hülyeséget csinált,egyszerüen ne vegyél tudomást róla vagy legalábbis Ö ne úgy lássa,hogy ezért figyelsz rá.Tudom nem egyszerű-én is napmint nap keresztül megyek hasonló helyzeten-de ilyenkor vm.egészen más dologgal kezd el foglalkozni és pár perc múlva hívd Öt is és vont be mármir csinálsz is.Puszilgasd meg és mond ki neki mennyire szereted és büszke vagy rá,hogy neked már ilyen nagy fiad van.Tudom adott pillanatban milyen nehéz de meg kell tudni csinálni,nekem bevált.
9. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 5. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:05

Hát igen, én is azt érzem, hogy már direkt csinálja! És egyszerűen már bekell valljam sokszor már nem is tudok hozzá szólni normális hangnemben!

Ha szépen szólok mint ha megsem hallaná! Felkell emeljem a hangom hogy valamit is elérjek nála! És ez az utóbbi időben már nem is pazarlom az időt arra hogy szépen szóljak (10 esetből legalább 6x)

2009. aug. 10. 08:03

Nehezet kérsz. Ennyi szakember látta már - igazán körültekintő, alapos anyuka vagy! Nem írtál arról, hogy a pici érkezése előtt milyen volt a fiad. Ha előtte nem volt ilyen gond, akkor valahogy mégis az állhat a háttérben.

Mégis az a legelső, ami eszembe jut, hogy figyelmet akar kiharcolni magának. Mi másért mondaná el azt a rosszaságot, amivel nem bukott le, és még csak nyoma sincs? Egyébként 1-1 ilyen eset után mi történik? A tesóval milyen kapcsolata van?(Úgy értelmezem, hogy a pici még kicsi, de ez még nem zárja ki a kontaktust.)

Ne aggódj, majdcsak kisütünk valamit! :) Sokan vagyunk itt: csak lesz, aki talál megoldást! ;)

2009. aug. 10. 08:03
Igen ez érdekes mert nálunk Ö utánna 16 hónapra született a másik lányom és borzalom miket müvelt vele.Akkor azt mondták féltékeny de mikor az oviban is jöttek a "gondok"kicsit jobban bele kellett merülnünk,hogy itt más is lehet.Sokáig semmi nem köti le,verekedni sosem verekedet és eddig még csúnyán sem beszél,most ezt is felevette,mindha ettől nagylányosabb lenne.Most azt mondják kikamasz.de könyörgöm mi lesz később.
6. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 4. - Winny)
2009. aug. 10. 08:01
előtte is ilyen volt, csak most még rosszabb!
2009. aug. 10. 07:59
Nagyon érdekes amit írtál,mert z én "nagylányom" aki szintén most aug.-ba tölti a 10.-évét taljesen hasonló "problémákat" okoz.Nála már az oviban kijött és elküldtek Dr. László Zsuzsához,hogy Fimóta(ami sok teszt és pénz után)Azóta a helyzet ha nem is romlott de változott a probléma.Szintén sokat beszél és vm borzalom milyen idiótán tud viselkedni.Ö a legnagyobb de szinte a legidétlenebb.Hiába beszélek törödöm vele többet szinte mint a többivel nem változik.Mindenesetre sportól sokat az segít ezt a fimótakp.-ben is mondták,hogy jó.Kajakozik,szinte minden nap és nagyon jó közösségben van.rajta kivül még van 3 lányom gondolhatod nem egyszerü,de mindenesetre ne keseredj el mert ha látja a kudarcod a szemedben,hogy nem tudsz rá hatni,biztos vagyok benne nyeregben érzi magát és még jobban felülkerekedik a hülyeségéval,legalábbis az én lányom ilyen.
4. winny (válaszként erre: 3. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 07:58

A figyelem felhívás:)

Ezen ne idegeskedjetek!Főleg ne hordjátok orvoshoz.

Közel 10 évig Ő volt a központ ez megváltozott!Most valamilyen formában ezt szerené megint.

Hagyni kell!

Sokszor be kell vonni a testvérrel való foglkozásba:)

2009. aug. 10. 07:50

Nem is tudom hogy kezdjem! Van egy nagyfiam, (10 éves lesz) aki egyre jobban kezelhetetlenebb!

Értem ez alatt, hisztizik, visszabeszél, dúl-fúl! Van egy kistestvére nem rég érkezett a családunkban! Nagyon várta, a terhességet is végig kísérte velünk, nagyon szereti a kistesót!

De neki semmi nem jó, ha vele foglalkozol, az sem ha csak apával beszélgetünk az sem! Tanácsokat nem fogadja meg, bármilyen programba belevonja az unokatesótját, és utána már megint semmi nem jó! Ő mindig mindent jobban tud!

Ha valamit csinál amit nem látsz akkor jön és elújságolja! Pl tegnap: anya, az ollót beleszúrtam az ágytámlájába (kicsi körömvágó ollót, meg sem látszik), és hasonlók… de ezek engem már nagyon idegesítenek! Én gyerekként az ilyent inkább elsumákoltam volna az biztos!

És már egyszerűen nem tudom nyugalommal kezelni az ügyeket, de már apa sem, pedig Ő nagyon nyugodt ember (volt)!

Nagyon sok helyre elvittük már! (természetgyógyásztól elkezdve, pszichológuson keresztül a nevelési tanácsadóba, és még pszichiáternél is jártunk!)

Volt aki azt mondta hogy hiperaktív -> gyógyszert neki. Volt aki azt mondta hogy ilyen ezt kell elfogadni! Majd kinővi… stb.

Szeretném valahogy már itthon megoldani a problémát, mert sajnos az anyagi keretünk már nem engedi, hogy jobbra balra vigyem Őt!

Nagyon jól tanul! Csak az iskolában sem fogja be a száját!

Ha van tapasztalatod, vagy tanácsod, kérlek írj! Előre is köszönöm!

2009. aug. 10. 07:49
Konkrétan mire gondolsz?
2009. aug. 10. 07:48
Segítsetek!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook