Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen a gyermekem? fórum

Neveletlen a gyermekem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
79. Sirga (válaszként erre: 78. - C07ca029ec)
2009. aug. 11. 13:02

Szívemből szólsz. Azt hittem, bennem a hiba, hogy tetszik a nyár. Nyugi van, olyan jó! Ehelyett korán kelés, rohangálás, tanulás a picikkel - ráadásul komolyan gondolom, hogy most nem bízom teljesen a napközire a leckét. Emellé vállaltunk még 1 különórát. Brrr!

A nagyiék miatt ne aggódj! Ha hazaérnek, biztos lelekesen vetik bele magukat a mesélésbe. :) Csak győzd kapkodni a fejed! ;)

2009. aug. 11. 12:19
Izgultok a suli kezdés miatt?Nekem már kicsit összerándul a gyomrom ha rágondolok.A reggelek,a tanulás,az állandó figyelés mi kell a suliba,különórák.PfuuuTarthatna tovább a nyár.
2009. aug. 11. 12:17
Sziasztok!A helyzet,hogy nem bírtam tovább és főlhívtam anyósomat.Hát nem lettem sokkal nyugodtabb,mert nem voltak túl lelkesek,hogy hallják a hangom.Az azért kicsit kiakasztott,hogy mikor mi lennt voltunk a balcsin nem edgedtük kajakozni egyedül a nagylányomat-10évest-mert azért hullám van stb.Erre boldogan meséli,hogy "hu de jó volt 1 órára bérelt nekik a nagyapjuk és milyen super volt és egyáltalán"Na most megint azt érzem,hogy kicsit minuszba van a preztisem, mert ugye mi közöltük,majd talán jövőre hiszen még nincs 1 éve,hogy kajakozik.
76. Sirga (válaszként erre: 74. - C07ca029ec)
2009. aug. 11. 08:28
Így van. Nekem is komoly nehézséget okoz lenyomni magamban a feltörni akaró haragot.
75. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 74. - C07ca029ec)
2009. aug. 11. 08:06

Szia!


Biztos hogy ma hívni fognak, ne keseredj el!!!!

Mikor jönnek haza? Te mész értük, vagy úgy hozzák haza őket?

Nyugi, hiányzol ám nekik! :))

De lehet találtak kis barátokat, és most új élmények várnak rájuk!

2009. aug. 10. 21:26
Olyan jó volt olvasni,főleg,hogy az én gyerekeim még csak nem is hívtak.Szerintem is ez a jó út csak tényleg néha kicsit nehéz a jópofát és nyugodttat kierőszakolni magunkból,legalább is nekem az a legnehezebb
2009. aug. 10. 16:33

Ma nagyon sokszor az eszembe jutottatok! Amikor kezdett volna elszállni az agyam!

most délután már azért kezdte kihúzni a gyufát... a grimaszokkal és a csúnnya beszéddel! Na jó nem úgy csúnnya csak benne volt a mondandójában a kaki, kuki, szóval nem értem! De ma már többször megölelgettem, mielőtt elment edzésre, megcsikiztem, kérte ha haza jön akkor is megcsikizném e! :) hát persze! :)

72. Sirga (válaszként erre: 69. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 09:16

A férjedtől származó dologra nem merek reagálni, hiszen semmi rálátásom nincs, de sokszor valóban ez a gond, én is rájöttem(magunknál).

Az előbbire pedig: tudom, hogy nem lehet mindig nyugodt az ember. Nehogy azt hidd, hogy bírálni jöttem! Sokszor elvesztettem a türelmemet, és manapság is előfordul. Annyi a különbség, hogy próbálok uralkodni magamon - ami persze néha többet árt, mint használ -, és igyekszem nem felemelni a hangom. Nehezen megy! :)

2009. aug. 10. 09:12

Jó étvágyat!Én is megyek később még biztos összefutunk,berakom a kedvecek közé és jelentezem.

Mindenkinek:Sziasztok!:-))

70. Sirga (válaszként erre: 65. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 09:12
Nehogy elhidd, hogy nem vagy jó anya! Máshonnan nézd! Aki elviszi a gyerekét ilyen-olyan - meg még amolyanabb - orvoshoz, hogy segítsen neki, az vajon milyen anya???(Amúgy most várom, hogy ítéletet mondjanak a fejem fölött a szombat miatt, de nem érdekel.)Aki egy egész fórumtól kér tanácsot, hátha valaki tud segíteni, hátha kiszemezget egy pici jó ötletet, az vajon milyen anya? ... Azt hiszem, akinek valaha is eszébe jut, hogy "Vajon jó anya vagyok?" az már alapból nem lehet rossz! :)
69. c07ca029ec (válaszként erre: 65. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 09:10

Ez a rosszanyavagyok érzés engem is elkap.

Állandó lelkivívódást okoz.És mikor szívem-lelkem kiteszem egy programért és minden tuti,Ö még is úgy tud viselkedni,mintha ez semmi lett volna és ez a tipikus nem értékel semmit effektus.

A férjem szerint nem kéne ennyi mindent kapniuk csak úgy és talán igaza van.

2009. aug. 10. 09:09

most megyek, mert reggelizünk, de remélem hogy még beszélgetünk tovább!!!!

Köszönöm az eddigi tippeket is!!!

2009. aug. 10. 09:07
És így a mondatából én azt véltem leszűrni, hogy én nem vagyok való anyának! Pedig nagyon szeretem a fiamat!!!
66. c07ca029ec (válaszként erre: 62. - Sirga)
2009. aug. 10. 09:07
Igen ez nagyon hasznos amiket írsz,csak nagyon nehéz ,mikor mondjuk épp rosszul aludtam,vagy csak vm.rossz hírt kaptam az agyam egész máshol,közben pedig legyek nyugodt és figyeljem épp milyen feladatot bizzak rá amit hamar letud és kiköveteli a figyelmet azzal is,hogy értékeljem.
2009. aug. 10. 09:06

Olyan aranyosak vagytok! Tényleg remélem, hogy a tapasztalatok megosztássa segít nem csak nekem... :) Bár nekem nagyon nagy segítségre van szükségem, azt hiszem!!!!

Már sokszor azon gondolkodtam, hogy baromi nem jó anya vagyok!

Így is a sógornőm a minap mondta, egy közös ismerősünkről, hogy nagyon jó anya, püntyörög állandóan a kislányának, (Egy éves)! Anno még én is olyan voltam (és most a kistesóval is), de mostanában már nem tudtam olyan lenni, mindenért ugrok, csípek rúgok harapok! :(((

2009. aug. 10. 09:03
Ez nálunk is megy a basszus,ba..meg,hasonlók.Na meg amit a tesojának mond az sem semmi,persze már A kissebbik is iszonyú hogy beszél.Nagyon kellemetlen tud lenni.
63. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 59. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 09:02
Pedig biztos, hiányoztok, csak olyan sok az inger ami éri Őket ott!
62. Sirga (válaszként erre: 56. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 09:01

Sajnos a megbeszélés-dologban igaza van - annak ellenére, hogy épp ő idegesít fel. A higgadt beszéd nagyon fontos! A másik: anno anyám mondta nekem, hogy ne várjam, hogy felnőttként kezeljen, ha gyerekként viselkedem(=kiabálok). Belegondoltam, és változtattam. :)

A segítség: ha felajánlja, találj ki valamit neki! Akár olyat, ami nem lenne fontos épp akkor. Pl. porszívózzon ki - nem vaj, ha 5 perce végeztél -, vagy mosogasson el - akár 1 bögrét -, ilyesmi. Aztán köszönd meg, mosolyogva! Hadd érezze, hogy örülsz, hogy segített. És hadd élvezze, hogy segíthetett! :)

2009. aug. 10. 09:01
A betü hibákért bocsi.
60. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 57. - Sirga)
2009. aug. 10. 09:00

Az én fiam is nagyon szentelen tud lenni!!!

Ha valamit mondok neki, egyből: Öregem..., vagy basszus, és hasonlók, már többször figyelmeztettem, hogy senkivel nem beszélhetsz így, nem hogy a szüleiddel!

Próbálnék a barátja is lenni, de nem megy! Nem enged magához közel!

Azt tudom, hogy nagyon szeret minket!!!

59. c07ca029ec (válaszként erre: 57. - Sirga)
2009. aug. 10. 09:00
Én most közöltem ne is hívjanak,erre a férjem csak ha hiányzunk.Tavaly szinte mintha nem is az én gyerekeimmel "beszéltem"volna ha egyáltalán voltak kegyesek a telefonhoz jönni.Most meg itt idegeskedek mert nem hínak.Nagyon szer érzés.:-((
2009. aug. 10. 08:58
Nálunk még az is előfordul, hogy ha mi vagyukn rá mérgesek akkor anyósom egyből Ő ilyen így kell elfogadni! és amikor Ő mérges rá.... mert bizony Őt is kiakasztja néha..
57. Sirga (válaszként erre: 54. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:56
Lányom 1 hétig volt náluk: 2 nap után olyan szemtelenül beszélt velem a telefonba, hogy keményen rá kellett szólnom. És megijedtem: mi lesz később?!
56. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 50. - 81f46d06d3)
2009. aug. 10. 08:56

Nálunk a segítség (sokszor) úgy néz ki, hogy megkérdezi hogy segítsen e valamit! De persze olyankor amikor mi sem csinálunk szinte semmit! De ha mondjuk neki, hogy egy kicsit segíteni kellene.... hát azt már nem, azt nehéz, azt nem bírom el, ezt nem tudom megcsinálni, és még a a hasonló kifogások!

Ő is piszok mód tudja hogy nem kellene kiabálnom már többször mondta is, amikor már eltörik nálam a mécses, hogy anya ha valami van mond hogy beszéljük meg, és ne kiabálj!

De nem lehet vele beszélni......

55. Sirga (válaszként erre: 50. - 81f46d06d3)
2009. aug. 10. 08:55
Tetszik, amit írsz! :) Köszönöm, hogy eszembe juttattad ezt a feladat dolgot! Már elfeledkeztem róla, pedig én is alkalmaztam - a nagyszülők megrökönyödésére. :P
2009. aug. 10. 08:54
Igen ez jó ötlet.Ami a felelősséggel együtt járó segítséget illeti,még mondjuk tavaly boldogan tette ma már duzzog miatta,gyorsan túl akar esni rajta és tovább unatkozik és idegesít.Nem tudja magát lefoglalni,én állandó pörgésbe vagyok miattuk.Most anyósékkal"nyaralnak"-előre félek mi lesz ha vissza jönnek-ezért tudok gépezni és kicsit magamra figyelni,mert különben állandó stresz,hogy mivel kössem le őket
53. Sirga (válaszként erre: 49. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:50
Jó, én is majdnem sírtam, de másnap a lánykám már tudta: tényleg megteszem, és jobban odafigyelt. :) Megérte - akárhogy fájt is a szívem.
52. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 43. - Sirga)
2009. aug. 10. 08:50

hát hasonlók nálunk is előfordulnak! :(

Miért ilyenek az anyósok? Pedig nem elvesszük tőlük a fiaikat!

51. Sirga (válaszként erre: 47. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:49
Akkor pontoztam. Pl. reggeli után közvetlenül. Az idő hajlamos megszépíteni a dolgokat. :) Akkor még emlékszik rá, nemt agadhatja le.
50. 81f46d06d3 (válaszként erre: 3. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:49

Szia!

Annyit vigyorogtam, amikor olvastalak, ne haragudj! Te nem véletlenül az én fiamról írtál?! :D Csak az enyém 8 éves, a kisöccse pedig 1 éves. Talán annyi a különbség, hogy az én kisfiam a suliban példamutatóan jó, sőt, az osztályfőnöke azt mondta, hogy már szeretné, ha csinálna valami rosszat...

Nem olvastam el a többi hozzászólást még -időhiányban szenvedek-, de szerintem nincsen gond velük. Kiskamaszkodnak. Próbálgatják a határaikat. Önállósodnak, önállóan szeretnének dönteni, gyakran olyan dolgokban is, amiben még nem lehet (sőt, leginkább olyanokban).

Ugye nincsen nálatok fenyítés, büntetés és hasonlók? :D Azért meri megmondani a rosszaságokat is, amiket csinál. Az én fiam dettó. Én ezt inkább jónak találom, mert nekem az a legfontosabb, hogy a bizalom közöttünk töretlen maradjon, így talán későtt is többet tudhatok róla (szeretném csak ezt elérni, nem biztos, hogy így is lesz).

Az én fiam is szeretne mindennek a "közepe" lenni. Most tudatosan nevelem belé sok-sok beszélgetéssel, hogy mikor kell kicsit "félrevonulnia", mikor nem az ő dolga, miről beszélgetnek a felnőttek.

A suliban egyszer állt fel órán felháborodva, mert egy osztálytársa felmérőnél sírva fakadt, hogy nem tudja a megoldást és ha nem lesz jó az eredménye a dolgozatnak, akkor az anyukája megveri... A fiam azt tanácsolta neki, mondja meg otthon, hogy először magyarázzák el a feladatot, segítsenek tanulni és ne verekedjenek feleslegesen, abból nem származik semmi jó :D

A mai gyerkőcök kicsit mások (na jó, nagyon mások, mint mi voltunk). A férjem egyébként nagyon jó apa, ő úgy oldja meg a helyzeteket, hogy feladatokat ad most a szünetben a gyerkőcnek, amiket meg kell csinánia. Magyarul segítenie kell. Általában együtt dolgozgatnak az udvaron, akkor a fiam is nagyon boldog! Elfoglaltságot kell találni neki, olyat is, ami már nem játék jellegű, ami felelősséggel jár. Általános dolgokat -következetesség, stb. -nem mondok már, anyuka vagy Te is.... :D Majd írj, mit gondolsz!

Majd elfelejtettem! A kisfiad a gyerekekkel jól kijön?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook