Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen a gyermekem? fórum

Neveletlen a gyermekem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. jún. 19. 15:41
Van egy ismerősöm, aki nagyon szigorúan bánik 13 éves lányával. A lány, Erzsébet kitűnő bizonyítványt vitt haza. Ebben az évben viszont egyszer, vitt haza egy kettest matematika témazáró dolgozatra. Amilyen nagy szigor van abban a házban, szegény lányt egyből elverték fakanállal, és még büntetést is kapott. Három héten keresztül szobafogságban volt (semi tv, számítógép, kimenetel). Csak iskolába mehetett. Ha hazaért az iskolából (körübelül 1-re) meg kellett írnia a házi feladatát, majd a sarokban kellett térdelnie 90 percet. Ezek után még le kellett ülnie olvasni 2 órát. Olvasnia is kihúzott háttal, összezárt lábbal, és háta mögé tett kézzel kellett. Aztán lefeküdni vacsora nélkül. Egész nap csak az iskolában eszik tízórait, és menzai ebédet… Nem értem hogy lehet ilyen kegyetlen anyukája. Természetesen minden napi szabályok is vannak. Délután minimum 3 órát kell tanulnia, majd még egy órát olvasia. Az öltözékét sem úgy várják el tőle ahogy a többi tini lány szülei. Erzsébetnek a mindennapi viselete: betűrt blúz, egy nadrág köldöke fölé minimum 5 centivel felhúzva. Igen tudom, elég gáz!! :S Szegény lány!! Nem tudom mi lesz vele ha felnő! Retteg az anyukájától, apukáját nem ismerte.. :( Ezek mellett botrányos stressz a szabályok miatt. Ti mit gondoltok? Meddig bírja ezt??
108. 471a99eb9c (válaszként erre: 107. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 13. 20:56

Szia! Így én is maradi vagyok! Én sem tűröm, hogy visszaszóljon a gyerek, vagy ne tudjon illedelmesen viselkedni. Igazad van!

nekem is nehéz a középsővel( mindegyikkel, de vele van a legtöbb probléma).

2009. nov. 13. 20:42

Jaj,eltűnt,amit eddig ítam.....

Szóval azt kezdtem el írni,hogy most már átélem,amit anno velem a szüleim átéltek,amikor tini voltam,DE én akkor sem engedtem meg a szüleimmel szemben,amit a fiam eljátszik velünk...

Azt is tudom,az idő megy,a világ változik.

De én meg akarok maradni maradinak (jó szó?),már ha maradiságnak számít az,hogy a gyerekemtől elvárom,amit anno tőlem elvártak a szüleim.Pl.:nem beszélek vissza,a suliban normálisan viselkedtem.....stb.

Most mennem kell a picihez.......igyekszem pótolni,folytatni mielőbb.

Szép estét!

106. alfoldi13 (válaszként erre: 105. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 13. 07:01

tudod könnyű ennyi kudarc vagy gyözelem után látni mit kellett volna másképp ma az unokámnál csak jutalmazok szinte soha nem büntetek hanem azzal manipulálok mi neki a gyengéi persze egy nagypapa helyzete egészen más..már .. a gyereknevelést jól csinálni lehetetlen még ha szeretnénk is..és a gyerekeink gondolok itt a kamaszokra minden hibánkat látnak ha akarjuk ha nem és bizony szembesítenek is minket minddel..ilyen kicsi gyereket még könnyű kormányozni még ha nehéznek is látszik épp akkor ,de nagyobbat szinte lehetetlen..és bevallom én sem voltam elég következetes sokszor oldottam magam elhatározásaimat...

meglátod az idő akarva akaratlan elrepül és ez mind széppé válik...bármilyen hihetetlen gyerekben felnőttben egyaránt

2009. nov. 12. 23:03

Köszönöm,megkaptam a 4 levelűt,remélem szerencsét hoz.Én leteszem a kalapom,ennyi gyermeket felnevelni,és engem néha kettő mellett ver a víz,eddől függetlenül imádom mindkettőt,a csillagokat is lehoznám értük,de azt nem engedem hogy mindent megtehessenek (rossz dolgokra gondoltam).

Lehet maradi vagyok,de én még mindig vissza emlékszem anno a szüleim módszereire,akkor úgy gondoltam,oltári szigorúak....bla-bla-bla,de csak tanult,felnőtt,szerető anya-ember lett belőlem???....s most én is úgy próbálok tenni,ahogy anno velem ők......(pedig a szigor nem az erősségem,nagyon nem,-azért tartok Danival itt.....).

104. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 99. - Alfoldi13)
2009. nov. 12. 22:49

Mi próbáltuk a foci elvonást.

Nem jött be.

Totál hülyének néz,legalább is engem,az 100.

Nagyon bánt,mert én vagyok aki megvédi,kihúzza a kakiból......s a stílus amit ma is előadott???.....

Apja piciben.

De már kezd kibukni a szög a zsákból,kezdek rájönni a gyengéjére.....

Nem akarjuk mi büntetni a gyereket,csak hát ha harc,hát legyen harc.

Ne a nyúl vigye a vadászpuskát.

103. 471a99eb9c (válaszként erre: 102. - Alfoldi13)
2009. nov. 11. 16:40
Erről beszélek! Egyik sem hülye gyerek, csak annyira impulzív, hogy nem bír máshogy viselkedni! Ez az egyik alapismérve a hiperaktív gyerkőcöknek!
102. alfoldi13 (válaszként erre: 101. - 471a99eb9c)
2009. nov. 11. 16:37

akkor ez egy jó gyerek a Laci fiam ebben a korban körbefirkálta az egész ház falát széttépte a bibliától a fene tudja mimindent..tudatosan rombólt minnél jobban szoltunk annál jobban többet ő és ma nem mondom hogy gondok nélkül lennénk pedig ép eszü minden megy ha akarja neki

szóval négy évesen még nagyon egyszerűen megfogható vagy igazítható de nem büntetéssel jutalmazással...

2009. nov. 11. 16:31
Sziasztok! Sajnos ide én is beillek! Nem lehet, hogy hiperaktívok a kis drágák? Nekem 4 éves, és igen! Az! Nem lehetett vele bírni, egyik fülén be a másikon ki, az oviban napi szinten panaszkodtak rá.
100. alfoldi13 (válaszként erre: 98. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 11. 16:17

tudod hányszor éltem végig mimegnőttek mit most te és ez mind elmulik marad a szép ebből az egészből bennümk, pedig akkor pont majd bele bolondultunk..

nagyon fontos a gyerek mozgatása csak épp testben van épp lélek .. az öregek nem keresztbe csak másképp tesznek nem nekik a dolguk már ez..végtelen fontos ennek ellenére az alapvető dolgok fenntartása tisztelet ,mindenki teszi a maga dolgát és ezt egy szülő ellenörzi is és valamilyen modszerrel de eléri a kitüzött célt

a gyerek még alig 10 éves csak nem jár tul még a te eszeden.. legyözni csak ésszel oldaladra állítva fogod tudni és ez piszok nehéz de van ennek pár féle lehetősége

99. alfoldi13 (válaszként erre: 97. - B0fafa2b64)
2009. nov. 11. 16:12
látod ez szuper sport itt kimozoghatja magát kedvére ..és talán ha megy körülötte minden és te kiviszed a műlyégre valahol vagy ennek ellenére el viszed az usziba de te tudod vagy látod mi a gyengélye azzal kell megfogni nem büntetve jutalmazva mézzel és nem ecettel fogjuk a legyet és ez itt teljesen igaz...
2009. nov. 11. 16:04

Most konkrétan nem látom a kiútat,le kell higgadnom hozzá.

El here-verézte az egész napot........

Ja,Dani 3.osztályos.

Drága Alföldi13!

Most úgy érzem messze van az a 16-17.év

Ha addig így telnek a napok,nem érem meg.

Most csak az ketyeg a fejemben,hogy ha ezt a stílust mertem volna ennyi idősen megengedni a szüleimmel szemben,nem is tudom anyám mit tett volna....

És nem érdekel milyen a mai világ.

Teszek rá.

A tény az,hogy Dani apja is rendesen rátesz egy lapáttal,a kedves családjával.Ahol tudnak ott tesznek keresztbe nekünk.

Így nem lehet nevelni a gyereket,hogy amit mi elvárunk,és nem nagy dolgok,a korához illő,alap dolgokat,az ott röcsögén fuccsba dől.

Hosszú történet.

97. b0fafa2b64 (válaszként erre: 96. - Alfoldi13)
2009. nov. 11. 11:29
az enyém jágkorongozik hetente 6-7 edzése van!
2009. nov. 11. 11:16

szóval ilyen kis gyerek még könnyen igazítható de egy 16 17 éves és ez feletti ? szinte lehetetlen..

egy ilyen kicsinél akad olyan dolog minek a megadásával igazítható egy nagynál ilyen sincs..mikor ennyi idősek voltak uszodába jártunk általában minde héten kétszer is..

95. b0fafa2b64 (válaszként erre: 94. - B0fafa2b64)
2009. nov. 11. 11:10

De béna vagyok!

szóval gondolom Dominika-Dániel neki írtad az előbbit! :))

94. b0fafa2b64 (válaszként erre: 93. - B0fafa2b64)
2009. nov. 11. 11:10

Gondolom neki! :)


Bár nem hiszem hogy sokkal kisebb az gyermeke mint az enyém! Talán Ő másodikos, az enyém 3.as :))

93. b0fafa2b64 (válaszként erre: 91. - Alfoldi13)
2009. nov. 11. 11:07
Ezt kinek írtad? :))
92. b0fafa2b64 (válaszként erre: 90. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 11. 11:04

Ti is fehérváriak vagytok? Melyik suli? Hányadikas a gyerköc?


Nálunk úgyan ez! Nev.tan, átlagon felüli a képessége... ügyes okos!

Tanár néni szerint tisztelet tudó, aranyos, jó szívű.. de a száját képtelen befogni! Zavarja az órát! Idegesíti, ha valaki hozzá ér, vagy ha csak ránéz.. játszik a ceruzával!

2009. nov. 11. 10:00

neked olyan kicsi a gyereked nem is lehet még rossz de pár év és ez igazi pokollá is lehet..és ezek miket irsz mind széppé válik..

vagy majd igazi kamaszként ha szerencséd lesz könnyebb lesz amit igazán kétlek...

90. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 89. - B0fafa2b64)
2009. nov. 11. 09:49

Sajnos,megnyugtatlak,ezzel nem te vagy így.

Nálunk Daninak annyira jól vág az esze,hogy tudja,mikor mit nem lehetne,de ő azért is megcsinálja.

Most két napja itthon van,be van gyulladva a szeme,tudja hogy erősíteni kéne a sulira,mert tegnap is 2 dogát írtak,de tojik rá.

Ma nem lesz lazulás,mert már tök jól van,úgyogy holnap már mehet.

Imádom a fiamat,de ilyenkor dobálom le a kilókat.

A szeptemberi magatartása változó lett,az októberi már jó.Sajnos ehhez gatyába kell időnként rázni,törögetni a szarvát.

Nekünk is előfordult,hogy környezet órán rajzolgatott,és az összes feladata hibás lett.

Még ha hibátlan,akkor sem kéne órán rajzolgatni pl.

A matek dogája 4-es alá lett,két hete,amiért a tanárnőnek ezer hála és köszönet,miután alig volt benne feladat,amiben nem volt piros javítás.S azért kapta meg a 4-es alát,mert ofő tudja,hogy Dani hibátlan dogát is tud írni,ha koncentrál és éppen nem dumál órán,vagy nem a padtársával szórakozik.

Az üzenőben nekünk is van 4 múlasztásunk,lecke elmaradás,kotta füzet hiányzik,ilyenek.

Száz milló egyszer rágtuk a szájába,figyeljen a cuccaira ottbent,mert helyette nem tudunk ott lenni.

Mi járunk nev.tan.-ba,ahol agyon dícsérték,milyen okos,tehetséges stb....csak éppen össze kéne kapnia magát.

Én konkrétan olyan szinten ki vagyok borulva a hülyeségein,hogy nem tudom mi tévő legyek.

Szerencsémre,páromnak szót fogad,ha itthon van,de a suliban nem foghatjuk a gyerek kezét.

A pszichológus szerint,hagyjam rá,ha beírnak,ha megtelik az üzenő füzet,nyitunk újat.Én nem gondolom,hogy annyiban kéne hagynom.

Meglátjuk.

Kitartás!Én igazán át élem a helyzetedet.

2009. nov. 11. 09:22

Hát én már úgy kelek, hogy fáj a fejem, rettegek hogy mivel jön haza a suliból!

PL tegnap:

1 fekete azért mert nem volt ott a környezet füzete! Ami persze ott volt, csak hogy nem a füzettartó boxba tette, hanem a könyvek közé, és nem találta meg!

1 (egyes) azért meg nevetgélt, kiabált (bár ezt nem értem, hogy hogyan és mit... de sajnos ez nálunk tanárfüggő is!!!) így az órai munkája egyse ami a tájékoztatóba (és gondolom a naplóba is) bekerült!


Egyszerűen tehetetlen vagyok!

2009. nov. 11. 09:06
a helyzet nálam is csak átmenetileg javul és én bele is öszültem...igazából hogy ebbe e ki tudja..
2009. nov. 11. 09:02

Sziasztok!

A téma engem is érint, nem kicsit! :(

Beleőszülök!


Mit lehet tenni? Egyszerűen a suliból már más nem hallok, hogy már megint végig beszélte, nevette, kiabálta az órát?!!?!!?

2009. okt. 10. 17:33
hát itt én is érintett vagyok az tuti...
2009. okt. 10. 17:32

Na, én most borultam ki,nem elég a sok h.f.,tegnap visszaküldtem a lecke füzetért,erre ma kiderült,nincs meg a radírja,kölcsön adta......

Szét van esve,nem kicsit,s amikor mondom neki mi hány méter,még neki áll feljebb.........

2009. aug. 14. 13:55

Minden O.K.nagyon várom már,hogy a gyerekek itthon legyenek,nagyon hiányoznak.Holnap megyünk értük.Akkor majd többet tudok írni a magatartási "problémáiról".Most már egyre jobban kezd a szememben angyali képet ölteni,annyira hiányzik+a többi csemetém.Különben nekem is eszembe jut amit itt mmegbeszéltünk és én is biztos így fogom alkalmazni.

Sziasztok!:)))

2009. aug. 14. 08:59

Hát a suli! :))


A fiam várja! Jó tanuló! Mostaniban kevesebbet veszekszünk! Figyelünk egymásra! ÉS még mindig bevillannak a veletek történt beszélgetések!


Hogy vagytok?


Fiam is szokott néha segíteni, de nagyon immel ámmal áll neki, ha megkérem, de inkább akkor kérdezi amikor tudja, hgoy nem kell csinálni semmit! :))


Remélem jól vagytok!

2009. aug. 14. 08:57
Sziasztok!
81. 81f46d06d3 (válaszként erre: 55. - Sirga)
2009. aug. 12. 08:18

Én nem nagyon figyelek a nagyszülők véleményére, igaz, egyik oldalon sem állták meg a helyüket szülőként sem ... :(

Az én fiam 8 éves. 5 éves kora óta ő nyírja az udvarban a füvet. Szerette volna csinálni nagyon, ezért a férjem vett egy új, szuper és biztonságos fűnyírót neki és hajrá! Akkoriban kétszer-háromszor is nekirugaszkodott, mire lenyírta, most fél óra alatt túl van rajta... :)

Az udvarban van egy hullóalmafa, ami naponta potyogtatja a termését, annak átszórása a hátsó udvarba is a fiam feladata. Ezt nem szereti igazán, pedig csupán 10 perc naponta...

Nálunk ha itthon munka van, akkor a gyerkőc nem megy nagymamázni, stb., hanem részese annak. Nem a munka a lényeg, nem a segítség, hanem hogy érezze, mindez az ő dolga, felelőssége, az ő haszna is. Ne gondoljatok nagy feladatokra, mondok néhány példát:

- amikor a férjem báláztatás előtt kaszál a földeken vagy már éppen a bálázás folyik, akkor a fiam hord nekik ki óránként inni bicóval,

- istállót építünk és amikor az állásokon a férjem hegeszt vagy más munkát csinál fent, akkor Balázs adogat fel neki szerszámokat,


Persze az éremnek két oldala van... A lakásban ő már "férfiembernek" tekinti magát, igazából nem pakol, nem tart rendet, az az én feladatom.

Jó gyereknek tartom, szerintem sokat segít itthon. Nem nagy dolgokat, de én annak látom... :D Egyébként ő is jár a barátokkal bicajozni, megy nyaralni is még a jövő héten, járunk strandra, Vidámparkba... szóval sok a szórakozás is, de amikor munka van, akkor azzal el kell végezni... :=(

2009. aug. 11. 13:08

Míg nem beszéltem más anyukákkal én is azt hittem csak én vagyok ilyen kimerült szülő,hogy vártam a suli végét és most nagyon nem várom a suli kezdést.

Különben ,igen biztos lesz mesélés csak,kicsit fáj,hogy nem hiányzom annyira nekik,mint nekem ŐK.

A kicsikkel nem is tudtam beszélni,mert-náluk ez a divat-külön apósommal sétáltak.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook