Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen a gyermekem? fórum

Neveletlen a gyermekem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. aug. 10. 08:48
Igen a gyerekeknek mintha csak rövidtávú memoriája létezne.Én is volt,hogy azt mondtam a mai viselkedésed miatt ezt most te nem érdemled meg,Kikészül,hiszti és örök harag kinézet,én meg rohadt szívtelen anyának érzem magam.
48. tavaszilány (válaszként erre: 47. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:47
Ismerős :))
2009. aug. 10. 08:46
A táblázatot mi is csináltuk,de mikor több volt a veszekedés-"-nem is igaz én is szépen rendet raktam!"-befejeztem.Pedig tényleg jó ötlet.
2009. aug. 10. 08:43
Az én anyósom detto!!Iszonyú idegesítő,szánt szándékkal mást csinál mint amit én kérek.ha vm. én nem engedéjezek ö rittig megengedi és persze itthon nem lehet bírni velük legalább 2hétig és megkapom,hogy a mamáékhoz akar menni.
45. Sirga (válaszként erre: 42. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:43
Kiránduláskor fagyi volt a jutalom a jó viselkedését. Azt a sírást láttad volna! A lányom - ismerős lesz neked :) - az utolsó fél órában kisangyal volt. Mondtam: egész nap kellett volna - és nem kapott fagyit.
2009. aug. 10. 08:43
Nálunk nincsenek nagymamák, ezért ehhez nem tudok hozzászólni....
43. Sirga (válaszként erre: 39. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:42
Nézd meg a naplóm tenapelőtti, "Robbantam" bekezdését! No comment... :( Csúnya volt.
42. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 38. - Sirga)
2009. aug. 10. 08:41

Ezen már túl vagyunk.... :((

Az volt az utsó csepp a pohárban, hogy a repülős nap volt az "ajándék" de nem úgy viselkedett a héten, de egy cseppet sem hatotta meg!!! Valahol van is a táblázatról képem majd megmutatom! :)

2009. aug. 10. 08:40
Hát nekem is örök lelkiismeret furdalásom van a 2. lányom miatt mert-már vele is vannak gondok-nem tudtam soha annyit foglalkozni mint az 1.-vel.Én is hányszor mondtam a nagynak,hogy huu mikor te voltál kicsi mindenki veled foglalkozott és imádott és még most is.Csak kevesebb idő jut rád ,érsd meg.de nem ért.Vagy nem akarja és érthető,valahol.
40. Sirga (válaszként erre: 34. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:40
Itt viszont életbe lép a Te vagy a felnőtt szisztéma, amit Erika írt. A "Hadd mondjam el"-re - ha olyankor jön, amikor nem tudsz csak rá figyelni - nyugodtan mondd: "Most ne!". Később pedig kérheted, hogy MOST mondja.(A Lányom épp most tette meg ezt nekem, míg ezt írom. :) )
39. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 35. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:39

Én nemrég ezért vesztem össze anyósommal! Aztán hozzám is vágta, hogy Ő többet ide nem jön! (azóta is többször jött)!

Ha valamire azt mondom hogy nem, akko Ő csak azért is!!!!

És megmagyaráztam neki, szereném ha felfogná, hogy ha én ott vagyok akkor az legyen amit én mondok! Az más ha nem vagyok ott, nem látom át miért mit nem szabad...

De idegborzoló tud lenni az is! Nem tudom miért akarnak nekünk keresztbe tenni!?? Mi is ilyenek leszünk egyszer? Remélem nem!

Persze kényesztesse el az unokoát, de normális kereteken belül!!

38. Sirga (válaszként erre: 31. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:37
Fogalmam sincs, honnan jött az ötlet, de pár éve a kisebbeknek készítettem egy pirospontos táblázatot. 7 pontot lehetett kapni - minden olyan esetet kiválasztottam erre, amikor baj szokott lenni.(Pl. reggeli közben veszekedni szoktak, ezért ez volt az egyik pontszerzési lehetőség.)Aki nagyon szépen viselkedett, pirosat kapott, akivel csak nem volt gond, semmit, akivel baj volt, feketét. A nap végén összesítettem: ha megvolt az 5 piros, matrica járt.(Komolytalan, tudom, de ha nekik elég volt ...)Viszont 1 fekete "vitt" 1 pirost. Hasonló Nálatok - természetesen személyre szabva - nem válna be?(Hónapok óta nincs pont, és gond sincs azokkal a helyzetekkel.)
37. tavaszilány (válaszként erre: 30. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:36

Igazad van...én pl. tudom, és érzem, hogy nagyon szeret, néha olyanokat mond, hogy a meghatottságtól könnyes lesz a szemem, és én is imádom őt! Csak a hétköznapokban ezeket a viselkedési problémákat nagyon nehéz elviselni, megoldani...

Egyébként gyönyörűek a lányaid :). Nekem is 4 gyerkőm van, 3 lány 1 fiú. :)) A problémásom 3. a sorban...

2009. aug. 10. 08:35

Azért szeretném rövid időn belül lecsillapítani a kedélyeket, hogy a kistesó ne az idegességbe nöjjön fel!

Ezt is elmondtam már neki, hogy amikor Ő volt pici, mindenki szeretettel vette körül, de a kistesó most az örökös idegességben él! :( Persze amikor bemegyek hozzá, és vele vagyok lenyugszom!

2009. aug. 10. 08:34
Igen különben ami engem is idegesít-erről mi a véleményetek?-hogy mi tényleg gyerek centrikusok vagyunk,megyünk minden felé,de tényleg cirkusz,balaton,mozi,stb. és az én lányom mintha ez semmi volna állandóan az anyósomékhoz akar menni mert ott teljesen szabadon hagyák Őket és mindent lehet.nevelni semmit nem nevelik Öket teljes diliházat csinálnak.Tény ritkán mennek oda.Évközben 1 hónapban 1x nyáron egy hetet.de nagyon idegesít,hogy én kitehetem a lelkem és mintha az semmit nem érne neki
34. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 28. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:32
Nem igazán túlpörgött, inkább bosszantó! Senki nem mehetett az Ő helyére, nem ülhetet a székébe, nem foghatta meg senki a dolgait! Mindenki buta, csak Ő tud mindent a lehető legjobban, és ekkor jön, De anya had mondjam el...
33. tavaszilány (válaszként erre: 27. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:32
Nálunk a "sláger", hogy őt mindenki csúfolja: mert "csöves" a ruhája (ami persze egyáltalán nem igaz!), hogy dagadt (150 cm/46 kg), hogy karatézik (ez fiús sport) stb. És ezekről gyakran kiderül, hogy senki sem csúfolta, hanem kiközösítették az erőszakossága miatt. És ha ezt elmondom neki, akkor már én is "olyan" vagyok mert nem értem meg...:(
32. Sirga (válaszként erre: 25. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:31

Nemrég tanultam meg a nagyfiamtól, hogy nem szabad hosszasan mondani a magamét. Csak röviden, a lényeget! A gyereknek nincs többre türelme.

Nálunk is előfordult, hogy a gyerek fogta a fenekét, hogy ne tudjunk ráütni: elvettük a kezét, és passz. 1 ütés, jelzésértékű elég volt.

31. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 26. - Sirga)
2009. aug. 10. 08:30

Lehet azt is elrontom, hogy nem vagyok valami következetes!


Meg ha kell neki valami, akkor addig olyan édes tud lenni, segít jön ott van a "fenekemben", de amint megkapja az áhított dolgot... olyan mint előtte!

Most is egy legot kunyerált ki! (5490 Ft-t volt) most molyol vele... de legközelebb már a 6-7 ezre s kell neki... mert hogy olyan még nincs! Mondtuk az apával neki, hogy azt azért kikellene már érdemelni!

És erre mint mond? Már megint mit csináltam?

Mindig mindenre ez a kérdése!!!

2009. aug. 10. 08:29
Olyan kicsi még,higgyétek el.Vissza tudtok emlékezni arra mikor Ti voltatok 10 évesek?Milyenek voltatok?Megfontoltak,Komolyak?Szófogadóak?És Ö fiu,egész más mint egy lány.Én tudom ezt elhinni de nagyon szeret téged,megkockáztatom jobban mint az apját.
2009. aug. 10. 08:29
Szerintem sem elitélendő, ha néha rácsap a fenekére az ember! Az enyém is kiprovokálja néha...próbálok végtelen türelmes lenni vele, és érzem, hogy közben a vérnyomásom már 100. De csinálja tovább....akkor szólok neki, hogy ha továbbra is ez megy, kapni fog a seggére egyet, mert már elérte a határt...és csinálj...látom sokszor a szemén, hogy várja, hogy akkor most mi lesz...és ez olyan szörnyű, utána mindig lelkiismeret-furdalásom van.
2009. aug. 10. 08:27
Az én lányom is ha nagyon örül,kizökken a megszokott környezetből és szabadság van nagyon fől tud pörögni.A Te kisfiad most hétvégén ,hogy látod,szándékosan rosszalkodott és idegesíteni akart,vagy egyszerüen csak túl pörgött?
27. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 20. - Tavaszilány)
2009. aug. 10. 08:26

Úgyan ez!!!

Mondtam már neki, hogy teljesen elmar magától mindenkit! Nincsenek barátai! Erre azt mondta de igen van! De azok nem barátok akikre Ő gondolt...

26. Sirga (válaszként erre: 23. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:25
Hazahoztad? Jól tetted! :) Pontosan ezt tettem volna. Mondd meg neki: ha ennyire nem volt fontos, legközelebb nem szerveztek ilyet!(Ha tetszett neki, és Te is "kötöd az ebet", talán elgondolkodik ... Ha ugyanezt a következetességet látja. :)
25. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 21. - Sirga)
2009. aug. 10. 08:25

Hát attól függ hogy milyen "csínyt" követ el! Ha semmit mondó akkor mondom neki, hogy jól van semmi gond, legközelebb figyelj oda!

Ha már olyami hogy valamit összetört, akkor jön a hegyi beszéd... de ez sem hatja meg!


Múlkor pl. ment edzésre, és valahogy úgy szólt vissza hogy az már a szőrt leszedte a hátamról, odamentem hozzá, de már látta a piros füstöt kiszállni a fülemen... és ilyenkor lekuttyorodik a földre, ne hogy rátudj csapni a fenekére, szájára! És csak megráztam! meg mondtam a magamét! Mint később kiderült, Ő monta el! hogy nevetett ám rajtam csak magában!

24. Sirga (válaszként erre: 17. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:23
Nem vagyok egy pofozkodós típus, de bizony velem is előfordult, hogy pofon vágtam a fiamat. 6 éves lehetett. Megjegyezte egy időre!
23. tanácstalan Lenke (válaszként erre: 17. - C07ca029ec)
2009. aug. 10. 08:21

Én nem ítélek el! Volt már hogy Ő is kapott! De egyszerűen nem érek el vele semmit! Ígér Ő is fűt fát...

Pl.: hétvégén közös progjamja volt apával!(három nap! Jah, nem elváltunk együtt van a család, fére ne értsétek!) És a picivel mi is utánuk mentünk szombaton, de mi aznap jöttünk is haza!

Na szóval a a rendetlen viselkedés az túl szép szó, ahhoz ahogy Ő ott viselkedett! Megmondtam neki, ha nem változtat a viselkedésén jön velünk haza! Hát nem változtatott! És mielőtt indultunk előtt 1/2 órával olyan édi bédi lett.... de még is haza hoztam!!! Nem tetszett neki az elsőt 1/4 órában.. de utána meg mint ha nem is lett volna ez a közös program! Nem értem!

2009. aug. 10. 08:20
A másik ami engem is idegesít,hogy mondták,sokat játszak és foglalkozzak vele mig a kicsi alszik,stb.Szerintem mára annyira megszokta,hogy egyedül már nem is hajlandó játszani max.10 percet
21. Sirga
2009. aug. 10. 08:18

Ne hibáztasd Magad, minden szülő követ el hibákat, és a legtöbben helyre tudják hozni. :) Kitartás, és okosan!

Ha jól értem, a legfőbb gond az otthoni "csínyt teszek - elsicsekedek vele"-felállás, ugye? Egy ilyen eset után mi történik?

20. tavaszilány (válaszként erre: 16. - Tanácstalan Lenke)
2009. aug. 10. 08:18
Sajnos az enyémet gyakorlatilag semmilyen szobai foglalkozás nem köti le....és soha nem is kötötte le. Ha ki tud menni a szabadba és van játszótársa, akkor elvan, addig, amig a többiek ki nem közösítik az akaratossága miatt. Ha csak 1 gyerekkel van, akkor általában nincs gond.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook