Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

115. veracruz11 (válaszként erre: 112. - Dettiforgacs)
2013. aug. 19. 16:45
Szia sajnos semmi nem történt megint,és eltelt 1 hét!!!!!!
114. smald
2013. aug. 19. 11:56

Sziasztok!

A férjem kiküldetésben dolgozik Németországban,áprlisis 8-án adtuk be a papírokat,nem saját magunknak intézzük hanem az EuroTax kft.-t bíztuk meg vele,májusban kaptunk egy levelet h átkerültünk Nürnbergbe.Június 4-én viszont jött az én nevemre Nürnbergből egy levél amiben kaptam egy szemlyes adószámot.Valaki kapott ilyet? Azóta semmilyen levelet nem kaptunk és még a pénz se jött meg.Lenne egy olyan kérdésem h mennyi pénzre lehet számítani?A férjem 2008 óta dolgozik kint és van 2 gyermekünk,a nagyobbik 6 a kicsi 3 éves,akkor mind a két gyerkőc után megkapjuk visszamenőleg?Nyilván a kicsi után csak 3 évet kaphatunk,de a nagyobbik után megadják visszamenőleg a 4 évet?Segítségeteket előre is köszönöm!Erika

2013. aug. 14. 18:58

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.Férjem 2012 januárjában kezdett el Németországban dolgozni kiküldetésben magyar cégtől.Ez év júliusában hazaküldte a munkáltatója, mondván jekenleg nincs munka , kivárásra jöjjön el és jelentkezzen be a munkaügyibe, majd várjon, míg visszamehet.Mi májusban tudtuk meg, hogy elméletileg jogosultak vagyunk a német családi pótlékra (három gyermekünk van),el is kezdtük a szükséges nyomtatványok beszerzését.Felvettük a kapcsolatot egy céggel, akik ezzel foglalkoznak , leküldték a csomagot.

A probléma ott kezdődött, hogy amikor hazajött felhívta a volt fönökét, hogy a munkáltatói igazolást igazolja le, valamint küldje már el a kinnti lakcímbejelentőjét.Ez egy hónapja volt.Akkor a főnöke készségesen megígérte hogy napokon belül elküldi emailben.Ez a mai napig nem történt meg.Többször hívtuk telefonon, sikertelenül.

Szerintetek mi tévő legyek?

2013. aug. 14. 18:09
Sziasztok!Történt-e valakivel az elmúlt egy hétben pozitív előre lépés családipótlék különbözet ügyben?
111. dettiforgacs (válaszként erre: 110. - Siskane77)
2013. aug. 8. 13:19

Szia!

Mi tőlünk még nem kérték az E411-es nyomtatványt,csak hatósági bizonyítványt adtunk le MÁK-tól lefordítva és azt mondták a MÁK-nál ilyenkor nem szokták kérni tőlük az E411-et.Hát kíváncsi leszek,mi lesz belőle csak félek,hogy nem így lesz és még mindig ez jön.

110. siskane77 (válaszként erre: 109. - Dettiforgacs)
2013. aug. 8. 12:58

Szia!

Mi novemberbe adtuk be az igénylést,de az e411-es nyomtatványt valamikor májusba postázta ki a magyar Mák.Mi még Regensburgba adtuk be az igénylést.Onnan jött a papír hogy az aktánkat átküldték nürnbergbe.Ott volt majdnem 3 hónap szünet,nem kaptuk a 2 nagyobb gyerekre se akik után már 3 éve kapjuk.Aztán egyszer csak jött a pénz.

109. dettiforgacs (válaszként erre: 107. - Siskane77)
2013. aug. 7. 13:53
Ti mikor adtátok be az igénylést?Honnan kaptátok,Nürnbergből?
108. veracruz11 (válaszként erre: 107. - Siskane77)
2013. aug. 7. 13:44
Tehát megkaptátok :-)akkor mi jövünk :-)))))))))))))
107. siskane77 (válaszként erre: 102. - Hanka21)
2013. aug. 7. 13:43
Mi a határozatot még nem kaptuk meg.Meglepi volt hogy a férjem ment pénzt levenni és egy kicsit sok pénz volt a számlán:)
106. veracruz11 (válaszként erre: 105. - Dettiforgacs)
2013. aug. 7. 10:42
Mert ők hivatal,mi meg kisemberek vagyunk :-)bürökrácia mindenek felett ...irtam privát neked
2013. aug. 7. 09:44
Egyébként egy kicsit bosszantó,hogy a hiánypótlást pontos határidőre kellett beadni,de nekik nincs ügyintézési határidejük!Ez,hogy lehet?
104. veracruz11 (válaszként erre: 103. - Dettiforgacs)
2013. aug. 7. 09:31
Már mi is nap mint nap azt várjuk hátha de eddig semmi :-)
2013. aug. 7. 08:29
Az egyik ismerősünk hamarabb megkapta a pénzt,mint a határotatot,de az én férjem is minden nap csodára várva lesi a postaládát,hátha...Pedig milyen jó lett volna még a nyáron egy kis nyaraláshoz.
102. Hanka21
2013. aug. 6. 22:22
Na,én ugyan erre gondoltam,hogy karácsonyi ajándék lesz!De az érdekes lenne,hogy mindenkinek?????Miért húzzák ennyire az időt???A pénzt küldik,vagy jön előtte valami határozat?Azok jártak jól,akik hamar hozzájutottak ehhez az infotmációhoz.De bízzunk benne,hogy mi is megkapjuk!!!!!
101. veracruz11 (válaszként erre: 98. - Siskane77)
2013. aug. 6. 18:03
Bizom benne,csak ez a várakozás ami idegörlö :-)Karácsonyi ajándék lesz :-))))))
2013. aug. 6. 16:55
Köszönöm az infokat,hát remélem minél hamarabb megjön a határozat.Már nagyon várjuk!!!
99. siskane77 (válaszként erre: 94. - Dettiforgacs)
2013. aug. 6. 16:33
Várni!Szerintem ennyit tudsz csinálni.Én több emailt is írtam nekik anno de nem válaszoltak.Mikor mi átkerültünk akkor 3 hónapig a két nagyobb gyerkőc után se kaptuk a családit.(3 éve kapjuk utánuk)Gondolom újra feldolgozták az adatokat.Kb 2 hete kapta meg a férjem a nagyok után elmaradt 3 hónapot,plusz a pici után visszamenőleg októberig a különbözetet.
98. siskane77 (válaszként erre: 93. - Veracruz11)
2013. aug. 6. 16:25
Szerintem akkor ti is hamarossan megkapjátok!Azzal hogy átkerültünk nünbergbe plusz ráment majdnem 3 hónap!
97. veracruz11 (válaszként erre: 96. - Dettiforgacs)
2013. aug. 6. 16:24

Mindenkié átkerült Nürnbergbe,azt nem tudom miért.Ügyintézöje válogatja van akinek 4-6hét alatt megjött van akinek 1év.Általában mki megkapja visszamenöleg ha jogosult rá.Azt mondták türe

lem már nem sokára megkapjuk a határozatot.

96. dettiforgacs (válaszként erre: 95. - Veracruz11)
2013. aug. 6. 14:36
Köszi a választ.Ti is Nürnbergből várjátok,esetleg hívtátok már és adtak valami infót?Egyébként náluk nincs ügyintézési határidő?
95. veracruz11 (válaszként erre: 94. - Dettiforgacs)
2013. aug. 6. 13:55
Szia érdemes ott is érdeklödni,mármint Nürnbergbe.Nekünk jan.ota semmi de van pár jo tapasztalat is ismerösök körébe.Hosszadalmas az ügyintézés,türelem játék :-)
2013. aug. 6. 13:31
Sziasztok én még új vagyok itt.Mi ápr.elején adtuk be Ulmban ügyintézőn keresztül a különbözet igénylést visszamenőleg.Két hét múlva jött a levél hiánypótlás miatt,azt gyorsan pótoltuk,majd május 10 körül jött,hogy át adták az aktánkat Nürnbergbe,azóta semmi.Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni,valami tapasztalat Nürnberggel kapcsolatban,esetleg lehet náluk érdeklődni?Köszi az esetleges véleményeket,tanácsokat.
93. veracruz11 (válaszként erre: 92. - Siskane77)
2013. aug. 6. 12:59
Köszi,és aki mondjuk jan környékén adta be 4évre visszamenöleg?:-)az érdekelne de naon:-))))))))
92. siskane77 (válaszként erre: 91. - Veracruz11)
2013. aug. 6. 11:46
Mi megkaptuk októberig visszamenőleg.
2013. aug. 6. 11:20
A régiek közül kapott már valaki családit visszamenöleg?????
2013. aug. 1. 21:45
szia nem tudom de jol hangzik a dolog de utána járok remélem valami lesz
89. veracruz11 (válaszként erre: 86. - Hátfájós)
2013. aug. 1. 15:57
Szia a családi pótlék különbözet egyháztartásban élöknek adhato,én még ilyet nem is hallottam hogy elváltak és az igényli aki itthon van.A különbözethez pl olyan alap dolgok kellenek mint a lekcimbejelentö....ezt te hogy szerezted meg?????????
2013. júl. 31. 21:03
MÉG valami sajnos nmemtudok dolgozni a beteg kislányom miat mert felűgyelet kell neki igysem gond szerinted ?
2013. júl. 31. 21:01
szia nagyon szépen kőszőnőm a segitségedet és meg kel ezek szerint egyedűl probálnom de ugye jol értem hogy el vagyunk válva akor is meg tehetem csak aza baj hogy az exem nem fogja elárulni szerintem hogy hol dolgozik mijen őteleted van ere és NAGYON SZÉPEN KŐSZŐNŐM A SEGITSÉGEDET !
86. hátfájós (válaszként erre: 85. - Varga2000)
2013. júl. 31. 12:22

Szia!

Vigyázz, mert ha az exed nevére szól az igénylés le fogja nyúlni a pénzt és te semmit sem fogsz belőle kapni. Kerüld ki őt én is így tettem. Elváltam két gyerek nálam apuka németben dolgozik. Te igényeld meg a különbözetet. Nemzetközi kapcsolatok irodája tud segíteni, de leírom mi a menet. Letöltöd az igénylőlapot kitöltöd és egyből Nürnbergbe küldd el. Ott vizsgálják a problémás ügyeket és ez az. Nekem december óta húzodik az ügyem. 1 hónapja küldtek levelet és nyomtatványokat amiket ki kell tölteni németül. Lesz benne munkáltatói igazolás, iskolalátogatási igazolás ezekkel mind futhasz tovább kitöltetni, aztén kell a gyerekek anyakönyvi kivonata eredetiben és az új fajta eu-s. A régit feletsd el. 2000 Ft/gyerek. Látom az egyik gyerek tartósan beteg, így utána több pénzt fogsz kapni. Én a két gyerekre átszámolva kb. 80 000 Ft-ot fogok kapni, te többet mert 3 van és 1 beteg. Azt jó lenne megtudnod hol dolgozik az ex és a lakcímét is. Valahogy szedd ki belőle, mert a nyomtatványra ezt is rá kell írni. Iban számot fognak kérni a németek ez a te bankszámlád legyen, mert erre utalják majd a pénzt. Ja és 4 évre visszamenőleg lehet igényelni. Mivel anyuka rendelkezik biztosítással és van kint lakhelye meg fogod kapni, csak nagyon lassan megy a dolog. DE TE IGÉNYELD! Asszony ne is tudjon róla indítsd el gyorsan. ha kell még segítség írj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook