Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

84. veracruz11 (válaszként erre: 83. - Varga2000)
2013. júl. 27. 15:15
Mi a kérdés??????
2013. júl. 27. 12:37

sziasztok volna egy nagyon nagy kérdésem remélem tudtok segiteni bene


39 éves férfi vagyok és egyedűl nevelem 3 kiskoru gyerekemet az anyuka le lépet németbe lassan 2 éve kőzben a gyerekekt elhejezet nálam a biroság hivatalosan és el is váltunk de még ide van be jelentve a lak cime most az hejzet ált elő hogy azt szeretné ha meg igényelnénk kintről németből a családi potlékot de én félek etől ő azt álitja természetesen hogy két évre viszamenőleg meg fogom kapni de az a baj hogy nem bizom az exembe hiszen nagyon sok dolgot ártot nekűnk és nem tudom hogy mege tudszivatni ujra és ez mellet a kislányom eurotranszpaltos vesét kapot másfél éve még atol is félek hogy amijen rafkos el szeretné venni a gyerekekt szoval ha valaki tud eről infot nagyon szépen meg kőszőnőm a segitségét szép napot kőszőnőm!!!!!!

82. veracruz11 (válaszként erre: 81. - Hanka21)
2013. júl. 25. 21:58
Telon a férjem fönökasszonya szokta öket hivni,az ismerösömnek dec-be lett beadva és máj.4én utalták a számlára 4évre visszamenöleg.
2013. júl. 25. 17:12
Köszi az infót!Ezek szerint mostmár a nünbergi familiennkasse rendezi mindenkiét!Hogyan lehet telefonon érdeklődni?Veracruz11!A te ismerősödnek mennyi időre jött meg a különbözet?
80. veracruz11 (válaszként erre: 78. - Hanka21)
2013. júl. 25. 14:08
Tudom,mert telon hivtuk öket....
79. siskane77 (válaszként erre: 78. - Hanka21)
2013. júl. 25. 10:57
Szia!3 éve folyamatossan kaptuk a családit,májusban kaptunk egy levelet(ami máj 6.-án kelt)hogy átkerültünk a nünbergi familienkassehoz.Nem volt bennt indoklás csak annyi hogy az aktánkat átküldték.Ez miatt(gondolom én)nem kaptunk 2 hónapig csp-t de múlt héten megjött.Azt nem tudom hogy más is átkerült-e.
2013. júl. 25. 08:07
Sziasztok!Tud valaki friss információt a német családipótlékról?Miért küldték át mindenkiét Nünbergbe?Te ezt az infót honnan tudod?
77. veracruz11 (válaszként erre: 76. - Kamhalmarcsi)
2013. júl. 23. 20:58
Szia olvass itt vissza,mindenre itt a válasz.
2013. júl. 23. 15:42

Sziasztok! Most csatlakoztam ehhez a fórumhoz,mert lenne pár kérdésem, amiben remélem tudtok segíteni.

Németországi családi pótlékról lenne szó.

Kérdéseim: Csak házastárs igényelheti vagy élettárs is? Hány hónapos munkaviszony kell hozzá? Bejelentett lakcím?Mennyi idő míg elbírálják?

Jelenleg az élettársam kint dolgozik,mi magyarországon vagyunk.

Válaszotokat előre is köszönöm.

2013. júl. 22. 16:35
A férjem telefonált hogy megkapuk a családi pótlékot!!!
74. veracruz11 (válaszként erre: 73. - Fazekas09)
2013. júl. 18. 16:45
Szia mindenkiét átküldték Nünbergbe....ezért ez a nagy hosszadalmasság..még nekünk sincs semmi
2013. júl. 17. 08:28
Még mindig semmi nem jött vissza nekünk, már 7 hónapja várjuk.Valakinek meg jött már a különbözet,vagy nincs is remény hogy megkapjuk.
72. Nyulacska88 (válaszként erre: 71. - Maya-81)
2013. júl. 8. 05:09

Szia,


Németországba a férjednek kell küldenie a dokumentumokat. Lakcímigazolása, útlevele, a Familiekasse által küldött munkáltatói, és mág pár dolog, a kérdőív mellékletében fel szokták sorolni, mi minden kell Nekik.


A MÁK küldi ki a németeknek a határozatot kozvetlenül, azt kint lefordíttatják ( nálam ez 8 hét volt) utána kap a férjed határozatot, és folyósítják a különbözetet.


De készülj fel, elhúzódhat a dolog. Én januárban adtam be, és még mindig nem folyósítják, holott nálunk nem különbözetről van szó, mivel a családunk együtt él. Igaz a Familiekasse Karlsruhe-ban van, mi oda tartozunk, és információim szerint 1 hónapja 4 hetes csúszásban voltak.

2013. júl. 5. 20:03

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni; a férjem nov. óta kint dolgozik Németországba. Megigényeltem a kint csp különbözetet, már a Budapestiek megküldték a határozatot, miszerint a németektől kell megigényelnem. Mi a további teendőm? Hogyan tovább? Már ebben a hónapban nem kaptam Mo-ról csp-ot. Honnan tudom, hogy áll az ügyem? Mert Németországba még nem küldtem semmilyen dokumentumot! Köszi a segítséget!

70. veracruz11 (válaszként erre: 68. - Imréné)
2013. jún. 17. 19:27
Semmi,semmi pedig már itt volna az idö .....
69. dio4 (válaszként erre: 64. - Nyulacska88)
2013. jún. 15. 08:16
Szia! Tegnap megjött a 2 visszatartott havi.Mint kiderült,nem kapták meg a januárban elküldött nyomtatványokat.Így most újra kiküldték,2 hét határidővel.Megírták,hogy addig felfüggesztik az utalást,ill. ha nem küldjük el továbbra sem,akkor az idei évben kiutalt összeget (4 havi) vissza kell fizetnünk.Sík ideg voltam,úgyhogy elment most vagy 3*...E-mailben,postai úton...Remélem,rendben leszünk már!
68. Imréné (válaszként erre: 66. - Veracruz11)
2013. jún. 15. 00:58

Még nem.

És nektek???

2013. jún. 13. 22:24
Sziasztok!Én épp Németországba készülök "költözni",dolgozni.Sajnos,a legkisebb gyerkőcöm nem akar jönni.Ő itthon akar középiskolás lenni-Szeptemberben kezdi Tatabányán.Kérdésem:Egyedüláll anyaként jár nekem a különbözete a családinak vagy marad nekünk ez a szép 12.700Ft?Ha valamelyikőtök tudja és megírná,megköszönném. :)
2013. máj. 31. 08:57
Sziasztok jött valakinek már különbözet?
65. siskane77 (válaszként erre: 46. - Adricica2)
2013. máj. 27. 12:44
Szia!Megkaptátok a családit?Most hívott a férjem hogy múlt héten kellett volna jönni és még semmi!
2013. máj. 24. 12:27
Sok sikert, majd írd meg, mi volt a gond.
63. dio4 (válaszként erre: 55. - Nyulacska88)
2013. máj. 24. 11:36
Sikerült!! Köszi! Bár igazából a dátum valóban az eddigi utalásoknak megfelelő,mégsem jött a májusi még mindig. Telefonon nem szeretik,ha érdeklődik az ember,pedig muszály lesz megtudni mi az oka...
62. dio4 (válaszként erre: 61. - Nyulacska88)
2013. máj. 24. 11:28

Szia! Tudom,elég béna vagyok,de nem találom a linken a hónap kiválasztásának lehetőségét...tudsz nekem segíteni abban,hogy pontosan hol keressem?? (Csal.pótlék utalási rendje)

Köszi!

61. Nyulacska88 (válaszként erre: 59. - Assua)
2013. máj. 24. 11:00
Nagyon szívesen. :)
60. Nyulacska88 (válaszként erre: 58. - Nyulacska88)
2013. máj. 24. 10:59

Kicsit pontosítom, szóval az EU országokból érkezőknek nem kell ( ide tartoznak a magyarok is), illetve van még pár ország, akik nem EU-s országok, de az onnan érkezőknek sem kell, pl. Izland, Lichtenstein, Norvégia.


És nem azért szüntették meg, mert nem kell munkavállalási nekünk, hanem azért, mert január 29-én erről szóló EU határozat született.

59. Assua (válaszként erre: 58. - Nyulacska88)
2013. máj. 24. 10:34
Nagyon koszonom a valaszodat es a linket. :-)
2013. máj. 24. 10:08

Azért,mert értelmetlen, hiszen az EU alapjog a szabad munka- és lakóhelyválasztás.

Mivel már több mint egy éve nem kell a magyaroknak munkavállalási, ezért szüntették meg ezt az igazolást.


Korábban a lakóhely szerinti Ausländebehörder állította ki, de most már nincs helyette más, minek is lenne? Az útleveleddel igazolod, hogy ki vagy, a német lakcímeddel pedig azt, hogy hol laksz.


Itt küldöm a linket:


[link]

57. Assua (válaszként erre: 56. - Nyulacska88)
2013. máj. 24. 09:07
Nem tudod veletlenul, hogy miert nem adnak magyaroknak Freizügigkeitsbescheinugung-ot iden januartol? Van helyette valami mas? Hol lehet megtalalni az erre vonatkozo torvenyt? Nem is tudtam errol. Elore is koszonom a segitseged.
56. Nyulacska88 (válaszként erre: 52. - Charlie28)
2013. máj. 24. 08:48

Szia,


légy óvatos, mert két nyomtatvány van a Kindergeld-re. Az egyik a teljes összegű pótlékra vonatkozik, a másik csak a különbözetre. Nektek a különbözet jár, és igen, meg tudod utólag is igényelni.


Én a teljes összegű családi pótlékot igényeltem, mivel mi kint élünk.


A mi csomagunk a német Familiekase-nak így nézett ki:

- német igénylési nyomtatvány ( teljes családi pótlékra)

- mindhármunk útlevele

- mindhármunk lakcímbejelentő papírja

- a lakásbérleti szerződésünk ( ahol mindhárman meg voltunk jelölve)

- A fiam iskolalátogatásija ( E 402 nyomtaványon kellett az iskolának igazolni)

- A fiam születési anyakönyvi kivonata

- A mi házassági anyakönyvi kivonatunk

- a férjem német munkáltatói igazolása ( Familiekassa átal küldött nyomtatvány része)

- a férjem német munkaszerződése

- a férjem német betegbiztosítási kártyája

- a férjem német nyugdíjbiztosítási kártyája

- Egy saját magunk által írt nyilatkozat arról, hogy korábban nem igényeltünk Németországban Kindergeld-et.


Magyarországra én két nyomtatványt küldtem, melyet édesanyám adott fel az egyik kitöltetése után a MÁK nemzetközi kapcsolatok osztályának, ajánlva:


E-401 - Ezt az édesanyám levitte a lakóhely szerinti népességnyilvántartóba, ahol igazolták, hogy oda vagyok bejelentve Magyarországon, ahova mondtam.


E-411 - Ezzel nem volt Magyarországon tennivalónk a kitöltésen kívül.


A magyarok február végén kapták meg az E411-es és az E401-es nyomtatványokat, és a 90 napos határidőt betartva április 26-án adták postára nekem és a Familiekassának azt a határozatot, melyben közölték, hogy nem Ők az illetékesek a családi pótlék utalására, hanem a Németek. Én folyamatosan tartottam a MÁK nemzetközi ügyintézőjével e-mailben a kapcsolatot, korrekt ügyintézésem volt, és a hölgy azonnal válaszolt mindenre, volt, hogy 5 percen belül.


A németek kérték még tőlünk az un. Freizügigkeitsbescheinugung-ot, ( tartózkodási engedély a 3 hónapnál több ideje Németországban lévőknek), de mivel 2013.01.01-től ilyet nem adnak ki magyaroknak, ezért ezt megírtam Nekik, becsatolva az erre vonatkozó törvényt.


Gyakorlatilag januárban kaptam meg Tőlük a kérdőívet, és a fenti felsorolásban szereplő nyomtatványokat 1 héten belül beküldtem Nekik. A magyarok levele május elején érkezhetett meg a németekhez. ( ezt abból gonsolom, hogy a határozatot a magyaroktól én május elején kaptam meg itt kint) Én még nem kaptam határozatot a németektől, remélem hamarosan az is megérkezik.


Természetesen a különbözet igénylésében és a benyújtandó papírokban lehet különbség. Én azt javaslom, írj a férjed német volt lakóhelye szerinti Familiekassénak egy e-mailt, melyben leírod, hogy mit szeretnél, és kérd, küldjék el a nyomtatványokat e-mailben az igényléshez.


Nyulacska88

2013. máj. 24. 08:33

Német család pótlék utalás rendje:


Vedd elő a Kindergeld számodat, mely minden nyomtatványon rajta van.


Nézd meg az utolsó számot.


az alábbi linken keresd meg az aktuális hónapot, és nézd meg, a Kindergelded utolsó száma melyik naphoz van írva.


[link]


Az, hogy a számládra mikor érkezik meg, függ attól, mely banknál vezeted a számládat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook