Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

54. dio4
2013. máj. 19. 20:19
Jól látom,hogy májusban más sem kapta még meg a kinti csp-t? Keresem a német oldalakon az okát,de sehol semmi.Mi 11-én szoktuk megkapni,vagy hamarabb.Késni még soha nem késett eddig.
53. veracruz11 (válaszként erre: 52. - Charlie28)
2013. máj. 17. 21:08
Szia a családi pótlék különbezetre érdemes beadni az igénylést.Az itthoni csp levonása után kiszámolt összeg ami jár visszamenöleg,ha már a férjed nem dolgozik kint.Bár én ebben igazán nem vagyok otthon mivel a férjem még mindig kint van.Megéri utána érdeklödni mert nem kevés az összeg:-)Vannak erre szakosodott irodák akik ha utána nézel szivesen segitségedre leszenk:-))
2013. máj. 17. 10:34

Sziasztok!


Véletlenül csöppentem ebbe a fórumba és őszintén szólva fejbekólintott a téma! :)

A férjem Németországban dolgozott 2012. április - 2013. március végéig. Volt kint adózott jövedelme és bejelentett lakcíme. Ezek szerint ez elég ahhoz, hogy arra az évre így utólag is megigényeljük a családi pótlékot, jól értettelek Titeket???

Ha igen, akkor az itthon kapott családit vissza kell fizetni vagy a különbözet jár nekünk? Elnézést, hogy itt tájékozódok, de úgy látom Nektek már bőven van rutinotok ebben az "igénylős-türelemjátékban".

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha tudtok válaszolni és segíteni, hogy egyáltalán merre induljunk el, ha jogosultak vagyunk!

51. veracruz11 (válaszként erre: 50. - Fazekas09)
2013. máj. 17. 08:37
Az jo ha semmi nem jött,mert akkor a papirok rendben vannak.Mivel rengetek igénylés van és nem kevés pénzröl van szó igy kissé nehézkes az ügyintézés.
50. fazekas09 (válaszként erre: 49. - Veracruz11)
2013. máj. 16. 17:21
Szia! Mi több mint 5 hónapja és még nem jött vissza semmi.
2013. máj. 15. 09:13
Sziasztok 4honapja adtuk be a családi különbözetre a papirokat,még nem kaptunk semmit...ismerös mult héten megkapta visszamenöleg is:-)pozitivum
48. siskane77 (válaszként erre: 47. - Pteranodon)
2013. máj. 13. 11:34
Írtam privit.
47. pteranodon (válaszként erre: 41. - Siskane77)
2013. máj. 10. 21:46

Szia!


Azt esetleg nem tudjátok, hogy kötelessége-e bejelenteni a munkaadónak a lakcímre a munkavállalóját? Mert bár tudnak róla, hogy szeretnénk megigényelni a családit, nem tesznek semmit...

És ez már nagyon sokba fáj nekünk...

Pedig ott adóznak utána, az adóhoz a papírokat szépen meg is kaptuk, azon is van ugye valamilyen cím, de arra tán a könyvelőiroda címét írták rá.

A gyes-t úgy igénylitek, hogy Te és a gyerekek itthon éltek?

Ja, és a családi egyébként hogy jön? Kapod itthon is, és akkor a különbözet jön Németországból, vagy az itthonit el is vették, és csak onnan kapjátok az egészet? Ott meddig jár a gyes?

Úgy dühít ez a lakcím dolog!!! Mikor nekik ez semmibe se kerülne, mi meg jól járnánk...

2013. máj. 10. 15:08

Sziasztok!

Mi eddig mindig hónap elején, 6.-a körül kaptuk. Lehet, hogy megváltozott, de még mindig várjuk.

45. siskane77 (válaszként erre: 44. - Szaszi2)
2013. máj. 10. 09:41
Látom akkor kinnt nem úgy van mint itthon.Változó ki mikor kapja.
2013. máj. 9. 21:18
Mi 12-én kapjuk:-)
43. siskane77 (válaszként erre: 42. - Adricica2)
2013. máj. 9. 18:52

szia!

Ti hónap elején szoktátok megkapni?Mi mindig 24.-én kapjuk.

2013. máj. 9. 12:21

Sziasztok!

Az én férjem 3 éve dolgozik Németországban. A családi pótlékot már akkor megigényeltük, de csak 2 és fél év múlva kaptuk meg. Most már fél éve rendszeres kapjuk, de ebben a hónapban még nem érkezett meg. Esetleg tudja valaki, hogy miért késik?

2013. máj. 8. 09:54

Szia!

Anno én inditottam ezt a topikot.Kell hogy legyen kinnt bejelentett lakcíme,oda kell hogy adózón és hogy kinnt fizesse a tb.Én úgy tudom.Nekünk szerencsénk volt mert kb 2 hónap alatt elintézték a dolgokat és visszamenőleg megkaptuk a családi pótlékot.Most a gyes igénylést adtuk be.Októbereben született a 3.gyerkőcőm,novemberben beadtuk az igénylést.Az itteni mák februárban küldte ki viszont ahogy megérkezett a papír kinntről egyből küldték a nyomtatványt.Most várunk!

40. veracruz11 (válaszként erre: 38. - Pteranodon)
2013. máj. 4. 13:12
Kell kinti lakcimbejelentö,a munkáltatonak be kell jelentenie a dolgozóját kint....
2013. máj. 3. 15:02
Ja, és ha már itt tartunk, a munkaadónak nem lenne kötelessége bejelenteni a dolgozóját lakcímre kint? (A szállást ők biztosítják.) Mit lehet velük kezdeni, ha emiatt esünk el visszamenőleg fél millió forinttól, plusz még ami ez után járna?
2013. máj. 3. 14:54

Sziasztok!


Sok jó infót kaptam, örülök, hogy vannak pozitív példák, és visszamenőleg is megkapták néhányan a családi pótlékot Németországból.

Az én férjem szintén kint dolgozik 2012. szeptember 01-től, magyar cégnél, de kint adóznak utána. Mi is igényelnénk már a családi pótlékot, de az a bökkenő, hogy lakcímre nem jelentették még be, hiába szóltunk már, és meg is igérték április elejére, de persze nem lett belőle semmi. A kérdésem az lenne, hogy nektek (akik már megigényelték, és meg is kapták eseltleg) kellett a kinti lakcím-bejelentő? Végülis a munkaszerződésében benne van, hogy Németországban foglalkoztatják...


Köszi előre is a segítséget!

2013. máj. 3. 10:13
Szia utalásra,valamilyen határozatra....vagy bármire ami a családival kapcsolatos:-)
36. hamyka (válaszként erre: 35. - Veracruz11)
2013. máj. 1. 05:42
mire gondolsz?
2013. ápr. 30. 15:28
Sziasztok,senkinek nem jött még semmi?
34. hamyka (válaszként erre: 32. - Veracruz11)
2013. ápr. 26. 16:08
jajj, ezt a bonyodalmat :(
2013. ápr. 26. 11:43
Senkinek nem jött még semmi????
32. veracruz11 (válaszként erre: 30. - Timus71)
2013. márc. 6. 09:40
Amit mi itthon intéztünk:önkormányzatrol igazolás,hogy 1 háztartásba élünk...gyerekeknek ha iskolások iskolalátogatási....államkincstártól igazol a csp-röl...illve házassági....születési anyakönyvi kivonatok másolata...nekünk a többit a cég intézte..remélem tudtam segiteni.mi is várakozunk:-)
31. veracruz11 (válaszként erre: 27. - Munkáskéz)
2013. márc. 6. 09:37
Köszi:-)hát akkor türelem játék)))
2013. márc. 5. 08:41

Sziasztok!


Tud e valaki segíteni, hogy milyen nyomtatványokat kell kitölteni a német családi pótlék igényléséhez? Itthon is kell valamit?

29. szaszi2 (válaszként erre: 18. - Anyuka 39)
2013. márc. 4. 12:31

Nekünk 10 honap kellett mire megkaptuk.

Persze fizettek visszamanöleg is,de nem az egeszet:-(

28. szaszi2 (válaszként erre: 26. - Veracruz11)
2013. márc. 4. 12:29
Nekünk 10 honap kellett:-(
27. munkáskéz (válaszként erre: 26. - Veracruz11)
2013. márc. 4. 11:38
Lehet két hónap, de lehet egy év is. Tartomány függö.
2013. márc. 3. 10:43
Sziasztok,az lenne a kérdésem kb mennyi idö az ami eltelik az igényléstöl a kifizetésig...sokat olvasok utána..tudom hogy egyéne válogatja.Remélhetem 90NAPOS ÁTFUTÁST?
2013. febr. 19. 13:23
Tavaj májusban kérvényeztük a kinti kindergelded,mert itthon megvonták a csp-t(februárban ment ki a férjem,az ő nevére kaptuk itthon).Aztán szeptemberben a Gyesemet is elvágták.Azóta semmi.Se kint,se itthon.A németeknek 4 szer adtuk be a papirokat!Egy éve fizet minden járulékot a németeknek,de semmilyen szoc ellátást nem kapunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook