Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

295. Amy13
2013. szept. 24. 11:35
Sziasztok! Én levelet küldtem augusztusba és azóta két e-mailt de egyikre sem jött semmi válasz.
2013. szept. 24. 10:52
Mi is ott járunk most,hogy a férjem német kollégája utána jár az ügynek,mert az ügyintéző azt mondta,hogyha okt.10-ig nem jön semmi akkor küld egy ujjabb faxot.De addig elég sok idő van és ez szerintem semmit nem ér.Köszi,ha tudsz valamit írj!
293. csengulu (válaszként erre: 292. - Dettiforgacs)
2013. szept. 24. 10:30
Szia!nekünk is ezt mondják,a férjem próbál valamelyik nap telefonálni a Németeknek,ha tudok valamit írok,De sajnos még nem volt ideje
2013. szept. 24. 10:23
Sziasztok!Azoktól lenne egy kérdésem akik ügyintézővel csináltatták a családi pótlék különbözet igénylést és már régóta várakoznak,mindenkinek azt mondja az ügyintéző,hogy nem lehet telefonon érdeklődni?Most már kezd idegesíteni,mert én mikor ügyintézőhöz fordultam,úgy gondoltam ők azért vannak segítsenek a gyors,gödölékeny ügyintézésben,erre eltelik hat hónap és semmi!Kérek infókat!
291. Amy13
2013. szept. 21. 13:16
Köszönöm szépen mindenkinek az információt.Így most már nyugodtan küldöm el nekik a papírokat.
290. Ani-Lea
2013. szept. 21. 12:39

Sziasztok mi is ott csináltatjuk már két éve és utolag fizatünk nem volt velük eddig semmi gond és tényleg úgy van, hogy ő vonja le és úgy utalja tovább neked a családit előre kérte nekünk 30e mondtak nektek?

Előtte egy Hölggyel csináltatuk több éven át de sajnos benne csalodtunk :( Így kerültünk a mostani helyre!!!

289. dettiforgacs (válaszként erre: 283. - Veracruz11)
2013. szept. 20. 21:28
Tudom mi már elől vagyunk,csak az idegesít,hogy senki semmit nem tud!!!
288. smald (válaszként erre: 282. - Amy13)
2013. szept. 20. 21:26
Szia!Én ismerem,mi évek óta vele csináltatjuk,ő intézi a családinkat is és eddig meg vgyunk velük elégedve!
287. veracruz11 (válaszként erre: 286. - Amy13)
2013. szept. 20. 20:38
Megkérdeztem,utolagos fizetés...az a cég és jo :-)
286. Amy13 (válaszként erre: 284. - Veracruz11)
2013. szept. 20. 20:19
Köszönöm szépen a segítségedet.
285. Amy13 (válaszként erre: 281. - Dettiforgacs)
2013. szept. 20. 20:18
Szia. Megköszönném ha elküldenéd annak a hölgynek az elérhetőségét.Nem igazán tudok dönteni mit csináljak, kicsit félek ettől az utólagos fizetéstől, főleg ha saját számlára kéri a pénzt és majd levonja belőle a részét.(Már az akit én találtam.) De sajnos most anyagilag elég tré a helyzetünk. A lányom most lett fősulis, hálistennek önköltséges, így kicsit kimerült a családi kassza.
284. veracruz11 (válaszként erre: 282. - Amy13)
2013. szept. 20. 20:18
Megkérdem az öcsémet.talán ö ezzel a céggel csináltatja ...nekem ugy rémlik.Nem panaszkodott rá.
2013. szept. 20. 20:14
Mindig érdeklödve olvaslak beneteket,hátha valaki megkapta....de semmi.Látom vannak itt ujak is mármint beadás szempontjából.Nekik annyit,hogy türelem mi következünk :-)Detti tudod csak pozitívan,a sor elején vagyunk már :-)
282. Amy13
2013. szept. 20. 20:12
Sziasztok. A neten találtam egy Százhalombattai céget, aminek Münchenben is van képviselete.Állítólag a kinti irodában is beszélnek magyarul. A tulaj német könyvelő és adótanácsadó. Nála lehet utólag fizetni, de úgy hogy a saját számlájára kéri a pénzedet vissza, és levonja a honoráriumot, majd a többit elutalja neked. 120 eurót kér utólag. Valaki ismeri? Jó rossz tapasztalata van valakinek? Akár privibe is megírhatjátok.Köszi.
281. dettiforgacs (válaszként erre: 278. - Amy13)
2013. szept. 20. 18:37
Szia!Mi négy éve úgy csináltatjuk,hogy utólagosan fizetünk és ha a három hónap hatékonynak számít adóügyben akkor tudok segíteni.Egyébként ő Münchenben élő hölgy német-magyar származású,de nagyon segítőkész még a családival kapcsolatban is elmondta amit ő tud.
280. tymy1977 (válaszként erre: 278. - Amy13)
2013. szept. 20. 17:32
Szia!Nem sűrűn hallottam még olyat hogy utólag lehet fizetni a német adóbevallás elkészítéséért.Az információim szerint kb. olyan 80 €-tól kezdik vállalni.De nagyon megkell gondolni kivel csináltatod.Van olyan aki szívét-lelkét beleteszi,valaki meg magasról ........Ha megbízható jó szakember kell szólj nyugodtan,privibe elküldöm az elérhetőségét.
279. tymy1977 (válaszként erre: 277. - Csengulu)
2013. szept. 20. 16:16
Oké köszönöm előre is.Ha én meg esetleg az ügyintézőmtől megtudok valami érdekeset akkor írok.
278. Amy13 (válaszként erre: 276. - Dettiforgacs)
2013. szept. 20. 16:15

Szia. Én nem ügyintézőn keresztül hanem magánúton igényeltem. Így azt mondták gyorsabb lesz és tényleg az volt.Tavaly júliusban adtam be az igénylést, augusztusban kellett pótlást küldeni és szeptemberben a számlámon volt a pénz visszamenőleg májusig.Akkor Kemptenhez tartoztunk.Azóta már írtam nekik e-mailt és levelet is,de semmi válasz. Így azt sem tudom kell e hiánypótlás vagy egyáltalán beért e a levelem. Sajnos eddig még nem találtam senkit aki elég bátor lenne telefonálni, de ahogy olvastam a hozzászólásokat nem is igazán érdemes.

Lenne egy kérdésem. Közületek valaki adott már be úgy német adó visszaigénylést,hogy utólag fizeti ki érte a pénzt? És ha igen elég hatékony volt e így az ügyintézés, vagy mivel nem volt érte előre fizetve nem igazán foglalkoztak vele, és az is hosszadalmas lett. Köszi a válaszokat.

277. csengulu (válaszként erre: 275. - Tymy1977)
2013. szept. 20. 15:37
Miénket is arra a címre küldték ki még május elején,mi Áprilisban adtuk be,most a férje azt mondta jövőhetén ő telefonál utána és megkérdezi hogy kint mit mondanak,Ha megtudok valamit írok,
276. dettiforgacs (válaszként erre: 274. - Amy13)
2013. szept. 20. 14:58
Szia!Ezzel az érzéssel teljesen egyet értek,én is úgy érzem ezzel az egésszel kapcsolatban mintha tényleg valami zombik ülnének a hivatalban és az ügyintézők se csinálnak itthonról semmit,mert állítólag ezeket még kérdezni se lehet.Pedig épp ideje lenne már ha egy kicsit kapkodnának,mert nem kevés összegekről lenne szó és nem mellékes ez járna nekünk.,
2013. szept. 20. 14:42
Sziasztok!Elég régóta követem itt a beszélgetéseket.Mi is nem rég indítottuk el a német csp különbözetet.Augusztus 27-én kiküldték németbe,a 411-t,ezzel rendbe volt minden és alapból csatoltuk a munkáltatói igazolásainkat is.De hogy az NKO hova küldte azt nem tudom..Elvileg a 411 papíron az volt Familienkasse Bayern Nord Aschaffenburg,már mint hogy ez az illetékes.Akkor lehet ide küldték vagy még is Nürnbergbe?
274. Amy13
2013. szept. 20. 13:58
Sziasztok.Úgy néz ki ebben a hónapban sem jött semmi. Van itt valaki közületek olyan aki már kapott valamikor pénzt csak most az átállás miatt szüneteltetik? Nem értem az egészet, náluk nincs ügyintézési határidő? Itthon már kitört volna a botrány egy két hónap elmaradás után is. És azt sem értem ebben a mai technikailag fejlett világban hogy lehet ilyen lassú valami. Esküszöm mintha szerzetesek körmölnék a határozatokat.:)
273. dettiforgacs (válaszként erre: 271. - 66edó)
2013. szept. 19. 10:24
Szia!Én is tegnap beszéltem vele,ezt nekem is mondta,de azért már ő is bizakodóbb volt az ügyünkkel kapcsolatban.Nekem konkrétan azt mondta,hogy már nagyon rövid időn belül nekünk is megkell kapni,mivel a levelet is küdte nekik ennek megkell gyorsítani.Egy kicsit másképp is beszélt,nekem úgy tünt,mintha ő valamit már tudna.
272. Ani-Lea
2013. szept. 19. 09:34

Sziasztok,


Ti mennyi idő után kaptatok választ, vag yértesítőt a németektől? Mi augusztusba adtunk le mindent az ügyintézönek, itt már a hiányoságok is potolva voltak, nem sok idő telt el, csak 1 hónap de mi senkitől nem kaptunk semmit se a MÁK se a kinti finánc, mennyi idő mire kapok egyáltalán valamit? Az, hogy nekem mikor lesz ebből valami tudom, hogy sokára ez annyira nem zavar csak ezek a levelek amike tti kaptok nekem sehol sincs...

271. 66edó
2013. szept. 19. 09:29
Ma beszéltem megint a győri ügyintézőnkkel, azt mondta, hogy ő sem érti hogy müködik ez a kifizetés, mert több júliusban beadott igénylésnek már megtörtént a kifizetése, a régieknek meg szinte semmi. Állitólag küldött levelet már az ügyünkben a németeknek, hozzánk kell hogy jöjjön majd válasz.
270. Amy13 (válaszként erre: 268. - Veracruz11)
2013. szept. 18. 20:16
Szia, igazán nincs mit.
2013. szept. 18. 20:15
Semmien hianypotlasi papírt nem kaptam,a máktol kaptam Áprilisban hogy kiküldték az adataimat,azota semmi
268. veracruz11 (válaszként erre: 267. - Amy13)
2013. szept. 18. 20:13
Szia ez az az oldal,csak most nem volt idöm be linkelni...köszi :-)
267. Amy13 (válaszként erre: 260. - Csengulu)
2013. szept. 18. 20:10
Megtaláltam az oldalt. [link]
266. Amy13 (válaszként erre: 260. - Csengulu)
2013. szept. 18. 20:07
Szia, jól írta veracruz11, a határozaton,/ vagy ha még csak folyamatban van az ügyed intézése és hiánypótlásra szólítanak fel/ kaptál egy számot, aminek az utolsó számjegye alapján tudható,hogy mikor utalják a pénzt. Van egy utalási naptáruk is, hogy 2013-ban melyik hónapban melyik napokon történik a kiutalás a számok alapján. Most nem tudnám megmondani melyik oldalon láttam de megkeresem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook