Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

235. Ani-Lea
2013. szept. 12. 19:33
a baj csak az, hogy a németek sem szeretik ha háborgatják őket szerintem ezért is nem hívogatja olyan sokat az ügyintéző az illetékeseket. 3-4 hónapot mondanak, mert annyi volt az átlagos, de most olyan sokan vannak, hogy ez hosszabb lehet és volt ez idő alat tnyári szünet is... Van olyan iroda ahova nem kellett előre fizetni (az enyém csak adónál válalta ezt) nem hiszem, hogy azok foglalkoznának olyannal ami nem is jár feleslegesen nem futnák a köröket. Szerintem csak türelem kell semmi más, minden idő sajnos!
234. Hanka21
2013. szept. 12. 18:32
Semmi új infó senkitől!Nagyon gyanús,hogy ennyire nem foglalkoznak az ügyeinkel!Jó lenne már valami előrelépés!!!!
2013. szept. 12. 10:40
Sziasztok!Érdeklődnék senkinek semmi nem jött még,nagyon nagy a csönd napok óta?!Valami új infótok nincs csp. ügyben?
232. dettiforgacs (válaszként erre: 231. - 66edó)
2013. szept. 9. 16:54
Az a baj,hogy ezt nem igazán tudjuk meg,de talán nem fognak olyan sok ügyfélnek kamuzni.Most mi ott járunk,hogy egy ismerősünk telefonon megpróbál érdeklődni,mert nekünk van már iktatási számunk is és így hátha megtudunk valami konkrétat.
231. 66edó
2013. szept. 9. 16:35
Az ügyintéző azt mondta, hogy Ingolsadtból Nürnbergbe vitték az aktákat. Nem tudom, tényleg küld-e érdeklődő levelet velünk kapcsolatban, vagy csak megakart nyugtatni.
230. dettiforgacs (válaszként erre: 229. - 66edó)
2013. szept. 9. 15:08
Az ügyintéző honnan tudja,ha nem küldtek semmit?Ezt nem értem,mert nem csak a Nürnbergi lett egyedül,hanem szét osztották az egészet.Nekem már kezd egy kicsit furi lenni ez az iroda.
229. 66edó
2013. szept. 9. 14:34
Ingolstadtba lett elküldve áprilisban, onnan küldték tovább Nürnbergbe, ha úgy van ahogy az ügyintéző mondja.
228. dettiforgacs (válaszként erre: 227. - 66edó)
2013. szept. 9. 14:00
Semmi gond,egyébként az ügyintéző nem mondta,hogy hova tartoztok családival kapcsolatban?Az azonosító az adózáshoz kell,állítólag így gyorsabb az ügyintézés.
227. 66edó
2013. szept. 9. 13:51
Bocsi, véletlen ment kétszer...
226. 66edó (válaszként erre: 224. - Dettiforgacs)
2013. szept. 9. 13:49
Áprilisban, azóta se kép se hang. Egyedül Bonnból jött nekem és a férjemnek is valami személyi szám, gondolom az adózáshoz.
225. 66edó (válaszként erre: 224. - Dettiforgacs)
2013. szept. 9. 13:49
Áprilisban, azóta se kép se hang. Egyedül Bonnból jött nekem és a férjemnek is valami személyi szám, gondolom az adózáshoz.
224. dettiforgacs (válaszként erre: 223. - 66edó)
2013. szept. 9. 13:07
Szia,mi is egy győri céggel csináltatjuk(consultatio kft)Én,azért jobban szerettem volna,ha telón érdeklődik utána.Nekünk küldtek még május elején levelet,hogy Nürnberghez tartozunk.Ti mikor adtátok be a kérelmet?
223. 66edó (válaszként erre: 221. - Hanka21)
2013. szept. 9. 11:06
Ti kivel csináltatjátok? Én most az előbb hívtam fel a győri ügyintézőmet, nekem is beigért egy állitólagos érdeklődő levelet, hát nem tudom. Azt mondta, hogy két hónapja áll a dolog az átcsoportosítások miatt. Nagyon lassan halad minden. Mondtam neki, hogy mi még csak tájékoztató levelet se kaptunk arról hogy átkerült az aktánk Nürnbergbe. Várjuk a fejleményeket!
222. dettiforgacs (válaszként erre: 221. - Hanka21)
2013. szept. 8. 18:58
Így legyen és tényleg kapja meg mindenki minél hamarabb!!!
221. Hanka21
2013. szept. 7. 22:13
Nekünk is megígérte az ügyintéző,hogy ír ki németbe egy érdeklödö levelet.Nagyon várjuk a választ!Reméljük,hogy sikerül,és megkapjuk a pénzt!Tuti,hogy egész nyáron szabadságon voltak,és nem haladtak a feldolgozással a familien cassenál.De majd most beindulnak,és megkapja mindenki,aki már beadta a kérelmét!
220. dettiforgacs (válaszként erre: 219. - 66edó)
2013. szept. 7. 18:39
Akkor biztos úgy is van és meg is kapjátok!reméljük mihamarabb!
219. 66edó
2013. szept. 7. 18:07
Igen, kérték. Állitólag megfelelünk az elvárásoknak, hiszen a férjem kint adózott, kinti bejelentett lakcíme volt. Minden itthoni papírt, igazolást összeszedtünk. Az ügyintéző azt mondta minden rendben van. Persze hiszem, ha látom.
218. dettiforgacs (válaszként erre: 217. - 66edó)
2013. szept. 7. 17:39
Nem tudom ilyen esetben,ha nem tartózkodik már kint,hogy mérlegelnek,de szerintem ha nem járna akkor ki sem küldte volna az ügyintéző.Tőletek az adóvégző határozatot kérték?
217. 66edó (válaszként erre: 216. - Dettiforgacs)
2013. szept. 7. 14:54
Kiváncsi vagyok, hogy tényleg kifizetik-e a németek a különbözetet, az én férjem csak kilenc hónapig volt kint. De mivel nagy család vagyunk, jelentős pénzről van szó. Van egy közeli ismerősünk kint németben, aki telefonszámot, címet kért, és azt mondta megpróbál egy kicsit a nyakukra járni.
216. dettiforgacs (válaszként erre: 215. - 66edó)
2013. szept. 7. 14:17
Igen azért döntöttem én is így,mert utólag kérik a pénzt és nincs meg az a veszély,hogy a pénzed lenyúlják és nem intéznek semmit.Egyébként most nekem egy hete már azt mondta,hogy ő is sokalja már ezt a lassúságot és írt nekik az ügyünkel kapcsolatban,remélem válaszolnak rá.
215. 66edó
2013. szept. 7. 12:49
Igen, velük csináltatjuk, végül is azért, mert csak utólag kérnek pénzt. De látod, ha mással csináltatod, ott se halad gyorsabban. Az adót rendezték három hónap alatt. Hát a családi az húzósabb...
214. dettiforgacs (válaszként erre: 212. - 66edó)
2013. szept. 7. 11:54
Ti esetleg a Consultatio Hungarica Kft-vel csináltatjátok?Mi velük csináltatjuk,de annyira nem vagyok velük megelégedve,elég sok pénzt kérnek és most azon kívűl,hogy állítolag írt nekik egy levelet nekünk is a 6-8 hónapot szajkózza,de elsőnek mikor hozzájuk fordultunk nem ezt mondta.
213. Ani-Lea
2013. szept. 7. 11:47
Mi is Százhalomvattán csináltatjuk tavaly elégedetetk voltunk velük az adóviszatérítés ügyében, ezért maradtunk meg ott. Az jó nekem Pest messze van, ha fogják kérni esetleg azt a papírt...
212. 66edó
2013. szept. 7. 08:05
Mi is felhívtuk a győri ügyintézőnket, hogy mire számíthatunk, azt mondta, hogy a jelenlegi jellemző időtartam általában 6-8 hónap, de tud extrém esetről is, ami másfél évig tartott. Az adóvisszatérítésnél max. négy hónap alatt rendezniük kell a németeknek az ügyet, a családi pótléknál, vagy különbözetnél nincs nekik megszabva, teljesen ügyintéző függő. Meg nem mindegy, hogy felkeresik-e a MÁK-ot levélben igazolásért, meg nem mindegy, hogy azt a levelet egyenesen a MÁK-nak küldik, vagy az ügyfélnek. Ha az ügyfélnek, akkor időt spórolhatsz meg azzal, akár három hónapot, hogy felmész személyesen Pestre, mert akkor ha szépen kéred, egyből kitöltik és már küldheted is vissza németbe. Ezt az ügyintéző javasolta.
211. smald (válaszként erre: 209. - Dettiforgacs)
2013. szept. 6. 23:24
Eurotax Adótanácsadói Kft. Százhalombatta
210. smald (válaszként erre: 208. - F766f99574)
2013. szept. 6. 23:21
Mi Százhalombattán csináltatjuk!
2013. szept. 6. 21:04
Szerintem a karácsony egy kicsit túlzás,azért tömegesen nem üllhetnek rajta fél évnél is többet!?Egyébként ti kivel intéztetitek?Kíváncsi lennék nem-e egy ügyintézőbe futottunk.?
208. f766f99574 (válaszként erre: 207. - Smald)
2013. szept. 6. 19:31
nektek ki intézte
207. smald
2013. szept. 6. 15:57

Sziasztok!


Beszéltem a közvetítő irodával aki nekünk intézi és annyit tudtam meg h nem mindenkitől kérik az E411-es nyomtatványt,attól függ h a német hatóság milyen kedvében van,vkitől kérik,vkitől nem!Tőlünk eddig még nem kérték,1 hiányptólásunk volt,a 2012 lezáró határozat.És még annyit mondtak h teljesen le vannak lassulva,mert több mint 10.000 magyar adta be eddig,meg az h átkerültünk Nürnbergbe.Annyot mondtak még h az nagyon szerncsésnek mondhatja magát aki 6 hónapon belül megkapja.Mi áprilisban adtuk be és még mindig semmi!Sőt annyit mondott még a közvetítő h ne éljük bele magunkat abba h karácsonyig lesz belőle vmi! :((

206. Ani-Lea
2013. szept. 6. 13:52
Köszönöm akkor a lényeg, hogy nekem nem kellett kikérnem nem tudom, hogy fogják e kérni igazából semmit nem tudok még, de nekünk még bőven van időnk 1 hónapja adtuk csak le.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook