Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

2013. szept. 27. 10:20
Régebben csak azok adhatták be a kérelmet akik direkt német cégnél voltak és nem kiküldetésbe.Ám idén már ez nem így van.Aki kiküldetésben van és van német cime az pedig hivatalosan kell neki akkor jár a kindergeld.
324. 66edó (válaszként erre: 297. - Smald)
2013. szept. 27. 09:27
Szia! Régebben írtad, hogy a férjed munkatársának elutasították a kérelmét. Nem tudod, hogy miért?
2013. szept. 26. 22:16
Igen 184€/gyerek két gyerekig majd 190€ és ezt összeadják és a magyar családit kivonják belőle és nekünk egy hónapra így,hogy két tartósan beteg gyerekünk van és kicsivel magasabb az emelt családi itt a Magyarország amit folyósít nekünk kivonják a 558 €-ból így lett 360€.Evvel az összeggel kaptuk régebben is tőlük.
322. smald (válaszként erre: 318. - Dettiforgacs)
2013. szept. 26. 19:51
Köszönöm szépen!
321. smald (válaszként erre: 317. - Ani-Lea)
2013. szept. 26. 19:50

Szia!

Végre vmi jó hír! :) Mi is májusba adtuk be,reménykedek akkor hátha október elején már mi is megkapjuk!

320. smald (válaszként erre: 319. - Amy13)
2013. szept. 26. 19:49
Köszönöm szépen! :)
319. Amy13 (válaszként erre: 316. - Smald)
2013. szept. 26. 16:43
Szia! Én is úgy tudom,hogy gyerekenként 184 euro, és ebből vonják le államkincstári igazolás alapján az itthonit, így kapjuk meg a különbözetet.
318. dettiforgacs (válaszként erre: 316. - Smald)
2013. szept. 26. 15:53
Szia!Gyerekenként 184 euro én úgy tudom.
317. Ani-Lea
2013. szept. 26. 15:33

Sziasztok,


Ma voltam egy ismerősnél neki a tesojáéknak most jött meg a pénz májusba adták be másfél év után kapta vissza sőt olyan gyerek után is kapott akit csak nevel, de nem vérszerinti lánya... Hátha már a tiétek is uton van :)

316. smald
2013. szept. 26. 14:42
Sziasztok!Vki világosítson fel,mert már 2 variációt is hallottam!Mi 2 gyerek után várjuk a különbözetet és már nem tudom h melyik az igaz!Kint 2 gyerekre a családi pótlék 184 euro/ gyerek vagy a 2 gyerekre annyi?Mert nekem úgy lenne logikus,hogy gyerekenként annyi,nyilván ebből csak a különbözetet kapjuk meg,de szeretnék tisztán látni.2gyerekre 368 euro vagy csak 184?A válaszokat előre is köszönöm!
315. Amy13 (válaszként erre: 311. - Tóthné007)
2013. szept. 26. 13:03
Szia!Én is így vagyok már kaptunk egészen ez év júniusig családi pótlékot, tavaly óta folyamatosan. Van folyósítási számunk is. Most májusig Kemptenből júniusban pedig már Nürnbergből utalták. De én is május végén június elején adtam be a nagylányom után újra mert betöltötte a 18 évet és azóta semmi. A kicsik után sem kapok, pedig /mivel februárban lett 18 a lányom/addig márciustól júniusig kaptam. De ugye azzal, hogy átkerültünk Nürnbergbe nem kellett ismét igényelni minden gyerekre?? Akkor arról kellett volna küldeniük valami értesítést.
2013. szept. 26. 11:07
De sajnos most azért kell várni jóval többet mert központosítottak ők is minden Nürnberge megy minden az a központ és nagyon sok a külföldi csp. beadás is és nem győzik de szerintem legkésőbb novemberre meglesz.Nekünk most három gyerekre visszamenőleg a különbözet 360€/hó várunk 29 hónapra.Ezért muszáj várni hiszen ez jár és a gyerekek sokat vannak apuka nélkül ezért az összegért.
2013. szept. 26. 10:47
Eszter is mondta de a németországi ügyvédünk is mondta,hogy sajnos ennyit kell várni.Főleg akinek még családi pótlék még nem volt beadva németbe és még nincsen regisztrált száma az jóval többet vár.Nekünk elsőnek mikor beadtuk 9 hónapot vártunk és közben sok-sok levelezés velük.De megkaptuk akkor is csak kitartás.
312. dettiforgacs (válaszként erre: 311. - Tóthné007)
2013. szept. 26. 10:08
Szia!Ezt az Eszter mondta nektek,hogy okt.-nov-ra várható?Egyébként türelmes az ember csak vannak akik fél évnél is régebben várakoznak.Úgyhogy jó lenne azért kapkodnának egy kicsit.
2013. szept. 26. 09:23
Mi is várjuk de mi május 24-én adtuk be Nürnbergbe Csongrádi Eszter készítette el a papírokat mi pedig feladtuk. Kb.oktober-novemberre várható szerintem mert nagyon sok a határozat a hivatalba.Várni kell de megéri szerintem.Az adó visszatérítés is 3 hónapot vett igénybe és megkaptuk.Nekünk már jött egyszer családi különbözet számunk is van csak most újból be kellett adni.
310. dettiforgacs (válaszként erre: 308. - 66edó)
2013. szept. 25. 08:36
Szia!Nekünk sincs rajta a gyerek neve csak az összeg és az időpont.Egyébként én se gondoltam volna mégcsak véletlenül sem,hogy így elhúzódik.Nekünk is van elég sok tervünk vele+a férjem kezét műtötték áprilisban és három hónapra kiesett a munkából,így talán jól jött volna időben ez a pénz,de nem baj szerintem kis idő és elfelejthetjük ezt a várakozást és elmesélheti itt mindenki mit valósított meg a terveiből!!!!
309. 66edó
2013. szept. 25. 06:13
Naívan azt hittük még a tavasszal, hogy nyáron megkapjuk a pénzt, a házunkat szerettük volna szigetelni, szinezni!
308. 66edó (válaszként erre: 307. - Dettiforgacs)
2013. szept. 25. 06:11
Szia! Valóban megtaláltam azt, hogy meddig lehet visszaigényelni, de a mi papírunkon nincs rajta a gyerekek neve, se az, hogy mennyi járna.
307. dettiforgacs (válaszként erre: 306. - 66edó)
2013. szept. 24. 15:46
Szia,a mienk három oldalas,nekünk konkrétan a második lap egy majdnem egy oldalas szövegaz első részben olvasható még az is ott van,hogy melyik évet meddig lehet igényelni,meg zárójelben a az idetartozó törvény száma.Nem tudom így segített-e.
306. 66edó
2013. szept. 24. 15:31

Én elővettem azt a határozatot, amit az adóvisszatérítésnél kaptunk, kb öt oldal. De nem találtam rajta semmi kindergeld-el kapcsolatos

dolgot. Ti hol találtátok?

2013. szept. 24. 14:45
Na látjátok,ezért nem értem az egészet ott van rajta kerek-perec és mégis ennyit kell várni!!!!
304. smald (válaszként erre: 299. - Dettiforgacs)
2013. szept. 24. 14:40
Szia!Igen,adtunk be,hiánypótlásnak a 2012-es lezáró határozatot kérték,így azt nagyon hamar megkaptuk idén,sztem azért is,mert le kellett adni hiánypótlásnak a papírt!
303. csengulu (válaszként erre: 299. - Dettiforgacs)
2013. szept. 24. 14:20
Én megnéztem a a papírt és valóban rajta van,a gyerekek születési év, hónap, nap,és hogy mennyi jár!!!
302. dettiforgacs (válaszként erre: 301. - 66edó)
2013. szept. 24. 14:20
Szerintem biztos,hogy jár.Valószínű mi is ezzel a győri céggel intéztetjük,de most kicsit elegem lett belőlük.Én úgy gondoltam azért a pénzért amit fizet az ember nekik egy kicsit hatékonyabbak,de sajna nem.
301. 66edó (válaszként erre: 297. - Smald)
2013. szept. 24. 13:47
Szia! Az én férjem 2010 és 2011-ben volt kint Ingolstadtban kiküldetésben egy magyar cégtől. Székesfehérvári a cég. Áprilisban igényeltük meg a családit visszamenőleg, egy győri cég intézi. Adót már kaptunk vissza, tehát kint adózott a férjem, elvileg kell hogy járjon a családi. Semmi életjel nem jött még tőlük, remélem nem utasítják el!
300. dettiforgacs (válaszként erre: 298. - Amy13)
2013. szept. 24. 12:58
Ezt már én is keresgéltem nem találtam erről én se semmit,mindegy nekünk marad a várakozás!
299. dettiforgacs (válaszként erre: 297. - Smald)
2013. szept. 24. 12:57
Szia!Adtatok be adó lezáró határozatot,amit adóvisszatérítésnél kaptok meg?Mert nekünk azt mondta a könyvelő ezzel bizonytod,hogy kint adózól és azon rajta is van mennyi kindergeldet igényelhetsz meg.Mi is azért nem adtuk be másfél évvel ezelőtt,mert egy kedves jó akaró kolléga azt mondta nem jár.Én addig kutattam mire megtudtam jár.ja és ez a kolléga is beadta,csak az a különbség ők már meg is kapták.Szóval ennyit a segítségről.Egyébként az a bajunk minél jobban telik az idő annál jobban elbizonytalanodunk.
298. Amy13 (válaszként erre: 296. - Dettiforgacs)
2013. szept. 24. 12:41
Szia! Tapasztalatom szerint teljesen úgy viszonyulnak a dolgokhoz mintha nem is léteznénk. Kérdésekre bármilyen formában teszed fel nincs válasz, önálló tempóban dolgoznak, mindenki várjon a sorára és kész.Nem igazán érdekli őket a problémád.Kíváncsi lennék a német állampolgárokkal is így bánnak e vagy csak mi vagyunk ilyen kivételezett helyzetben? Olvasgattam ottani fórumokat és ők is ki vannak akadva ha csak egy napot is késik a pénz. De azt hogy náluk mennyi az ügyintézés határideje nem találtam sehol.
297. smald
2013. szept. 24. 12:23
Sziasztok!Van itt olyan ember aki családi pótlék különbözetet adott be úgy,hogy a férje magyar cégtől van kiküldetésben?Az én férjem úgy van kint már 2008 óta,és tegnap mondta,hogy a munkatársának elutasították a kérelmét,ő előttünk adta be 1 hónappal.De ez nem mostanában volt.Szerintem ha valakinek elutasítják,akkor hamar megteszik,mi már egyszer próbáltuk 3 évvel ezelőtt,de akkor még nem voltunk rá jogosultak,mivel akkor csak az igényelhette,aki német cégnél van,nekünk akkor hamar jött is az elutasító levél,most viszont április óta várakozunk.Reménykedem benne,hogy ennyi idő után már nem fogják elutasítani!
296. dettiforgacs (válaszként erre: 295. - Amy13)
2013. szept. 24. 11:43
Szia!Ez fantasztikus,akkor nem nagyon kell számítani,hogy valamit is reagálnak a levélre.Az ügyintéző azt mondja hívni sem érdemes,mert call center van és nem adnak semmi információt csak általánosítanak.Ez vicc,tényleg lehet földönkívüliek vannak a hivatalban!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook