Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Németországban kiválthatom a magyar (gyógyszer) receptet? fórum

Németországban kiválthatom a magyar (gyógyszer) receptet? (tudásbázis kérdés)


28. f54c6b8a8d (válaszként erre: 27. - Jstefan)
2011. nov. 15. 04:49
milyen igaza volt a fiatal gyógyszerésznek..
27. jstefan (válaszként erre: 26. - K_nm)
2011. okt. 15. 22:48
Drezdában 2010-ben a fiatal gyógyszerész még azt sem tudta hogy Budapest nem Romániában van ,csak annyi rémlett neki hogy arrafelé sok a cigány,és lopnak,a vendéglősök,és taxisok sokat csalnak, ezeket a tartományi TV, riport dokumentumfilmjeiben látták. Ezért az ottani rokonok a helyi orvossal újra kiíratták a gyógyszert és pár órán belül megoldódott a probléma.Nem én indítottam a fórumot, én csak hozzászóltam! Németországból már nem jönnek tömegek Magyarországra nyaralni mint 30 évvel ezelőtt, ezért nem várható el az ottani új generációtól hogy tájékozott legyen.Csak az idősebb generáció emlékszik a magyar vendégmunkásokra,és a Balatonra.A régi NDK területén élők ma már olyan országokat keresnek fel ami korábban tiltott volt nekik.
26. k_nm (válaszként erre: 24. - Jstefan)
2011. okt. 14. 20:23

hüüüü...azért mert Drezdában születtél, még nem feltétlenül kell tudnod a német biztosítási rendszert!


Máskülönben ki lehet váltani, amennyiben a hatóanyag és annak mennyisége pontosan kiolvasható a receptböl. Természetesen támogatás nem jár rá, de ha nem olyan sürgös, hétfön megkérdezhetem a fönökömet, elsö kézböl kaphatsz infót, patikából, nem netröl...És szerintem az a tuti. Azt is megnézhetem neked, mennyibe kerül...

Patikában dolgozok, a szakmám is gyógyszertári asszisztens, csak itt még nincs honosítva. De ha szeretnéd, megnézem neked

25. f54c6b8a8d (válaszként erre: 24. - Jstefan)
2011. okt. 14. 20:07
én is a sajátot.:)
24. andi6020 (válaszként erre: 12. - Mano0923)
2011. okt. 6. 09:48
Olcsóbb kiküldeni a receptet, és kint teljes áron kiváltani, mint itthon a támogatott árat kifizetni, és kiküldeni?
2011. okt. 5. 08:01

A spamek tartalma egyértelműen behálózta a világot:)

Itt van pl. a Meforal-Diabetex, egyik van nálunk, a másik nincs. Nem állítom, hogy nincsenek nemzetközi gyógyszerek, az alábbi link szemlélteti, hogy idehaza felírt szer külföldi kiváltása jóval összetettebb. A gyszerekre kattintva egyenként mutatja a külföldön használatos termékneveket.

[link]

22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - C27c71e957)
2011. okt. 5. 07:19

A nem magyar cég által gyártott gyógyszert pl belgiumban pont úgy hívják, mint itt. pl a diprosalic oldat, panadol, stb.. van egy raklappal.

Akár a neten is meg lehet nézni külföldi oldalakat, hogy simán megtalálod ilyen névvel bárhol.

21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 19. - Jstefan)
2011. okt. 5. 07:17
Ezt talán tőlük kérdezd meg. Vagy keress rá a neten, és hívj fel egy ilyen futárcéget.
2011. okt. 4. 23:17

A hatóanyagok nemzetközi nevűek, de a terméknév országonként változó. Ha a beteg nem tudja a gyógyszer hatóanyagát, a gyógyszer nevéből nem lehet kitalálni. Jelen esetben a metformin azért kivételes, mert ez történetesen maga a hatóanyag, de ilyen tartalommal hazánkban legalább 15-20 féle szer van forgalomban, kiszerelés és erősség tekintetében.

Nem tartom valószínűnek, hogy ennyit nyomozzon utána a patikus.

19. jstefan (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 4. 23:02
Ezt a németek miért nem tudják? Én nem ezt tapasztaltam amit írtál.
18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 17. - Jstefan)
2011. okt. 4. 20:43

Itten alant írtam, hogy ki lehet. sőt erre szakosodott cégek is vannak, akik itthon magyarul megírt recepteket váltanak ki németeknél, osztrákoknál, sőt, van, hogy amerikában.

A recepteket latinul írják egyébként. A gyógyszerek nevei meg ugyan azok a világon mindenhol, ahol árulják azt a fajtát.

17. jstefan (válaszként erre: 1. - Mano0923)
2011. okt. 4. 20:37
A Magyarországon írt recept Németországban csak egy idegennyelven írt papírdarabnak számít.Ezért a gyógyszert küldjék el neked postai úton.
2011. okt. 4. 07:58
Azt tudom, hogy itthon felírt gyógyszert az osztrákoknál simán ki lehet váltani, max támogatás nincs rajta. Vannak kifejezetten ilyen gyógyszerfutárok is, hogy itthon nem beszerezhető gyógyszert kint váltanak ki.
2011. okt. 4. 02:07
butternut! Nekem nem az esett rosszul, h azt írtad nem lehet kiváltani, hanem ez: Ja és egyébként és Azigen "kifejezések". De látod tényleg nem kell mennem dokihoz. Ki lehet váltani. Nem is kellett volna itt kérdeznem. Kérdésem feltevése elött többet kellett volna keresgetnem. Na de egyébként én is úgy voltam vele, ha nem lehet, hát nem lehet. Bevallom azért lemondtam róla. De most KELLEMESEN meglepődtem.
2011. okt. 4. 02:01
Van ez így. Legalább így sokkal egyszerűbb lesz.
2011. okt. 4. 01:56
Eszemmegáll tényleg
2011. okt. 4. 01:56
Még 1x köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Megtaláltam amit kerestem: [link]
2011. okt. 4. 01:55

Nem gondolod, hogy ha elviszed az - egyébként latin kifejezéseket használó - leleteid, meg elmondod, hogy milyen régóta szeded, akkor az a német orvos majd csakazértis hónapokig újravizsgáltat?


Nem értem az embereket. Előre tudják, hogy nem kell orvoshoz menni, a konkrét információt meg persze nem köszönik meg, de beszólni van eszük. Gondolom, mindig ilyen stílusban köszönsz meg mindent, hogy még az a hülye, aki szóvá merte tenne a valóságot.


Ne aggódj, én már biztosan nem fogok válaszolni neked semmire.

2011. okt. 4. 01:40

Én nem értem az embereket. Valaki feltesz egy kérdést és rögtön le kell hurrogni vagy rögtön neki kell állni. Amikor nem is ismeri őt sem és a helyzetét sem. Vagy írjam le az élet történetemet, ha kérdezni szeretnék valamit?! Úgy látom inkább, ha nem tudok valamit máshol kutatok.

A normálisan válaszolóknak nagyon köszönöm a választ!

Üdv!

2011. okt. 4. 01:36

Kedves butternut!

Nem nem élek itt, hanem itt tartózkodom. Pco-m van és ha most itt elmennék Németországaban orvoshoz az nem kis idő mire felírnák ezt a gyógyszert.

2011. okt. 4. 01:19
Ja és egyébként cukorbetegként úgy élsz Németországban, hogy nincs háziorvosod, sem TB-d? Azigen.
7. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Mano0923)
2011. okt. 4. 01:10

A receptet kiváltani biztosan nem tudod, hiszen az egy teljesen másik társadalombiztosítási rendszer. :)


Azonban

- ha a gyógyszer nem óriási mennyiség

- ha melléteszed az eredeti receptet

- ÉS a gyógyszer németországban engedélyezett


akkor valószínűleg postán meg fogod kapni. azért ha drága a gyógyszer, inkább értékbiztosítva vagy futárszolgálattal adnám fel.

2011. okt. 4. 00:59
Köszönöm a hozzászólásokat.
2011. okt. 4. 00:58
nem
2011. okt. 4. 00:57
Kötve hiszem!Inkább a gyógyszert küldesd el Németbe,minden bizonnyal megkapod!
3. B.Marcell (válaszként erre: 1. - Mano0923)
2011. okt. 4. 00:57
mi egy egesz doboz,kb 4kilora valo etrendkiegeszitot rendeltunk,gondos csomagolas mellett megerkezik a gyogyszered!otthon valtsa ki valaki es adja postara
2011. okt. 4. 00:57
dehogyis
2011. okt. 4. 00:54
Németországban vagyok elfogyott a gyógyszer (Metformin) , amit szedek. Otthon felíratták. Ha elküldik nekem postán a receptet, itt kiválthatom? Vagy elküldhetik nekem postán a gyógyszert? Meg fogom vajon kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook