Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász imádók ide! fórum

Németjuhász imádók ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
719. sorceress87 (válaszként erre: 718. - Manul)
2010. febr. 24. 13:50
Még nem csináltunk neki kennelt, majd talán tavasszal, de még azt sem tudjuk, hová építsük neki. Lehet h a melléképületek előtti betonos rész lesz az övé, plusz még egy kicsi helyet lecsípünk az udvarból, jobb helyet most nem tudok. A betont meg le lehet csapatni vízzel, h ne legyen büdi.
718. manul (válaszként erre: 706. - Sorceress87)
2010. febr. 24. 11:38

Sorceress87!


Te mivel tisztítod a kutya kenneljét,hogy ne legyen pisiszaga?

717. manul (válaszként erre: 716. - Manul)
2010. febr. 23. 08:12
Mi most szeretnénk pároztatni a kutyánkat,ő ónémetjuhász,ha esetleg érdekel nézd meg róla a képeket,a leendő apukák is hasonlóan néznek ki de még nem választottunk.
716. manul (válaszként erre: 714. - 486341e386)
2010. febr. 23. 08:11
Még nem döntöttünk,most fog tüzelni,igyekszem választani.
2010. febr. 22. 13:03

Sziasztok.

Veszprém megyéből kan rajzos németjuhász kutyát vennénk.Van már egy szukánk és imádjuk.

714. 486341e386 (válaszként erre: 713. - Manul)
2010. febr. 16. 10:05
mikor viszitek a kuttyot?vagy még nem választottatok?
713. manul (válaszként erre: 712. - 486341e386)
2010. febr. 15. 21:05
Igen találtunk hármat is.Nagyon szépek,remélem összejön!
712. 486341e386 (válaszként erre: 711. - Manul)
2010. febr. 15. 18:49
No.és hogyhogy ez most eszetekbe jtott??láttatok egy csinos legényt?
711. manul
2010. febr. 14. 08:22
Úgy döntöttünk,hogy Lucát pároztatni fogjuk!Már megvan a "lovag"!Remélem sikerülni fog!
710. 486341e386 (válaszként erre: 709. - Manul)
2010. febr. 12. 13:01
:-)
709. manul (válaszként erre: 707. - 486341e386)
2010. febr. 12. 08:39
Köszönöm megnyugtattál!
2010. febr. 11. 21:50

Elevensors!


Én is csak ajánlani tudom a németjuhászt.Azért ha egy ilyen kutyád van,nem kell kutyaiskolába vinned,meg ilyenek.Elég,ha az alapdolgokra megtanítod!Ez minden nehézség nélkül menni fog szerintem,hisz roppant tanulékonyak.Családi kutya is,de kétségtelen,hogy egygazdás kuty.Így,mielőtt döntenétek végleg a fajtát illetően,beszéljétek meg,ki fogja oktatni,ki legyen a közvetlen parancsadója.Ha kérdésed van,szívesen válaszolok!

2010. febr. 11. 21:47
ne ostorozzátok magatokat,nyugodtan betehetitek kennelbe a kutyákat,de természetesen attól ugyanúgy ki kell vinni mozgatni.Az enyém abszolút nem volt ellene,mindig tudta,hol a helye,egyből szaladt is be.Kétségtelen,jó tető van felette,jó helyen van,és nagy kutyaház is áll a rendelkezésére.Ha rendszeresen foglalkoztok vele továbbra is,semmi probléma nincs.a lovak is sok helyen bokszban állnak,de tudják,hogy kiviszik őket mozgatni!hát ennyi!
706. sorceress87 (válaszként erre: 705. - Manul)
2010. febr. 11. 21:13
Á, ne bántson, hiszen te minden tőled telhetőt megteszel a kutyádért, és biztos h jó élete van nálatok! Nem kell mindent megengedni az állatoknak, nem jó, ha el van kényeztetve. Azért nem kell vele annyit foglalkozni, mint mondjuk egy gyerekkel, szerintem Luca tökéletesen érzi magát nálatok, ne aggódj:) A kutyáknak nincsenek nagy igényei, meg elvárásai.
705. manul
2010. febr. 11. 17:26

Hát jól van egy kicsit megnyugodtam,hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim!

Lakott egy pasas a környékünkön,minden nap erre sétáltatta a kutyáját,végig etette az összes kutyát az utcában és állandóan dünnyögött nekem,hogy miért kötöm meg a kutyámat ő ennél többet érdemel!

Hiába tudom,hogy megteszem a kutyámért amit tudok,kicsit beették magukat a megjegyzései az agymba!

Szeretem a Lucát,nincs rossz sora,lehet,hogy egy kicsit télen kevesebbet vagyunk vele mint nyáron de szerintem minden gazdi kevesebbet tartózkodik a szabadban mint a többi évszakban.

Ettől függetlenül kicsit bánt a dolog!

2010. febr. 11. 15:25
Tavasszal lehet h én is így teszek majd, lassan hozzászoktatom a kennelhez, betesszük oda a házát, abban nagyon szeret aludni meg játszani. Éjszakára meg kiengedjük az első udvarra, oda úgyse nagyon tudok növényeket telepíteni, mert nincs hely. Az utcára így sem lát ki, mert zárt a kapu, de szereti megugatni azokat, akik elmennek a járdán. Meg majd gyakran kivisszük a ház melletti részre szaladgálni, jobbat nem tudok. De amilyen okos, szerintem ki fog szökdösni a kennelből is vhogy:)
703. manul (válaszként erre: 702. - Sorceress87)
2010. febr. 11. 14:14

Na igen ezt a hibát mi is elkövettük.Nagyon sokáig szabadon volt mert építkeztünk nem volt szép kert mehetett amerre látott.Megcsináltuk a kertet,viszont mostmár igen rosszul esik,ha kiássa a növényeimet és tönkreteszi a munkámat.

Nekünk az segített,hogy sokat járunk horgászni,ilyenkor mindíg elvisszük magunkkal és éjszakára megkötjük nehogy meglépjen,így lassan megszokta a láncot.Itthon a kapu mellett van a rezidenciája,tehát mindent lát,ha megkötöm akkor is része az utca életének.Ha kinnt vagyunk,akkor mindíg szabadon van,az egész kert az övé,mert nem tesz kárt csak ha nem figyelünk rá.Ilyenkor télen egyáltalán nem kötöm meg,mégis ott tanyázik a helyén.Ezek szerint szereti!

2010. febr. 11. 14:02
Na arról nem is beszélve, h a növényeket leamortizálta már, kivéve a szúrós borókát, meg a teraszkorlátot is rágja.
701. sorceress87 (válaszként erre: 698. - Manul)
2010. febr. 11. 14:01

Ezzel egyetértek:)) Nekünk gyerekkoromban volt egy németjuhász szuka kutyánk, Jenny-nek hívták, közel 10 éven át velünk volt, szinte családtagnak tekintettük. Én 3 éves voltam, amikor apukám hazahozta, akkor még kölyök volt. Sajnos megmérgezték, akkor már majdnem 10 éves volt, élhetett volna még pár évig, nagyon sajnáltuk, jó kutya volt:( Szóval az biztos, hogy ezek a kutyák nagyon szeretik a gyerekeket is, Jenny soha nem támadott meg senkit, nagyon barátságos volt.


Másik: én is gondban vagyok, h bezárjam-e a kutyát kennelbe, nagyon sajnálnám, ha be lenne zárva, de így meg sok-sok kárt csinál, a nemrég festett házfalat már több helyen is összekente, főleg az ajtó és a kapu mellett, mert mindig felugrál rá. Ezenkívül ha ki akarunk állni a kocsival, mindig meg kell fognia vkinek, ha nem akarjuk, h a kocsi elé szaladjon vagy az útra, v pedig be kell addig zárni a műhelybe, így elég macerás. Próbáltuk már a hátsó udvarra zárni, de akkor kétségbeesetten ugat nagyon sokáig, amikor nem ugat, akkor már tudjuk, h vhogy kiszökött:) Nem tudom, mi legyen, mert kezdettől fogva szabadon van az udvaron, és ha most bezárnánk, nagyon megviselné.

700. manul (válaszként erre: 699. - 39ff6fe670)
2010. febr. 11. 13:27
Köszönöm a nevében is!
699. 39ff6fe670 (válaszként erre: 698. - Manul)
2010. febr. 11. 13:15

:))


gyönyörű a kutyád! :)))

698. manul (válaszként erre: 697. - 39ff6fe670)
2010. febr. 11. 13:12

A németjuhász egy nagyszerű társ!Okos,kedves,szeretnivaló,barátságos és békés jószág,bár gondolom ez a nevelésétől függ.Nekem volt már más kutyusom is de Ő az igazi.Én még soha sem hallottam olyanról,hogy németjuhász a gazdája ellen fordult,míg más kutyákkal kapcsolatban már sajnos voltak ilyen hírek és tapasztaltam is ilyet a középázsiai juhász kutyámmal.

Éppen ezért én egy olyan kutyát szerettem volna ami tanítható,nevelhető és békés.

Luca kutyám kedves,szófogadó kutya,bár nagyon nagy a mozgásigénye és rettentően igényli a szeretetet törődést.Ő egy igazi társ,családtag!

Én tiszta szívvel merem ajánlani a német juhászt mert mind e mellett még nagyon gyermekszerető is,ami kisgyerekeseknél nem elhanyagolható.

De arra mindenképpen fel kell készülni,hogy ragaszkodik a családhoz,elfoglalja magát akár olyannal is,ami a gazdinak nem tetszik,mozgékony és foglalkozni kell vele.De megéri a fáradtságot,mert sok örömöt tud okozni az embernek!

2010. febr. 11. 12:19

németjuhász kutya tulajok,


mit gondoltok, egy ilyen kutyusnak elég annyi, hogy szabadon van kerítésen belül, van neki árnyékos terület, házikó, kb hetente elvisszük sétálni, megfelelően van táplálva, rendszeresen látja és ellátja orvos mikor kell, minden nap játszunk vele legalább egy keveset.


Két kutyafajta között vacilálunk (még nem aktuális de az lesz).. nekem nagyon tetszik a n.juhász, csak kindulva barátnőmből aki 3. gyerekének tekinti, szerintem ennyi időm nem lenne rá a gyerekek mellett. Szóval, hogy minden nap elvigyem futtatni, kutyaiskolába, tanítgatni komolyabban..stb


És tartok tőle, hogy egy ilyen okos és energikus munkakutyának kevés, hogy egyszerű kedvencnek tartsák.. nem akarom, hogy behülyüljön szegény.

696. manul (válaszként erre: 695. - 486341e386)
2010. febr. 11. 09:53

Azért kérdezem,mert a Lucának a férjem kennelt akart építeni én viszont lebeszéltem róla,mert nem alkartam bezárni.Azóta kicsit megváltozott a véleményem,mert őnagysága folyamatosan legyalázza a kertet unalmában,ezért ha nem vagyunk otthon illetve éjszaka megkötjük,kivéve persze a telet.Mekem ez igen nagy megrázkódtatás,talán nagyobb mint a kutyának,mert én mindíg elítéltem azokat az embereket,akik megkötik a kutyát és ezért rossz gazdának érzem magam néha.

De az érem másik oldalán meg az van,hogy ezzel megelőzöm a pusztítást és azt,hogy a kutya le legyen szidva folyamatosan valamiért.

Az eszemmel tudom,hogy jelen helyzetben mindkettőnknek ez a legjobb megoldás,viszont a szívem mélyén nagyon bánt a dolog!


Csak arra voltam kíváncsi,hogy más is szokta-e korlátozni a kutyi szabadságát!

695. 486341e386 (válaszként erre: 694. - Manul)
2010. febr. 11. 09:37
amikor kisebb volt,és ásási-szindrómája volt.a röhej az,hogy most nyitva van a kennelajtó,ott van a háza,és néha bemegy..szeret ott.
694. manul (válaszként erre: 692. - 486341e386)
2010. febr. 10. 17:37
Te mikor szoktad kennelbe zárni a kutyádat?
693. manul
2010. febr. 10. 17:36

A Luca előtt volt egy mentett németjuhász kan kutyánk szegényke öreg volt már,de a kaput mindíg kinyitotta,ha nem toltuk rá a reteszt.Nem csak mi laktunk a házban így minden héten kutyakeresés volt a program,mert valaki mindíg elfelejtette rátolni a reteszt.Mígnem egy napon végleg meglépett!Hónapokig kerestem de nem lett meg.Szép kutya volt biztosan befogták.

Hiába foglalkoztunk vele nem alakult már ki az a kötődés,ami pl a Luca és közöttünk van.Nagyon sajnálom szegényt a mai napig.

Nem is gondolja az ember,hogy milyen okosak tudnak lenni.

2010. febr. 10. 14:04

az enyém sajnos a kennel tolóreteszét is kinyitotta..aztán jött a lakat..az még akadály neki egyenlőre..:-)))

okosak ezek!

691. lizesett (válaszként erre: 690. - Sorceress87)
2010. febr. 9. 15:20
A szüleim Rexi -német jkutyájuk a kaput is kinyitja. Ráugrik, és addig araszolgat vele míg kifér. Úgyhogy mindig kulcsolva van a kapu! :)
2010. febr. 9. 14:58
Képzeljétek, Mordor az előbb kinyitotta a bejárati ajtót, és bejött:))) Eddig ilyet nem csinált, csak erre ne szokjon rá...!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook